نامه نهادهای نظارتی به مهدی تاج/ ادامه حضور بازنشسته‌ها جرم است

نامه نهادهای نظارتی به مهدی تاج/ ادامه حضور بازنشسته‌ها جرم است

2825
12:42
04 اسفند 1397
نامه‌ای که از سوی نهادهای نظارتی به فدراسیون فوتبال ارسال شده به رئیس این فدراسیون تاکید کرده ادامه فعالیت افراد بازنشسته در این رشته جرم است و با افراد متخلف برخورد خواهد شد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از مهر، اعلام قانون منع بکارگیری بازنشسته ها بخشی از بدنه ورزش را هم شامل شد که در بین ۱۳ فدراسیونی که درگیر این ماجرا شدند، فدراسیون فوتبال شرایط متفاوتی پیدا کرد و با وجود تاکیدی که از سوی نهادهای نظارتی شده بود اما هنوز پرونده این فدراسیون باز است. 

مهدی تاج، علی کفاشیان، محمدرضا ساکت، حیدر بهاروند، محمود اسلامیان، فریدون اصفهانیان و کاظم طالقانی بازنشسته های دانه درشت فدراسیون فوتبال بودند که باید مسئولیت‌شان را ترک می کردند اما با وجود تاکیدی که از سوی نهادهای نظارتی می شد آنها حاضر به تبعیت از این قانون نشدند.

در پیش بودن رقابتهای جام ملت های آسیا مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک را برآن داشت تا با اتخاذ تصمیمی منطقی، فضای فوتبال را برای دیدارهای تیم ملی آرام نگه دارند و پس از آن به طور جدی موضوع را پیگیری کنند.

البته توافق هایی که در جلسات پرتعداد مهدی تاج با مسعود سلطانی فر و سیدرضا صالحی امیری صورت گرفته بود، مقرر شد سایر اعضای بازنشسته هیات رئیسه مسئولیت شان را ترک کنند اما رئیس فدراسیون به استناد ماده ۶۰ قانون خدمات کشور و استفاده از کارت جانبازی به فعالیتش ادامه دهد.

در این میان محمدرضا ساکت به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال از مسئولیتش استعفا کرد اما در طول برگزاری جام ملت های آسیا کنار تیم ملی بود و عملا به فعالیتش ادامه داد. اما سایر اعضای بازنشسته همچنان به فعالیت شان ادامه دادند. 

سناریوهایی که از سوی مسئولان فوتبال در تقابل با وزارت ورزش نوشته می شد حتی مجمع این فدراسیون که قرار بود ۱۹ دی برگزار شود را هم شب قبل لغو کرد تا مشخص شود بازنشسته ها در اندیشه تقابل با تصمیمی هستند که فراتر از وزارت ورزش گرفته شده بود. 

با این حال پس از جام ملت های آسیا که با ناکامی تیم ملی در رسیدن به فینال همراه بود، ماجرای بازنشسته های فدراسیون فوتبال وارد مرحله جدیدی شد. مهدی تاج که به طور موقت ماندنی شده بود مجوز کتبی برای ماندن را دریافت کرد و می تواند به کارش ادامه دهد. اما سایر اعضای بازنشسته هنوز هستند!

خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد پس از جام ملت های آسیا و مقاومت بازنشسته ها در ترک مسئولیت شان، از سوی نهادهای نظارتی نامه ای به فدراسیون ارسال و طی آن تاکید شده است که فعالیت بازنشسته ها در این فدراسیون جرم است و با افراد متخلف برخورد خواهد شد. 

در این نامه تاکید شده است که فعالیت افراد بازنشسته در فدراسیون از روز ۱۶ آذر جرم محسوب می شود و آنها حق هیچگونه کار قانونی و امضا قرارداد یا سندی را ندارند. 

به نظر می رسد در مجمع روز ۱۹ اسفند تکلیف اعضای بازنشسته هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مشخص خواهد شد و آنها چاره ای جز ترک مسئولیت ندارند مگر اینکه بخواهند مقابل قانون بایستند!

2051

نظرات کاربران
Arash
چرا مدیر عامل استقلال که بازنشسته هستش برکنار نمیشه ولی گرشاسبی رو سریع استعفا دادانش؟؟؟؟؟؟
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۵:۳۲
پاسخ
2
24
حسین
چرا پست های فدراسیونو ب فوتبالی ها و کسایی ک تو فوتبال زحمت کشیدن نمیدن.خیلی جوان های تحصیل کرده داریم ک هوش و استعداد و لیاقت دارن.هر کدوم از اقایون ده تا شغل دارن..ادمین بچاپ اگه واقعا طرفدار فوتبالی
۰۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۶:۱۹
پاسخ
0
30
رضاSh
آخه اینا دارن مجانی کار میکنن و دلسوزن.بزارید کارهای بزرگشون رو ادامه بدن و به فوتبال بیشتر از این خدمت کنن. ولی جدا باید باهاشون برخورد بشه که چرا قانون رو اجرا نکردن.ساکت که تا از در بیرون میره از پنجره میاد تو
۰۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۳:۳۳
پاسخ
0
38
barsa
تاج هم بایدبره،همین
۰۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۷:۲۲
پاسخ
0
32
افشین
چرا همزمان با گرشاسبی فتحی که بازنشسته شهرداریه استعفا نداد؟؟؟ فقط باید پرسپولیسو بهم بزنید؟؟؟
۰۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰:۳۸
پاسخ
1
63
Manam
البته به جز خود تاج کفتشیان و باقی رئیسا این قانون فقط شامل ادمایی میشه که واقعا میخوان واسه تیماشون کار کنند مثل گرشاسبی
۰۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۴:۲۰
8
20
ققنوس سرخ
اینطوریکه معلومه این جماعتو فقط با بیل مکانیکی باید از صندلیهاشون جدا کرد!!
۰۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۴:۵۲
پاسخ
0
73
هوادار واقعی منم
کو گوش شنوا ... چقدر جوان با مدارک دکترا و لیسانس و فوق لیسانس بیکارند . چقدر جوان با استعداد و با هوش و صاحب نظر بیکارند؟؟؟ چرا خوده این بازنشسته ها فکر نمیکنند باید برن کنار تا این چرخه اقتصادی مملکت بچرخه ؟؟؟ادمین چاپ کن اگر چاپ نکنی شما هم خیانت میکنی
۰۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۳:۴۴
پاسخ
0
66
قرمززززززز
جون مادرت تاج برو خونت استراحت کن
۰۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۹:۲۹
پاسخ
0
69
میثم
آقای دایی لطفا شما ریاست رو قبول کنید. لطفا یه فوتبالی این کار رو کنه. چه استقلالی چه پرسپولیسی. خواهشم میکنیم
۰۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۹:۴۴
پاسخ
16
38
دوستاره
لابد تا چند ماه آیند هم درگیر این بازنشستگی میشه و کلا فوتبال رو به امان خدا میزاره (هر چند الانم فرقی نمیکنه) و از یه جایی از قانون(پاورقی)یه بند رو پیدا میکنه که فقط بمونه تو پست ریاستش؛ بعد وقتی که مقدماتی جام جهانی شد یه مربی به سبک پاس های رونالدینیو انتخاب می کنن حرص خوردن شروع میشه با چاشنی اون مقصره و این مقصره و در نهایت خداحافظ جام جهانی فرق ژاپن با ما اینه اونا برای 2050 میگن باید قهرمان جام جهانی بشیم ما حتی معلوم نیست که مربی مون کیه برای انتخابی 2022
۰۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۹:۳۱
پاسخ
1
36
قرمزم رو عشقه
ای کاش یه فرد جوان بیاد به جاش
۰۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۵:۲۱
پاسخ
0
36
اهواز قرمز
هیشکی نمیره مطمئن باشید باید بزور مجبورشون کنن سیستم هیات فوتبالها هم طوری چیدن که همیشه خودشون رای بیارن واقعا متاسفم
۰۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۱:۲۷
پاسخ
0
43
ویستا
لامصب این میز و صندلی ها چقدر چسب دارند . شوق خدمت به ملت هم بی تاثیر نیست
۰۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۷:۵۵
پاسخ
0
54