میزبان دست‌و‌دل باز/ صعود سه تیم از گروه A قطعی شد

میزبان دست‌و‌دل باز/ صعود سه تیم از گروه A قطعی شد

9997
21:29
24 دی 1397
در آغاز دور سوم جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ تیم‌های امارات و تایلند از گروه A، راهی مرحله یک هشتم نهایی شدند.

به گزارش وبسایت نود، بازی‌های دور سوم جام ملت‌های آسیا 2019، امشب (دوشنبه) از ساعت 19:30 با برگزاری دو دیدار همزمان در گروه A، آغاز شد که امارات در ورزشگاه هزاع بن زاید شهر العین مقابل تایلند به تساوی یک بر یک دست یافت. علی مبخوت دقیقه 7 تیم میزبان را پیش انداخت، اما تیتیپان پوانچان در دقیقه 42 گل تساوی را به ثمر رساند.

هند و بحرین نیز در ورزشگاه شارجه شهر شارجه برابر هم صف‌آرایی کردند که بحرینی‌ها با تک گل دقیقه 1+90 جمال راشد از روی نقطه پنالتی موفق به شکست حریف خود شدند.

با این نتایج، امارات، میزبان این رقابت‌ها با 5 امتیاز به عنوان تیم صدرنشین به مرحله بعد صعود کرد. تایلند و بحرین در جدول 4 امتیازی شدند، اما به دلیل برتری تایلند برابر بحرین در بازی مستقیم، تایلندی‌ها به عنوان تیم دوم راهی مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا شدند. به عبارتی بحرین با گل دقایق پایانی خود حکم حذف هند و صعود تایلند را امضا کرد. 

بحرین نیز با 4 امتیاز صعودش به عنوان بهترین تیم سوم به دور بعد را قطعی کرد. چرا که با توجه به وضعیت دیگر تیم ها در 5 گروه دیگر، تنها سوریه یا فلسطین می توانند با حذف با 4امتیاز صعودشان به عنوان بهترین تیم سوم را با عملکردی بهتر از بحرین به ثبت برسانند. با توجه به صعود 4 تیم از رده سوم گروه های شش گانه و ملاک امتیاز برای صعود، باید صعود بحرین را قطعی دانست. 

هند که در بازی اول تایلند را 4 بر یک شکست داده بود با 3 امتیاز در قعر گروه قرار گرفت و حذف شد.

1004

نظرات کاربران
رقیب
یه حس عجیبی بهم میگه ما در مرحله بعد با استرالیا مواجه میشیم.اگر اول بشیم باید با بهترین تیم سوم گروههای b-e-f مسابقه بدیم که در حال حاضر یکی از این تیم هاست: از گروه b (فلسطین-استرالیا و سوریه) در گروه e (لبنان و کره شمالی) و گروه f (عمان و ترکمنستان) تیم های ترکمنستان، لبنان، کره شمالی و فلسطین به دلیل تفاضل گل خیلی منفی شون احتمال صعودشون حتی در صورت برد در بازی اخرشون خیلی کمه!!! پس میمونه استرالیا، سوریه و عمان استرالیا باتوجه به اینکه سه امتیازیه و قطعا صدرنشین نمیشه بنابراین با تساوی هم صعود میکنه اما سوریه در صورت برد دوم میشه و در صورت تساوی یا باخت شانس خیلی کمی برای صعود داره!!! عمان هم در صورت برد با اختلاف دو گل سه امتیازی میشه و امیدزیادی برای صعود داره اما ممکنه سوریه استرالیا رو ببره که در اینصورت حتی ممکنه استرالیا بخاطر تفاضل گل کمتر از عمان از دور مسابقات حذف بشه!!! پس اینطور خلاصه بگیم!!! بازی استرالیا و سوریه بسیار بسیار مهمه نه تنها برای این دو کشور بلکه تکلیف حریف ما رو تا حدود بسیار زیادی مشخص میکنه!!!
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۵:۲۷
پاسخ
38
6
ایرانی
گروه قویی نبود .به نظرم هند خیلی بیشتر از بقیه زحمت کشید
۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۳:۳۴
پاسخ
2
117
mamadjavad
واقعا گروه حساسی بود چ امتیازا نزدیک بودن
۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۶:۳۳
پاسخ
1
54
پیمان
چه شانسی اوردن بحرینی ها
۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۶:۰۵
پاسخ
1
82
هی روزگار
اخیییییییی هند گوناااااه داشت :( دوس داشتم بیاد بالا
۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۲:۳۴
پاسخ
6
97
P
امارات اگر میزبان نبود از گروهش صعود نمیکرد...خیلی شانس داره مقابل هند خیلی شانس اورد
۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۶:۲۲
پاسخ
2
78
Wien
عجب گروهی بود،هند به تایلند چهارتا گل زد،ولی دست آخر تو گروهش چهارم شد و تایلندی که چهارتا گل خورده بود،بعنوان تیم دوم صعود کرد،خوشبحال تیمهایی که در مرحله حذفی به تایلند و بحرین میخورند،هر چند مرحله حذفی کلا داستانش فرق میکنه و هر تیمی میتونه بازی رو ببنده و بکشونه به پنالتی.
۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۴:۵۰
پاسخ
1
74
سپاهان عشق است
اگر تیم های سوم وچهارم بقیه گروها در روز اخر باهم مساوی کنند می شودند 2 امتیازی و یا یک امتیاز و با یک امتیاز یعنی صعود می کنند!!!!
۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۴:۴۷
پاسخ
3
43
6تا
خدایی دلم برا هند سوخت
۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۵:۱۶
پاسخ
1
80