ممبینی: دروغ نمی‌گویم؛ «یوز» را باید با برچسب کار می‌کردیم مانع تنفس مناسب بازیکنان می‌شد!

ممبینی: دروغ نمی‌گویم؛ «یوز» را باید با برچسب کار می‌کردیم مانع تنفس مناسب بازیکنان می‌شد!

22213
11:36
27 فروردین 1397
سرپرست کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال گفت: آدیداس قواعد خودش را دارد و می‌گوید برای طراحی وقت 9 الی 12 ماهه می‌خواهد.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرپرست کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال گفت: آدیداس قواعد خودش را دارد و می‌گوید برای طراحی وقت 9 الی 12 ماهه می‌خواهد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، هدایت ممبینی در مورد حذف یوز ایرانی از روی پیراهن تیم ملی فوتبال و دلایل آدیداس برای این کار و نداشتن طرحی جالب برای پیراهن تیم ملی در جام جهانی صحبت های زیر را مطرح کرد:

* آقای ممبینی این روزها انتقاد زیادی به شما وارد شده که چطور از نداشتن وقت برای طراحی لباس تیم ملی صحبت کرده اید؟

دروغ که ندارم بگویم. برای طراحی پیراهن آدیداس اعلام کرده 9 الی 12 ماه وقت باید صرف شود.

* خب تیم ملی خرداد سال گذشته صعودش به جام جهانی مسجل شد. چطور این همه وقت از دست رفته است؟

زمانی که تیم ملی به جام جهانی صعود کرد که ما با آدیداس قرارداد نداشتیم و ضمن اینکه من هم تازه 7 ماه است این سمت را گرفته ایم و پیش از آن من مسئول رسیدگی به این موارد نبودم.از وقتی که کمیته بازاریابی تغییر کرده مذاکرات خود را آغاز کردیم. خود عقد قرارداد با آدیداس پروسه زمان بری بود و طول کشید تا قرارداد تنظیم و آماده شود. من اگر حرفی زدم و انتقادی شده حقیقیت را گفته ام و بلد نیستم دروغ بگویم. بد است که راست گفته ام؟ خوب بود دروغ می گفتن؟

* نه کسی از شنیدن دروغ خوشحال نمی شود اما قبول اینکه گفته می شود برای طراحی پیراهن وقت نبوده سخت است.

این حرف ما نیست. آدیداس برای خودش قوانین و قواعد کاری دارد و ما نمی توانیم روی این قواعد ایراد بگیریم. آنها می گویند برای طراحی یک پیراهن بین 9 تا 12 ماه فرصت می خواهند. ما هم تازه 7 ماه است با آدیداس توافق کرده ایم. ضمن اینکه پیراهنی که آدیداس می خواهد در اختیار ما قرار دهد مورد تایید کادرفنی و فدراسیون قرار گرفته است. وقتی کادرفنی راضی است ما دیگر چه بگوییم؟

* دلیل حذف یوز ایرانی هنوز قابل پذیرش نیست. دلیل حذف یوز از پیراهن تیم ملی چیست؟

به دلیل مسائل فنی و علمی حذف شد. برای تنفس بهتر بازیکنان امکان چاپ عکس یوز روی پیراهن ها نبود. به خصوص برای پیراهن های قرمز این کار شدنی نبود.

* پس چطور کشورهایی که آدیداس اسپانسر آنها هست با طراحی و لوگوهای خاص این امکان وجود داشته است؟

چون آن کشورها که اکثرا از تیم های صاحب نام هستند سالهاست که ‌آدیداس حامی آنها است و از قبل برنامه ریزی ها می شود اما تازه با ‌آدیداس توافق کرده ایم. از سویی کشور ما خاص است و ما محدودیت هایی هم داریم. ضمن اینکه برای گذاشتن یوز ایرانی روی پیراهن باید چاپ صورت گیرد که همین باعث بی کیفیتی پیراهن می شود اما سایر کشورها اگر لوگوی خاصی روی پیراهنشان هست طرح خود پارچه هست اما با به دلیل کمبود وقت نمی توانستیم روی پارچه یوز را طراحی کنیم. برای ما باید برچسب می خورد که باعث بی کیفیتی پیراهن می شد.

* قرارداد ما با آدیداس تا چه زمانی است؟

برای جام ملت های آسیا هم آدیداس پیراهن های ما را تامین می کند اما برای این بازی ها هم وقت طراحی نداریم. سایر تیم های ملی قرار است از برندهای ایرانی استفاده شود. یک قرارداد یک ساله زمانی برای طراحی نیم گذارد به خصوص که به دلیل شرایط خاص کشورمان و تصمیماتی که گرفته شده تیم ها باید از برندهای داخلی استفاده کنند.

* پیراهنی که قرار است این شرکت به ما بدهد گفته می شود درجه یک نیست و حتی گفته می شود فدراسیون با نماینده اصلی آن قرارداد نبسته است؟

مگر چنین چیزی می شود؟ آدیداس دو نمایندگی دارد که یکی از آنها در دبی است. اصلا همه کشورها جز برزیل و چین که مستقیم با خود کمپانی در آلمان در ارتباط هستند به نمایندگی آدیداس مراجعه می کنند. این شرکت قرار است پیراهن های روز خود را در اختیار ما قرار دهد.

* چرا قرارداد با این شرکت رسانه ای نمی شود که همه شائبه های چگونگی توافق فدراسیون با این شرکت برطرف شود؟

مگر می شود قرارداد محرمانه منتشر شود؟ کدام فدراسیون در دنیا این کار را انجام می دهد؟ اتفاقا خود نماینده این کشور متعجب بود که چرا در داخل ایران این قدر موردشان صحبت می شود. هیچ کجا روی این مسئله مانور نمی کنند که در ایران در موردش حرف زده می شود. ببینید شرایط کشور ما به دلیل تحریم ها و محدودیت های داخلی خاص است. هر شرکتی که قرار باشد اسپانسر تیم ملی باشد می خواهد به سود برسد و اگر بدانند که سودی برای آنها ندارد به سختی قبول می کنند که پیراهن های ما را تامین کنند. کاش به این چیزها هم فکر شود و هر کسی هر انتقادی که می خواهد انجام ندهد. ما نباید با آلمان و اسپانیا مقایسه شویم. هیچ شرکتی بدون سود ‌آوانس نمی دهد. 

 

2051

نظرات کاربران
ادیب
فقط تأسف.
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۲:۰۶
پاسخ
0
2
عشق است استقلال●○●
کلا همتون خندوانه ای بیش نیستید چه از اون روئسای فدراسیون و شما من نبودم دستم بود تقصیر آستینم بود مختص شماست اینا که گذشت .به جلوتر فکر کنید .گند نزنید دوباره ماله کشی کنید پیراهنتون حاضر شد بدید روش بنویسیم به انگلیسی یوزپلنگ کافیه خخخ
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۷:۱۷
پاسخ
0
2
saman
تیم ملی با لباس زیر مش ماشالله
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۳:۱۸
پاسخ
1
3
CR 6+4 FCP
و همچنین عربستان هم نایک استفاده می کنه.
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۷:۱۹
پاسخ
0
4
مسعود
از بي اطلاعي ممبيني همين بس كه هم برزيل و هم چين نايكي مي پوشند.
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۵:۵۶
پاسخ
0
7
CR 6+4 FCP
خدا وکیلی همین ساده هم خوب بود اگه آرم فدراسیون که روی پیراهن چاپ میشه یکم شیک تر بود.
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۵:۴۴
پاسخ
2
5
سینا
والا نمیدونیم تاسف بخوریم حرص بخوریم چکارکنیم از اینهمه بی تدبیری و ناشایستگی مسئولین.لباس ۲۰۱۴ خیلی خوب بود فقط بخاطر احیای طرح یوز ولی ازاین فدراسیون ظاهرا نباید انتظار داشت چون خیلی ناتواندتراز این حرفاست
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰:۱۲
پاسخ
0
9
a
هم چین و هم برزیل که آقای ممبینی گفته مستقیم با آدیداس در ارتباط هستن، نایکی می پوشن!!
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۲:۱۸
پاسخ
0
8
پارسا
آدیداس وقت ۹ ماهه می خواست واسه طراحی نمی تونستین طرح لباس قلبلی رو بدین بگین همینو بزن!!!؟
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۴:۳۹
پاسخ
0
8
نیما
کادر فنی راضیه ؟!!! از طرح پرچم کشورمون چی ؟ اگه رنگشو دوس ندارن راحت بگن یکاریش بکنیم زودتر خدارو شکر از لباسو بازیه تدارکاتی و رییس فدراسیون راضین ایشون
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۵:۲۰
پاسخ
0
10
محمد
قرارداد آدیداس بمونه واسه خودتون و بره جزو افتخاراتتون طراحی لباسم بدین دست جوونای همین مملکت ، بهتر از هر جای دنیا براتون طراحی میکنن
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۸:۲۸
پاسخ
0
9
وحید
تواید کننده داخلی بهتر از آدیداس میزنه فقط پارچش رو بدین بهش بهترین خیاط های ورزش رو داریم یا یه کار دیگه پیراهن با آرم نشان یوز یا هر چی رو من بدم خیاط داخلی درست کنه بعدا بریم آدیداس پول بدیم بگیم بیا آرمت رو بزن رو لباس تیم ما
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۴:۱۹
پاسخ
8
2
رسول
کجای دنیا دیدین داور بازنشسته که هیچ آشنایی با امور بازاریابی نداره بشه مسئول و با برندی مثل آدیداس مذاکره کنه ، نه سواد دارن نه زبان بلدن نه حتی یه دوره ساده بازاریابی دیدن ، باعث تاسف هست جناب تاج
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۹:۰۴
پاسخ
0
12
هژیر
خیلی تأسف برانگیزه که عشق مردمی بشه این که لباس تیم ملیش حتما باید آدیداس باشه اونام برای ما ادا اصول در بیارن؛ واقعا برند دیگه ایی جز آدیداس نبود؟! یا وقتی مشکل تحریم داریم مثلا یسری ازین تیمای خوب لیگ برتر که دارن از برندای خوب ایرانی استفاده میکنن مردن؟!
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۶:۴۰
پاسخ
2
5
Dj_shahin_sp
اولا که اینا طرح بخوان ادیداس میزد مگه میشه نتونن تو ۷ ماه طراحی کنن
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۳:۱۶
پاسخ
0
9