ملاقات هیئت اعزامی فیفا با مقامات اسپانیا برای بررسی دخالت دولت در فوتبال

ملاقات هیئت اعزامی فیفا با مقامات اسپانیا برای بررسی دخالت دولت در فوتبال

3118
17:42
16 بهمن 1396
مقامات فدراسیون جهانی فوتبال با مقامات اسپانیایی ملاقات و در خصوص اتفاقات رخ داده اخیر در فدراسیون فوتبال این کشور بحث و گفت‌وگو کردند.

وبسایت رسمی برنامه نود - مقامات فدراسیون جهانی فوتبال با مقامات اسپانیایی ملاقات و در خصوص اتفاقات رخ داده اخیر در فدراسیون فوتبال این کشور بحث و گفت‌وگو کردند.

به گزارش وبسایت نود ، هیئتی از سوی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به ریاست فاطما سامورا، دبیرکل فیفا در شهر مادرید با مسئولان اسپانیایی ملاقات و در خصوص نگرانی فدراسیون جهانی فوتبال از دخالت دولت در امور فدراسیون فوتبال این کشور بحث‌ و گفت‌وگو کردند.

فیفا سال گذشته نامه‌ای به فدراسیون فوتبال اسپانیا ارسال و یادآوردی کرد که تمامی فدراسیون عضو فیفا باید در تمامی امور مربوطه به طور مستقل و بدون دخالت طرف سومی عمل کنند. این هشدار در پی دخالت دولت اسپانیا در انتخابات فدراسیون فوتبال این کشور پس از بازداشت آنخل ماریا ویار که متهم به فساد مدیریتی بود، داده شد.

در نشستی که بین هیئت فیفا و مسئولان اسپانیایی برگزار شد، خوسه رامون لته رئیس شورای عالی ورزش اسپانیا، اینگیو مندس دویگو وزیر آموزش، فرهنگ و ورزش اسپانیا و خوان لوئیس لاررا رئیس موقت فدراسیون فوتبال اسپانیا حضور داشتند.

همچنین به نقل از آس، اینیگو مندس د ویگو (سخنگوی دولت اسپانیا)، توانست فاطما سامورا (مدیر اجرایی فیفا) را در رابطه با قضیه آنخل ماریا ویار، رییس پیشین فدراسیون فوتبال اسپانیا راضی کند. مندس در رابطه با این موضوع به سامورا گفت که دولت در این موضوع هیچ دخالتی ندارد و تنها مراتب قانونی باعث تاثیر در انجام این موضوع شده است.

با این تصمیم‌گیری فیفا، اسپانیا می‌تواند بدون هیچ مشکلی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بازی کند.

دسامبر گذشته فیفا نامه‌ای را به فدراسیون فوتبال اسپانیا فرستاد و به بحران موجود در این سازمان به خاطر مساله ویار اشاره کرد. فیفا به خاطر این قضیه اسپانیا را به حذف از جام جهانی تهدید کرده بود. ویار به خاطر رسوایی که به وجود آورد از سمت ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا برکنار شد اما فقط جانشین موقت برای او انتخاب شد.

پیش از این گفته شده بود در صورت تداوم دخالت دولت اسپانیا در امور فدراسیون فوتبال این کشور ممکن است شاگردان خولن لوپتگی از حضور در جام جهانی 2018 محروم شوند، جایی که در گروه B با تیم‌های پرتغال، مراکش و ایران همگروه هستند.

 

1004

نظرات کاربران
امین
کاش یه هیئت اعزامی هم به ایران بفرستند..... مذاکره رئیس جمهور در پرونده طارمی و ریزه اسپور اگه دخالت دولت در فوتبال نیست پس چیه؟! اینکه اجازه نمیدن هیچ باشگاهی از پرسپولیس به فیفا به دلیل جعل سند و بازیکن جعلی و قهرمانی جعلی شکایت کنند ، پس چیه؟!
۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۵:۳۳
پاسخ
30
24