نبودن رحمتی از چه جهت به سود استقلال است؟

نبودن رحمتی از چه جهت به سود استقلال است؟

68520
19:22
27 شهریور 1396
بعد از اختلافات رحمتی و قلعه‌نویی، این دو هفت مرتبه رو به روی هم قرار گرفتند که در پنج بازی رحمتی شکست خورد.

وبسایت رسمی برنامه نود - بعد از اختلافات رحمتی و قلعه‌نویی، این دو هفت مرتبه رو به روی هم قرار گرفتند که در پنج بازی رحمتی شکست خورده است.

به گزارش وبسایت نود، با تصمیم مدیریت استقلال، مهدی رحمتی همراه با مجتبی جباری از تیم کنار گذاشته شدند. اتفاقی که مذاق استقلالی‌ها خیلی خوش نیامد. ولی از یک سو حداقل برای یک هفته شاید به سود استقلال تمام شود. استقلال در این هفته مقابل امیر قلعه‌نویی قرار می‌گیرد. سرمربی که در مصاف‌های اخیر مقابل مهدی رحمتی همیشه برنده بود. رحمتی معمولا حمایت سکوها را به نفع خودش تمام می‌کرد و قلعه‌نویی هم نتیجه پایان بازی.

تا به حال رحمتی یازده مرتبه مقابل تیم‌های تحت هدایت قلعه‌نویی مسابقه داده است. در چهار بازی نخستی که این دو بدون مشکل مقابل هم قرار می‌گرفتند، هر کدام دو برد به دست آورده بودند. ولی از زمانی که قلعه‌نویی و رحمتی به مشکل خوردند، آمار بردهای قلعه‌نویی با جهش عجیبی همراه شد.

بعد از اختلاف رحمتی و قلعه‌نویی، پنج بازی را قلعه‌نویی برد. در صورتی که رحمتی در لیگ برتر هیچ بردی مقابل قلعه‌نویی ثبت نکرد. تنها برد رحمتی در این مدت مربوط به دیدار جام حذفی است که با استقلال موفق به حذف تراکتورسازی شد. ضمن این که یک بار هم در آزادی ملوانی را برد که حکم سرمربیگری قلعه‌نویی صادر نشده بود و قلعه‌نویی بعد از دو هفته تمرین دادن ملوان، از این تیم جدا شد.

در مجموع یازده دیداری که رحمتی مقابل قلعه‌نویی قرار گرفته، هفت بار تیم‌های قلعه‌نویی پیروز شدند، سه برد برای رحمتی ثبت شده و یک مسابقه هم با تساوی به پایان رسید. ضمن این که رحمتی مقابل تیم‌های قلعه‌نویی فقط سه مرتبه کلین‌شیت کرد و گلی نخورد. در هشت مسابقه دیگر حداقل یک بار دروازه‌اش باز شد.

قبل از درگیری

لیگ هشتم
قلعه‌نویی به استقلال برگشت و مهدی رحمتی در مس کرمان حضور داشت. در دیدار رفت رحمتی کلین‌شیت کرد و مس کرمان یک بر صفر استقلالِ قلعه‌نویی را شکست داد. اما در دور برگشت، استقلال دو بر یک تیم رحمتی را برد.

لیگ یازدهم  

بعد از دو قهرمانی مشترک قلعه‌نویی و رحمتی در سپاهان مسیر این دو از هم جدا شد. سرمربی تیم به تراکتورسازی رفت و رحمتی هم دوباره پیراهن استقلال را پوشید. در دیدار رفت که استقلال میزبان بازی بود، قلعه‌نویی شکست سه بر دو را به مظلومی تحمیل کرد. در دور برگشت رحمتی انتقام دور رفت را گرفت و با هیچ گلی نخورد تا استقلال دو بر صفر تیم قلعه‌نویی را در تبریز شکست دهد.

بعد از درگیری

لیگ چهاردهم  

هر چند که در پایان لیگ یازدهم قلعه‌نویی و رحمتی با هم به مشکل خورده بودند، ولی در لیگ دوازدهم در کنار هم استقلال را قهرمان کردند. دوباره با پایان لیگ سیزدهم نتوانستند همدیگر را تحمل کنند و رحمتی راهی پیکان شد. در فصل بد رحمتی که به سقوط به لیگ یک همراه شده بود، رحمتی در هر دو دیدار رفت و برگشت مغلوب استقلالِ قلعه‌نویی شد. رحمتی در دور رفت مقابل قلعه‌نویی سه‌تایی شد و در بازی برگشت هم یک بر صفر از استقلال باخت.

لیگ پانزدهم  

لیگ پانزدهم قلعه‌نویی در استقلال حضور نداشت و رحمتی به تیم محبوبش برگشت. دیدار رفت این دو برنده‌ای نداشت اما در بازی برگشت رحمتی 3 گل خورد تا استقلال در خانه خودش 3 بر 2 مغلوب تراكتورسازی شود. در جام حذفی هم هر چند دروازه رحمتی باز شد، ولی در نهایت این استقلال بود که قلعه‌نویی را از جام حذفی کنار زد.

لیگ شانزدهم  

سال قبل رحمتی در هر دو دیدار رفت و برگشت مغلوب تیم‌های تحت هدایت قلعه‌نویی شد. در بازی رفت دو گل از تراکتورسازی دریافت کرد و در دیدار برگشت هم مغلوب شوت محمد ابراهیمی شد تا شش امتیاز را به حریف مستقیم استقلال هدیه کند.

 

14001

نظرات کاربران
من.م.ر
من اگه جای هرکسی ک سرمربی استقلال میشد بودم اولین و مهمترین اقدامم اخراج رحمتی بود همه دیدن ک تو بازی العین حتی تیمو از تو زمین ارنج میکرد و به منصوریان دستور میداد
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۶:۵۷
پاسخ
16
17
ss
بازم خدارو شکر که سرمربی نشد:)))))
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۴۶:۴۷
1
8
عشقپولیسیم
من خودم دروازبان هستم و از سبک دروازبانی رحمتی خوشم میاد بنظرم یکی از دروازبانهای تاریخ ایران هستش ولی اصلا اخلاق خوبی نداره و این اخلاقش کیفیت بازیشو پایین آورده مخصوصا این چندسال اخیر. پتانسیل بازی کردن تو اروپا رو داشت هرچند دیگه الان خیلی دیره قلعه نوعی جدا از سرمربیگری یکی از پیشکسوتان فوتبال ایران هستش احترامش مثل بقیه پیشکسوتا واجبه
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۴۴:۰۴
پاسخ
7
32
دو ستاره رو قلبم تاج روی سرم
رحمتی انگیزه نداره از این جهت بهتر که سایه رحمتی کم میشه و گلر با انگیزه بهتر کار میکنه
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۷:۴۳
پاسخ
8
11
Kasra
به نظر من رحمتی برا استقلال نه سود داره نه زیان اگه حسینی دروازبان باشه و رحمتی ذخیره شاید فقط استقلال یه سودی از ذخیره شدن رحمتی سودی ببره
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۳:۳۱
پاسخ
5
13
کمال
این بار هم مغلوب امیرخانشون میشه،البته اگه از اسدقلال بیرونش نکننننننننن.....خخخخخخ
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۲:۵۳
پاسخ
14
7
تراکتور
امسالم شانس آوردن تراکتور محروم بود و..الا میبرد
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۶:۴۴
پاسخ
15
8
عشق فقط استقلال
نباید همه ی مشکلات رو گردن منصوریان انداخت.مثل اینکه خیلی زود خوشی هایی رو ک با او داشتیم رو فراموش کردیم.اون خیلی استقلال رو دوست داره و کل تلاش رو میزاره تا بتونه برگرده و قطعا با برد ذوب اهن روزهای خوش ما شروع میشه و پایان نا پذیر میشه و سید هم انشالله بر میگرده
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۲:۴۶
پاسخ
18
6
اس اس ام
دقیقا کدوم خوشی!!6تای العین یا قهرمانی لیگ یا جام حذفی یا این رکوردای افتضاحش بخدا تو این یک سالی که تو استقلال بود جز بدبختی واسه استقلال هیچی نداشت اینا همش تقصیر خودمونه که اوردیمش اینجاس که میگن خودم کردم که بر خود لعنتم باد ادمین جان بچاپ لطفا
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۴۳:۴۷
0
10
یه فوتبالی
دیگه رحمتی تموم شد کم کم پیر شده باید خدافظی کنه جا به جونترا بده
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۹:۰۲
پاسخ
12
21
یونس
تیمی که ساعت ۱۸:۲۰ دقیقه شروع به تمرین میکنه ساعت ۱۹:۲۰ پایان تمرین باید هم انجوری بشه متاسفم برای کادر فنی و مدیریت واقعا ما هوادارها چیکار کنیم که مدیری عوض بشه برید کانال رسمی استقلال رو نگاه کنید که ببینید
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۴:۴۷
پاسخ
3
22
Shayan tajii
عشقه رحمتی ولی این دوسال افت کرده و باید زودتر خدافظی میکرد ولی نه با این رفتار زننده چهارشنبه ما تمام قد پشت اسطوره هامون هستیم و از دقیقه یک ضد منفوریان شعار میدیم
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۴:۰۹
پاسخ
26
42
آبی دل
آها اونوقت اینا چ ربطی ب جباری داره. جباری و رحمتی باید برگردن
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۱:۳۲
پاسخ
24
44
07mahdi
شک نکنید از همه لحاظ به نفع استقلال سالی یه پنالتی میگیره فک میکنین کیه؟
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۱:۱۲
پاسخ
27
50
الماس آبی
منصوریان حیا کن استقلالو رها کن ادمین بچاپ که دلمون خونه از شیشعلی رستورانی
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۰:۱۹
پاسخ
28
59
شوان شوان
بعنوان یه پرسپولیسی میخوام بهتون یه توصیه ی رایگان بدم ! آقای منصوریان با بازیکنای جوان بهترین نتایج رو میگیره و خواهد گرفت ، مثلا همین پارسال وقتی معلوم شد نمیتونن آندو و جباروف و منتظری و یه عدد بازیکن مسن دیگه رو بیارن در نیم فصل دوم نتایج غیرقابل باوری رو درقیاس با نیم فصل اول گرفتن. بعدشم مگه همین حسینی بیچاره این دروازه بان خوبیه چه مشکلی داره ؟؟!! خدا رو چه دیدی یه کم بهش میدون بدن ، شاید فیکس تیم ملی هم بشه . پس کلا اسم های بزرگ استقلال بدرد شاگردی منصوریان نمیخورن که هیچ با دخالتهای خودبرزگ بینانه شون بقیه رو هم خراب میکنن . پس یا منصوریان یا اسامی فرتوت و بزرگ ! آبیای عزیز احساستی نشو راستشو گفتم .
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۰:۱۹
پاسخ
10
83
F.lampard
حاضرم کل تیم استقلال اخراج بشن ب حز سید مهدی رحمتی.... واقعا یعنی الان مشکل رحمتیه؟؟؟ تیمی ک نمیتونه 2 موقعیت درست کنه مشکل رحمتیه؟؟؟ تیمی ک تاکتیک نداره مشکلش رحمتیه؟؟؟ شما بازیا کدوم استقلالو نگاه میکنید؟؟؟؟
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۹:۴۹
پاسخ
61
52