میلیچ: محرومیتم خنده‌دار بود/ با آزمون و انصاری‌فرد رابطه خوبی دارم

میلیچ: محرومیتم خنده‌دار بود/ با آزمون و انصاری‌فرد رابطه خوبی دارم

4229
11:56
24 مهر 1398
مدافع تیم فوتبال استقلال در گفت‌و‌گویی پیرامون حضورش در ایران و اتفاقاتی که در فوتبالش رخ داده توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش وب سایت نود، هروویه میلیچ مدافع چپ کروات تیم فوتبال استقلال در گفت‌وگو با سایت این باشگاه صحبت‌هایی را انجام داد که متن آن را در زیر مشاهده می‌کنید:

* تلفظ دقیق اسم تو چیست؟

تلفظ نام من یک مقدار برای ایرانیان سخت است. «هروویه» که یک اسم کروات است.

* نکته‌ای که رسانه‌های کرواسی درباره تو مطرح می‌کنند، شباهت زیاد تو به لیونل مسی و داریو سرنا است.

درست است. از زمانی که من فوتبال حرفه‌ای را در سوئد آغاز کردم، گفتند که شبیه لیونل مسی و داریو هستم. آنها بازیکنان بزرگی هستند و من از این مقایسه خوشحالم. داریو سرنا از زمانی که خیلی جوان بودم قهرمان من بود.

* درخشش فوتبالی‌ات از لیگ سوئد شروع شد، جایی که در لیگ این کشور محبوب شدی. آیا موفقیت خوبی بود؟

وقتی به آنجا رفتم یک بازیکن جوان بودم و برای اولین مرتبه بود که در خارج از کشور حضور داشتم و بازی می‌کردم. ابتدای کار برایم سخت بود، اما در تیم جا افتادم و توانستم اعتماد مربیان را جلب کنم و چند گل به ثمر برسانم. یکی از گل‌هایم پنالتی مهم بود و آن را با تماشاگران جشن گرفتم و در کل توانستم آنجا محبوبیت خوبی پیدا کنم.

* پس از دو سال حضور در سوئد، به کرواسی بازگشتی و برای اولین مرتبه در زمان حضور استیماچ به تیم ملی کرواسی دعوت شدی.

بعد از دو سال به کرواسی بازگشتم و در تیم ایسترا حضور داشتم. استیماچ آن زمان سرمربی تیم ملی بود و من را به تیم ملی دعوت کرد تا اولین بازیکن تاریخ ایسترا باشم که به تیم ملی دعوت شده‌ام. من برای دیدار با اسکاتلند و پرتغال به تیم ملی دعوت شدم و برای اولین مرتبه برابر پرتغال در کشور سوئیس و برابر رونالدو به میدان رفتم. آن زمان وقتی در ایسترا حاضر شدم، برای اولین مرتبه در دفاع چپ بازی کردم چون پیش از این در پست هافبک چپ به میدان می‌رفتم. زمان و روزهای خوبی در ایسترا داشتم و با بازیکنانی مانند مودریچ و راکیتیچ همبازی بودم.

* زمانی که مقابل مسی و آرژانتین به میدان رفتی، استیماچ همچنان سرمربی بود؟

نه، کواچ سرمربی حال حاضر بایرن مونیخ سرمربی تیم ملی کرواسی بود. آن زمان بال راست بازی کردم و نیمه اول را با یک گل برتری به پایان رساندیم، اما در نهایت 2 بر یک شکست خوردیم. آن زمان بازیکنان مهم ما مثل مودریچ در زاگرب باقی مانده بودند، چون ما یک بازی مهم با ایتالیا داشتیم.

* از کرواسی به لیگ روسیه رفتی و در تیم روستوف با سیستم 2-5-3 بازی کردی و هافبک چپ بودی؛ چیزی شبیه به سیستم فعلی استقلال با حضور استراماچونی.

در روستوف با چهار یا سه مدافع بازی می‌کردیم؛ وقتی که تیم نیاز به گل داشت من به عنوان هافبک بازی می‌کردم چون بازیکنی بودم که می‌توانستم هجومی بازی کرده و فضا را پیدا کنم. در فیورنتینا هم که بودم، در پست هافبک بازی کردم. در فوتبال ایتالیا ممکن است مربی چند مرتبه تغییر سیستم دهد. خوشحالم در ایران با استراماچونی کار می‌کنم. در ایران نیز تغییر ترکیب را داریم و به سیستم سه دفاعه علاقه دارم.

* در فیورنتینا روزهای خوبی داشتی، اما چرا به لیگ یونان و المپیاکوس رفتی؟ در این باره شایعه شده بود که موضوع به مدیر برنامه تو ارتباط داشت. آیا این مسئله صحت دارد؟

بعد از یک سال حضور در فیورنتینا، زندگی فوتبالی و شخصی خوبی داشتم. با وجود مصدومیت و شکستن بینی فصل خوبی سپری کردم، اما در پایان فصل مدیر برنامه‌ام اعلام کرد که از المپیاکوس پیشنهاد دارم که این تیم در لیگ قهرمانان اروپا حضور داشت و این موضوع می‌توانست برای قراردادهای آینده من بهتر باشد. من فکر کردم و بعد به المپیاکوس رفتم، اما آنجا شرایط خوب پیش نرفت. دو بازی ابتدایی را بازی کردم، اما نمی‌دانم چرا در ادامه به من بازی نرسید و در لیگ قهرمانان نیز نتوانستم به میدان بروم. بعد از 5،6 ماه در زمستان تیم را ترک کردم. از این موضوع و رفتار باشگاه با من و بازیکنان دیگر متأثر شدم.

* به مهمترین اتفاق فوتبالی تو می‌رسیم؛ تماس «ساری» سرمربی سابق ناپولی و اکنون یوونتوس با تو که خواسته بود جانشین فوری غلام الجزایری (مصدوم) در ناپولی بشوی.

این موضوع برای من افتخار بزرگی بود. وقتی ساری تماس گرفت بی هیچ شکی آن را قبول کردم و برای ناپولی به میدان رفتم، اما متأسفانه او در آخر فصل به چلسی رفت. قرارداد من 6  ماهه بود و قرار شد برای ادامه همکاری صحبت کنیم، اما بعد از رفتن ساری و حضور آنجلوتی به دلیل آنکه از من شناختی نداشت، ادامه همکاری ممکن نبود و با ناپولی دیگر قرارداد نداشتم و تیم را ترک کردم.

* با دو بازیکن ایرانی یعنی سردار آزمون در روستوف و کریم انصاری‌فرد در المپیاکوس همبازی بودی؟

هر دو نفر را می‌شناسم. آنها انسان‌ و بازیکنان خوبی بودند. یادم هست که سردار به عنوان بازیکن قرضی از رابین به تیم ما آمد و ما دوستان خوبی بودیم و با یکدیگر بیرون می‌رفتیم و شام می‌خوردیم. خوشحالم که حالا در زنیت است، چون او لیاقتش را داشت و بازیکن جوان و آینده‌داری است و مطمئنم که در باشگاه‌های بزرگی بازی خواهد کرد. سردار اکنون نیز در زنیت، یکی از سه باشگاه بزرگ روسیه بازی می‌کند. در مورد کریم نیز او یک فرد خوب و باهوش است. کریم متأسفانه مشکلاتی با مربی داشت، ولی بازیکن با کیفیتی بود. مشکلات باعث شد زیاد بازی به او نرسد.

* وضعیت استقلال را چطور می‌بینی؟ چقدر به این تیم امیدوار هستی؟

لیگ را متأسفانه خوب شروع نکردیم، اما هنوز می‌توانیم برای قهرمانی بجنگیم. 8 امتیاز می‌تواند زیاد باشد، اما قابل جبران است و اگر از چهار بازی آینده امتیاز کامل را بگیریم، می‌توانیم به جمع مدعیان بازگردیم. به هر حال کار سخت است؛ تغییرات زیادی در تیم به لحاظ بازیکن، مربی و دیگر شرایط داشتیم، اما اعتقاد دارم که ما می‌توانیم به لیگ برگردیم و بجنگیم.

* زندگی در ایران به همراه خانواده چطور است؟

تهران شهر خوب و قشنگ و بزرگی است و ترافیک هم دارد، اما خوب است و خانواده‌ام در ایران حضور دارند. به دوستانم پیشنهاد می‌کنم از تهران بازدید کنند، چرا که تهران شهر زیبایی است.

* چه اتفاقی رخ داد که با حکم کمیته انضباطی یک جلسه محروم شدی؟

ابتدا می‌خواهم بگویم از این حکم و این اتفاق ناراحت هستم. من هیچ کاری نکردم. همیشه به داور احترام گذاشتم. یک نفر به داخل زمین آمد و بر سر مربی و بازیکنان فریاد زد و من متوجه نشدم او چه گفت، اما من به او گفتم 5 ثانیه می‌خواهم که یک شوت بزنم، ولی او من را هل داد و توپ را ازم گرفت. من دوباره توپ را گرفتم و دوباره یک شوت زدم. من ناظر بازی را نمی‌شناختم و داخل رختکن رفتم و شنیدم محروم شدم و این واقعا برای من خنده‌دار است که چنین اتفاقی رخ داده؛ من این مسئول را نمی شناختم و کاش ویدئویی از این اتفاق بود تا محرومیت من برطرف شود و بتوانم برابر سایپا بازی کنم. همیشه صداقت داشتم و به داور احترام گذاشتم، اما یک فردی به داخل زمین آمد و شروع به فریاد زدن کرد و من او را نمی‌شناختم چون هیچ نشانه‌ای هم نداشت.

2051

سایت باشگاه استقلال
نظرات کاربران
Majid تاجی
افرین بر این بازیکن منطقی و خوب
۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۷:۱۲
پاسخ
5
6
رعنا
هروویه میلیچ عزیز ان شاالله تو همه بازیهات برای تیم استقلال تهران پاس گل بدهی و گل بزنی...
۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۱:۳۳
پاسخ
6
27
محمدرضا
آقا بالفرض اصلا کتک زده ناظرو...از نظر حقوقی ایراد وارده. شما فرض کن با یک قاضی دعوات میشه و حتی با علم به قاضی بودن با ایشون درگیر میشی قاضی نمیتونه خودش حکم بده باید شکایت کنه به یک قاضی دیگه و دلیل یا شاهد داشته باشه که شما بهش متعرض شدی بعد حکمتونو طبق قوانینی که برای تعرض به قاضی در حال وظیفه هست بدن حالا اگر خارج از دادگاه و بدون علم به قاضی بودن باشه که اصلا باید مثل یک شهروند عادی شکایت کنه. حالا این آقای ناظر توی این قضیه خودش ذی نفع شکایته و گزارش خود ناظر برای حکم کمیته انضباطی قابل استناد نیست. بعد چجوری تو رختکن ناظر حکم رو صادر کرده و به گوش تیم رسونده انگار میخواسته بگه دیدی حالتو گرفتم...؟ کمیته باید بگه طبق چه مدرکی بغیر از گزارش ناظر میلیچ رو محروم کرده..؟ میدونم مدرک سازی کاری نداره اما همینقدر که قانون رو بشکنن برای حکم قانونی ظالمانه روزگار خودش جوابشونو میده.
۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۵:۱۴
پاسخ
6
19
پرسپولیس یزد
چه بازیکن با رزومه ایی هستش
۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱:۲۷
پاسخ
5
16
Yasin
تا وزیر ورزش این سلطانیفر باشه خاطرتون جمع هرکی پیرهن آبی تنش باشه به جرم آدم بودن محروم میشه، محرومیت پارسال سه بازیکن جوان استقلالو که یادتون نرفته اگه هل دادن جرمه چرا بیرانوند که فتاحی رو کتک زد محروم نشد، مشکل رنگ پیراهنه داداشم
۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱:۱۴
پاسخ
18
43
عشقممم نیمار
جناب میلیچ جون.‌.شما کمیته انضباطی نشناختی هنوز ‌‌‌.. :-P کمیته انضباطی اگ دید ی بازیکن عشق_تقلال میدرخشه ..سریع بدون دلیل ی با دلیل ب قول خودت خنده دار ‌..محرومش میکنن :-P
۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۴:۲۳
پاسخ
7
67
مهدی
ناظر باید محروم بشه که بدون هیچ کارت شناسایی وارد زمین شد . حالا این به کنار چرا باید بازیکن رو هل بده ؟ متاسفانه فسخی هم درگیر اماده کردن سفر بعدیش به دوبی یا ترکیه هست بره برا خودش با قدرت ادامه بده !!!
۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۳:۲۰
پاسخ
10
32
یوسف
اگر هم ایشون رو نمی‌شناختی دلیل نمی‌شه که حلش بدی؟
۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۱:۵۷
پاسخ
36
14
وزیر، آخرِ تدبیر
هلش بدی را اینطوری می نویسند داداش
۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۷:۵۶
1
12