منصوریان: با شعار همه برای یکی و یکی برای همه به مصاف پرسپولیس می‌رویم

منصوریان: با شعار همه برای یکی و یکی برای همه به مصاف پرسپولیس می‌رویم

2429
18:07
13 آذر 1398
سرمربی ذوب آهن می‌گوید تک تک بازیکنان پرسپولیس را آنالیز کرده و تیمش با قدرت به مصاف سرخ‌پوشان پایتخت می‌رود.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از ایسنا، علیرضا منصوریان قبل از بازی تیمش با پرسپولیس در هفته سیزدهم لیگ برتر در نشست خبری گفت: وضعیت تیم ما بسیار مطلوب است. کارهای تاکتیکی به صورت فشرده و روزمره انجام شده و مباحث فنی و روحی و روانی را در نظر گرفته‌ایم. ترکیب پرسپولیس را نفر به نفر آنالیز کردیم و نوع بازی این تیم را تشریح کردیم. آمادگی هرگونه اتفاقی را برای تغییرات در حین بازی را داریم. امیدوارم ذوب‌آهن به خاطر روحیه خوب در تیم و با توجه به شعار همه برای یکی و یکی برای همه، بازی خوبی را انجام دهد.

سرمربی ذوب آهن درباره روند شکست ناپذیری این تیم برابر پرسپولیس در ۹ سال گذشته هم گفت: سپاهان، استقلال، پرسپولیس و تراکتور آنالیز متفاوتی دارند. در هنگام بازی با این تیم‌ها باید کل یازده نفر را به عنوان یک مجموعه در نظر بگیریم و همت بیشتری برای پیروزی در این دیدارها نیاز است. با توجه به اینکه انرژی لازم در تیم ما موجود است، برتری در این دیدار نیازمند تمرکز بازیکنان است.

وی ادامه داد: پرسپولیس تیم خوبی است و سه قهرمانی متوالی کسب کرده است. مسائل مختلف را مطرح کردیم تا در زمان برتری یا عقب افتادن از حریف، تمرکزمان را حفظ کنیم. تلاش می‌کنیم سه امتیاز را در اصفهان نگه داریم.

منصوریان درباره حمایت نشدن این تیم از سوی هواداران هم  گفت: می‌خواهم درد و دل قلعه‌نویی را ادامه دهم. در خیلی از بازی‌ها نتیجه لازم را نگرفتیم اما کیفیت بازی ما خیلی خوب بود. نگاه ما به همشهری خودمان است. تیم ما از نظر فنی و نتیجه‌گیری عملکرد خوبی دارد اما هواداران کمی از این تیم حمایت می‌کنند. دغدغه قلعه‌نویی را من هم دارم. البته این تفاوت وجود دارد که ورزشگاه نقش جهان داخل شهر است. ما شانس ۹۰ به ۱۰ را قائل هستیم اما مهمان ما هم با هجمه‌ای از هوادار در سطح کشور جا به جا می‌شود.

سرمربی ذوب آهن یادآور شد: من از هوادار فوتبال اصفهان می‌خواهم ما را تنها نگذارند. دوست دارم استادیوم ما با یار دوازدهم کامل شود. اگر قرار باشد استادیوم ما خالی باشد، دغدغه ما با تیم‌های صنعتی هیچ فرقی ندارد. از مردم خوب اصفهان می‌خواهم به کمک جوانان ذوب آهن بیایند تا ورزشگاه پر باشد. اگر لازم شود از هواداران سپاهان هم می‌خواهم ما را حمایت کنند.

وی درباره فرصت کوتاه تیمش برای استراحت تا این دیدار و زمان کوتاه تا بازی آینده در هفته چهاردهم و استفاده از دو ترکیب متفاوت در این بازی‌ها گفت: پرسپولیس زمان بیشتری برای استراحت داشت و انرژی بیشتری را ذخیره کرده است. ما در ۹ روز آینده سه بازی داریم. در روز دهم سومین بازی خودمان را انجام خواهیم داد. خیلی شبیه لیگ انگلیس شدیم. اگر از نظر سخت افزاری خوب باشیم، می‌توان چهار، پنج روز یک بار بازی کرد اما سه روز یک بار دشوار است. با توجه به حضور بازیکنان جوان که این روزها باتجربه هستند، دغدغه‌ای نداریم. اهداف خودمان را پلکانی تنظیم کردیم. به بازی با پرسپولیس فکر می‌کنیم و سایر برنامه‌ها را کنار گذاشتیم. ما ساعت و برنامه‌های خودمان را به باشگاه اعلام کردیم.

سرمربی ذوب آهن درباره روحیه بهتر تیمش نسبت به پرسپولیس در لیگ برتر با توجه به نتایج دو تیم در بازی‌های اخیر گفت: ما در بازی‌های خانگی دنبال برد هستیم. با توجه به شرایط تیمی و انسجام خوب در خط دفاعی و داخل دروازه با وجود یک دروازه‌بان کم سن و سال، باید رو به جلو باشیم ولی باهوش عمل کنیم و بی‌گدار به آب نزنیم. اگر از پرسپولیس آسیب بخوریم، سخت به بازی بر می‌گردیم. پرسپولیس و استقلال کلکسیونی از بازیکنان خوب و باتجربه به میدان می‌روند. ما فردا با حوصله و با منطق عمل می‌کنیم.

منصوریان درباره انتخابش به عنوان بهترین مربی ایرانی در یک سال اخیر گفت: این افتخار را با ذوب آهن کسب کردم و به عنوان بهترین باشگاه ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا انتخاب شدیم. با ساق پای بازیکنان به عنوان بهترین باشگاه انتخاب شدیم. به گروه فنی، پزشکی، اجرایی و بازیکنان تبریک می‌گویم. خدا را شکر در کره زمین نفر ۲۱۲ در بین مربیان شدم. از دوستان می‌خواهم به نسل مربیان که از سال ۲۰۰۶ روی کار آمدند اعتماد کنند. شاید آن‌ها رتبه یازده و دوازده مربیان را هم کسب کنند. دوست دارم اگر در فوتبال به جایی رسیدم، با پاسپورت ایرانی این اتفاق انجام شود.

وی ادامه داد: افتخار می‌کنم که پاسپورت ایرانی دارم. افتخار می‌کنم که در شرایط بسیار سخت فرزندم در ایران به دنیا بیاید. خیلی‌ها دوست داشتند فرزندشان در خارج از کشور متولد شود اما تصمیم گرفتم امیر منصوریان با پاسپورت ایرانی ادامه دهد. به این موضوع افتخار می‌کنم.

سرمربی ذوب آهن درباره اظهارات محمدحسن انصاری‌فرد مبنی بر اینکه امسال نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان شود، اظهار کرد: ایشان از بهترین فوتبالیست‌های پرسپولیس بودند که بسیار اخلاق مدار هستند. البته دو گلایه از ایشان دارم. به عنوان برادر کوچکتر می‌گویم او در برنامه فوتبال برتر هم مقداری عصبانی شده بود. اینکه نمی‌گذارند پرسپولیس برای بار چهارم قهرمان شود، این شائبه را به وجود می آورد که در سه بار قبلی چطور قهرمان شدند؟ این موضوع یک مبحثی است که خستگی را به تن بازیکنان و مربیان در سه سال قبلی می‌گذارد. یعنی اینکه ما خدای نکرده دنبال نماد نشان دادن نیستیم ولی به نظرم یک مقدار عصبانی شدند چون پرسپولیس در سه سال قبل زحمت کشید و قهرمانی آورد. اگر زحمت کشیده، لیاقت دارد که قهرمان شود اما اگر نمی‌گذارند قهرمان شود، پس سال‌های قبلی چطور قهرمان شدند؟

وی ادامه داد: با این ادبیات، داور تحت فشار خواهد بود. دکتر بیژن حیدری از بهترین داوران چند سال اخیر است. از او می‌خواهم بهترین عملکردش را داشته باشد. چند روز قبل که با نفت مسجد سلیمان بازی داشتیم، داور پشت دروازه دقت کرد و خطا در داخل محوطه جریمه را برای نفت مسجد سلیمان گرفت اما پنالتی ما را در همان وضعیت نگرفت. شاید آن بازی را می‌باختیم و چه بسا پنالتی می‌زدیم و بازی را می‌بردیم. با این حال ما در نشست خبری صحبتی نکردیم. ما ۱۲ امتیاز از داوری از دست دادیم. اگر تیمی قرار است اعتراض کند، این ما هستیم. ما باختیم اما از داوری دفاع کردیم. نگرانم که فردا فشار هواداران میلیونی پرسپولیس روی داور تاثیر بگذارد. امیدوارم داور امشب بهترین استراحت را داشته باشد. این موضوع را حق تیمم می‌دانم چرا که ما مظلوم هستیم. براساس اعتقاد قلبی من نباید درباره داوری صحبت کنیم و از طرفی مدیرعامل ما داور بوده و نمی‌توانیم علیه داوری صحبت کنیم.

منصوریان با بیان اینکه با این روند باید از نیم‌فصل داوران خارجی بیاورند، اظهار کرد: اکثر تیم‌ها به برخی از دواران علاقه‌ای ندارند. باید دواران تقسیم کنیم. این موضوعات کار داوران را سخت کرده است. در برخی از سفرها با مدیرعامل تیم صحبت می‌کنم. احساس می‌کنم فضای خیلی نامناسب برای داوران ایجاد شده است. همه می‌توانند به آن‌ها توهین کنند. یک مقدار خودمان را به جای داوران بگذاریم. امیدوارم حیدری فردا بهترین عملکردش را داشته باشد.

او درباره وضعیت بازیکنان تیمش گفت: همه بازیکنان را داریم. بازیکن همه فن حریف خودمان را هم داریم. خیلی امیدوارم در اواخر بازی جریان بازی را عوض کند و تمام تجربه او را در نیمه دوم می‌خواهیم.

او درباره خالی بودن ورزشگاه‌ها در اصفهان گفت: این موضوع ربطی به ساعت و وضعیت آب و هوا ندارد. یک جای کار می‌لنگد که هواداران نمی آیند. بعد از این همه سال و کسب قهرمانی‌های مختلف، هواداران همچنان به ورزشگاه نمی‌روند. باید یک مقدار زاینده رود را رها کنند و به ورزشگاه‌ها بروند.

1870

نظرات کاربران
امین
هیچوقت شرایط عادی ندارن هیچوقت
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۴:۱۲
پاسخ
4
8
شازده آبی
داشعلی کابوس قرمزایی. ....... فردا هم کارو تموم کن ....... بااختلاف از کالدرون بهتری ..... مچکرم
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۴:۱۷
پاسخ
33
26
محمدرضا
علی آقا شمارو خیلی دوست دارم. اما کاش کمتر مصاحبه کنید...
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۱:۳۰
پاسخ
11
36
ساوالان
تو هیچی نیستی و بلدی شعار بدهی؟
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۷:۳۸
پاسخ
46
39
زانیار
داوری همیشه به ضرر پرسپولیس بوده . با این حرفای منصوریان مثله اینکه دوباره داوری به ضرر پرسپولیس سوت میزنن
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۴:۰۰
پاسخ
62
40
SS
والا سنگ پای قزوین مقابل شما کم میاره اینقدر پرویین
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۳:۴۲
19
26
AZADI
باز برا اینا پنالتی نگرفتن داوری به ضررشون شد.....
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۴:۴۵
10
17
سعید اس اس
کالدرون :ایا میدانید یک یه علاوه یک می شود ۲ ؟
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۹:۴۱
پاسخ
28
58
Hichkasssss
هروقت وزارتپولیس توازادی بازی داره بازیهاش درساعت۵ ب بعد ولی استقلال چ داخل چ بیرون ساعت ۳ ...
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۹:۰۶
پاسخ
37
48
پیش به سوی ستاره سوم استقلال در آسیا
خدا یار و یاورت دلاور . ایشاله فردا با یه بازی پرگل دل میلیونها هوادار رو شاد میکنی. 2-0 به نفع ذوب آهن
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۳:۲۹
پاسخ
36
50
عماد
کلا داچ علی نباشه بخش طنز لیگمون خاموش میمونه...فرق آقا فیروز کریمی با علی منصور از نظر طنازی اینه که آقا فیروز کلا طنز بود و واسه خنده اصطلاحاتی رو بکار میبرد ولی منصوریان جدیش هم طنزه
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۵:۲۲
پاسخ
41
43
kish island
عشق تاجیاااا علیمنصور
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۷:۳۷
پاسخ
22
27
حمید رضا قوی بنیه
باز دوباره جوگیر شد
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۰:۰۹
پاسخ
20
38
ستارگان سرخ ایران
بابا بی خیال آقای منصوریان همه برای یکی ویکی برای همه به مصاف پرسپولیس می ریم؟!
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۸:۲۹
پاسخ
15
25
یک قدم جلو
ماموریت تو به خوبی انجام بده. با یک پیروزی دلچسب، از ذوب استفاء بده. از قبل برنامه همین بود
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۵:۲۰
پاسخ
25
12
نه به مافیای آبیها
با همین شعار به العین رفتی و عمر عبدالرحمان با تاج گل ازتون استقبال کرد و در آسیا تاریخ ساز شدید
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۹:۱۴
پاسخ
32
39
Majid تاجی
موفق باشی. منصوریان و یحیی و نکونام از مربیان اینده دار هستند که قطعا حداثل یکیشونو در اینده رو نیمکت تیم ملی خواهیم دید.
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۹:۰۴
پاسخ
10
20