ملکی: قرارداد شفر ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون بود، الان زیاد شد/ پول هر مربی را ندهید، شکایت می‌کند و می‌گیرد

ملکی: قرارداد شفر ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون بود، الان زیاد شد/ پول هر مربی را ندهید، شکایت می‌کند و می‌گیرد

1964
21:08
16 اردیبهشت 1398
اکبر عباسی ملکی، عضو پیشین هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: قرارداد شفر در زمان عقد آن،‌ به دلار آن روز،‌ سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود، اما با افزایش قیمت دلار این مبلغ افزایش پیدا کرد.

به گزارش وب‌سایت نود، اکبر عباسی ملکی در حاشیه دیدار استقلال و الدحیل درباره اینکه آیا باشگاه استقلال با شفر برای جدایی توافق کرده است یا خیر، اظهار داشت: ان‌شاءالله توافق می‌کنیم.

وی در مورد ابهامات قرارداد شفر نیز تصریح کرد: چه ابهامی وجود دارد؟ آن موقع، دلار سه هزار تومان بود و قرارداد شفر سه میلیارد و 500 میلیون تومان می‌شد. آیا این مقدار برای مربی که تیم شانزدهم را به رده بالا آورده و سهمیه گرفته، زیاد است؟ در ضمن این مقدار برای سال سوم قرارداد شفر است. قرارداد او سال اول یک مبلغ دارد، سال دوم یک مبلغ و سال سوم یک مبلغ دیگر. در ضمن در آن مقطع شفر تیم را هم را از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بالا آورده بود.

عضو پیشین هیئت مدیره باشگاه استقلال در مورد فسخ یک‌طرفه قرارداد شفر از سوی باشگاه استقلال عنوان کرد: یعنی چه قرارداد را یک‌طرفه فسخ می‌کنند؟ باشگاه با مربی قرارداد می‌بندد و بعد از مدتی می‌‌گوید این مربی را نمی‌خواهم، مگر تیم‌های دیگر دنیا چه کار می‌کنند؟ الان باشگاه منچستریونایتد مورینیو را نخواست، چه کار کرد؟

ملکی در مورد قراردادهای سایر دستیاران شفر و اینکه چرا با ساشا قراردادی 120 هزار دلاری بسته شده است، عنوان کرد: این سؤال را باید از افتخاری (مدیرعامل وقت باشگاه استقلال) بپرسید، چون این کار در اختیارات مدیرعامل است.

«افتخاری گفته است قراردادها به تصویب هیئت مدیره رسیده است». وی در واکنش به طرح این موضوع گفت: اگر آقای افتخاری چنین حرفی زده، درست گفته است.

عضو پیشین هیئت مدیره باشگاه استقلال در مورد مشکلات قرارداد شفر عنوان کرد: چه مشکلی داشته است؟! با یک مربی قرارداد بستند به قیمت آن روز سه میلیارد و 500 میلیون تومان. این چه مشکلی دارد؟!

ملکی درباره بازیکنان خارجی تیم استقلال در نیم‌فصل اول گفت: بالاخره این بازیکنان را مربی آورده است. رسیدگی به آن هم در اختیارات هیئت مدیره نیست و باید مدیرعامل و معاون اجرایی به این امور رسیدگی کنند. من فکر نمی‌کنم مربی در دنیا بیاید و تعهد بدهد که قهرمان می‌شود. درست است این مسائل در حوزه اختیارات من نیست، اما فکر نمی‌کنم هیچ مربی در دنیا چنین تعهدی بدهد.

وی در واکنش به این پرسش که «شفر می‌تواند از باشگاه استقلال شکایت کند و پولش را بگیرد؟»، یادآور شد: هر مربی در دنیا قرارداد داشته باشد،‌ پولش را ندهید، محکوم‌تان می‌کند.

«آیا شما با دعوت باشگاه به استادیوم آمده‌اید؟»، عضو پیشین هیئت مدیره باشگاه استقلال در واکنش به این پرسش عنوان کرد: من یک هوادار استقلال هستم، هر جا این تیم بازی داشته باشد به ورزشگاه می‌روم.

ملکی درباره قرارداد تیام با باشگاه استقلال نیز گفت: تیام 300 هزار دلار از باشگاه پول گرفته بود و بندی در قراردادش داشت که اگر پیشنهاد داشته باشد می‌تواند 200 هزار دلار بدهد و برود. یعنی او 300 هزار دلار از ما گرفت و بعد 200 هزار دلار داد و رفت، ولی بعد در زمان مدیریت فتحی مذاکره کردند به جای 200 هزار دلار، 350 هزار دلار گرفتند.

4416

نظرات کاربران
آفتاب پرست
میشه ماست مالیش نکنین؟؟؟ مبلغ قرارداد مشخصه حالا بگین اون زمان اینقد بود حالا اینقدره!! 1.5 میلیون دلار قرارداد داره و تا قرون آخرش رو میگیره!!! وزارت ورزش بیاد توضیح بده که چطوری این پول رو تهیه کرده اما برای استخدام سرمربی تیم ملی پول نداره!!! تا اونجایی که ما میدونیم اسپانسر فقط پول بازیکنان رو تامین میکنه نه سرمربی!!! پس ماست مالی نکنین!!!
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۲:۵۲
پاسخ
7
9
هوچی قرمزه
اصلا شما که درامد زایی ندارید چرا اینقدر هزینه میکنید
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۷:۱۲
پاسخ
5
13
عشقممم نیمار
چقد راحت عضو برکناری عشق_تقلال ..با مصاحبه هاش ..برا عشق_تقلال..حاشیه درست میکنن:-P شماها ک قرارداد کینگ شفر کامل رسانه ای کردین ..قرارداد برانکو هم لطفا شفاف سازی کنین ..البته اگ از رقم بسیار زیادش ..شفاف سازیش نکنین :-P
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۱:۵۸
پاسخ
15
5
اسماعیل
با اون قراردادایی که نوشتین شما و افتخاری دیگه راجب استقلال حرف نزنید فقط. نورافکن مجید حسینی تیام و مفت دادین بره . هر یه روزیکه دیرتر از استقلال میرفتین به ضررمون بود.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۹:۲۹
پاسخ
3
9