نامزدهای برترین مربی ماه لیگ برتر انگلیس؛ رقابت پیرترین سرمربی تاریخ لیگ برتر با بزرگان

نامزدهای برترین مربی ماه لیگ برتر انگلیس؛ رقابت پیرترین سرمربی تاریخ لیگ برتر با بزرگان

1968
16:03
15 شهریور 1398
4 سرمربی برای کسب عنوان ماه آگوست رقابت خواهند کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی لیگ برتر انگلیس، بعد از گذشت 4 هفته از رقابت های فصل 20-2019، 4 سرمربی برای کسب اولین جایزه برترین مربی ماه این فصل (ماه آگوست) نامزد شده اند. 

یورگن کلوپ (لیورپول)، پپ گواردیولا (منچسترسیتی)، برندان راجرز (لسترسیتی) و روی هاجسون (کریستال پالاس) 4 فردی هستند که برای کسب عنوان در ماه آگوست رقابت خواهند داشت. تیم های این 4 سرمربی در رده های اول تا چهارم لیگ برتر قرار گرفته اند.

هواداران تا ساعت 18 (به وقت محلی) روز دوشنبه فرصت دارند با مراجعه به وبسایت لیگ برتر به نامزد مورد نظر رای دهند. آرای مردمی با آرای پنلی از کارشناسان ترکیب شده و برنده نهایی در روز جمعه معرفی خواهد شد. 

لیورپول با هدایت یورگن کلوپ در هر 4 بازی نخست خود در این ماه مقابل نوریچ سیتی، ساوتهمپتون، آرسنال (3-1) و برنلی (3-0) به پیروزی رسید تا ضمن تبدیل شدن به تنها تیم 12 امتیازی لیگ تا پایان هفته چهارم، با 13 پیروزی متوالی لیگ برتری رکورد جدیدی را برای این باشگاه ثبت کرده باشد. با 12 گل، لیورپول دومین خط حمله برتر و با 3 گل خورده، مشترکا دومین خط دفاع برتر مسابقات را در اختیار دارد.

پپ گواردیولا قهرمان دو دوره اخیر لیگ برتر دفاع از عنوان قهرمانی را با کسب 3 پیروزی مقابل وستهم یونایتد (5-0)، بورنموث (3-1) و برایتون (4-0) و یک تساوی برابر تاتنهام (2-2) آغاز کرده و با این آمار، گواردیولا امید به کسب هشتمین عنوان مربی ماه لیگ برتر دارد. با 14 گل زده، سیتی برترین خط حمله مسابقات و با 3 گل خورده، دومین خط دفاع مشترک مسابقات را در اختیار دارد. 

در ابتدای فصل از لسترسیتی به عنوان جدی ترین تیم برای به چالش کشیدن BigSix یاد می‌شد و با گذشت یک ماه، لستر تحت هدایت برندان راجرز تمامی انتظارات را برآورده کرده است. بعد از دو تساوی مقابل وولوز و چلسی، لستر در ادامه بر شفیلد یونایتد و بورنموث غلبه کرد تا در میان شروع متزلزل دیگر تیم های بزرگ، با 8 امتیاز به رده سوم جدول برسد.

روی هاجسون که با 72 سال سن، هر هفته در حال ثبت رکورد جدیدی به عنوان مسن ترین سرمربی تاریخ لیگ برتر است، ثابت کرد که سن و سال نتوانسته مانعی برای کار او ایجاد کند. بعد از کسب تنها یک امتیاز از دو بازی نخست (تساوی 0-0 مقابل اورتون و شکست 1-0 مقابل شفیلدیونایتد) کریستال پالاس در هفته سوم دست به کار بزرگی زد و منچستریونایتد را در اولدترافورد 2-1 شکست داد. پالاس در هفته چهارم هم با یک گل از سد آستون ویلا گذشت تا اکنون با 7 امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به 3 تیم دیگر، به رده چهارم جدول برسد. از ژانویه 2019 تاکنون، کریستال پالاس بعد از منچسترسیتی و لیورپول بهترین تیم لیگ برتر (از نظر امتیازگیری) بوده است.

7712

نظرات کاربران