تمدید مهلت نمایندگان ایران برای ارائه مدارک به AFC / خطر حذف از آسیا همچنان در کمین تیمها

تمدید مهلت نمایندگان ایران برای ارائه مدارک به AFC / خطر حذف از آسیا همچنان در کمین تیمها

23589
15:25
08 آبان 1396
مهلت باشگاه‌های ایرانی برای ارسال مدارک به کنفدراسیون فوتبال آسیا تمدید شد.

وبسایت رسمی برنامه نود - مهلت باشگاه‌های ایرانی برای ارسال مدارک به کنفدراسیون فوتبال آسیا تمدید شد.

 به گزارش وب سایت نود، در حالی که مهلت قانونی اخذ مدارک حرفه‌ای‌گری باشگاه‌های فوتبال ایران برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا رسما به پایان رسیده، بر اساس تصمیم سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال باشگاه‌ها می‌توانند تا پایان بررسی مدارک از سوی کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ، هم‌چنان نسبت به رفع نقص مدارک خود اقدام کنند.

خبرهای رسیده از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال حاکی از آن است که چهار باشگاه نفت، تراکتورسازی، استقلال و پرسپولیس تا ظهر امروز نسبت به ارائه مدارک خود در کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای اقدام کرده‌اند اما هنوز نقص‌هایی جدی در مدارک ارائه شده وجود دارد به گونه ای که سازمان لیگ و کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای حذف حداقل یکی از این نمایندگان فوتبال ایران را قطعی می‌دانند.

براساس اخبار دریافتی نزدیک به صد پرونده از بدهی هایی که 4 باشگاه استقلال، پرسپولیس، نفت و تراکتورسازی طی سالیان اخیر درباره شان حکم قطعی صادر شده باید حل و فصل شود و این چهار تیم یا باید با این طلبکاران تسویه کنند و یا با توافق رضایت شان را جلب نمایند.

به گفته فتاحی رییس کمیته مسابقات، تیمهای پرسپولیس سه و استقلال پنج میلیارد بدهی دارند و این دو باشگاه باید با پنجاه تا هفتاد طلبکار خود مصالحه کنند. تراکتورسازی هم دیگر تیمی است که 28طلبکار دارد و میزان بدهی اش دومیلیارد و پانصد میلیون تومان است.

این در حالی است که نفت تهران که امروز برخی رسانه ها از حذف آن خبر دادند نیز همچون سه تیم دیگر می تواند به ارسال مدارک مربوط به اخذ مجوز حرفه ای و تسویه با طلبکاران خود اقدام نماید.

مهدی تاج پیش از این در رایزنی با AFC در دو مقطع، مجموعا دو ماه و بیست روز مهلت گرفته بود اما متاسفانه باشگاههای ایرانی اقدام جدی و گره‌گشایی برای تسویه با طلبکاران خود که مانع اصلی اخذ مجوز حرفه‌ای هستند انجام ندادند.

در این بین باشگاه تراکتورسازی تبریز در یک هفته اخیر با بسیاری از طلبکاران خود وارد مذاکره شد و با گرفتن تخفیف از برخی طلبکاران یا قول پرداخت کلیه مطالبات شان با آنها به توافق رسید و ضمن تسویه حساب با برخی اعلام کرد که امروز نیز با سایر طلبکاران به توافق نهایی و مکتوب خواهد رسید. سرخابی های پایتخت اما در راستای این مهم هیچ اقدامی انجام ندادند و جالب اینکه باشگاه استقلال دیشب و ساعاتی قبل از اتمام مهلت درنظر گرفته شده از سوی AFC خواهان مراجعه طلبکاران به باشگاه شد تا برای تعیین تکلیف بدهی شان وقت تعیین شود و همین نکته خود نشان می دهد که مدیران چهار تیم ایرانی امیدوار بودند تلاش های فدراسیون فوتبال برای گرفتن مهلتی جدید به نتیجه برسد.

استقلال تهران به دلیل اینکه برخی طلبکاران این باشگاه با ارسال احکام و مدارک اقدام به طرح شکایت و ارایه گزارش به AFC کرده بودند در آستانه حذف از لیگ قهرمانان قرار گرفته است اما حالا تمدید مهلت برای سومین بار این فرصت طلایی را در اختیار چهار نماینده ایران قرارداده تا گام های موثری برای حل و فصل مشکلات خود بردارند و این در شرایطی است که یکی از مشکلات این چهار تیم این است که در سال گذشته برای اخذ مجوز حرفه ای گزارش های مالی و حسابرسی غیرواقع ارایه کرده بودند و حالا ای اف سی علاوه بر تاکید به اعمال قوانین و پایان مماشات با تیم های بدهکار نسبت به برخی سندسازی ها نیز حساس شده است.

باشگاه پرسپولیس هم که مدتهاست مدارک مربوط به اخذ مجوز حرفه ای اعم از استادیوم های محل تمرین و مسابقه تیم های بزرگسالان و پایه، مالکیت و ساختار مدیریتی و گزارش های مالی و حسابرسی و.... را در سامانه اخذ مجوز حرفه ای بارگذاری کرده همچون استقلال قرار است از امروز برای تسویه با نزدیک به چهل طلبکار خود که هیچ یک از آنها گزارشی به AFC ارسال نکرده اند تسویه کند. سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان هم امروز در جلسه با طاهری و افتخاری تاکید کرد تلاش های تاج برای اخذ مهلت دوباره در آستانه به بار نشستن است و باید از این فرصت نهایت بهره را ببرید. برخی از احتمال اینکه مبلغی به عنوان قرض در اختیار سرخابی ها قرار گیرد تا بتوانند بدهی مجموعا هشت و نیم میلیاردی خود را تسویه کنند خبر می دهند. 

در این بین خبرگزاری ایسنا، در گزارشی در این خصوص نوشت: "یک منبع آگاه در فدراسیون فوتبال ایران ضمن رد مهلت ۸ روزه برای دریافت مدارک گفت: در طی روزهای گذشته فشارهای زیادی به سازمان لیگ برای عدم سخت گیری در موضوع تعیین صلاحیت ها وارد شده است اما به طور قطع فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تن به سند سازی در این پروسه نخواهند داد.

وی افزود: کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای در مهلت چهار روزه بررسی مدارک باشگاه‌ها، همچنان نسبت به رفع نقص و دریافت مدارک تکمیلی باشگاه‌های مذکور اقدام خواهد کرد، اما این به معنی تایید صلاحیت و رفع مشکل نخواهد بود چرا که مدارک ارائه شده نقص‌های جدی دارد.

 گفته می شود باشگاه های ایرانی در طی روزهای گذشته به شدت از سوی طلبکاران خود تحت فشار بوده‌اند به نوعی که برخی از آنها اصطلاحا با خفت‌گیری به دنبال تحمیل شرایط خود به این باشگاه ها بوده‌اند. بر این اساس کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای امکان تکمیل مدارک در مهلت موجود برای بررسی مدارک را به باشگاه ها داده تا آنها فرصت بیشتری برای رفع نقایص داشته باشند.

به نظر می‌رسد که حذف باشگاه نفت از لیگ قهرمانان آسیا قطعی است، اما در میان سه باشگاه دیگر، استقلال تهران بدترین وضعیت را دارد. حال باید دید که در مهلت جدید آیا باشگاه‌ها نسبت به رفع مشکلات و احتمال حذف از لیگ قهرمانان آسیا اقدام می‌کنند یا خیر؟"

 

2051

نظرات کاربران
نبی استقلالی
تازمانی که خصوصی نشدن همینه وهمینه وهمین
۰۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۷:۰۰
پاسخ
0
7
farzin
ای رویانیان بگم خدا چیکارت کنه ب غیر گولچ و ریزه اسپور بقیه بدهی ها اکثرا برا دوران رویانیانه
۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۸:۳۸
پاسخ
1
6
تاج سرم اس اس
تاوقتی که هم استقلال و هم پرسپولیس یه تیم بین المللی نبستن به درد اسیا نمیخورن
۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۸:۱۱
پاسخ
1
6
(Ehs@n(Perspolis
درتعجبم چرااین دوباشگاه بزرگ روخصوصی نمیکنن که دراین صورت اگرهمچین مشکلی پیش بیاددولت راحت میتونه بگه بماربطی نداره چون خصوصیه.ولی الان نمیتونن بگن بماربطی نداره پول نمیدیم چون این مدیرارودولتیهابرامون انتخاب کردن.پس بایدحتماجوابگوباشن بهتره خودشونوپشت این قضیه قایم نکنن چون هراتفاقی بیقته مردم دولتومیشناسن‌.جدی چه قضیه ایه که دولت دوست نداره یابقول عابدینی هیچ اراده ای درخصوصی کردن این۲باشگاه نیست.یعنی تواین مملکت به این بزرگی دونفرپولداروثروتمندیادوتاشرکت ثروتمندپیدانمیشه که این دوباشگاهوواگذارکنن؟!
۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۳:۱۵
پاسخ
2
6
رائول
این تمدید 8 روزه اصلا نشانه خوبی نیست، چون ای اف سی داره برای آخرین بار اتمام حجت میکنه، و بعدش دیگه ....................
۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۴:۲۶
پاسخ
1
18
CR 6+4 FCP
اسیا می دونه اگه پرسپولیس تو اسیا نباشه اعتبارش پایین میاد مخصوصا تو غرب اسیا
۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۶:۵۶
پاسخ
10
21
پرستو
آره بخصوص تو ۴ تا ۴ تا گل خوردن تیمتون..
۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۲:۱۱
6
5
اهواز سرخ
بدهی مربوط به حاج فتل ورویانیان میباشد
۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۵:۵۸
پاسخ
3
29
حق گو
فدراسیون و وزارت ورزش هرچه بودجه دارند و مربوط به رشته های دیگه است را به باشگاهای سرخابی اختصاص بدهند...یک عده مدیر باگرفتن بازیکن مازاد و خرج های میلیاردی و بمب و ترقه ترکاندن هستند . جورش را باید سایر ورزش ها بکشه
۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۴:۰۴
پاسخ
12
13
فقط خدا
اگه به جای 8روز 8سال دیگه هم مهلت بدن افتخاری آدمی نیس که بتونه مجوزبگیره
۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۳:۳۱
پاسخ
2
28
mehran
8 سال دیگه هم تمدید بشه فرقی نمیکنه . تا زمانی که سیستم مدیریتی این فوتبال بی درو پیکره اوضاع همینه
۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۶:۰۷
پاسخ
2
28
آرسن لوپن
مگر پندار خمارلو نماینده AFC. این گفته که سندیت نداره و تجربه نشان داده که AFC اصلا از این برنامه ها که بخواد مهلت رو مهلت بده نداره حالا به فرض هم 8 روز تمدید بشه صورت مسئله به قوت خودش باقی میمونه 7 روزش رو که بازی میکنیم و میریم میهمانی و دید و بازدید روز هشتم تازه زنگ میزنیم دوستان بپرسیم از رو چه صفحه ای باید مشقامون رو بنویسیم.
۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۴:۱۵
پاسخ
8
15
علی
این تاج پس چی میگفت برای خودش
۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۵:۲۳
پاسخ
2
39
علی
خب.هشت روز خیلیه! فعلا هفت روز رو بخوابین بعد روز هشتم اگه زحمتی نباشه یه اقدامی میکنین دیگه ، عجله‌ای نداریم که!!! فوقش حذف میشین دیگه ، چه الان چه بعد از دور گروهی.
۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۵:۱۵
پاسخ
2
36
بابک
خدایا شکرت
۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۳:۱۹
پاسخ
2
45
دختر استقلالي
خب خداروشكر داشتم سكته ميكردم بخدا. خدايا خودت كمك تمام تيم هاي ايراني بكن هيچ بدهي نداشته باشن.
۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۷:۴۲
پاسخ
8
51