مهمترین تغییر تیم ملی مقابل کامبوج؛ شب بخیر فرمانده!

مهمترین تغییر تیم ملی مقابل کامبوج؛ شب بخیر فرمانده!

37761
17:44
19 مهر 1398
احمد نوراللهی دیشب، برای اولین بار در ترکیب اصلی ویلموتس به میدان رفت.

به گزارش وبسایت نود، بازی ایران و کامبوج فارغ از نتیجه پرگل آن، حاشیه‌های جذاب زیادی داشت. علاوه بر سکوها، در داخل زمین هم چند اتفاق مهم افتاد. محبی، نوراللهی و محمدی، اولین گل ملی‌شان را زدند و خاطره‌ای ماندگار با پیراهن تیم ملی ساختند. برای نوراللهی، بازی دیروز علاوه بر گلی که زد می‌تواند شروع یک تغییر بزرگ باشد.

نوراللهی که مقطعی طولانی در تراکتورسازی از فوتبال دور بود، پس از بازگشت به پرسپولیس آنقدر خوب ظاهر شد که دوباره به تیم ملی دعوت شود و بر خلاف دفعات قبل، دو بازی در ترکیب اصلی کی‌روش به میدان برود. او در لیست نهایی تیم ملی برای جام ملت‌های آسیا هم قرار گرفت و مقابل ویتنام به عنوان بازیکن ذخیره فرصت بازی پیدا کرد. فصل پیش، نوراللهی با نمره 2.71 از تیم آنالیز نود بهترین بازیکن فصل شد و در دوران ویلموتس هم، جزو لیست ثابت تیم باقی ماند. با این حال مربی جدید تیم ملی، تا دیروز هیچوقت او را در ترکیب اصلی تیمش نگذاشته بود.

نکته مهم درباره بازی دیروز، سن بازیکنانی است که به میدان رفتند. ویلموتس در این مسابقه، از هیچ بازیکن بالای 30 سالی در ترکیب اصلی استفاده نکرد. سرمربی تیم ملی که قصد انتخاب ترکیب تیمش برای جام جهانی قطر را دارد سعی کرد بازیکنانی را به میدان بفرستد، که تا سال 2022 شرایط سنی مناسب برای حضور در تیم ملی را داشته باشند. در سال‌های اخیر و پس از خداحافظی جواد نکونام، امید ابراهیمی هافبک میانی تیم ملی و فرمانده میانه میدان بوده است. امید حالا 32 ساله شده و تا جام جهانی بعدی، 35 ساله می‌شود. بنابراین، ویلموتس از حالا به فکر انتخاب جانشین امید افتاده و مقابل کامبوج، برای اولین بار او را روی نیمکت نشاند و از نوراللهی استفاده کرد.

در بازی با کامبوج بجز نوراللهی و محبی، بقیه بازیکنان ترکیب اصلی، نفرات تکراری ویلموتس نسبت به بازی‌های گذشته بودند. بازیکنانی که گزینه‌های اول پست خودشان در مسیر جام جهانی هستند. محبی بجز دژاگه 33 ساله، دو رقیب جوان به نام جهانبخش و ترابی دارد که در اردوهای بعدی به تیم ملی برخواهند گشت. شانس نوراللهی اما برای ماندن در ترکیب اصلی بیشتر است. او در همان مسیری قرار گرفته ابراهیمی، پس از خداحافظی نکونام رفت و می‌تواند فرمانده جدید تیم ملی در راه رسیدن به قطر باشد.

22330

نظرات کاربران
ایران پرسپولیس
مطمئنا تا پایان فوتبالش فیکس میمونه وخیال همه رو از داشتن یه فرمانده واقعی برای تیم ملی راحت میکنه موفق باشی
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۵:۴۷
پاسخ
47
329
کوهمره.جروق
به کوری چشم حسودان نورالهی تک و یکی یک دونه هست
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۵:۰۷
پاسخ
42
263
عشقممم نیمار
چقد خوشکل دارن تیم ملی کلا شیش_پولیسی میکنن :-P کمک مربی ( هاشمیان ) وقتی شیش_پولیسی باشه..نتیجه همین ک میبینید میشه :-P
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۱:۰۶
پاسخ
356
48
خوزستان قلب فوتبال ایران
احمد نوراللهی بازیکن متین و با اخلاقیه ...و واقعا فوتبال غیرتی و چشم نوازی داره
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۴:۱۱
پاسخ
24
279
پرسپولیس عشق است
ایول احمد نوراللهی به عنوان یه پرسپولیسی: ولی امید ابراهیمی هم باید باشه به خدا خیلی بازیش خوبه ۳۳ سال کمه شب بخیر فرمانده یعنی چی؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۱:۱۷
پاسخ
21
388
اتحاد آبی
این در حد بازیکنای شماره شیش گذشته نییت و به زودی به جایگاه واقعیش نیمکت ذخیره نقل مکان میکنه
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۰:۱۰
پاسخ
522
65
پرسپولیسی ازپایتخت شوروشعورحسینی
حدشوخودش تعیین میکنه بابازی درخشانش همه چی باشوتش شروع میشه برای شمااستقلالیهاتلخه
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۲:۰۱
32
220
kamran
عزت الهی هم برمیگرده و رقابت سخت تر میشه
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۶:۴۵
پاسخ
33
257
مجید
تیم ملیمون همیشه هافبک دفاعی های خوبی داشت وداره.ازبعدانقلاب میتونیم به مرحوم سیروس قایقران ومهدی فنونی زاده وحمیداستیلی وکریم باقری وجوادنکونان وآندوتیموریان نام بردوشایدعده ایی هم ازقلم افتاده باشن.الان امیدابراهیمی واحمدنورالهی راداریم که هردوسرحال هستن وسعیدعزت الهی رانبایدفراموش کنیم که تازه بیست ویکی دوسال سن داره وحداقل دوتاجام جهانی رامیتونه عالی پشت سربزاره.احمدنورالهی بازیکن محجوب وباشخصیتی هستش وبایدمثل الان ازحواشی دوری کنه.
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۴:۰۹
پاسخ
5
258
مهدی
استیلی مهاجم بود
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۱:۱۳
120
4
پرسپولیس سرور کل ایران
احمد نور بهترین هافبک نفوذی کشوره
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۲:۲۵
پاسخ
48
219
سعید رسولی
ولی خدایی سعید عزت‌اللهی خیلی بهتر بازی می‌کنه ،هم تو هوا هم رو زمین هم تو حمله ،به خصوص پاس تک ضرب عزت‌اللهی رو هیچکدوم از بازیکنهای ایرانی ندارن ،گل زن هست قد بلند و عالی ،حیف عزت‌اللهی رو به خاطر نورالهی بیرون بزارن ،عزت‌اللهی با فاصله بهتر ین هافک دفاعی آسیاست
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۲:۲۶
پاسخ
246
55
سعید سعیدی
آفرین به مربی باهوش تیم ملی،جوانگرایی برای آینده نیاز است تا تیم ملی قوی داشته باشیم.انتخاب محبی عالی بود و احمد هم سنش کم است و میتواند کممک شایانی به تیم کند.میتوان برای دفاع راست از محرمی کم سن و سال دعوت کرد و در صورت آماده شدن قلی زاده از او به عنوان وینگر راست استفاده کرد.مهدی عبدی هم جایگزین خلفی برای نوک میباشد.
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۴:۴۰
پاسخ
21
120
سبحان
طرز بازی و این پسر منو دقیقا به یاد کریم باقری تو‌تیم‌ملی میندازه.. حتی شادی بعد گلش هم دقیقا مثل آقا کریم، باشخصیت و متواضع.
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۶:۴۲
پاسخ
30
379
طرفدار
تبریک به احمد تبریک به ولموتس واقعا اخمد فرمانده بی بدیلیست
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۰:۱۴
پاسخ
45
380
بهمن
حالا خودتولوس نکن.بی بدیل
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۷:۵۰
138
31
دو ستاره تو آسیا حسرت خیلیا
چون امید داره پیر میشه گذاشتنش :)) بی‌بدیل رو هم معنیش رو فهمیدیم
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۱:۱۸
321
38
قهرمان ایران
نوراللهی عشقه امیدوارم به حقش برسه
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۷:۰۴
پاسخ
23
323
سرخ
در این پست سالهاست تیم ملی بازیکن خوب و شایسته داشته... در گذشته کریم باقری، بعدش نکونام، بعدش آندو و ابراهیمی و الان نوراللهی. ضمن این که همچنان عزت اللهی هم هست.
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۰:۴۱
پاسخ
7
324
سعید رسولی
عزت‌اللهی خیلی بهتر من طرفدار نورالهی هستم ولی سعید استثنایی
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۳:۵۲
112
23
قرمز بی افتخار
وقتی ادم کامنت عادلانه میبینه باید قبول کنه.دقیقأ درست میگی شما.ایران همیشه تو این پست بازیکن هایه خوب و رده بالایی داشته که هر مربی که اومد تو این پست تغییر ایجاد نکرد و انتخاب مربی قبلی رو قبول داشت.کریم که حتی من استقلالی براش خیلی احترام قائلم حتی اندازه بازیکن محبوب تیمم.بعد اندو و نکونام الان امید و در اینده احمد.شخصیت همه این نفرات رو توجه کنی همه شبیه هم بوده که هیچ وقت منفور هوادارایه رقیب نبودن. تو جام جهانی بعدی عزت الهی و احمد هافک دفاعی هایه ایران هستن صد در صد حتی شانس احمد بیشتر هم هست.
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۸:۰۴
14
261