ناظم الشریعه: شمسایی را یکبار به تیم ملی دعوت کردم/ دوست داشتم اسپانیا را ببرم

ناظم الشریعه: شمسایی را یکبار به تیم ملی دعوت کردم/ دوست داشتم اسپانیا را ببرم

4934
11:41
27 بهمن 1396
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران با بیان اینکه وحید شمسایی را یکبار به تیم ملی دعوت کرده است، به صحبت‌های علی کریمی درباره فدراسیون فوتبال واکنش نشان داد.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم ملی فوتسال ایران با بیان اینکه وحید شمسایی را یکبار به تیم ملی دعوت کرده است، به صحبت‌های علی کریمی درباره فدراسیون فوتبال واکنش نشان داد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مهر، سیدمحمد ناظم الشریعه درباره اینکه آیا وحید شمسایی را دوباره با تیم ملی دعوت می کند یا خیر؟ گفت: من وحید را یکبار دعوت کردم. او دوست من است و با هم رفیق هستیم. وحید دنبال آمدن به تیم ملی نیست بلکه دنبال آماری است که برایش زحمت کشیده است. ما هم دوست داریم این آمار برای ایران بماند ولی شرایط تیم ملی اینطور نیست. این کاری است که باید فدراسیون فوتبال انجام بدهد. گویا جلساتی هم برگزار و تصمیماتی گرفته شده است.

به مربی ویتنام گفتم برنامه ات را به من هم بده!
وی در پاسخ به این سئوال که تاکنون مربی کدام کشورها اعصابش را به هم ریخته اند؟ خاطرنشان کرد: سرمربی اسپانیایی ژاپن در سال ۲۰۱۶ سرمربی ویتنام بود. ما در مرحله یک چهارم نهایی به ویتنام خورده بودیم و این مربی در مصاحبه ای گفت برای لحظه لحظه بازی با ایران برنامه داریم. ما آن بازی را با ۱۳ گل پیروز شدیم. وقتی ۹ بر صفر از ویتنام پیش افتادیم، به شوخی به مربی ویتنام گفتم برنامه ات را به من هم بده!

دوست داشتم اسپانیا را شکست بدهم
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در پاسخ به این سئوال که آیا مسابقه ای بوده که دوست داشته به پیروزی برسد ولی نتوانسته؟ تاکید کرد: دوست داشتم تیم ملی اسپانیا را در جام جهانی شکست بدهیم ولی شرایط برای ما خوب نبود. تیم ایران فقط دو روز قبل از شروع این بازی به کلمبیا رسیده بود. ما باید حداقل یک هفته زودتر به کلمبیا می رفتیم ولی در بازی اول با اختلاف به اسپانیا باختیم. تصور کنید تیم ملی با مربی جدید در اولین بازی خود در جام جهانی اینطور شکست بخورد ولی خوشبختانه آن پالس منفی به انرژی مثبت تبدیل شد و به عنوان سومی رسیدیم.

بیگانه نبودم که سرمربی تیم ملی شدم
ناظم الشریعه در خصوص انتقاداتی که هنگام انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی به او شده بود، یادآور شد: من تمام مراحل پیشرفت را طی کردم و به اینجا رسیدم. البته قصد بی احترامی به هیچکس را ندارم. من اولین باشگاه فوتسال ایران را تاسیس کردم. برترین مربی باشگاهی شدم. در تیم امید کار کردم و حتی ۲۱ بازیکن به فوتسال ایران تحویل دادم. در تیم ملی هم دستیار خسوس کاندلاس بودم. همه این مراحل را پشت سر گذاشتم. مرا به عنوان یک بیگانه به تیم ملی نیاوردند. البته همیشه یکسری تغییرات مقاومت هایی دارد ولی الان این مقاومت ها کمتر شده است.

بعضی از افراد وابسته می گویند چرا نمی روم!
وی یادآور شد: بعضی ها می گویند چرا هنوز در تیم ملی هستم! از وقتی به ایران برگشته ایم یکسری می گویند چرا قراردادتان امضا نمی شود. بعضی از آنها وابسته هستند که این مسائل را مطرح می کنند! اگر هم الان به من بگویند برو اتفاقی نمی افتد. منزل من در شیراز است و از اینجا دل نمی کنم.

عالیقدر شرایط روحی مناسبی نداشت
سرمربی تیم ملی فوتسال درباره اینکه چرا مهران عالیقدر در جام ملتها کم بازی کرد؟ گفت: مهران از جمله بازیکنانی است که بازی خوبی دارد ولی از لحاظ روحی شرایط مناسبی نداشت.

فوتسال زیر چتر فوتبال است
ناظم الشریعه در پاسخ به این سئوال که آیا قبول دارید تیم ملی فوتسال زیر چتر تیم ملی فوتبال است؟ تصریح کرد: الان که شرایط بهتر شده است. باید قبول کنیم فدراسیون اول باید به فوتبال بپردازد. البته کاری که ما در تیم ملی فوتسال کردیم، هیچ تیمی در ایران نکرد چرا که در یک بازی گروهی به سکوی جهانی رسیدیم. من هم وظیفه دارم از حق تیم ملی دفاع کنم. باید قبول کنیم فوتسال زیر چتر فوتبال است ولی باید به تلاشهایمان ادامه بدهیم.

واکنش به صحبتهای علی کریمی
وی در خصوص صحبتهای علی کریمی مبنی بر اینکه فدراسیون فوتبال تیم ملی فوتسال را رها کرد و این قهرمانی در جام ملتها را نباید به پای فدراسیون نوشت، گفت: اینطور نیست. اتفاقاتی که در چین تایپه افتاد مناسب نبود ولی فدراسیون در آن دخیل نبود. فدراسیون در بخش برگزاری بازی تدارکاتی خوب عمل کرد. شاید ایراداتی به برگزاری لیگ بود ولی فدراسیون هم تمام تلاشش را به کار بست. در جام ملتها، AFC میزبان بود.

گل سوم را که به ژاپن زدیم هیجانم را بروز دادم!
سرمربی تیم ملی فوتسال که در برنامه «خوشا شیراز» حاضر شده بود، درباره اینکه چرا همیشه کنار خط آرام است و هیجانی از خود نشان نمی دهد، گفت: گل سوم را که در فینال به ژاپن زدیم یک مقدار هیجانم را بروز دادم! آدم دلش می خواهد از این کارها بکند ولی من جور دیگری به ماجرا نگاه می کنم. من الگوی ۷۰ میلیون ایرانی هستم و باید به ایرانی ها طور دیگری نگاه شود.

پیامک جالب هنگام حضور تیم ملی در تایپه
ناظم الشریعه همچنین در خصوص اینکه مرد خانه است و در این مدت غیبتش همسر و فرزندانش برای خرید یا کارهای منزل چه کار کرده اند، گفت: باید از همسرم تشکر کنم که در نبود من به سه فرزندمان رسیدگی می کند.

وی سپس به شوخی ادامه داد: در همین سفر به چین تایپه همسرم پیامکی داد که این وسایل در خانه تمام شده است!

پرچم ایران باید بالاترین پرچم باشد
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در پاسخ به این سئوال که آرزوهای ورزشی و زندگی اش چیست؟ گفت: از نظر ورزشی دوست دارم پرچم ایران بالاترین پرچم جهان باشد. در دوره گذشته جام جهانی یک مقدار کار سخت شد و بازیکنانمان مصدوم شدند. آرزویم در زندگی ورزشی این است که عزتی که خدا به من داده است، کم نشود. چه در تیم ملی باشم چه نباشم.

از خدا می خواهم عزتم دستکاری نشود
ناظم الشریعه سپس به ذکر یک خاطره پرداخت و افزود: سفر ۲۴ ساعته ای با شاغلام (غلامحسین پیروانی) به مشهد داشتم و چیزهایی دیدم که باورم نمی شد. شاغلام دیگر مربیگری نمی کند. وقتی می خواستیم وارد اتوبوس شدیم تا به هواپیما برسیم، یک خانمی که حدودا ۷۰ ساله بود گفت «آقای پیروانی بفرمایید بنشینید». این عزت است و الکی به دست نمی آید. از خدا هم می خوام عزت من دستکاری نشود.

 

1004

نظرات کاربران
امیرعلی
ماشااله به اقای ناظم الشریعه افتخار میکنم که همشهری ایشون هستم....
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۴:۳۵
پاسخ
0
0
سامان
با این روند پیشرفتی که داریم حتما باحضور اقای ناظم الشریعه می تونیم قهرمان جهان هم بشیم ....مرسی که هستی اقای ناظم الشریعه واقعا بدون حاشیه و فقط دربارهی مسائل فنی نظر داره
۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۴:۴۲
پاسخ
0
3
محسن422
وحید شمسایی را دعوت کن تا گلهاش را افزایش بدهد و برای همیشه اسمش در تاریخ فوتبال جهان ماندگار بشه. این افتخار برای ایرانه نه فقط وحید
۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۳:۳۵
پاسخ
2
20
حجت
با ارزوی سلامتی ، بهروزی و موفقیت بیشتر برای بازیکنان خوب و افتخار آفرین فوتسال ایران و بویژه سرمربی موقر و و موفق ، آقای ناظم الشریعه
۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۳:۱۲
پاسخ
0
16