مورینیو: زمین تمرین ما بی‌نظیر است/ احترام تاتنهام را نگه می‌داشتم چون می‌دانستم عضوی از این تیم می‌شوم!

مورینیو: زمین تمرین ما بی‌نظیر است/ احترام تاتنهام را نگه می‌داشتم چون می‌دانستم عضوی از این تیم می‌شوم!

11948
00:38
30 آبان 1398
آقای خاصی بی‌صبرانه منتظر نشستن روی نیمکت تاتنهام است

به گزارش سایت نود، ژوزه مورینیو در اولین اظهارات به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال تاتنهام، خودش را در زمره تمام مربیانی دانست که علاقه به کار با جوانان دارد.

 آقای خاص ابتدا اظهار داشت: این خیلی خوشحال‌کننده است که یک سرمربی به باشگاهی با بازیکنان مورد علاقه‌اش می‌رود. این اتفاق در باشگاه‌های زیادی نمی‌افتد. راستش را بگویم، اکثر اوقات پس از رفتن به تیمی، بخشی از آن را دوست داریم و به این نتیجه می‌رسیم که شرایط چندان راضی کننده نیست. در این وضعیت سریعا به فکر تغییر می‌افتید و  فکر می‌کنید چگونه پلی بین تفکرات خود و بازیکنان بزنید. این مورد کاملا متفاوت است و بر حسب شرایط لحظه‌ای این حرف را نمی‌زنم. این حرف‌ها را پس از انتصاب به عنوان سرمربی تاتنهام نمی‌زنم. طی چند سال گذشته حتی به عنوان سرمربی رقیب هم این حرف‌ها را تکرار کرده‌ام.

او افزود:همیشه در مورد پتانسیل این باشگاه، کیفیت بازیکنان و در مورد اهمیت حفظ بازیکنانی که اکثر باشگاه‌های بزرگ اروپا به آن‌ها علاقه دارند صحبت کرده‌ام. واقعا این ترکیب را دوست دارم. البته  نامی را ذکر نخواهم کرد زیرا این خلاف آنچه من از یک تیم می‌خواهم، است اما بازیکنان تیم را می‌پسندم. حتی یک سرمربی در دنیا وجود ندارد که دوست نداشته باشد به جوانان میدان بدهد؛  حتی یک سرمربی. گاهی به باشگاهی می‌روید که افراد زیر دست شما در زمینه بازیکن سازی خوب کار نمی‌کنند اما وقتی سرمربی، بازیکنان جوانی داشته باشد، همیشه از پرورش آن‌ها خوشحال می‌شود. من با نگاهی به تاریخ‌مان می‌بینم  آکادمی همیشه استعدادهای مورد نیاز تیم اصلی  را تأمین می‌کند. البته  من مشتاق کار کردن در این شرایط هستم. 

مورینیو در مورد علاقه خود به تاتنهام هم تصریح کرد:بازی کردن مقابل تاتنهام در وایت هارت لین همیشه سخت اما زیبا بود.  همیشه با تعصب و البته احترام به آنجا می‌رفتم. بازیکنان خوب و سبک بازی خوب چیزی است که باشگاه طی دهه گذشته بنا کرده  و به همین خاطر حتی به عنوان یک رقیب، همیشه احترام بالایی برای این باشگاه قائل بوده‌ام. من در فینال‌ها، نیمه‌نهایی‌ها و مسابقات بزرگ با شما رو به رو شدم و شاید به این خاطر احترام‌تان را نگه می‌داشتم که تصور می‌کردم روزی یکی از شما خواهم بود!  

او در نهایت در مورد زمین تمرین و ورزشگاه جدید تاتنهام گفت: فکر می‌کنم وقتی این ورزشگاه را «ورزشگاهی زیبا» توصیف می‌کنید، خیلی تواضع به خرج می‌دهید. باید بگویید بهترین ورزشگاه دنیا. این یک واقعیت است. زمین تمرین ما نظیر ندارد. شاید فقط بتوانیم آن را با برخی از زمین تمرین‌های فوتبال آمریکایی مقایسه کنیم. اصلا قابل مقایسه با فوتبال اروپا نیست. این را شخصی می‌گوید که در بهترین جاها بوده‌. مقایسه کردن غیر ممکن است؛ مخصوصا در مورد ورزشگاه‌ها!  

با تایید تاتنهام، ژائو ساکرامنتو به عنوان کمک مربی، کارلوس لالین به عنوان بدنساز، نونو سانتوس به عنوان مربی دروازه‌بانان و ریکاردو فورموسینیو و جووانی چرا به عنوان آنالیزور در کنار مورینیو مشغول به کار می‌شوند.

1977

نظرات کاربران
جعفر
بهترین و سخترین و جذاب ترین لیگ دنیا با بهترین تصویر برداری واقعا آدم سر ذوق میاد با تماشای این لیگ کاش مسی و رونالدو هم تو این لیگ بودن
۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰:۲۵
پاسخ
6
63
طوگاد
مورینیو همیشه با بعضی ستاره ها مشکل داره. ممکنه در آینده با کین یا سون مشکلاتی داشته باشه متاسفانه.
۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۹:۴۳
پاسخ
29
23
MohRe
گرت بیل با ۵۰ میلیون پوند ژانویه برمیگرده تاتنهام
۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۵:۵۹
پاسخ
7
43
Adel Saedi
چه لیگ جذابی شد جذابتر اگه مکس الگری بشه سرمربی منچستر و پوچ هم بشه سرمربی ارسنال
۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۰۳:۲۰
پاسخ
18
32
رامین
نه داش پوچتینو بیاد منچستر و الگری تازه وارد بره ارسنال اینطوری جذابترع
۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۷:۳۱
3
39
بایرن
واقعا بی دلیل نیست به این مرد میگن آقای خاص ولی من فکر نمیکنم بتونه در تیم تاتنهام به اندازه پوچ موفق باشه چون پوچ خودش تاتنهام رو به عنوان یکی از پایه های عنوان قهرمانی در انگلیس مطرح کرد ولی به هر حال انگلیس با وجود مورینیو جذابتر میشه
۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۱:۲۱
پاسخ
28
102
عاشق فوتبال
استادیوم قدیمی تاتنهام هم خوب بود ولی به خاطر در امد بیشتر وامکانات رفاهی بهتر برای تماشاگران این استادیوم رو ساختن و در سالهای اینده قطعا برنامه ای برای جذب بازیکنان بزرگ در دستورکار تاتنهام خواهد بود واین یک ایده درست هست که تیمهای اروپایی بهش فکر میکنن یکی دوسال بسیار اقتصادی عمل میکنن و هزینه ساخت استادیوم رو تامین میکنن وبعد تیم رو قویتر میکنن تا جایی که مورینیو هم به وجد اومده
۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۳:۲۷
پاسخ
2
132
amir
از این پس نیمی از حاشیه های لیگ انگلیس رو یک تنه مورینیو یدک میکشه
۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۵:۴۲
پاسخ
13
115
محمد
من نمی فهمم چرا این آدم انقدر دروغ‌میگه فقط!!! مگه نگفتی هرگز نمیرم تاتنهام؟
۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۱۹:۰۴
26
9
people
مورینیو معمولا در سال اول و دوم در هر باشگاهی موفق میشه.بعد کم کم وضعیت براش عادی میشه و یه کاری میکنه اخراجش کنن که ضرر نکنه.. کلا مربی باهوش و خوبی هست.تنها اشتباهش این بود که سیستم ۴-۲-۳-۱ که استادش هست رو در یونایتد پیاده نکرد و فقط دنبال ستاره گرفتن بود.تو تاتنهام به راحتی میتونه به سبک گذشتش برگرده.احتمال موفقیت تاتنهام زیاده.
۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۳:۳۶
پاسخ
9
80
kasra
عین زمین تمرین استقلال ...
۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۶:۱۸
پاسخ
15
110
فقط یوونتوس
پرتغالی ها هرگز پول پرس نیستن ب پرتغال بودنت آدم میبایس بهت شک کرد این مورینیو اون مورینیو قبلی نیس مگ انگلیس چی توشه ک از شوق میخوایی پرواز کنی
۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۳:۲۰
پاسخ
122
10
طلوع سرخ
راست میگی، یادم نبود کارلوس کیروش موزامبیکی بود!
۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۳۷:۲۴
25
23
محمد پایه
یادش بخیر که مازیار ناظمی میگفت مورینیو و ... توی صف هستند که سرمربی ایران بشن! توی دستمزد ویلموتس موندین اونوقت مورینیو با دستمزد ۱۵ میلیون پوند چشم به نیمکت ایران داشته!
۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۶:۱۳
پاسخ
0
196