موقعیت‌سازترین بازیکن فصل استقلال؛ همان همیشگی

موقعیت‌سازترین بازیکن فصل استقلال؛ همان همیشگی

9854
07:48
31 شهریور 1398
بازی با نفت مسجدسلیمان را می‌توان بهترین بازی غفوری دانست که به نوعی خط ونشان این بازیکن برای دربی است.

به گزارش وب‌سایت نود، وریا غفوری این روزها هر چقدر در فضای مجازی و مسائل خارج از زمین فوتبال مقبولیت پیدا کرده و حرفهای او طرفداران زیادی دارد در زمین بازی مورد انتقاد واقع می‌شود. بعضی کارشناسان اعتقاد دارند که در زمان استراماچونی نه تنها مشکلات قبلی استقلال به قوت خود باقی مانده که حتی نقطه قوت همیشگی این تیم یعنی جناح راستش هم افت شدیدی پیدا کرده است. حتی یکی از بازیکنان سابق استقلال در مصاحبه‌ای با انتقاد از کاپیتان فعلی استقلال حضور او در فضای مجازی را مانعی برای درخشش در زمین فوتبال دانسته بود.

استقلال استراماچونی به قدری در سه هفته اول بد بازی کرده که پیدا کردن یک نقطه قوت در جمع نقطه ضعف‌ها کار دشواری است. با این حال بررسی سه بازی ابتدایی استقلال نشان می‌دهد که در میان تمام نقاط ضعف استقلال، جناح راست این تیم همچنان نقطه قوتش است. 

استقلال در سه بازی مقابل نفت مسجدسلیمان، فولاد و ماشین‌سازی موقعیت‌های زیادی روی دروازه حریفان ایجاد نکرد و خیلی حریف خطرناکی نبود. با این حال، اگر قرار باشد تمام ضرباتی که استقلالی‌ها از داخل محوطه جریمه حریف زده‌اند و تبدیل به موقعیت جدی و یا حتی نصفه و نیمه برای آنها شده را بررسی کنیم وریا غفوری بیشترین سهم را از پایه‌گذاری این موقعیت‌ها دارد. او، بیشترین پاس منجر به موقعیت در داخل محوطه جریمه را داشته است. این آمار شامل کرنرهای ارسالی هم هست.

وریا در بازی با فولاد خوزستان 4 پاس به استقلالی‌ها در محوطه جریمه حریف داد. دیاباته با یک ضربه سر و یک شوت دو پاس را به بیرون زد و برگردان مهدی قائدی و ضربه سر یزدانی هم دو موقعیت دیگر را هدر داد. 

در بازی با ماشین‌سازی هم سهم غفوری 5 پاس بود. البته در این بازی دو پاس هم شجاعیان ارسال کرد که شروع حمله از جناح راست و از همکاری او با غفوری آغاز شد. مرتضی تبریزی، علی کریمی و محسن کریمی و دانشگر بازیکنانی بودند که نتوانستند به خوبی از این پاس‌ها استفاده کنند.

بازی با نفت مسجدسلیمان را می‌توان بهترین بازی غفوری دانست که به نوعی خط ونشان این بازیکن برای دربی است. غفوری در این بازی 4 پاس داشت اما پاس‌های او حساس‌ترین پاس‌هایش در این سه بازی بوده است. پاس اول او به دیاباته رسید که اگرچه او نتوانست آن را تبدیل به گل کند اما در ضربه برگشتی مهدی قائدی این کار را انجام داد و ارزش کار وریا غفوری حفظ شد. دومین پاس او باز هم به دیاباته رسید و این مهاجم در محوطه جریمه سرنگون شد و به گفته کارشناسان داوری باید یک ضربه پنالتی در این صحنه اعلام می‌شد. ارسال سوم باز هم به مقصد دیاباته بود و او با یک ضربه سر توپ را به بیرون فرستاد. یک ارسال او هم با ضربه سر دانشگر به موقعیت خطرناکی تبدیل شد. وریا غفوری خودش هم در دقایق پایانی شانسش را از محوطه جریمه امتحان کرد و یک شوت به سمت دروازه کرد که دروازه‌بان نفت آن را مهار کرد. 

این آمار نشان می‌دهد که با وجود همه بحث‌های مطرح شده وریا غفوری همچنان بهترین و موقعیت‌ساز ترین بازیکن آبی است. مهدی قائدی با فاصله بسیار زیاد با کاپیتان آبی‌ها با 4 پاس در رده دوم قرار دهد و فاصله این دو بازیکن نشان می‌دهد که استقلال بدون وریا به چه مشکل بزرگی مواجه خواهد شد. این آمار و بازی خوب غفوری در بازی با نفت مسجدسلیمان می‌تواند نوید درخشش همیشگی جناح راست را در دربی به استقلالی‌ها بدهد. 

30388

نظرات کاربران
Majid
لرباغیرت وریا غفوری بهترین دفاع راست وهجومی ایران استقلال ۳ پرسپولیس۱
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۳:۰۹
پاسخ
19
6
حمید از مشهد
پرسپولیس۳ استقلال ۱
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۰:۰۰
پاسخ
14
18
قشقایی کبیر
البته تو خواب ...
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۲:۲۹
11
6
علیرضا
وریا بهترین بازیکن دربی میشه
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۷:۵۶
پاسخ
9
47
Majid
وریا وتبریزی دربی گل میزنن اگه یکی دوبارخودش بزنه پاس نده حتما گل میزنه تبریزی مثل دیاباته موقعیت خراب کن نیست
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۲:۴۸
پاسخ
8
45
تاجی تاجی تاجی
خیلی جالبه استقلال همین هفته اخر مقابل نفت 3 موقعیت مسلم گلزنی خراب کرد , در عوض پیروزی به جز یه شوت نیمه و نصفه کار دیگه ای مقابل ابادان نکرد. استقلال درسته اندازه نیمکت پیروزی هم بازیکن نداره ولی این 3 بازی فقط بدشانسی و داور مانع امتیازگیریش شد.
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۲:۲۰
پاسخ
6
117
اکبر
بازی پرسپولیس رو ندیدی چون فقط علیپور 3 تا تک به تک رو نزد
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰:۴۲
8
18
Hadi-24
بدون شک بهترین بازیکن حال حاضر استقلال از لحاظ فنی وریاس و شاید یکی از بهترین های تاریخ باشگاه استقلال ؛ کـــاش بازیکن پرسپولیس بود. با کیفیت و با غیرت
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۷:۱۲
پاسخ
18
72
سهند
با وجود قولی مثل نادری در رو به روی وریا شک نکنید که وریا تو این بازی نمیتونه آب بخوره و از همه مهمتر اینکه وریا باید بییشتر تو بازی امروز دفاع کنه چون بازیکنههای خطرناک پرسپولیس مثل عالیشاه و وحید امیری از چپ میتونن خیلی خطرناک باشن.پس شک نکنید که امروز چیزی از وریا نمی بینید و چیزی که میبینید گلهای پی در پی پرسپویس هست.به امید تکرار خاطره خوب شش تایی ها.
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۸:۴۷
پاسخ
90
6
محسن
حداقل میخای خالیببندی خب ببند دیگه چرا غول را قول میکنی
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۴:۲۵
4
28
حسن
استقلال با بدشانسی مقابل ماشین سازی باخت در حالیکه در دقایق پایانی یه پنالتی برای استقلال گرفته نشد. بازی با فولاد تیم شاداب نبود ولی همان تیمی که با استقلال به قول شما رسانه ها ضعیف و فاقد تاکتیک بازی کرد (فولاد) سپاهان مدعی را و بعد از ان پدیده مدعی را متوقف کرد. بازی بعدی استقلال با نفت مسجد سلیمان تیمی که هنوز نباخته و به نظر اکثر کارشناسان پنالتی استقلال سوخت و کارت قرمزی اشتباه از سوی داور برای این تیم درنظر گرفته شد و متوقف کردن تراکتور در هفته ابتدایی و متوقف کردن دیگر مدعی قهرمانی یعنی سپاهان در هفته سوم شد. این استقلال شاداب نیست اما با کدام بازیکنان تیم های مطرح پرسپولیس و تراکتور و سپاهان مقایسه می کنید. هر سه تیم مهاجم جذب کرده اند مهاجم تراکتور : با دوندگی بالا ولی عدم گلزنی و سرزنی مهاجم پرسپولیس : در دقیقه 80 بر روی زمین دراز کشیده و توان بازی کردن ندارد فاقد حتی یک شوت در چارچوب و یه پاس هرچند ساده نه کلیدی و عدم سرزنی مهاجم استقلال : گرفتن دو پنالتی که کارشناسان تایید کرده اند و زدن ضربه ای در چارچوب دروازه که با حرکت و تیزهوشی قائدی منجر به گل شد و ساختن 1 موقعیت گل و ایجاد موقعیت با قدرت سرزنی بالا ادمین بچاپ
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۰:۵۱
پاسخ
8
48
کارن
هر مربی ای میاد تو استقلال بازم تاکتیکشون سانترای غفوریه. چه کاریه خب مربی عوض می کنید.
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۶:۵۰
پاسخ
49
20
Peyman Sulduz
شما اونم ندارید!
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۸:۱۳
5
26
آبی
بزرگترین اشتباه شفر و استراماچونی بردن وریا به دفاع راسته. وریا باید یه خط بیاد جلو. جاش میتونستن محمدی مهر رو نگه دارن حالا که نیست بهترین گزینه برای دربی عارف غلامی دفاع راست و وریا هافبک راسته
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۸:۳۲
پاسخ
11
32
حامد اس اس
هرچند وریا تو سه بازی اول بخاطر مسائل تاکتیکی خیلی تو فاز هجومی تیم شرکت نکرد ولی طبق قولی که تو مصاحبه اش داد گفته ایشالله بهترین بازیشو تو دربی انجام میده و استراماچونی هم می‌تونه ازش به عنوان هافبک یا وینگر راست تو دربی استفاده کنه که پشت سرشم عارف غلامی بازی کنه.وریا مقابل انصاری می‌تونه نفوذهای خوبی داشته باشه.
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۷:۴۵
پاسخ
3
36
کیروش کبیر
قبل از شروع فصل همه میگفتن استراماچونی تاکید زیادی روی ایجاد موقعیت در عمق داره ولی این آمار نشون میده نبود پلی میکر باعث شده ناچارا دوباره به کناره ها روی بیاره.
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۹:۵۴
پاسخ
4
29