میلان در باتلاق مربیان شکست خورده؛ قطعه آخر ناقص یک پازل جذاب

میلان در باتلاق مربیان شکست خورده؛ قطعه آخر ناقص یک پازل جذاب

5137
12:44
29 خرداد 1398

به گزارش سایت نود، میلان کادر مدیریتی خودش را عوض کرده؛ لئوناردو رفته، مالدینی مدیر ورزشی شده و بوبان بزرگ به تیم مدیریتی پیوسته اما آنچه باعث ناتمام ماندن این پازل می‌شود، قطعه آخر یعنی انتخاب سرمربی است که یک قطعه اشتباهی به نظر می‌رسد و کل پازل را به هم ریخته است.

نیمکت میلان، مهد کودکی برای بزرگ شدن 

میلان از زمان جدایی آلگری، بیش‌تر مربیان بعدی‌اش را از جوانان زیر 40 سال انتخاب کرده؛ آن‌هایی که در بهترین حالت، اگر هم سابقه قبلی مربیگری داشتند، قطعا میلان اولین تیم بزرگ دوران مربیگری‌شان بود. از میهایلوویچ و سیدروف تا مونتلا، اینزاگی، بروکی و این اواخر گتوسو. بیش‌تر این اسامی مخصوصا شخصی به نام بروکی ( که گفته می‌شود به خاطر دوستی با خانواده برلوسکونی، مالک وقت باشگاه سرمربی میلان بود)  باید به جای نیمکت میلان در یک تیم سری C1 به مربیگری می‌پرداختند اما به اشتباه روی نیمکت میلان نشستند و تیم ورشکسته را بیش از پیش دستمایه تحقیر رقبای سابق قرار دادند. انتقال قدرت از برلوسکونی به سمت چینی‌ها و سپس دارو دسته «اسکارونی» دردی از تیم دوا نکرد. خیلی‌ها از میلانی‌های قدیمی وقتی تا پایان نیمه اول هفته پایانی فصل گذشته به خاطر نتایج رودرو تیمشان را پس از نیم دهه در فصل آینده لیگ قهرمانان می‌دیدند، ورای خوشحالی و هیجان به این موضوع فکر می‌کردند که با این وضعیت، دومین تیم پرافتخار فوتبال اروپا قطعا درجام مورد علاقه‌اش کیسه گل شده و در همان دور اول حذف می‌شود!به هرحال میلان سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را به آتالانتا و اینتر داد و در تابستان به یک گردگیری مدیریتی پرداخت. لئوناردو، تیم را به قصد بازگشت به پاری‌سن‌ژرمن ترک کرد و مالدینی و بوبان به بدنه مدیریتی اضافه شدند. گتوسوی باتعصب هم از دریافت 90 درصد دستمزد و غرامتش صرفنظر کرد تا در ظاهر همه چیز عادی و خوب جلوه کند اما در سالی که مربیان زیادی جا به جا نشده‌اند، آیا بهترین گزینه همین مارکو جامپائولوست؟ به نظر نمی‌رسد او دستاوردی بیش از چند مربی جوان قبلی داشته باشد. سرمربی فصل قبل سامپدوریا در تمام دوران مربیگری‌اش یک متوسط بوده و از طرفی مربیان بیکار خوبی در سطح دنیا وجود ندارد. مورینیو بارها اعلام کرده به خاطر تعصب به اینتر هرگز مربی میلان نمی‌شود و آلگری هم قصد یک فصل استراحت را دارد. مربی سابق تیم‌های متوسطی مانند آسکولی، کالیاری، سیه‌نا و کاتانیا در صورت قبول مربیگری میلان، بزرگ‌ترین تیم دوران مربیگری خودش را تجربه خواهد کرد اما سوال اینجاست که آیا  مانند  چند مربی کوچک قبلی از حضور در این تیم، صرفا کارنامه‌‌ای برای ادامه دوران مربیگری خودش می‌سازد یا به رشد و بهبود حال روسونری کمک می‌کند؟ البته که خریدهای تیم می‌تواند کلید عملکرد مربی آینده باشد.

1977

 

 

نظرات کاربران
محمدرضا
بهترین گزینه برای میلان پوچتینو است،به شرطی که حاضر باشند پول خرج کنند.
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۱:۰۷
پاسخ
0
9
امید
یه روزی این غول زیبا بیدار میشه
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۶:۴۲
پاسخ
1
34
دوستاره
تیم های مثل میلان و اینتر مخصوصا میلان که ریشه بسیار قوی و گذشته باشکوهی داشتن حتما به سطح اول دنیا بر میگردن من خودم لیورپولی هستم و اون موقع که دورتموند تو اوج بود با کلوپ رفیقام می گفتن دورتموند ببین ، لیورپول رو هم ببین ولی واقعیت برمیگرده به چیزی دیگه الان این دوتا تیم رو ببینید ، میلان هم برمیگرده مطمین باشید
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۱:۲۸
پاسخ
3
28
TAHAW
روندی که لیگ جزیره در پیش گرفت دقیقا سری ا برعکس اون بود و میلان در راسش ب فنا رفت
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲:۵۷
پاسخ
0
36
فقط یوونتوس
گتوسو رو نگه دارن هم میلانیه هم روحیه جنگندگی داره و ب اندازه تجربه مربیگری داره
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۵:۴۰
پاسخ
19
22
شهریار
حیف و ۱۰۰حیف. روسونری نابود شده
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۹:۵۲
پاسخ
2
41
arefa_79
این تیم داری دست و پای الکی میزنه مثل کسی که تو باتلاق گیر کرده هر چی بیشتر دست و پا بزنه زود تر غرق میشه باید رو تیم های پایه اش سرمایه گذاری کنن که کم خرج تره و انقد الکی خرجای بیخودی برای بازیکنای معمولی نکنن یکم زمان که بگذره این تیم دوباره میتونه رو پاهای خودش با ایسته
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۳:۳۶
پاسخ
4
38
علی
یادش به خیر . عجب بازیکن هایی داشت میلان . دیدا .کافو ، نستا ، مالدینی ، استام، سیدورف ، گتوزو ، پیرلو، شفچنکو ، کاکا ، کرسپو و این اواخر شاعر فوتبال رونالدینیهو.... افسوس و صد افسوس.
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰:۳۲
پاسخ
0
59
بابک توپچی
انتظار دارید این مربی ها با این بازیکنها چکار کنند؟بازی گتوزو رو یادتونه؟ چجور تا آخرین لحظه برای برد میجنگید. بازیکنها عطشی برای بزرگ شدن ندارن و فقط به صفحه اجتماعی و دستمزدها بالایی که میگیرن اهمیت میدن .سری آ یه موقعی پر از بازیکنهای با استعداد بود ولی الان مثل بقیه لیگ های معتبر پر از بازیکن از سراسر جهانه که کیفیت لازم رو ندارن.سطح لیگهای اروپایی نسبت به 10-15 سال پیش خیلی آمده پایین اونم بخاطر عصریه که توش هستیم.عصر مدیر برنامه ها که گنجشک رنگ میکنند جای قناری میفروشن.
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۷:۲۸
پاسخ
1
40
فرزین
ببین سر دومین تیم پر افتخار اروپا چی اومده. خدا ازت نگذره برلوسکونی گند زدی و رفتی و این گند همچنان ادامه دارد
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۶:۵۲
پاسخ
5
43
طوفان سرخ آسیا
گتوزو.... سهمیه گرفته بود می موند
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۳:۵۱
پاسخ
10
24
v
درسته که مربی ها بی سابقه و کم تجربه آورده ولی مشکل اصلی نداشتن بازیکن خوبه.بازیکنهای معمولی و حتی بد که بدتر در چیدمان و خریدشون هم هماهنگی نیست.تا وقتی که مدیریت خوب رو خرید بازیکن نداشته باشن مربی کاری نمیتونه بکنه.
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰:۴۹
پاسخ
4
42
emad
ای خدا میلان کی درست میشههههههه........
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰:۲۷
پاسخ
2
45