مهدی: احتمال حذف تیم ها از آسیا وجود دارد/ درباره پروپیچ هنوز سندی به دست ما نرسیده است

مهدی: احتمال حذف تیم ها از آسیا وجود دارد/ درباره پروپیچ هنوز سندی به دست ما نرسیده است

4771
10:25
01 مرداد 1398
رییس کمیته صدور مجوز حرفه ای باشگاه‌ها توضیحاتی را در خصوص پرونده باشگاه‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا مطرح کرد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، سهیل مهدی رییس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها صبح امروز میهمان برنامه سلام صبح بخیر بود. وی در ابتدای صحبت‌هایش درباره وضعیت ورزشگاه‌ها گفت: با توجه به مصوبات شورای امنیت، ایمن‌سازی ورزشگاه‌ها مورد نظرمان بود و از برخی اتفاقاتی که افتاد خوشحال نبودیم. امسال همت مضاعفی برای بحث ایمن سازی رخ داد و مردم شایسته هستند که فضای امن و محترمی برایشان فراهم شود. تلاش کردیم با کمک وزارت ورزش و باشگاه ها، به سمت بحث ایمن سازی، شماره دار کردن صندلی، گیت‌های ورودی و پایش تصویری سکوها برای جداسازی افرادی که شرایط ورزشگاه را رعایت نمی کنند و فضای ناامنی ایجاد می کنند برویم و در سال آینده این موضوع را مدیریت کنیم.

وی تاکید کرد: ما شرایط خوبی نداریم و علی رغم تلاش زیادی که برای پیاده کردن الزامات صورت می گیرد به سطح آماده سازی نرسیده ایم و هیچ ورزشگاهی این آماده سازی را تکمیل نکرده تا بتوانیم لیگ را شروع کنیم. جلسه ای با رییس سازمان لیگ داشتیم اما هنوز به تاریخ دقیقی نرسیده ایم و منتظریم استقرار الزامات به سطحی برسد که حداقل 5، 6 ورزشگاه را آماده داشته باشیم.

مهدی در پاسخ به اینکه آیا ممکن است لیگ با 10 تا 15 روز تعویق شروع شود، گفت: وضعیت نگران کننده است و اگر با 10، 12 روز کارمان راه می افتاد شاید همین امروز هم می توانست راه بیفتد و خیلی خوب بود. امیدوارم 5 ورزشگاه اصلی مان آماده شود وگرنه مجبوریم مسابقات را در شهرهای دیگر بدون تماشاچی برگزار کنیم و این اصلا خوب نیست.
وی تصریح کرد: به این خاطر که امنیت و سلامت تماشاگران برایمان مهم است این فشار را تحمل می‌کنیم و به احتمال بسیار زیاد لیگ‌مان با تاخیر روبرو خواهد بود. امیدوارم تا آخر هفته این موضوع قطعی شود.

رییس کمیته صدور مجوز حرفه ای باشگاه ها در خصوص بدهی هایی که ممکن است به حذف باشگاه ها منجر شود، توضیح داد: متاسفانه ما همچنین با این وضع روبه رو هستیم. سال گذشته حرکت خوبی انجام شد که حجم بالایی از بدهی های معوقه و انباشته سالهای سال دو تا از باشگاه‌های بزرگ کشورمان پرداخت شود و گرچه نزدیک بود حذف شوند اما به عنوان نمایندگان خوب کشورمان در رقابت ها حاضر شدند. امسال دوباره با بحثی در زمینه بدهی‌های معوقه روبرو هستیم و نگرانی داریم و بنا بر اخباری که می‌شنویم و شکایت طلبکاران و شاکیان از ای اف سی مثل سال گذشته درگیر این چالش خواهیم بود اما امیدوارم باشگاه ها بودجه مضاعفی را در کنار جذب بازیکن برای پرداخت بدهی ها کنار گذاشته باشند.تعداد شاکیانی که اعلام شده 25 نفر است اما می دانیم تعداد آنها بیشتر از این است.

مهدی در پاسخ به این سوال که آیا برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ممکن است تعداد شاکیان به 50 برسد،گفت: شاید بیشتر باشد! اما اجازه بدهید به دلیل تعهد کتبی و اخلاقی که دارم در این باره صحبتی نکنم.

وی یادآور شد: کلیه شکایت ها و درخواست طلب‌هایی که تا قبل از 9 تیر ماه به صورت رسمی انجام شود باشگاه باید حل و فصل کند اما بعد از این تاریخ از فصل مجوز حرفه ای خارج شده ایم. ممکن است توافق نامه ای بین باشگاه و فرد شاکی رد و بدل شده باشد که قبل از این تاریخ باشد و هنوز به دست من نرسیده باشد.
مهدی اعلام کرد: درباره پروپیچ خبرهای خوبی شنیده ایم و می گویند پرونده او بسته شده است اما هنوز سندی به دست من نرسیده است.

رییس کمیته صدور مجوز حرفه ای باشگاه ها با اشاره به اینکه از شفر شکایتی دریافت نکرده ایم به وضعیت کالدرون اشاره کرد و در خصوص قلعه نویی افزود: در کمیته تعیین وضعیت رای صادر شده است.

وی در این باره که آیا احتمال دارد تیمی از آسیا حذف شود و باشگاهی مسائل مالی را کتمان کند، گفت: صد در صد احتمال حذف وجود دارد. اسناد توسط خود باشگاه از طریق یوزر نیم و پسورد خود باشگاه منتشر می شود و ما فقط ممیزی می کنیم بنابراین مسئله هم پوشانی غیرممکن است. بحث سندسازی هم به هیچ وجه تا به حال مطرح نشده است. ممکن است کتمان سند از طرف باشگاه باشد یا عدم ارائه یک سند. اما وقتی یک ممیزی انجام می شود مسلما دارای تخصص و شرایط لازم هستند و شرایط پوشاندن ندارند.

مهدی همچنین اعلام کرد احتمال دارد سال بعد سهمیه ایران کم شود و احتمال از دست دادن سهمیه ما وجود دارد. او در خصوص حذف کردن ایران از رده بندی تیم های آسیا توضیح داد: این یک اشتباه اپراتوری بود که نیم ساعته اصلاح شد.

2051

فارس
نظرات کاربران
Edard
دو تا تیتر رو پشت سر هم مطالعه کنیم. 1_استعفای خطیر از معاونت ورزشی باشگاه استقلال. 2_درباره پروپیچ هنوز سندی به دست ما نرسیده است. 3_...؟ همین دیگه هیچی:D
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۱:۱۲
پاسخ
0
1
SOREN
(درباره پروپیچ هنوز سندی به دست ما نرسیده است) این یعنی همش خالی بندی بود.
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۲:۴۴
پاسخ
11
18
عشقممم نیمار
خدا کنه فقط شیش_پولیس از اسیا حذف شه ک‌دلم خنک شه :-)
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۴:۱۱
پاسخ
25
23
خربین هستم همون پنج تا
پولفسول بخاطر پیشنهاد چرب و چیلی رفت الاهلی ...
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۱:۱۷
1
2
عمرعبدالرحمن جوووووینکوووو
عشق معمار بعیدهم نیست پرسپولیس رو بخاطر تیم سوگلی ششتقلال هم حذف کنن .همینطور ک برانکو (قاتل ششتقلال)رو فراری دادن و پولش ندادن و نخواهند داد پرسپولیس رو حذف کنن.بازم با یه حرکت سیاسی ورزشی سرورت رو حذف میکنن نگران نباش تا شاید ششتقلال بتونه جام بیاره .ادمین خداقوت
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۷:۱۵
32
1
حرف دقیق
قرارداد 50 میلیاردی پرسپولیس با بیرانوند از کدام پوله!!!!!!!!!!!!
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۵:۵۴
پاسخ
9
29