نامه باشگاه نفت آبادان به هیأت فوتبال/ تیم داوری بانی اصلی التهاب و بحران سکوها بودند!

نامه باشگاه نفت آبادان به هیأت فوتبال/ تیم داوری بانی اصلی التهاب و بحران سکوها بودند!

3635
14:35
31 شهریور 1397
تیم داوری روز مسابقه نفت و پیکان، با سوت‌های ممتدی که به ضرر نفت بود، به آستانه تحمل هواداران تیم ما حمله کرده و بانیان اصلی ایجاد التهاب و بحران بر روی سکوها بودند.

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم داوری روز مسابقه نفت و پیکان، با سوت‌های ممتدی که به ضرر نفت بود، به آستانه تحمل هواداران تیم ما حمله کرده و بانیان اصلی ایجاد التهاب و بحران بر روی سکوها بودند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از سایت رسمی باشگاه نفت آبادان، باشگاه نفت آبادان در مورد اتفاقات رخ داده در بازی با پیکان نامه‌ای به‌ هیات فوتبال خوزستان ارسال کرد.

در این نامه آمده است:

جناب آقای کاظم طالقانی

رئیس محترم هیات فوتبال استان خوزستان

با سلام و دعای خیر

احتراما پیرو اتفاقات شکل گرفته در دیدار 2تیم صنعت نفت آبادان و پیکان تهران در چارچوب هفته هفتم لیگ برتر97-98 ذکر نکات زیر حائز اهمیت است.

موسسه نفت آبادان ضمن محکوم کردن شکل‌گیری اغتشاش و بحران در تمامی ورزشگاه‌های کشور خواهشمند است بعد از مطالعه موارد زیر در خصوص پیگیری حق تضییع‌شده تیم فوتبال نفت آبادان و هواداران این مجموعه و جلوگیری از اتخاذ تصمیماتی که به سود فوتبال خوزستان نیست، اقدام لازم را مبذول فرمایید.

در دقیقه 24 این دیدار در حالیکه فردین عابدینی، مدافع تیم صنعت نفت در موقعیتی کاملا تک به تک با دروازه‌بان حریف قرار داشت، با آشکارترین خطای ممکن در آستانه 6قدم پیکان روبرو شد و در حالیکه همگان انتظار اعلام خطای پنالتی و اخراج مدافع تیم تهرانی را داشتند، داور این دیدار نه تنها ضربه پنالتی را اعلام نکرد بلکه به پیکان این فرصت را داد تا در ادامه این بازی علیرغم نقض آشکار قوانین فوتبالی، بازی را 11 نفره دنبال نماید.

در دقیقه 60 مسابقه، دومین اشتباه مهلک و فاحش داور دیدار صنعت نفت و پیکان زمانی شکل گرفت که تکل و خطای آشکار بازیکن پیکان در محوطه 18 قدم روی کرار جاسم بازهم دیده نشد.

و بالاخره اشتباه تاثیرگذار بعدی آقای موعود بنیادی‌فر در دقیقه 84 دیدار محقق شد و خطای هند بازیکن پیکان که حتی برخی مدافعان تیم حریف نیز به صورت ضمنی به رخ دادنش اذعان داشتند، باز هم به شکل عجیبی از چشم داور میدان به دور ماند تا نفت در روزی که می توانست تیم پیروز میدان باشد 3پنالتی سوخته را هدیه بگیرد.

شایان ذکر است علاوه بر این 3 اشتباه کشنده، تیم داوری روز مسابقه نفت و پیکان، با سوت‌های ممتدی که به ضرر نفت بود، به آستانه تحمل هواداران تیم ما حمله کرده و بانیان اصلی ایجاد التهاب و بحران بر روی سکوها بودند.

 

2051

نظرات کاربران
￵ارش
به جای عذر خواهی کردن چی میکه.جای تاسف داره چقد مبتدی اماتور داره توجیحه میکنه هر جای دنیای فوتبال به هرکی این توجیحات رو بگی مخش هنگ میکنه اگه قرار باشه داور اشتباه کنه داور رو برزنن سنگ باران کنن بریزن تو زمین بازی که ... توجیحات شما هر کی که فوتبال سرش میشه رو توجیحه نمیکنه بسیار مضحک ناشیانه و نشون میده شما اصلا فوتبال سرتو ن نمیشه والا چنین حرفایی رو واسه توجیحه نمیگفتین
۰۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۴:۳۸
پاسخ
0
6
Salar
جالبه کسی اسمی از گل سالم پیکان نمیاد که مردود شد و بازیکن کارت گرفت؟
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۷:۴۷
پاسخ
2
9
Mavi
وقتی در بازی با الدحیل تماشاگرا یه تیم بجون هم میفتن دهها مجروح میدن دیگه این چیزا که چیزی نیس!
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۸:۰۸
پاسخ
11
1
rezaaaa
اون یارو اولین نفری که با قلدری اومد طرف زمین تا کمک داور را بزنه تو فیلم و تمام عکسها هستش بنظرم باعث و بانی تمام اتفاقات بوده باید بگیرنش حسابی حالشو جا بیارن تا دیگه توبه کنه بیاد ورزشگاه شاید بعضی دوستان مخالف نظر من باشند اما یادمون باشه همین آدمها مسبب کور شدن اون هموطنمون در خرمشهر و اصفهان شدن و شاید هم در آینده با این کاراشون باعث کشته شدن عده ای بشن .
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۳:۱۵
پاسخ
1
14
علی
فقط یک کلمه میشه گفت: "شــــــرم" باشگاه فرانسوی ضمن عذرخواهی از جامعه فوتبال، هوادرشو بخاطر یک اشتباه بسیار ساده تر تا آخر عمر از حضور در ورزشگاه محروم میکنه؛ اونوقت باشگاه ما نه تنها بابت چنین رفتار غیرانسانی ای عذرخواهی نمیکنه طلبکار هم هست که یالا داور رو مجازات کنید. رسما دیگه تمایلی برای دنبال کردن فوتبال در چنین جامعه ی خالی از اخلاقی ندارم.
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۷:۱۰
پاسخ
1
15
پدرام
حتما" با این توجیهات منتظر کاپ اخلاق هم هستین ، من خودم یه آبادانیم اما از آنچه اتفاق افتاد نه تنها متأسف که شرمنده ام ، با این رفتار ، آبادان را که شهر جوانان با معرفت بود شرمسار و در جامعه فوتبال سرافکنده کردید ، حالا توجیه هم میکنید ؟ خدا وکیلی اگر این اتفاق در شهر دیگری رخ میداد همین توجیه را از مسئولین تیم مقابل هم میپذیرفتید ؟
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۷:۰۴
پاسخ
1
14
kamran
و هوچی گری همچنان ادامه دارد... همه مقصر هستن جز هوادارا... شما هم که اصلا با داد و بیداد و حمله به داورا جو رو متشنج نکردین! توقع دارین این وضعیت درست هم بشه!!! امیدوارم شما هم مثل ملوان به نفرین دچار بشین و دیگه در سطح اول فوتبال نبینیمتون
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۶:۱۱
پاسخ
1
10
محمد آزاد
همچنین باعث گرم‌ شدن کره زمین نیز داوران ما می‌باشند.
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۲:۱۱
پاسخ
0
12
akbar
به نظرم اول باید با مسئولان این باشگاه که در این شرایط فکر نتیجه بازی وعواقب آن هستند برخورد شود تا وقتی باشگاه خود را محق می داند هوادار هم حمله ور میشود رای داور باید فصل الخطاب باشد
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۸:۱۸
پاسخ
9
82
حسن666666
دست پیش گرفتن پس نیوفتند هه
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۶:۵۱
پاسخ
12
81
احمد
طلبکار هم شدند ؟؟باید از روز بازی پرسپولیس واس خوزستان فکری میکرد کمیته انظباطی که حالا اینجوری نمیشد همیشه پرسپولیس مظلوم هست
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۴:۲۱
پاسخ
23
88
پاسخ ماوی
اگه شصت هزارنفر بعتون توهین کردن که بنده هم محکوم میکنم به خاطر شصت بار توهین ها هوادرای چهارچرخه
۰۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۶:۵۵
0
8
Wien
با موضوع نباید سطحی برخورد کرد،اولا در تمام ورزشگاههای کشور مشکلات فرهنگی وجود داره،وقتی afc قبل از بازی پرسپولیس و الدحیل به فدراسیون در مورد تماشاگران هشدار میده،یعنی اینکه تماشاگران در پایتخت هم مشکل دارند و اینرا همه ما میدانیم،در سایر شهرها هم همینطور.پس مشکل مختص یک شهر و یک مکان نیست،مشکل خیلی بالاتر از این حرفاست ،ولی در حد ورزشی باید بگم وقتی بازیکنها و مربیان در هر سوت داور بطرف داور هجوم میبرند و حتی مربی دیدم که کنار زمین خودزنی میکرد،این حرکات تماشاگران را تحریک میکند،وقتی رییس کمیته داوران هر هفته به غلط،مصاحبه میکنه و کار تمام داوران را درست و بدون اشتباه ارزیابی میکنه و روی اشتباهات سرپوش میذاره،تماشاگر احساس میکنه،کسی دنبال حقش نیست،اگه کمیته داوران رک و پوست کنده و بدون رودربایستی با ذکر نام اشتباهات را بیان کنند و داور را جریمه کنند و بعد اعلام کنند،آنوقت تماشاگر این احساس را دارد که تا حدودی حق پایمال شده اش،جبران شده،حداقل اینکه کمی آروم میشه،تماشاگر از موقعیکه از خانه در می آید و بطرف استادیوم میرود تا بخود ورزشگاه میرسه انواع و اقسام بی احترامی و سختی را تحمل میکند،تازه در استادیوم وارد که میشه نه آبی برای خوردن وجود داره نه جای تمیز و بهداشتی برای رفع حاجت،همه جور بی احترامی و نادیده شدن حق و حقوقش را عینا میبیند،در حین بازی از مربی گرفته تا بازیکن و داور و ناظر بازی همگی حالت عصبی و ناراحت دارند،انگار همه آماده میشوند که جنگی را شروع کنند،تماشاگر آماده دیدن یک جنگ و کشمکش و جر و بحث در داخل زمین است،کیفیت بازیها بسیار پایین،تیمها دائما در حال وقت تلف کردن و......خب از این تماشاگر چه انتظاری هست که با دل خوش و خندان بازی را نگاه کنه؟این وسط اگه داور اشتباه محرزی هم داشته باشه که دیگه واویلا،همین وضعیت استادیوم آبادان پیش میاد،در این حالت صحبت از فرهنگ سازی یعنی کشک،هیچ امیدی به بهتر شدن وضعیت نیست،فقط میشه دور زمین یک محفظه شیشه ای(شیشه ای که با سنگ شکسته نشه) قرار داد،یا دور زمین را فنس کشی کنند یا تور به دور زمینها کشیده شود،چون با این وضعیت هیچ امیدی به فرهنگ سازی تماشاگران نیست،شاید یکی، دو نسل دیگه ولی الان.......
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۵:۲۸
0
9
Mavi
اخی...تماشاگرای تیمی ک ۶۰ هزار نفری به تیم های مقابل توهین میکنن... چقدر مظاومید شما!! شما در دیدار اسیایی تیمتون ک با الدحیل بود دهها نفر محروح دادید با خودتونم مشکل دارید خدایی
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۶:۲۲
20
5
میثم
سطح داوری ها بسیار پایینه تا کی حق خوری بسه دیگه
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۲:۱۷
13
8