می توانید خاکپور را دار بزنید اما فقط او مقصر است؟

می توانید خاکپور را دار بزنید اما فقط او مقصر است؟

10819
21:36
11 فروردین 1394
حالا انگار دنیا به آخر رسیده است. همه نشستند و می نالند. حالا محمد خاکپور بدترین آدم دنیاست اما آیا فقط او مقصر است؟

وبسایت رسمی برنامه نود - حالا انگار دنیا به آخر رسیده است. همه نشستند و می نالند. حالا محمد خاکپور بدترین آدم دنیاست اما آیا فقط او مقصر است؟

 به گزارش وب سایت نود و به نقل از خبرآنلاین، نوشتن درباره محمد خاکپور در این لحظات یکی از سخت ترین کارهای دنیاست. حالا او در بدترین شرایط روحی است و همه دارند پرتش می کنند ته دره. از خود ما تا همه کارشناسان ورزش که تا به حال توپ فوتبال را دیده باشند یا ندیده باشند. حتی وزیر محترم ورزش هم خیلی راحت در اولین مسابقه فوتبالی که داشت از نزدیک می دید و شاهد شکست تیمی شد که بر اساس نسخه خودش پیچیده شده ، بدون درنگ در جمع خبرنگاران گفت:«خاکپور باید پاسخگویش باشد.» به همین سادگی . او الان بدترین آدم دنیاست. اصلا می گویند تا به حال لگد به گربه هم نزده بوده!

زدن خاکپور بی شک یکی از ساده ترین کارهای دنیاست که الان قطعا نزدیکانش هم تنهایش می گذارند. ولی او تنها بخشی از یک سیکل بیمار است. بار دیگر به عقب برگردیم و همه چیز را مرور کنیم.

1.علی کفاشیان می خواست تیم امید را از سرش باز کند. نه پولی داشت که خرجش کند ، نه حال اینکه هی فکر کند چه کسی را بیاورد و چه کسی را نیاورد. به او بود با بودجه اش باید می رفت افاضلی را می آورد و می گذاشت و امروز هم همین آش بود و همین کاسه اصلا شاید به عنوان تیم دوم هم از گروه بالا نمی رفتیم.

2.حبیب کاشانی آمده و خرج هم کرده ، همه انهایی که فکر می کرده می تواند دورش جمع کند را هم جمع کرده اما او موفق نشده . چرا این اتفاق افتاده؟ او که هر طور حساب می کند ف همه کار کرده؟ دلیلش را شاید می شود در حرف هایی جست که کارلوس کروش پیش از سفر به سوئد گفت. اینکه فوتبال نیاز به شفافیت دارد. بزرگترین اشتباه کاشانی بی شک شکل دادن دوقطبی امید ، بزرگسالان بود که یکسویش به قهر کروش انجامید و سوی دیگرش شکست به عربستان و از بین رفتن مشروعیت کادر بلندبالایی که او برای تیم امید چیده بود. 

3.محمد مایلی کهن یکی از بهترین آدم های این فوتبال است اما توانایی او در بد نشان دادن خودش بی مانند است. تقریبا بیشتر از همه اهالی این فوتبال حرف درست می زند و نکته خوب برای گفتن دارد اما بهترین حرف را به بدترین شکل می گوید. او که دلش می سوزد برای فوتبال کشورش ، این قدر انرژی صرف جنگ با کارلوس کروش به دلیل نوشته ای که یکی دیگر نوشته بود و از اصطلاحی نامناسب برای مربی ایرانی استفاده کرده بود گذاشت که آمدنش به کنار شاگردش و بعد از پی هم آمدن دعواهای تیم امید و بزرگسالان شد قطع امید مردم از تیم امیدشان. حاجی مایلی که در این مدت کمتر از همیشه حرف زد و فقط آمده بود برای کمک ، تنها انرژی منفی شد برای این تیم.

4. محمد خاکپور او شاید امروز مقصر اول شناخته شود اما تنها یکی از مقصران است . او نه برای اینکه با کمترین سابقه مربیگری این مسئولیت را پذیرفت که تنها به یک دلیل مقصر است. او که در فاصله 100 روز به بازی ها و در شرایط استصال فوتبال ملی ، مسئولیت پذیرفت ، امروز باید پاسخگو باشد به اینکه چرا وقتی می دانست تیمش 100 روز را با بازیکنان دیگری تمرین کرده ، به سراغ دو بازیکنی رفت و فقط برای ماندن در دعوای مربی داخلی و خارجی ، شیرازه داخلی تیم خودش را به هم ریخت. فرصت بازی برای کاپیتان تیمش بدست نیاورد ، بازیکنانی که این همه در تمرینات و روزهای کم توجهی زحمت کشیده بودند را دلشکسته کرد تا دو بازیکنی را بیاورد که می دانست کمکی به تیمش نمی کنند ، البته در این مرحله.

5. محمود گودرزی درست می گوید ، فوتبال برد و باخت دارد و باید مربی پاسخگویش باشد اما وقتی خاکپور مسئولیت پذیرفت که گزینه مناسب برای تیم امید به بهانه ای اثبات نشده حذف شد. کسی که 3 سال در ایران مربیگری کرده بود و در بهترین تیم های دولتی ایران کار کرده بود را به جرم بو دادن دهانش بیرون کردند. آن هم توسط کمیته ای که مسئولیتش فنی است و ارزشیابی فنی باید انجام بدهد. آقای گودرزی ، وزیر محترم ورزش ، شما که کرانچار را واجد صلاحیت نشناختید حالا برای اینکه تیم ملی در ورزشگاه آزادی به عربستان باخته و مردم را دلخور کرده است مقصرید.

همه ما و هواداران فوتبال. ما که نرفتیم و تیم کشورمان را تنها گذاشتیم. به هر دلیلی حتی اگر احساس مان این بود که این تیم را نمی توانیم تشویق کنیم یا گیر عیدانه های مان بودیم. حالا هم حق انتقاد نداریم. اصلا مگر چه کرده ایم برای این نسل با استعداد که حالا طلبکارشان هستیم. البته دنیا به آخر نرسیده و امیدهای مان شانس صعود دارند. فرقی ندارد به عنوان تیم سرگروه یا تیم دوم. شاید این خواست خدا بوده تا این باخت تلنگری باشد به تیم امید و کادرش . درست مثل تلنگر شکست تحقیرآمیز بزرگسالان در لبنان. بیایید به آینده فکر کنیم. دل های مان را صاف کنیم. همه. هم ما ، هم وزارت ورزش ، هم محمد مایلی کهن و کاشانی و هم بازیکنانی که در زمین نشان دادند هنوز خیلی بزرگ نشدند و منیت شان را در دوگانه آزمون ، جهانبخش با خودشان به رخ کشیدند. این تیم می تواند به المپیک برسد و لیاقتش را دارد البته اگر همدل باشد و از حالا دوباره به امان خدا رها نشود. با خاکپور و با مربی ایرانی با شخصیتی چون او می توان به ریو رسید اما به شرطی که هم او و هم مشاوران شان یادشان باشد عقل کل نیستند . از فرصتی که در دست دارند برای پروپاگاندای مربی ایرانی استفاده نکنند و ایمان داشته باشند که فقط برای کشورشان می جنگند نه برای منیت های شخصی شان.

نظرات کاربران
ناشناس
من که هیچی از فوتبال سرم نمیشه وقتی بازیهای تیم تمید رو مقابل نپال و فلسطین و افغانستان دیدم مطمئن بودم مقابل عربستان می بازیم.تیم دلچسب بازی نمی کرد ولی تیم ملی بزرگسالان وقتی هم می بازه ما از بازیهاش لذت می بریم... اینه فرق یک تیم بین المللی که کیروش ساخته با یک تیمی که دست پرورده همه آقایان بااخلاق فوتبال ایرانه.
۱۲ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۰:۳۳
پاسخ
0
8
حمید
نه تیم امید میره المپیک نه بزرگسالان میره جام جهانی. بعد هم اسدی میاد میگه کیروش هم اگه بود از این بدتر میشد! از همین الان همه چیز مشخصه.
۱۲ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۴:۰۹
پاسخ
0
5
حجت
اتفاقا تنها کسیکه باید دارش بزنند خاکپوره . چون او بود که این دو بازیکن را خاست و هم تیم خودش و هم تیم کیروش رو بهم ریخت حتا اگه این تصمیم را کسه دیگه ای گرفته بود خیلی راحت میتونست بگه این دونفر به کار من نمیان مگه ما محاجم با لیاقته دیگه در لیگ نداشتیم خب سراغ اونا میرفت بجای بهم ریختن تیم بزرگسال یعنی این خاکپور به اصطلاح باسواد ورزشی نمیدونست همه جای دنیا از تیم امید به بزرگسال میرن نه از بالا به پایین خب نتیجش همین میشه دیگه .
۱۲ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۸:۱۷
پاسخ
0
5
تاتا
لطفاً این کار بکنید
۱۲ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۵:۴۴
پاسخ
0
0
علیرضا جهانشاهی
کی گفته فقط خاکپور مقصره معلومه که اقای صالح اقای مایلی کهن جناب اسدی و..... مقصرند دیگه باختیم حالا چه فرقی میکنه کی مقصره؟ اقا باختیم بدم باختیم ومردم دوباره ناامید برای رفتن به المپیگ
۱۲ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۰۱:۱۰
پاسخ
0
8
صدر
یادمون باشه همین تیم با وینگادای آقای کیروش ۴تا از ویتنام خورد ولی همه ساکت بودند
۱۲ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۴۹:۱۵
پاسخ
8
1
سیامک
مرسی بابت این مقاله و بابت اینکه توی این تب و تاب احساسی که راه افتاده این مقاله خیلی آرامبخش بود موفق باشید
۱۲ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۳۴:۰۳
پاسخ
1
9
حسن خادملو
چی بگم آخه خسته شدیم از دست این مسولان بی کفایت
۱۲ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۲۹:۵۹
پاسخ
2
42
الی4444
اقا کیروش بمونه ما به این کاری نداریم
۱۲ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۱۹:۴۷
پاسخ
2
37
رامین
دارودسته اسدی باید از فدراسیون برن بیرون
۱۲ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۱۵:۵۲
پاسخ
1
48