موانع میان برانکو و نیمکت تیم‌ملی؛ پاک‌کردن گذشته

موانع میان برانکو و نیمکت تیم‌ملی؛ پاک‌کردن گذشته

6736
18:40
17 آذر 1398
طلب برانکو یکی از مهم ترین موانع بر سر راه همکاری این مربی کروات با فدراسیون فوتبال است.

به گزارش وب‌سایت نود، فاصله برانکو با نیمکت تیم ملی ایران هم خیلی نزدیک است و هم خیلی دور. مسئولان فدراسیون با فاکتورهایی که درذهن دارند و با توجه به فاصله کم تا مسابقات دور بعدی گزینه چندانی جز برانکو ندارند. از آن سو موانع رسیدن این مربی کروات به نیمکتی که سابقه نشستن روی آن را دارد آنقدر پرتعداد است که این فاصله را زیاد می‌کند. 

فسخ قرارداد ویلموتس

قرارداد ویلموتس فسخ شده است. این ادعای تاج و فدراسیون‌نشینان است. قرارداد ویلموتس فسخ نشده است. این هم ادعای سرمربی بلژیکی و اطرافیانش است. تا زمانی که این معما حل نشود تکلیف سرمربی جدید نمی‌تواند مشخص شود. نکته جالب این است که با وجود این اصرار تاج وانکار ویلموتس، رئیس فدراسیون فوتبال وقتی در مورد گزینه بعدی تیم ملی حرف می‌زند حرف‌های قبلی خودش را نقض می‌کند. تاج در مورد سرمربی آینده تیم ملی گفته بود با توجه به اینکه هنوز قرارداد فدراسیون با ویلموتس فسخ نشده نمی‌تواند اطلاعاتی درباره انتخاب سرمربی جدید تیم ملی ارائه کند چون این باعث می‌شود مشکلات حقوقی در فسخ قرارداد ایجاد شود و به نوعی ویلموتس فرصتی برای شکایت احتمالی پیدا کند. اگرچه این موضوع دیر یا زود حل خواهد شد اما فعلا تا حل نهایی این مشکل احتمال اتفاقات زیادی وجود دارد. 

طلب برانکو از پرسپولیس

طلب برانکو یکی از مهم ترین موانع بر سر راه همکاری این مربی کروات با فدراسیون فوتبال است. برانکو به خوبی می‌داند که فرصت به دست آمده بهترین راه حل مشکلش با پرسپولیس است. راهی که او تمام و کمال و با کمترین دردسر به بدهی‌اش برسد. پرسپولیسی‌ها هم تمایل دارند که از این فرصت بهره ببرند و مانع مطرح شدن این پرونده در فیفا شوند. آنها به دنبال این هستند که در نهایت و از هر طریقی که می‌تواننند مبلغ مورد نظر خود را به برانکو پرداخت کنند. یعنی مبلغ 500 هزار دلار که نصف مبلغ موردنظر برانکوست. فعلانه برانکو و نه پرسپولیس از مبلغ مورد نظرشان کوتاه نیامده‌اند.

بدهی مالیاتی برانکو 

مشکل برانکو با پرسپولیس به گرفتن طلبش از این تیم ختم نمی‌شود. یک مشکل بزرگتر به نام مالیات هم وجود دارد. او به دنبال این است که برای ورود و خروج به ایران مشکلی نداشته باشد و باشگاه پرسپولیس هم بر اساس تعهدی که دارد باید این مشکل را حل کند. حل این مشکل هم برای پرسپولیس حدود 800 میلیون تومان هزینه در بردارد. 

مبلغ قرارداد با تیم‌ملی

از تمام مشکلات مالی که مربوط به گذشته برانکو و طلب‌هایش از باشگاه پرسپولیس است که بگذریم به مشکل مالی بزرگتری می‌رسیم. مشکلی که این بار میان برانکو و خود فدراسیون وجود دارد و مربوط به مبلغ قرارداد این مربی است. تاج در مورد گزینه بعدی تیم ملی و ضرر مالی که فدراسیون با تغییر مربی متحمل می‌شود گفته بود که آنها قرار نیست مبلغ زیادی را به گزینه بعدی تیم ملی پرداخت کنند و به همین دلیل بابت فسخ قرارداد با ویلموتس ضرر چندانی نخواهند کرد. البته حضور یک مربی با مبلغ قرارداد کم فقط خواسته تاج است و از سوی برانکو به عنوان اصلی‌ترین گزینه آنها مورد قبول نیست. برانکو حاضر نیست با مبلغ پیشنهادی فدراسیون قراردادش را امضا کند و این اختلاف قیمتی نسبتا بالا هم یکی از موانع حضور برانکو روی نیمکت تیم ملی است. پیشنهاد فدراسیون زیر یک میلیون دلار برای هر سال است وبرانکو با توجه به مبلغ قرارداد ویلموتس بالای یک میلیون دلار میخواهد.

مدت زمان قرارداد با فدراسیون

نحوه قرارداد تجربه قبلی فدراسیون و ضررهایی که بابت فسخ قرارداد متحمل شده است باعث شده تا مسئولان به دنبال این باشند که قرارداد بلندمدت‌شان را به صورت پلکانی ببندند. به این صورت که قرارداد برانکو پس از هر مرحله مسابقات به صورت خودکار تمدید شود و پاداشی به او تعلق بگیرد ولی برانکو تاکیددارد که یک قرارداد بلندمدت تا پای جام‌جهانی با او امضا شود.  

این موضوعات نشان می‌دهد که برانکو به عنوان اصلی‌ترین گزینه فدراسیون موانع زیادی برای حضور روی نیمکت تیم ملی دارد. موانعی که شاید به نوبت و با مسالمت از سرراه برداشته شوند. مگر اینکه پایان پروسه انتخاب سرمربی جدید تیم ملی، سورپرایز عجیبی داشته باشد.

30388
 

اختصاصی
نظرات کاربران
مارادونا
فدراسیون پنج ستاره
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۸:۳۰
پاسخ
4
37
عشقممم نیمار
بدترین گزینه برای تیم ملی همین برانکو و بس :-P در اینده ب حرفم میرسید ک‌ چ پسرفتی میکنیم :-)
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۲:۴۱
پاسخ
103
69
لیورپولی دو آتیشه‌ی دهه هفتادی
این همه مربی ایرانی. بابا الان ویسی تیم نداره من جای فدراسیون بودم سریع میاوردمش.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۹:۳۰
پاسخ
77
27
محسن
من نمی‌دونم چرا کسی که سالها فرار مالیاتی داشت و نهایتاً مالیاتش را از جیب مردم ایران دادند از طرفی زمان کی‌روش هرجور تونست چوب لای چرخ تیم ملی گذاشت و بعداً درحالیکه با پرسپولیس قرارداد داشت رفت با حریف پرسپولیس تا و آسیا یعنی الاهلی قرارداد بست(که بازی را هم پرسپولیس باخت) می‌خواهند قراداد ببندند!!!!
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۳:۵۷
پاسخ
58
73
جاوید تاج
برانکو بخاطر بی حرمتی هایی که بارها نسبت به ایرانی ها داشته پیش قشر وسیعی از مردم منفور هست و دوباره دودستگی ایجاد میشه ، حتی طرفدارای برانکو هم که اکثراً پرسپولیسی هستن اگه عزت نفس براشون مهم باشه بعد از رفتار برانکو نباید مشتاق برگشتنش باشم.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۸:۰۹
پاسخ
72
74
محمد_دلسوز
100درصد یحیی گزینه بهتریه
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۷:۱۲
پاسخ
29
80