ملکی:رقم شفر با رقم قرارداد تبریزی در استقلال برابر است!/گرو و نویمایر با 6/5 میلیارد رفتند

ملکی:رقم شفر با رقم قرارداد تبریزی در استقلال برابر است!/گرو و نویمایر با 6/5 میلیارد رفتند

10396
19:16
15 اردیبهشت 1398
عضو سابق هیات مدیره استقلال گفت:مگر باشگاه استقلال برای مرتضی تبریزی نزدیک به ۳ میلیارد هزینه نکرد؟ طبیعی است مربی باتجربه‌ای مثل شفر هم همین رقم را بگیرد اما قیمت دلار افزایش پیدا کرد.

به گزارش وب‌سایت نود، اکبر عباسی ملکی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص اتفاقات رخ داده در تنظیم و عقد قرارداد شفر و همچنین صحبت‌هایی که پندار توفیقی و علی خطیر انجام دادند، صحبت های زیر را انجام داد: 

آقای ملکی! به عنوان عضو سابق هیأت مدیره بگوئید چه کسی راست می‌گوید؟

اگر همه راست بگویند هیچ وقت مشکلی به وجود نمی‌آید. اینکه گفته می‌شود در رابطه با قرارداد دو ساله شفر با استقلال وزیر دستور داده حرف درستی نیست و کاملا برعکس است. اتفاقا وزیر ورزش گفت قرارداد یکساله ببندید و آقای افتخاری اصرار داشت قرار داد دو ساله امضا شود. من که در تنظیم قرارداد شفر در خرمشهر حضور نداشتم، ولی پیش از عقد قرارداد، آقای افتخاری نزد من در تهران با وزیر ورزش تماس گرفت و با او مشورت کرد، آنجا بود که آقای سلطانی‌فر گفت قرارداد یکساله ببندید، اگر خوب نتیجه گرفت قراردادش تمدید شود، وقتی وزیر ورزش دید آقای افتخاری روی قرارداد دو ساله اصرار می‌کند گفت با هیأت مدیره مشورت کنید این عین واقعیت است. 

اما به هر حال در عقد قراردادها مشکلاتی وجود دارد وبه طور مثال خود آقای توفیقی در مورد خیلی از مسائل صحبت کرده است. 

اگر کسی واقعا سندی دارد باید آن را ارائه کند، تمامی قراردادها را خود آقای توفیقی بسته چه داخلی و چه خارجی. ما در آن زمان بخش حقوقی و بین‌الملل نداشتیم که قراردادها را ترجمه شده برای ما بفرستد، البته بخش حقوقی داشتیم ولی متن‌ها را خود آقای توفیقی ترجمه می‌کرد. این را هم بگویم یک روزی شخص شفر به من گفت افتخاری مدیری خوب و مرد شریفی است و تنها ایرادش این است که زبان بلد نیست. من آپشن‌های قرارداد شفر را نمی‌دانم، ولی آیا به نظر شما قرارداد شفر زیاد است.

در حال حاضر بله.

خودتان می‌گویید در حال حاضر بله. آن زمان که قرارداد آقای شفر تنظیم شد، قیمت دلار بین ۳ هزار و ۲۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان بود، من یک سؤال از شما می‌پرسم، مگر باشگاه استقلال برای مرتضی تبریزی نزدیک به ۳ میلیارد هزینه نکرد؟ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به باشگاه ذوب آهن دادند و همین رقم را هم به خود تبریزی. طبیعی است مربی باتجربه‌ای مثل شفر هم همین رقم را بگیرد. آن زمان که با شفر قرارداد امضا شد، دلار رقمی بود که کل مبلغ قرارداد شفر نزدیک به ۳ الی ۳.۵ میلیارد تومان می شد، اما دلار به یکباره بالا رفت، آیا کسی می دانست که قرار است قیمت دلار این همه بالا برود؟ افتخاری مدیرعاملی بود که قانونی انتخاب شده بود و او تشخیص داد که قرارداد دوساله امضا شود اما واقعا کسی رقم دلار را نمی‌دانست که این همه افزایش پیدا می‌کند.

حسن زمانی امروز در گفت وگو با فارس مدعی شده هیأت مدیره استقلال بدون اجازه وزیر قدم برنمی‌داشت، نظر شما چیست؟

شما تا زمانی که با وزیر ورزش تماس نگیرید و وقت نخواهید، او به مسئولان وقت نمی‌دهد. استقلال شرکت دولتی است و وزیر ورزش رئیس مجمع آن، در موارد مهم مثل اسپانسر و عقد قرارداد سرمربی، مدیران باشگاه‌ها از وزیر وقت می‌گیرد تا با او مشورت کنند. من یادم است افتخاری وقتی چند مورد را در جلسه هیأت مدیره مصوب کردیم، گفت اجازه بدهید من اول با وزیر مسائل را منتقل کنم. حتی در مورد قرارداد شفر هم چنین نظری داشت. این تماس ها از طرف مدیران باشگاه‌ها است و اگر خود آقای فتحی هم زنگ می‌زند برای مشورت است. به طور مثال باشگاهی که می‌خواهد دو سال برندش را به یک اسپانسر بدهد، باید از وزیر استعلام بگیرد چون سلطانی‌فر رئیس مجمع آن است. 

شما می‌گوئید قراردادها مشکلی داشت یا نه؟

قراردادها مشکلی نداشت، ولی چون الان توپ‌ها داخل گل نرفته، این افراد شده‌اند بد، وگرنه اگر مثل بازی رفت با الهلال توپ‌ها داخل دروازه می‌رفت الان همه چیز گل و بلبل بود. قرارداد شفر که روز فینال جام حذفی بسته شده به پول ما می‌شد ۳.۵ میلیارد تومان، همان موقع قرارداد یکی دو بازیکن استقلال از جمله همین مرتضی تبریزی بین ۲ تا ۲.۵ میلیارد بود پس طبیعی است که قرارداد شفر منطقی بود. 


اما معاون باشگاه استقلال گفته ما با آنها بدون ضرر و زیان مالی تسویه کردیم.
این بازیکنان با استقلال قرارداد سه ساله داشتند و روزی که از این باشگاه جدا شدند مبلغ ۵۲۶ هزار دلار گرفتند، یعنی آنها حدود ۶.۵ میلیارد هزینه از باشگاه استقلال گرفتند. 

در مورد گرو و نویمایر چطور؟

این عین واقعیتی است که من به شما گفتم. مثلا مکدرمورت زمانی که می‌خواست از استقلال جدا شود ۱۳۰ هزار دلار طلبکار بود، اما ۷۰ هزار دلار گرفت و رفت، این دو بازیکن خ ارجی هم اینگونه با استقلال تسویه کردند، هر چند آمدن آنها از ابتدا اشتباه بود و اگر پولی به آنها پرداخت نمی‌شد قطعا از استقلال شکایت می کردند. 

 حرف و حدیث‌های زیادی هم در مورد قرارداد تیام و مجید حسینی مطرح شده است.

در مورد قرارداد حسینی بگویم که او یک بندی داشت که اگر ۲۰۰ هزار دلار بدهد و رضایت باشگاه را بگیرد، می تواند از ما جدا شود، مدیران باشگاه استقلال هم با استفاده از آن بند رضایت باشگاه، ۴۰۰ هزار دلار از باشگاه این بازیکن گرفتند، ولی در مورد تیام بگویم که او دروغگو بود، روزی که داشت از ایران می‌رفت گفت برای من بلیط کویت بگیرید و من از آنجا به همراه همسرم ویزا می‌گیرم تا به زیارت خانه خدا بروم، ولی او با یک دلال ایرانی قرار داشت و می خواست به الکویت برود، ما هر کاری که بگویید کردیم تا تیام بماند و افتخاری هم همه تلاشش را انجام داد، ولی او دلش با استقلال نبود. مسئولان استقلال هم با استفاده از بند جدایی وی، ۳۵۰ هزار دلار گرفتند، اما همه این صحبت ها برای چه مطرح می‌شود؟ شما می‌دانید؟

چون تهیه پول قرارداد شفر الان برای استقلال سنگین است.

مربی‌ای که شش ماه به استقلال آمده و تیم آخر جدول را تحویل گرفته، هم قهرمان جام حذفی شده و هم سهمیه آسیایی گرفته است، شما بودید قرارداد نمی‌بستید؟ این حرفها چیست؟ من در باشگاه استقلال حتی یک فقره هم چک صادر نکردم و ریالی هم از کسی دریافت نکردم. حتی یک سفر هم با استقلال نرفتم، شما بگویید اگر من با استقلال به مشهد هم رفته باشم، این کار را نکردم. 

صحبت خاصی باقی نمانده؟

در مورد قرارداد شفر باید بگویم که او ابتدا یک و نیم میلیون دلار می‌خواست و می‌گفت چرا برانکو باید این رقم را بگیرد، اما پندار توفیقی به او گفت برانکو هشت سال مربی تیم ملی بوده و در اینجا هم دو بار قهرمان شده است، شما هم اگر قهرمان ایران شدید به شما هم چنین پولی می‌دهیم. 

4416

نظرات کاربران
Havadar
اقایون من پرسپلیسیم اما این مشکلات همش به خاطر نتیجه نگرفتنه و عادیه بالاخرن این دوتا تیم مثل دوتا بچه یه نفره اگه یکی عقب بیفته خرجش میکنند تا برسه اگه پرسپولیس هم نتیجه نمیگرفت الان بیستر خرجش میکردند این دوتا تیم نباید فاصله داشته باشند والسلام
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۱:۰۰
پاسخ
24
36
عشقممم نیمار
دروغ 13 هم ندیده بودیم ک دیدیم :-)
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۳:۵۶
پاسخ
78
6
پرویزسرخدل
ببین پرفسور با استقلال چه کردی اینقدر درپرسپولیس عالی کار کردی که رقیب سنتی تابحال ۶ سرمربی تعویض کرده خدایاشکرت
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۳:۲۵
پاسخ
9
94
M
یعنی پوله مردم ایرانه ها!!!!چه پرسپولیسی چه اس من ماهی ۲تومن میگیرم حساب کردم خیلی زمان میبره بتونم انقدر پول در بیارم هی!!!!!
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۰:۰۷
پاسخ
3
71
مهدی
وقتی میگیم وزیر پرسپولیسی از چی میگیم ...
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۰:۳۶
پاسخ
61
11
علی
یاخداااااا مگه براتبریزی چقدهزززیییینه کردن ؟؟اگه اینجوره پ حتما پاتوسی وایسما بالا۲میلیون دلار قراردادشونه بماند حالا چ مبلغی ب فدراسیون کشورش و مربی تیم سابقش دادن ک فقد رضایت دادن.ینی برای جذب پاتوسی هم با خودش قراردادبستن هم ب باشگاه سابقش پول رضایت دادن هم ب مربی اون باشگاه وهم ب فدراسیون اون کشور!!!واوووویلااااااا چ چیزایی داره رو میشه!!گرونویمایر فقد پول فسخشون۱۵میلیاررردبودبماندحقوقشون چقدگرفتن!!وزیرپرسپولیسسسییی چیکاررررکرده براتون!!اندازه رئال خرج کرده براتون!!!ماه پشت ابرنمی مونه اینقد زدید زیرش تااخرش خودتون لودادید
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۰:۳۲
پاسخ
14
199
جوادپرسپولیسی
این جناب کینگ شفر شیر ژرمن انگار یکسره دنبال کارا و برنامه‌های پرفسور برانکو بوده... مرد حسابی آخه تو کجا و برانکو کجا؟؟ برانکو سه ساله بدون یبار نق زدن صدر جدوله و برا خودش فلسفه داره ولی تو برا استقلال چکار کردی؟؟ استقلال قبل از تو هم با علی منصور نایب قعرمان شده بود دیگه
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۰:۰۲
پاسخ
12
179
غار نشینمون کردی شفر
میگم حالا که داوران گینس دارن میان اینجا، بگید یه سر تا باشگاهتون بیاد و قراردادهای پارسال و امسال تیمتون رو یه نیگها بندازه ، به راحتی میتونه بیستا رکورد دیگه تو گینس ثبت کنه
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۶:۴۸
پاسخ
12
161
کوپا امجدیه ۵۰ سال پیش
حالا شیشتقلالیهای هوچی گر هی میگن وزیر پرسپولیسی.
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۱:۰۶
پاسخ
10
165
وحید
نکنه که هنوز قبول ندارید وزیر پرسپولیسیه خخخخ
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۹:۲۱
7
47
بختیاری قرمز
یکی از خریدای فصل بعد استقلال لو رفت بهنام بانی اخه به پیشکسوتای سرورش گل زد خخخ
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۴:۵۳
پاسخ
12
144
Ali
مدیران اسبق استقلال برای سرپوش گذاشتن رو اشتباهاتشون دارن توپ رو میندازن تو زمین وزیر چون رگ خواب طرفداران استقلال دستشونه. اونا خوب میدونن بهترین راه گریز از این مخمصه مقصر جلوه دادن وزیر ورزشه. البته اینم باید گفت که انتخاب شفر انتخاب هواداران استقلال بود؛ همین ها بودن که کلی به مدیریت استقلال واسه موندن شفر فشار آوردن. مطمئنا اگر قرارداد شفر پارسال تمدید نمیشد همین جماعت کلی داد و هوار راه مینداختن که چرا قرارداد شفر تمدید نشد، اینا میخوان استقلال رو نابود کنن و از این حرفها!
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۸:۱۰
پاسخ
8
121
مهدی
الان هم میگیم شفر عالی بود و نباید اخراج میشد. ولی نمیخوان استقلال نتیجه بگیره و اخراجش کردند
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۲:۰۲
32
12
ققنوس سرخ
عجب شیرتوشیریه اوضاع شیشتقلال،خوب کی بود کی بود من نبودم راه انداختن!حالا پیدا کنید پرتقال فروش را!
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۰:۳۴
پاسخ
10
111
سردار
مگه مجلس شیش ماهه مصوب نکرده باید دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خصوصی شن تمام مشکلات از همینجا شروع میشه که وزارت ورزش متولی این دوباشگاه هست این یکی خرج میکنه میگن از کجا آورد اون یکی خرج میکنه طرف مقابل همینو میگه خرج باشگاهو داره هوادار میده تصمیم گیرندش شده وزارت ورزش خواسته همه هوادارهای استقلال و پرسپولیس خصوصی سازی اصولی این دو باشگاهه اونموقع دیگه هم بهتر میشن و هم بازیکنهای بهتری میگیرن به عالم و آدمم نباید توضیح بدن فقط خصوصی سازی همین
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۷:۳۳
پاسخ
3
79
PersePolis
هر دو تیم سرخابی توسط وزیر اداره میشند و دو سرپرست یا مدیرعامل دو باشگاه فقط واسه حفظ ظاهر است که یعنی تشکیلات جدا دارند!!! اسپانسر جدا اگر داشتند، میشد گفت که منبع هزینه جدا دارند، این دو نفر فقط نقش منشی وزیر رو دارند، مدیر عامل پرسپولیس و مدیرعامل استقلال جناب سلطانی فر است و خصوصی سازی قطعا تا شهریور سال 1587 انجام خواهد شد، شک نکنید!!
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۲:۴۲
پاسخ
4
138
حسام
خطیر گفت دیگه.این همه حاشیه نداره دیگه... 450هزارتا به گرو و نویمایر برای نیم فصل دادن.همینه دیگه بازیکن خارجی.حالا اگر بازیشون می گرفت همه می گفتن به به و چه چه و ... نگرفت دیگه.برای شفر هم گفت 1/200 خودش و 200 دستیاراش باید بدیم.حالا طوری توافق می کنیم که مثلا 400-500 تا به شفر بدیم یه مربی جدید هم بیاریم در حد 700-800 هزارتا که از اون 1/200 بالاتر نزنه...متاسفانه بالا بستند.برانکو چهار تا نتیجه گرفته اول بعد رقمشو برده بالاتر.اینا هم اول باید برادریشونو ثابت میکردن بعد ادعای ارث و میراث می کردند.تقصیر مدیرامون کهیه قهرمانی حذفی را این همه برگ جلوه دادن.سقف انتظارات را پایین اوردند.مگر با پور حیدری قهرمان ایران و اسیا نشدیم.با حجازی زمانی که قهرمان ایران و نایب قهرمان اسیا شدیم حریفامون در بهترین کیفیت قرار داشتند.با قلعه نویی سه بار قهرمان لیگ شدیم و نیمه نهایی اسیا رفتیم.همه اینها بخاطر ذوق زدگی بیش از حد!که شفر فکر کرده عالی بوده!تعریف و تمجید بیش از حد کردن نتیجه اش شده همین!اصلا نباید اجازه بدین خودشو با دیگران مقایسه کنه.شاید پرسپولیس بخواد 10میلیون دلار بده.به شفر ربطی نداره!همونجا باید باهاش برخورد میکردن.خوشحالم که اخراجش کردند.کسی که این افکار تو سرش داره بدرد نمی خوره!طرف سه قهرمانی و یه نایب قهرمانی لیگ و یه نیمه نهایی و یه فینال اسیا اورده می گه چرا من قدر اون نگیرم؟!همون موقع باید اخراجش می کردین!
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۲:۲۱
پاسخ
6
129