مهاجم جوان استراماچونی تاثیرگذارترین بازیکن لیگ/ ترابی، دیاباته و سورپرایزهای فرکی به دنبال قائدی

مهاجم جوان استراماچونی تاثیرگذارترین بازیکن لیگ/ ترابی، دیاباته و سورپرایزهای فرکی به دنبال قائدی

8423
14:26
17 آذر 1398
قائدی تاثیرگذارترین بازیکن لیگ برتر تا پایان هفته‌ی سیزدهم است. 

به گزارش وبسایت نود، سیزده هفته از رقابت‌های لیگ برتر گذشته و چهره تیم‌های مدعی لیگ نوزدهم مشخص شده. استقلال استراماچونی که در اوایل فصل تا رده پانزده جدول رده بندی سقوط کرده بود، این روزها با بازی‌های دیدنی توانسته خود را با یک بازی بیشتر نسبت به سایر مدعیان به صدر جدول رده بندی برساند. شیخ دیاباته و مهدی قائدی زوج خط حمله استقلال نقش پررنگی در صدرنشینی این روزهای استقلال داشته‌اند. در این گزارش تاثیرگذارترین بازیکنان لیگ نوزدهم در مجموع گل، پاس گل و پنالتی‌ای که منجر به گل شده است را بررسی کرده‌ایم. 

 

مهاجم جوان استقلال تاثیرگذارترین

مهدی قائدی مهاجم جوان استقلال این فصل و با حضور استراماچونی در این تیم احیا شده. قائدی جوان با تاثیرگذاری روی 10 گل استقلال، تاثیرگذارترین بازیکن لیگ نوزدهم تا اینجای فصل است. مهدی که پاس گل پیروزی‌بخش استقلالی‌ها را در بازی مقابل شهرخودرو داد، در رقابت‌های این فصل لیگ برتر 6 گل برای استقلال به ثمر رسانده. شماره 10 استقلالی‌ها 4 پاس گل هم در لیگ نوزدهم به هم تیمی‌های خود داده است. 

قائدی با 6 گلی که زده در جدول گلزنان لیگ برتر مشترکا با شیخ دیاباته و عیسی آل‌کثیر در رده دوم قرار گرفته است. او همچنین با 4 پاس گلی که داده، مشترکا با وریا غفوری و سعید واسعی بهترین پاسور لیگ نوزدهم هم است. 

 

دو بازیکن پیکان پشت سر قائدی

استقلال استراماچونی این فصل با 26 گل زده بهترین خط حمله لیگ برتر را تا پایان هفته سیزدهم از آن خود کرده است. بعد از استقلالی‌ها، شاگردان حسین فرکی در تیم پیکان با 18 گل زده بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارند. شهریار مغانلو آقای گل فصل گذشته لیگ دسته اول و سعید واسعی نقش پررنگی در گلزنی این فصل پیکانی‌ها دارند. مغانلو آقای گل فعلی لیگ برتر، در رقابت‌های این فصل 7 گل برای پیکانی‌ها زده و یک پنالتی هم برای این تیم گرفته است. 

سعید واسعی هافبک باهوش پیکانی‌ها هم مانند مغانلو روی 8 گل تاثیر داشته. واسعی 4 گل برای پیکان زده و 4 پاس گل هم به هم تیمی‌های خود داده است. 

 

تاثیر 50 درصدی ترابی در پرسپولیس

مهدی ترابی ستاره‌ این فصل پرسپولیسی‌ها است. ترابی در 50 درصد گل‌های این فصل پرسپولیس کالدرون در لیگ برتر تاثیرگذار بوده است. او که در بازی آخر پرسپولیس و برد پرگل سرخپوشان در اصفهان 2 گل به ذوب‌آهن زد، در رقابت‌های این فصل لیگ برتر تا پایان هفته‌ی سیزدهم 5 گل برای پرسپولیسی‌ها زده است تا گلزن‌ترین بازیکن پرسپولیس در لیگ نوزدهم باشد. ترابی علاوه بر 5 گلی که برای پرسپولیسی‌ها در لیگ برتر زده، 2 پاس گل هم به هم تیمی‌ها خود داده است تا روی 7 گل این فصل پرسپولیس در لیگ برتر تاثیرگذار باشد.

درخشش ترابی علاوه بر لیگ برتر در جام حذفی هم بوده است و شوت دیدنی او مقابل صنعت نفت آبادان منجر به صعود پرسپولیسی‌ها به مرحله‌ی یک چهارم نهایی جام حذفی شد. 

 

دیاباته دومین بازیکن استقلال

شیخ دیاباته مهاجم فرصت‌طلب استقلالی‌ها این فصل مانند مهدی ترابی روی 7 گل تیمش تاثیرگذار بوده. دیاباته که گل 3 امتیازی استقلال را به شهرخودرو زد، در رقابت‌های این فصل لیگ برتر 6 گل برای آبی‌های تهرانی به ثمر رسانده است. دیاباته همچنین یک پاس گل هم به هم تیمی‌های خود داده است. دیاباته بعد از مهدی قائدی که روی 10 گل این فصل استقلالی‌ها تاثیر داشته، دومین بازیکن تاثیرگذار استقلال در لیگ نوزدهم است.

بعد از مهدی ترابی و شیخ دیاباته که روی 7 گل تا پایان هفته سیزده تاثیر داشته‌اند، علی علیپور، عیسی آل‌کثیر، وریا غفوری و محمد نوری در رده بعدی بازیکنان تاثیرگذار لیگ نوزدهم قرار دارند. این 4 بازیکن روی 6 گل تیم‌های خود تاثیر داشته‌اند. 

علی علیپور 4 گل برای پرسپولیسی‌ها به ثمر رسانده، یک پاس گل داده و یک پنالتی گرفته است. عیسی آل‌کثیر 6 گل برای صنعت نفت آبادان زده است. وریا غفوری کاپیتان استقلالی‌ها 2 گل زده و 4 پاس گل هم به هم تیمی‌های خود داده است.  محمد نوری هم 5 گل زده و یک پاس گل به هم تیمی‌های خود داده است.  

1870
 

نظرات کاربران
سالار
با این تفاسیر دو بازیکن پیکان در مجموع شانزده تاثیر مستقیم بر گل ها داشتند و دو بازیکن استقلال هم روی هم شانزده تاثیر داشتند.به خاطر نبود دیاباته میشه گفت بازی از همین الان مساوی هست.احتمالا بازی پرگلی هم بشه مثلا دو بر دو خوبه.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۰:۴۶
پاسخ
133
21
رعنا
ماشاءالله به مهدی قایدی و شیخ دیاباته و استراماچونی ...
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۰:۰۴
پاسخ
23
151
ab
لایک بزراین براش سوت دست یادتون نره
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۸:۰۵
پاسخ
23
71