ناصر الخاطر: ۴۸ تیمی‌شدن جام جهانی همچنان در حال بررسی است/ جام میان قاره‌ای را برگزار می‌کنیم

ناصر الخاطر: ۴۸ تیمی‌شدن جام جهانی همچنان در حال بررسی است/ جام میان قاره‌ای را برگزار می‌کنیم

3553
09:33
22 بهمن 1397
دستیار ارشد دبیر کمیته عالی پروژه‌ها و میراث جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اعلام کرد موضوع ۴۸ تیمی شدن این رقابت‌ها همچنان تحت بررسی از سوی فیفا است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از روزنامه العرب قطر، ناصر الخاطر با اشاره به این که کشورهای میزبان جام جهانی فوتبال یک سال پیش از آغاز این رقابت‌ها جام کنفدراسیون‌ها را به عنوان یک مرحله آزمایشی برگزار می‌کردند، گفت: این رقابت‌ها با تصمیم فیفا دیگر برگزار نمی‌شود اما می‌خواهیم یک جام میان قاره‌ای یا رقابت‌های دیگری را پیش از آغاز جام جهانی 2022 جایگزین کنیم. اگر هم فیفا تصمیم دیگری در این رابطه بگیرد می‌تواند روش خوبی برای سنجش میزان آمادگی قطر باشد. معاون دبیر کمیته عالی پروژه‌ها و میراث جام جهانی 2022 قطر درباره 32 تا 48 تیمی‌بودن این رقابت‌ها نیز خاطرنشان کرد: این موضوع همچنان توسط کارگروه فیفا در حال بررسی است و گزارشی در این رابطه در نشست ماه مارس فیفا ارائه خواهند کرد تا تصمیم نهایی اتخاذ شود. برنامه‌ریزی برای جام جهانی 2022 تاکنون بر مبنای حضور 32 تیم و حضور تمامی تیم‌ها در خاک قطر است. ناصر الخاطر در ادامه اظهار داشت: مناطق ویژه هواداران فوتبال در طول جام جهانی 2022 نیز با همفکری فیفا عملی می‌شود. انتظار می‌رود یک میلیون هوادار فوتبال از سراسر جهان برای تماشای این رقابت‌ها به قطر سفر کنند که بر این اساس نیازمند 175 هزار اتاق جهت اسکان آنها هستیم. هتل‌های موقت در کشتی‌ها، هتل‌ آپارتمان‌ها و هتل‌هایی که در حال ساخت هستند نیازهای بخش اقامتی را برآورده خواهند کرد.

1870

نظرات کاربران
کی روش.مورینیو.فرگوسن
می ترسم ۴۸ تیمی هم بشه صعود نکنیم جام جهانی! اندفعه که ویتنام هم قوی شده بود!!!!!
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۵:۱۸
پاسخ
14
19
حامد نیستلروی
به نظر من 48تیمی شدن من فاجعه ای بزرگه مثل جام ملتهای آسیا که 24 نیمه شد و اینقدر کیفیتش پایین اومده بود . فیفا همه چیز براش شده پول و درآمدزایی
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳:۴۶
پاسخ
11
15
آیهان
هر چند فیفا به دنبال افزایش درآمد خود بر مبای حق پخش و تبلیغات میباشه اما افزایش تعداد تیمها مزه رقابت را از بین میبره و سطح کیفی مسابقات پایین میاد. شما مقایسه کنید جام جهانی ۹۴ و قبلش را با جامهای بعد از ۹۴ . الان که تیمها ۳۲ هستن بازم کیفیت کم شده و بازیهای فشرده، تیمها رو خسته میکنه. فکر کنید در ۴۸ تیمی بودن، سهم آسیا هشت تیم باشه یعنی ایران ژاپن‌ کره استرالیا عربستان چین عراق یا قطر یا امارت، همیشه پای ثابت جام هستن و رقابت برای یه جای خالی خواهد بود و این مزه رقابت بین قدرتهای آسیا را از بین میبره و در کل، سطح مسابقات پایین میاد. به جای کمیت باید کیفیت را افزایش داد. الان این همه دانشگاه تو‌ کشور است و بدون کنکورم میشه رفت دانشگاه، اونم رشته هایی مثل حقوق معماری شیمی. دیگه دانشگاه و دانشجو بودن مزه و احترام نداره و سطح دانش اومده پایین چون رقابت نیست و صرفاً برای درآمد زایی است.
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۹:۱۴
پاسخ
1
13