منتقمی: مشکلی با موقت بودن ندارم

منتقمی: مشکلی با موقت بودن ندارم

1046
15:59
23 شهریور 1393
بهروز منتقمی می‌گوید با سرپرستی موقت باشگاه پرسپولیس مشکلی ندارد.

وبسایت رسمی برنامه نود - بهروز منتقمی می‌گوید با سرپرستی موقت باشگاه پرسپولیس مشکلی ندارد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس وبسایت نود، درباره مسائل مختلفی از جمله انتخاب خود به عنوان سرپرست باشگاه، احتمال آمدن مدیرعامل جدید در آینده‌ای نزدیک، شرایط کنونی باشگاه و مشکلات مربوط به اسپانسر باشگاه صحبت کرد.

در چند روزی که به عنوان سرپرست باشگاه مشغول به کار هستید، شرایط را چگونه می‌بینید؟

در کل تغییر و تحولات برای ایجاد روزهای بهتر است. روزی که به عنوان سرپرست انتخاب شدم خودم هم تا آخرین لحظات اطلاع نداشتم و به فاصله نیم ساعت همه چیز اتفاق افتاد اما همه چیز برای بهتر شدن تغییر کرده و اگر وضعیت عوض نشود، تغییرات جواب نداده است. البته دلیل نمی‌شود که بگوییم افراد قبلی در باشگاه زحمت نکشیده‌اند. هر کسی در هر پستی که حضور دارد برای موفقیت تلاش می‌کند. هم ما و هم کادر فنی می‌خواهیم که پرسپولیس به روزهای خوب برسد. سرمربی قبلی ما هم سهمیه آسیا را برای این تیم به دست آورد اما همه به دنبال نتایج خوب در این فصل هستند. باشگاه هم باید با اقدامات خود رضایت هواداران را به دست آورد و به نوعی کار کند که هر روز تعداد هواداران بیشتر شود.

شما از زمان رویانیان در باشگاه حضور داشته‌ و مشکلات را می‌دانید. به نظر می‌رسد با مسائل مختلفی روبه‌رو هستید که هنوز حل نشده باقی مانده‌اند.

خیلی از کارها هست که باید به خوبی انجام شود. از همه پتانسیل‌های موجود در باشگاه استفاده می‌کنیم و به تنهایی نمی‌شود کاری انجام داد. همه تلاشم را در همین جهت انجام می‌دهم. اگر روزی حس کنم نمی‌توانم کمک کنم این موضوع را اعلام می‌کنم و فرصت‌سوزی نخواهم کرد. الان سرپرست باشگاه هستم و کارهای کنونی را زمانی که به عنوان قائم‌مقام باشگاه فعالیت می‌کردم، انجام می‌دادم.

اگر به شما پیشنهاد مدیرعاملی شود چطور؟

شاید جایگاه کنونی من موقت باشد اما برای مدیرعاملی باید برنامه‌ای چهار، پنج ساله داشت و مهم‌تر از آن این است که چه اختیاراتی به مدیرعامل داده می‌شود. مثل این که یک فرد اسمش از سرپرست به مدیرعامل تغییر می‌کند و این که جایگاه مدیرعاملی وسوسه‌انگیز است، نباید آدم را به اشتباه بیندازد. قبل از آن باید اختیارات مشخص شود؛ چرا که اگر مدیرعامل این اختیارات را نداشته باشد این کار به بن‌بست می‌خورد. خاطرم هست در زمان رویانیان، او اختیاراتش را به طور کامل از هیات مدیره می‌گرفت. برای مدیرعامل جدید هم حتما باید این گفت‌و‌گوها انجام شود تا کار مدیریت به نتیجه برسد. نمی‌شود به خاطر اسم مدیرعاملی وسوسه شد و مسئولیتی را قبول کرد که نتوان از عهده‌اش برآمد.

افرادی مثل دادگان، عابدینی و غمخوار گزینه‌های مدیرعاملی پرسپولیس هستند. شما از این که به طور موقت سرپرست هستید، ناراحت نمی‌شوید؟

از نظر من این موضوع مشکلی ندارد. من یکی از مدیران ورزش هستم و این اتفاق‌ها برای من حل شده است. در چند استان کشور خدمت کرده‌ام و در همه جا ساخت و ساز کرده و سفره‌ها را پهن و جمع کرده‌ام. تمام سعی من این است که وضعیت پرسپولیس بدتر از این نشود و تا زمانی که تصمیم‌های نهایی هیات مدیره گرفته شود، تیم را سر پا نگه داریم و به سمت روزهای بهتر ببریم. از نظر من در تصمیم‌های آینده باشگاه مشکل خاصی برای جایگاه من نیست.

هنوز در برخی محافل گفته می‌شود که درخشان سرمربی موقت است.

همه مسئولیت‌ها چه در جایگاه مدیریتی و چه در فوتبال موقتی هستند، مگر این که در احکام قید شده باشد مثلا در حکم رئیس فدراسیون فوتبال آمده که فلان شخص چهار سال رئیس است. همه موقتی هستند. این تفاهم‌هایی است که سرمربی با مافوق خود انجام می‌دهد اما درخشان حکم خود را گرفته و فعلا سرمربی تیم است. این که در گفتارها و اظهارنظرها از لحن سرمربی موقت استفاده شود به خود درخشان و کادر فنی‌اش لطمه می‌زند و باعث می‌شود بازیکنان هم سردرگم شوند.

شایعه شده پرسپولیس به دنبال کرانچار است...

چنین چیزی را نشنیده‌ام؛ چه در جلسات خصوصی و چه در جلسات رسمی. بیشتر از طریق جراید این خبر را شنیده‌ام.

آخرین چک اسپانسر باشگاه پاس شد؟

تا این ساعت خیر اما اعضای هیات مدیره در تلاش هستند که این موضوع را با تعامل حل کنیم.

شما هم از دایی به خاطر نحوه برکناری‌اش دلجویی کردید.

بعد از آن اتفاقات، سیاسی از دایی عذرخواهی و دلجویی کرد و تفاهم‌هایی هم در این زمینه بین دو نفر انجام شد. دایی همیشه دایی است. عموما ترک محیط ورزش از سوی مسئولان است اما امثال دایی در ورزش می‌مانند و جاودانه هستند. این ما هستیم که باید برویم. من قبلا در مسئولیت‌هایی که داشتم چند بار از او تقدیر کرده‌ام اما هیچ‌وقت تعصب و غیرت او را چه در زمان بازیگری و چه در زمان مربی‌گری‌اش از یاد نمی‌برم. خود من همیشه او را دوست دارم و در قلب من خواهد بود.

1140

نظرات کاربران