منچسترسیتی 1-0 برایتون؛ صعود به فینال با شکست یاران جهانبخش

منچسترسیتی 1-0 برایتون؛ صعود به فینال با شکست یاران جهانبخش

3393
22:52
17 فروردین 1398
منچسترسیتی برای اولین بار بعد از 6 سال، به فینال جام حذفی راه یافت.

به گزارش وبسایت نود، منچسترسیتی در نیمه نهایی جام حذفی انگلیس، برایتون را شکست داد و توانست به فینال جام حذفی برسد.

در اولین مسابقه از نیمه نهایی اف ای کاپ، منچسترسیتی در ومبلی به مصاف برایتون رفت. در این مسابقه برایتون از ابتدا علیرضا جهانبخش را در ترکیب خود داشت.

منچسترسیتی خیلی زود در دقیقه چهارم مسابقه به گلی که میخواست رسید تا کارش برای عبور از دفاع برایتون به اما و اگر نکشد. سانتر عالی دی بروین در دقیقه 4 با ضربه سر ژسوس بدل به گل اول بازی شد. در ادامه مسابقه سیتی اگرچه مالکیت خوبی روی توپ و میدان داشت ولی به گلی نرسید. آنها در کل نیمه اول فقط یک شوت درون چارچوب داشتند.

در آن سمت برایتون به خوبی دفاع کرد و نگذاشت سیتی موقعیت خاصی به دست آورد. در عین حال آنها چند موقعیت خوب خلق کردند ولی این فرصت‌ها در حدی نبود که دروازه ادرسون با تهدید جدی روبرو شود.

اتفاق مهم دیگر نیمه اول، برخورد واکر با جهانبخش بود. این دو بر سر یک توپ خط عرضی زمین را طی کردند و با هم برخورد پیدا کردند. واکر که معتقد بود جهانبخش به ران او ضربه زده است برخورد سختی او با داشت که داور مجبور به استفاده از VAR شد. اما در نهایت داور به هر دو بازیکن فقط یک کارت زرد داد و از کارت قرمز خود استفاده نکرد.

در اوایل نیمه دوم، لاپورت در یک موقعیت خطرناک موفق شد توپ را از نزدیکی خط دروازه تیمش به بیرون بفرستد تا مانع گلزنی برایتون شود. در آن سمت منچسترسیتی نیز موقعیت هایی بدست آورد که اکثر آنها روی شوت از راه دور بود. طی دو نوبت ضربات استرلینگ روانه دروازه شد که به جایی منجر نشد.

در این مسابقه جهانبخش تا دقیقه 70 در زمین بازی بود که 10 پاس صحیح ارسال کرد و 26 بار هم توپ را لمس کرد.

با این برد، منچسترسیتی بعد از سال 2013 برای اولین بار راهی فینال جام حذفی انگلیس شد و باید منتظر تیم رقیب در فینال باشد.

1878

نظرات کاربران
عشقممم نیمار
راس راسی میخان ..4 گانه ببرن:-/ اخه گواردیولا و دیبروینه گفتن ک میخایم 4 گانه ببریم :-)
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۴:۲۰
پاسخ
46
15
پپ
به فینال خوش اومدیم به امید کسب چهارگانه لیگ قهرمانان واجب ترین جام که به سیتی اعتبار خواهد داد
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۲:۱۷
پاسخ
43
18
کیومرث
جهانبخش خوب بازی کرد .
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۸:۱۵
پاسخ
5
60