مهرعلیزاده : همه از کی روش حمایت کنند/ از دادگان خواستم در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کند

مهرعلیزاده : همه از کی روش حمایت کنند/ از دادگان خواستم در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کند

3987
20:55
09 دی 1394
مسئولین فدراسیون فوتبال در هشت سال گذشته تلاش خود را انجام دادند و باید از زحمات آنها تشکر کرد

وب سایت رسمی برنامه نود- بررسی مسائل روز فوتبال بویژه انتخابات فدراسیون فوتبال باعث شده که روزنامه خبر ورزشی به سراغ مهندس محسن مهرعلیزاده معاون رئیس جمهور اسبق و رئیس سابق سازمان تربیت بدنی برود و سوالاتی مهم درباره اش بپرسند.

 

به عنوان کسی که سالها سکان دار ورزش ایران بودید ؛ نظرتان درباره عملکرد فدراسیون فوتبال در هشت سال گذشته چیست؟

 

مسئولین فدراسیون فوتبال در هشت سال گذشته تلاش خود را انجام دادند و باید از زحمات آنها تشکر کرد اما واقعیت امر این هست که فوتبال ایران از پس از برکناری نادرست دکتر دادگان روند تنزلی را در پیش گرفته است. وضعیت کنونی فوتبال که با نقدهایی از سوی کارشناسان و مردم هم همراه است حاصل تصمیمات غلط مدیریت ورزشی در دولت سابق است . به طور کلی بنده نمره قبولی را برای کارنامه مدیران فدراسیون فوتبال در نظر نمی گیرم.

 

آیا دخالت هایی که در این مدت در فدراسیون فوتبال شد را درست می دانید؟

 

در پاسخ به سوال شما باید این را عرض کنم ؛ من زمان مسئولیتم در ورزش همه تلاشم این بود که وزارت ورزش(سازمان تربیت بدنی) نگاه حمایتی – مشورتی به فدراسیون های ورزشی داشته باشد. یعنی اگر در جایی لازم بود از فدراسیون حمایت می کردیم و اگر هم نیاز بود نقش راهنما و مشاور را برای فدراسیون ها داشتیم ولی هیچ گاه در امور فدراسیون ها دخالت نمی کردیم . در زمان من فدراسیون ها بویژه فدراسیون های فوتبال و کشتی به عنوان پرطرفدارترین رشته های ورزشی ضمن استقلال کامل تعامل خوبی هم با وزارت ورزش ( سازمان تربیت بدنی) داشتند.

 

اسفندماه انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار می شود این روزها بحث حضور محمد دادگان در انتخابات مطرح می شود ، نظر شما در این باره چیست؟

 

من تجربه همکاری خوب و موفقی با دکتر دادگان داشتم . ایشان مدیری با برنامه ، مقتدر ، متخصص ، متعهد ، متدین و دلسوز است که می تواند منشأ خدمات بسیاری به ورزش کشور مخصوصأ فوتبال باشد. با توجه به سوابق درخشان و همچنین مقبولیتی که در جامعه دارند،دکتر دادگان بهترین گزینه برای حضور در رأس فوتبال ایران هستند.چند ماه پیش دکتر دادگان را دیدم و اولین نفری بودم که از ایشان مجدانه خواستم و تشویق کردم تا در انتخابات فدراسیون فوتبال حضور یابند.

 

آقای مهندس با اجازه به بحث خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس بپردازیم ؛ یادمان است در آخرین سال حضور شما در ورزش بحث خصوصی سازی استقلال و پرسولیس مطرح شد و حتی تا آخرین مرحله واگذاری هم پیش رفت . لطفأ در اینخصوص توضیحاتی بفرمایید و دلیل واگذار نشدن سرخابی ها به بخش خصوصی را چه می دانید؟

 

آن روزها یک دلیل داشت،مخالفت دولت نهم که سرکار آمد و صریحأ اعلام مخالفت کرد . وگرنه کارها تمام شده بود ، مصوبه دولت دوبار گرفته شده بود، قیمت گذاری شده بود. با بورس و خصوصی سازی توافقات انجام گرفته شده بود . فرم های رسمی واگذاری برای چاپ در روزنامه های رسمی کشور تهیه شده بود ولی در آخرین لحظات در مردادماه 1384 از طرف دولت منتخب اعلام شد ما مخالف هستیم و روند را متوقف کنید و من می دانستم اگر متوقف نکنیم و اعلام روزنامه ای بشود بلافاصله پس از استقرار دولت جدید متوقف می کنند و خسارات زیادی هم به اعتبار این دو باشگاه و هم به روحیه هواداران وارد می شود و این دلایلی بود که موجب توقف روند خصوصی سازی شد و این توقف 8 سال ادامه داشت . در دوسال گذشته هم دلیل اصلی ناموفق بودن پروژه واگذاری سرخابی ها نامناسب بودن شیوه کار بود.

 

نظرتان درباره عملکرد کی روش چیست ؟آیا باید فدراسیون و وزارت ورزش از کی روش حمایت کنند؟

 

کی روش مربی با دانش و حرفه ای است و حضورش در فوتبال ایران تأثیر مثبت داشته که آن را می توان در انسجام تیمی و نحوه بازی تیم ملی دید. یکی از خصوصیات بارز آقای کی روش مقابله او با فرایند بازیکن سالاری است که همواره یکی از معضلات تیم های ملی ما در رشته های ورزشی مختلف بوده است. قطعأ وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال به دلیل عملکرد خوب آقای کی روش باید از ایشان و برنامه هایش حمایت کنند.

 

به عنوان آخرین سوال ؛ عملکرد وزیر ورزش را در دوسال گذشته چطور ارزیابی می کنید؟

 

برای آقای گودرزی به عنوان فردی دانشگاهی احترام قائل هستم و برای ایشان در ادامه راه آرزوی موفقیت می کنم. به نظرم وزیر ورزش طی دوسال گذشته تلاش خود را انجام داده تا ورزش را از شرایط نامطلوبی که در دولت قبل برای آن بوجود آمد ؛ دور کند اما به نظر می رسد ایشان در بهره مندی از همکاری همکاران شان مورد کم لطفی قرار گرفتند.کار آقای گودرزی در جبران خرابی های گذشته و ایجاد امید و نشاط برای جوانان و برنامه ریزی های موفق برای آینده بسیار زیاد است و انجام اینهمه مسئولیت مستلزم داشتن همکارانی است که همپای خود ایشان و با اعتقاد تمام به برنامه های ایشان ، ایشان را همراهی کنند.

 

 

 

نظرات کاربران
پژمان
ایها الناس این انتخابات فدراسیون کی برگزار میشه؟ 1 ساله دارن راجع بهش حرف می زنن. هر کی میدونه جواب بده.
۱۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۵:۲۷
پاسخ
0
3
asad
دیدگاه شما...اسفندماه انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار می شود
۱۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۳:۵۱
0
2