ناکامان بزرگ تاریخ دربی/ سقوط شهریاران در تهران

ناکامان بزرگ تاریخ دربی/ سقوط شهریاران در تهران

22706
22:23
03 مهر 1397
تقابل پرسپولیس و استقلال بزرگترین رقابت باشگاهی فوتبال ایران محسوب می‌‍شود ولی بسیاری از بزرگان فوتبال ایران در این جدال تاریخی چهره موفقی از خود به جای نگذاشته اند.

وبسایت رسمی برنامه نود - تقابل پرسپولیس و استقلال بزرگترین رقابت باشگاهی فوتبال ایران محسوب می‌‍شود ولی بسیاری از بزرگان فوتبال ایران در این جدال تاریخی چهره موفقی از خود به جای نگذاشته اند.

به گزارش وب سایت نود، واژه دربی باز یکی از معروفترین واژه های فرهنگ لغت شهرآورد است.در طول تاریخ بازیکنانی هستند که راه و روش موفقیت در این میدان بزرگ را به خوبی می دانند ولی در طرف مقابل فوتبالیستهایی نیز بودند که علیرغم درخشش در عرصه ملی یا باشگاهی توفیق قابل ذکری در این دیدار بزرگ به دست نیاوردند و به اصطلاح دربی باز نبودند.در آستانه دربی لیگ هجدهم معروفترین چهره‌های ناکام دربی بررسی شده اند.
علی دایی:
علی دایی، بهترین گلزن بازیهای ملی جهان است و این بازیکن به عنوان برجسته ترین فوتبالیست تاریخ فوتبال ایران شناخته می‌شود اما علی دایی را باید ناکام بزرگ تاریخ دربی معرفی کرد.علی دایی 6 بار فرصت بازی در شهرآورد را به دست آورد که در این بازیها نه گلی زد نه پاس گلی داد و از آن بدتر نه تنها پرسپولیس در آن ۶ بازی، بردی به دست آورد بلکه در 50 درصد بازیهایی که دایی در زمین حضور داشت بازنده شد.


ناصر حجازی:
ناصر حجازی اسطوره دروازه‌بانی فوتبال ایران محسوب می‌شود.این چهره شاخص تاریخ باشگاه استقلال در پایان قرن بیستم به عنوان دومین دروازه‌بان برتر قاره آسیا معرفی شد ولی او در دربی نمایش موفقی نداشت.حجازی با 16 بازی رکورددار دروازه‌بانی در شهرآورد است اما او در این بازیها 21 گل خورده و با میانگین 1.31 گل خورده در هر بازی بین دروازه بانهایی که بیش از 4 بازی در شهرآورد انجام داده اند بدترین آمار را داشته است.
ناصر حجازی در مربیگری نیز در دربی ناموفق بوده و در 5 دربی که روی نیمکت استقلال حضور داشت 2 بار مغلوب شد و بردی کسب نکرد.


مجید نامجومطلق:
مجید نامجومطلق یکی از تکنیکی ترین و خلاق ترین بازیکنان ایران در دهه 60 و اوایل دهه هفتاد بود.سبک بازی او به گونه ای بود که از یاد علاقه‌مندان فوتبال نمی‌رود.او که با هر دو تیم پرسپولیس و استقلال دربی را تجربه کرد نتوانست چهره خوبی از خود دراین رقابت به جای بگذارد و در 8 بازی تنها یک برد کسب کرد و فقط یک پاس گل داد. او نخستین بازیکن تاریخ و تنها بازیکن استقلال است که در جریان بازی موفق به گل کردن پنالتی نشده است.


علیرضا حقیقی:
علیرضا حقیقی اولین دروازه‌بان ایران است که در تاریح جام‌جهانی موفق به کلین‌شیت شده است ولی این بازیکن در ۴ باری که دربی حضور داشته هیچ وقت کلین‌شیت نداشته و به طور متوسط ۱.۵ گل در هر بازی دریافت کرده که بعضی از این گلها، گلهای بسیار بدی بود.حقیقی یک بار مرتکب خطای پنالتی نیز شده است و پرسپولیس در نیمی از، دربی‌هایی که حقیقی در دروازه بوده بازنده بوده است.


سهراب بختیاری زاده:
سهراب بختیاری‌زاده یکی از شاخص‌ترین مدافعین تاریخ فوتبال ایران است که سابقه گلزنی در جام جهانی دارد این بازیکن در دربی تهران نیز گل زده که البته این گل تاثیری در شکست استقلال در فینال جام حذفی نداشت.سهراب در ۸ دیداری که در دربی به میدان رفت طعم پیروزی را نچشید و در ۵۰ درصد بازیها بازنده بوده است.
به جز چهره‌های شاخص یاد شده، بازیکنان ناموفق دیگری در تاریخ دربی بودند که می توان به علیرضا نورمحمدی و سجاد شهباززاده با شکست در ۸۰ درصد دربی‌ها، میلاد فخرالدینی و محمدرضا خرسندنیا در ۷۵٪ جواد کاظمیان ۶۷٪ و امیرحسین فشنگچی و هرایر مگویان ۶۰٪ دربی‌ها اشاره کرد.

مطالب مرتبط:

ششمین سوت فغانی در دربی/ پیش به سوی رکورددار شدن

دربی قبل از نبرد آسیایی/ تاریخ می‌گوید بازی مساوی می‌شود

۵ برد خاطره‌انگیز پرسپولیس در دربی؛ هت‌تریک می‌کنه یا پاس می‌ده؟

آمار روایت نشده دربی تهران/ آقای پاس گل، آقای پنالتی و...

نگاهی به دو اتفاق عجیب در تاریخ دربی/ تعویضهای شاخ‌دار

۵ برد خاطره‌انگیز استقلال در دربی؛ آی بدو آی بدو!

تعویض‌های طلایی دربی/ پیروزی با اسلحه مخفی

نهمین تقابل سرمربیان خارجی در دربی/ از آغاز خوب استقلالی‌ها تا آمار خوب پرسپولیسی‌ها

60610

نظرات کاربران
ali
دایی تو عمرش به استقلال گل نزده حتی وقتی که تو صبا بود حتی وقتی که تو سایپا بود حتی وقتی که تو بانک تجارت بود چون مالدیو نیست استقلال
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۱:۴۸
پاسخ
35
23
دربی واقعی
دربی فقط تراکتور - سپاهان، کی حوصله داره بشینه بازی سرد و بی روح پیروزی-استقلال ببینه
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۵:۰۱
پاسخ
57
7
انصاف
بهترین دروازبان تاریخ دربی ها با اختلاف احمدرضا عابدزاده
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۹:۳۶
پاسخ
7
38
سونامی قرمز
بنازمت عقاب اسیا :احمد عابدزاده. شهر ما شهر مونیخ.......
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۶:۰۸
پاسخ
36
166
Aryan ssss
ناکام ترینشون علی دایی بوده با اختلاف
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۱:۲۲
پاسخ
28
129
milad
سلطان دربی ها فقط فرهاد مجیدی با 8 گل زده و مجتبی جباری با 4 پاس گل.....26 برد تو دربی...زنده باد استقلال
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۱:۰۰
پاسخ
226
76
آبی ترین
اصلا تابلو این آقا میلاد استقلالی نیست اومده داره مسخره بازی درمیاره و از طرفدارهای قرمزه بعد اینها اومدن بدو بدو کامنت گذاشتن بابا اولش ببین طرف مال کجاس بعد بدو خودتو خالی کن
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴:۳۵
35
10
دخی عشقپولیسی
جاااااااااان ؟؟؟ هشت تا رو از کجا آوردی متوهم؟؟ازبس ب جعل و ستاره های جعلی عادت کردین گفتی منم ی آمار جعلی بگم ؟؟ها ؟؟ خخخخخخخ بابا شیییییششش تایی حداقل یکم مطالب همین سایتو بخون اطلاعاتت بالابرهههههه ... شیشتقلالیا چندتا هتریک تو دربی دارن ؟؟؟؟ خخخخ بهترن گلزن تاریخ دربی صفرایرانپاکه با 7 تا گل بعدشم حسین کلانی ماس با 6 تا گل بیشترین پاس گل دربیم واس ماااس آشتیانی با 6 پاس گل !! مجیدی فقط 3 تا گل زده اون گلشو تو دربی 67 حسین کاظمی زده ب اسم مجیدی زدن خودشم اعتراف کرده من نمیدونم ب مجیدی ک 15 تا دربیو بازی کرده و فقط سه تا گل زده میگین سلطااان دربی!! ب ایمون زائدی ک فقط یه دونه دربی بوده اونم فقط 9 دیقه بازی کرده و 3 تا گل زده .. اینو چ اسمی براش میذارین ؟؟؟ :)
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۱:۳۹
14
164
O+
هر وقت رتبتون تو جدول تک رقمی شد براتون شاید کوری خوندیم
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۳:۴۶
19
147
العین و السد
آقای میلاد خان...انایی که گفتی رو یه مرور کن فقط جایی دیگه نگی مثل تیمتون بهت میخندن.... مجیدی ۸ گل زده؟خخخخخ....نکنه کل بازیهای مجیدی برای استقلال تو ده فصل رو حساب کردی و گفتی؟ جباری ۲۶ برد تو دربی؟ کل بردای استقلال تو دربی ۵۰ ساله ۲۶ تا هست؟ چی میگی خداییش.....نخندان مارو
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۷:۰۳
21
163
علی
گلهای مجیدی با دلار حساب شده؟! 8؟! یکی از اون 4تا گل رو هم دقیقا معلوم نیست حسین کاظمی زد یا مجیدی
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۶:۱۰
32
192