مهاجری: به دلیل عدم تمرکز به تراکتورسازی باختیم/ اعدام‌مان قبل از وقوع جرم بود

مهاجری: به دلیل عدم تمرکز به تراکتورسازی باختیم/ اعدام‌مان قبل از وقوع جرم بود

1093
18:01
16 اسفند 1397
سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز گفت: به تراکتورسازی تبریک می‌گویم، اما برای برگزاری این مسابقه ما تمرکز نداشتیم.

به گزارش وبسایت نود، محمدرضا مهاجری در نشست خبری پس از دیدار تیمش مقابل تراکتورسازی تبریز،  اظهار داشت: جا دارد بابت این برد به تیم تراکتورسازی تبریک بگویم. باید بگویم یک فشار روانی به تیم ما وارد کردند که تبانی، تبانی، تبانی. در اصل هم خودشان ضرر کردند و ما هم ضرر کردیم. در 15 دقیقه ابتدایی بازی سه موقعیت گل داشتیم که به دلیل فشار روانی، بازیکنانم نتوانستند دروازه خالی را تبدیل به گل کنند.  متأسفانه فشار زیادی به بازیکنان ما وارد شد. چرا قصاص قبل از جنایت می‌کنید؟! همه چیز قانون دارد، اما قبل از وقوع جرم ما را اعدام کردند. ای کاش اجازه می‌دادند بازی شروع شود و بعد قضاوت کنند. اگر چیزی که در ذهن بیمار آنها بود، محقق شد ما را اعدام کنند.

وی افزود: سپاهان و استقلال با آن همه قدرت نتوانستند اندازه ما روی دروازه تراکتورسازی موقعیت ایجاد کنند، اما فشار روانی روی تیم ما باعث شد نتوانیم به گل برسیم. درست است که تیم تراکتورسازی مدعی قهرمانی است و انگیزه زیادی دارد، اما ما فقط به دلیل عدم تمرکز نتوانستیم نتیجه بگیریم. همچنین فکر می‌کنم گل اول تراکتورسازی مشکوک به آفساید بود. از طرفی خوشحالم که محسن یوسفی را پس از مدت‌ها دوری توانستیم در اختیار داشته باشیم. عزیز معبودی در این بازی نبود و غیبت او برای ما گران تمام شد. با این حال فکر می‌کنم در روزی که می‌توانستیم امتیاز بگیریم، بازی را واگذار کردیم. نمی‌دانم اذهان مریض چه چیزی را دنبال می‌کردند.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی درباره اینکه تیمش مثل همیشه نبود، جنگنده بازی نمی‌کرد و به نظر تیمش از نظر روحی مشکل دارد و آیا روی این مسائل کار کرده یا نه، گفت: اگر ما همیشه عدم تمرکز داشتیم، شرایط سخت می‌شد. روزی که تیم را تحویل گرفتیم، پایین جدول بودیم و رفته رفته بهتر شدیم. ابتدای صحبت‌هایم گفتم قبل از گل خوردن شرایط خوبی داشتیم و رفته رفته شرایط بدتر شد، چون فشار روانی هم سراغ بازیکنانم آمد که مبادا بگویند عمداً گل خوردند. به این دلیل که متهم به تبانی و این مسائل نشویم، مجبور شدیم از تنبیه انضباطی تیم‌مان هم چشم‌پوشی کرده و بازیکن‌مان را به میدان بفرستیم. فکر نمی‌کردیم این اتفاق رخ بدهد، در حالی که شروع خوبی داشتیم. گل دوم هم کار ما را سخت‌تر کرد، آن هم مقابل تراکتورسازی که بازیکنان باتجربه‌ای دارد و می‌داند بازی را چطور کنترل کند. نمی‌خواهم شکست‌مان را گردن حواشی و این اتفاقات بیاندازم، اما به نظرم این اتفاق روی نتیجه بازی تأثیرگذار بود. شاید می‌توانستیم بازی را برگردانیم، اما این فشارها روی روحیه بازیکنان تأثیرگذار شد، آن هم وقتی آقایان یک هفته بود که صحبت از تبانی می‌کردند.

مهاجری درباره اینکه آیا تعویض صادق رضانیا به ضرر تیمش تمام نشد و به نظر می‌رسید بازیکنانش بیشتر به دنبال خودنمایی بودند، گفت: اگر دقت کرده باشید، ما صادق رضانیا را در بازی‌های اخیر به عنوان بازیکن تعویضی وارد میدان می‌کردیم. تنها بازیکنی که می‌توانست جانشین عزیز معبودی شود، همین بازیکن بود. بازی دادن به جوان‌ها هزینه دارد، اما چاره دیگری هم نداشتیم. بازیکنان جوان باید بازی کنند و به نظرم رضانیا هم نیاز به حمایت بیشتری در زمین داشت، اما مجبور شدیم او را با زنده‌روح تعویض کنیم و او به دفاع چپ برود. به همین دلیل هم زیاد نتوانستیم از سمت چپ حمله کنیم، چون زنده‌روح تفکراتش دفاعی است. باید فیلم بازی را ببینم. جایی که بازیکن ما نتواند خودش را کنترل کند و رو به بازی نمایشی و خودنمایی بیاورد، باید او را تنبیه کنیم. البته باید بازی را ببینم، این موضوع را بررسی و سپس در این خصوص صحبت کنیم.

وی در خصوص اینکه بازیکنان ماشین‌سازی با توجه به شرایط جدول انگیزه زیادی ندارد، اظهار داشت:باید به گونه‌ای رفتار کنیم که از بازیکنان جایگزین به خوبی استفاده کنیم. شاید کیفیت بازیکنانی که کمتر بازی کرده‌‌اند کمی پایین است، اما باید به سمت بازیکنانی برویم که انگیزه بازی کردن دارند. در سال‌های قبل هم تجربه این مسائل را داشته‌ام که بازیکن‌مان نه شانس کسب سهمیه داشته و نه گزینه سقوط بوده است و با توجه به این شرایط باید بازیکنان‌مان را بازی به بازی آماده رقابت کنیم تا بتوانیم روندی رو به رشد داشته باشیم. ما در نیم‌فصل دوم شرایط سختی داشتیم و درست است که توانستیم نقاط ضعف‌مان را پوشش بدهیم، اما برخی بازیکنان را هم از دست دادیم. ما باید یکسری مسائل را از تیم‌مان دور کنیم تا بازیکنان هر هفته برای برد انگیزه داشته باشند. باید با پاداش و از این دست مسائل انگیزه بازیکنان را بالا ببریم تا برای برد به میدان بروند.

مهاجری درمورد عدم حضور جان کویدو در تیم ماشین‌سازی گفت: باشگاه باید جوابگو باشد که چرا آماده نشد. بحث آماده شدن ITC را پیگیری کردم، اما باشگاه باید پاسخگو باشد. 
مهاجری درباره استقبال کم تماشاگران اظهار داشت: ما انتظار داشتیم با توجه به اینکه دربی برگزار می‌شود، حمایت بیشتری از بازی شود. ماشین‌سازی پس از مدت‌ها نتایج خوبی می‌گیرد و شرایط خوبی دارد و نیاز به حمایت دارد تا در ادامه هم نتایج خوبی کسب کند. آمدن تماشاگران می‌تواند انگیزه زیادی به ما بدهد. در این صورت است که بازیکن می‌داند اگر انتظارات را برآورده نکند، باید پاسخگوی هواداران باشد. امیدوارم بتوانیم در بازی‌های بعدی عملکرد بهتری داشته باشیم تا پاسخ حمایت هواداران را بدهیم و امیدوارم در بازی‌های بعدی حمایت‌ها نیز بیشتر شود.

وی درباره اینکه سال‌های گذشته وقتی اسم تیم گسترش فولاد بود در همین مقطع از فصل بازیکنان بی‌انگیزه می‌شدند، اما با توجه به اینکه قرارداد آنها پله‌ای افزایش پیدا می‌کرد باعث می‌شد انگیزه خود را حفظ کنند و آیا این شرایط در ماشین‌سازی هم وجود دارد یا نه، خاطرنشان کرد: مسائل مالی یک بحث انگیزشی است و می‌تواند بازیکنان را وادار به تلاش بیشتر کند. قطعاً هر بازیکن تلاش می‌کند که تیمش به لیگ پایین‌تر سقوط نکند، اما نمی‌دانم که این قرارداد پله‌ای امسال هم اعمال شده است یا نه.

20441

نظرات کاربران
ماهان تراکتوری
دمت گرم خوب اومدی که ذهن های مریض خدایی لیگ رو هم مریض کردن این ذهن هایی که همیشه تو توهم توطعه دارن سیر میکنن .. همه چی باید به نفع سوگولیهای پایتخت باشه وگرنه حتما توطعه و تبانی شده التماس اندکی تفکر درست برای این ذهن های مریض ادمین بچاپ بزرگوار
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۶:۴۹
پاسخ
27
21
میثم
خیلی باحالی
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۵:۵۱
پاسخ
2
15
عاشق تیراختور از تهران
از نظر قانونی دو باشگاه هیچ گونه مشکلی ندارند چونکه اعضای هیات مدیره هر باشگاه جداست اما ور لیگ تیم هایی داریم که با سازمان لیگ .فدراسیون . کمیته داوران مالکیت مشترکی دارند . درمورد اشتباهات خب اگر در فوتبال اگر اشتباهی رخ نده گلی زده نمیشه تراختور امسال در یادگار حریف می تلبد
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۲:۲۹
پاسخ
21
22
علی
کارت درست است. سعی بازی های بعدی نتایج خوبی بگیری. به حرف های صد من یک غاز دشمنان فوتبال آذربایجان هم اهمیتی نده.
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۸:۰۱
پاسخ
14
20
Tt
حواشی که دوشمنان تراختور درست کردند به تراختور کمک کرد
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۵:۵۹
پاسخ
18
19
عشق مسی
من بازی رو دیدم انصافا بازی سالمی بود.
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۷:۱۷
پاسخ
23
20
Sam
چاقو مگه میتونه دسته خودش رو ببره؟؟؟!!!!!!!!! چه خوبه یه تیم همون اول فصل شش امتیاز توی حسابش باشه!!!!!
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۲:۳۵
پاسخ
16
31
علیرضا
نگران نباش تو مربی خوبی هستی مشکل از مالک باشگاه است که تمرکزت را به هم زد
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۶:۵۸
پاسخ
63
55
یه توپچی واقعی
هوا چطوره؟
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۰:۲۲
پاسخ
28
63
محمد
تو خوبی؟
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۶:۱۳
7
12
اصغر براتی
لیگی که صاحاب نداشته باشه از این بهتر نمیشه - این چه وضعشه آقا؟
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۴:۲۴
پاسخ
37
75
محمد
125
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۶:۰۰
10
11