نتایج جالب نظرسنجی سایت نود / شما گفتید سقف بودجه یعنی هیچ!

نتایج جالب نظرسنجی سایت نود / شما گفتید سقف بودجه یعنی هیچ!

26475
17:59
22 خرداد 1394
نتایج نظرسنجی سایت برنامه نود نشان می دهد قانون سقف بودجه مانند بسیاری از قوانین خلق الساعه دیگر در فوتبال نتوانسته اثرگذاری لازم را از دید مردم داشته باشد.

وبسایت رسمی برنامه نود - نتایج نظرسنجی سایت برنامه نود نشان می دهد قانون سقف بودجه مانند بسیاری از قوانین خلق الساعه دیگر در فوتبال نتوانسته اثرگذاری لازم را از دید مردم داشته باشد.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، قبل از شروع فصل چهاردهم لیگ برتر قانون جدید سقف بودجه برای باشگاه های لیگ برتر جای قانون قدیمی سقف قرارداد بازیکنان را گرفت.

بر مبنای این قانون مقرر شد تیم های لیگ برتر حداکثر توان انجام 15 میلیارد تومان هزینه در یک فصل را داشته باشند و یک استثنا هم برای آن در نظر گرفته شد مبنی بر اینکه تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا 3 میلیارد تومان بیشتر یعنی 18 میلیارد تومان می توانند هزینه کنند.

مصوب کنندگان این قانون اما هرگز به این پاسخ ندادند که اگر یک تیم درآمد و سرمایه بیشتری داشت و خواست با امکانات و تدارکات بهتر و بالطبع هزینه بیشتری در مسابقات شرکت کند چرا باید به قانون گذاران فوتبال جواب پس دهد.

از همان ابتدا مشخص بود این قانون عملی نیست و انتشار ارقام پرداختی تیم های لیگ برتری به بازیکنان و مربیان نمایانگر عبور اکثر قریب به اتفاق تیم های مدعی از سقف بودجه 15 میلیارد تومانی آن هم تنها در هزینه انجام شده جهت پرداخت قراردادهای بازیکنان و مربیان خود بود، بدون اینکه هزینه های سنگین جاری باشگاه از جمله اجاره زمین، سفرها و... را در نظر بگیریم.

زمزمه هایی شنیده می شود مبنی بر اینکه این قانون خلاف قوانین فیفا است و امسال قرار است درخصوص اجرای آن تجدیدنظر شود و اگر قرار به تکرار اجرای آن باشد مشخص نیست ضمانت اجرایی قانونی که سال گذشته به راحتی زیر پا گذاشته شد چه خواهد بود. ابتدا صحبت از برخورد با مدیران متخلف به میان آمد اما اتفاقاتی چون تغییر 6 مدیر در طول فصل در یک باشگاه فکر کردن به این مجازات را به یک شوخی تبدیل کرد.

صحبت درخصوص تعلیق این قانون واکنش نمایندگان مجلس شورای اسلامی را هم به دنبال داشته است و بهروز نعمتی عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت بر اینکه وزیر ورزش و جوانان و معاونت وی درباره حذف قانون سقف قراردادها باید وارد عمل شده و برخورد کنند، تأکید کرد. وی گفت: «پول‌هایی که باشگاه‌ها به منظور دستمزد به بازیکنان٬ مربیان٬ کمک مربیان و هریک از اعضای تیم می‌دهند از درآمد باشگاه‌دار کسب نشده و در واقع این مبالغ از محل جیب مردم پرداخت می‌شود.»

در ابتدای فصل نقل و انتقالات سایت برنامه نود اقدام به نظرسنجی در خصوص کارایی قانون سقف بودجه کرد و از مخاطبان پرسید به نظر شما قانون سقف بودجه توانسته هزینه های تیم های فوتبال را کاهش دهد؟ 

جالب است بدانید 89 درصد در پاسخ به این پرسش گزینه خیر  و تنها 11 درصد پاسخ بله را انتخاب کرده و معتقدند این قانون می تواند با هزینه های بی رویه در فوتبال مقابله کند. 

این نظرسنجی هنوز هم روی صفحه اصلی سایت برنامه نود قابل مشاهده است. اکنون تصمیم با مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ است که به اجرای این قانون اصرار داشته باشند یا نه.

نظرات کاربران
azja
چرا از وقتی تاج اومده همچی به نفع اصفهانیا شده 3 مورد مثال میزنم 1. سه فصل پیش ذوب اهن دو هفته به پایان لیگ امکان سقوط داشت و اقای تاج گفتند که لیگ شاید16 تیمی نشه ولی یکهو هفته ی اخر که ذوب اهن گیلیم خودشو از اب کشید گفتند اصلا امکان نداره و آلومینیوم هرمزگان سقوط کرد. 2.در این فصل طی مسابقه ی پرسپولیس با سپاهان وریا غفوری یک خط مرتکب شد که جریمش اخراج بوده ولی داور نه نتها اخراج نکرد بلکه به بازیکن پرسپولیس کارت نشون داد 3.در فصل گذشته دوباره در حین مسابقه پرسپولیس سپاهان داور پرسپولیس ده نفره کرد با وجود اینکه اصلا بازیکن پرسپولیس خطا نکرده بود و بازیکن سپاهان این کار داده بود وپرسپولیس اگه اون بازی رو می برد یا مساوی مگرفت اخر فصل قهرمان می شد والا اگه تیم مدرسه ما اینقدر بهش از طرف اقایون لطف شده قهرمان کل ادوار لیگ شده بود و در ضمن سه تیم طبق اسنادی که منتشر کردن (بنا به دستور سازمان لیگ) که این سه تیم سپاهان و ذوب اهن و استقلال بودن و دیگه سپاهانیای نگن ما قهرمانیم چون همش با کمکه ادمین حقیقت گفتم پچاپ
۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۵:۱۱
پاسخ
1
1
جاست بارسا
دوستانی ک میگن سپاهان و ذوب دولتی هستن محض اطلاع بدونن مدت هاست شرکت این دو باشکاه ب بخش خصوصی واکذار شدن !
۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۲۰:۲۷
پاسخ
1
2
بهنام (عشق کی روش)
با mahyar موافقم خواهشا کاری کنید در قسمت ایمیل وقتی یبار ثبت کردیم سیو بشه 1000 بار داریم همش ثبت می کنیم والاااااااا
۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۰:۱۳
پاسخ
0
0
متین
گیر دادن به سپاهان و ذوب آهن!!!ذوب آهن مگه چقدر هزینه کرده؟!!!نفت مگه چقدر هزینه کرده که از شما بهتر نتیجه گرفته؟؟!!!اینکهاستقلال برای حیدری و بیگ زاده وعنایتی هزینه میکنه تقصیر دیگرانه؟!!فولاد و سپاهان هزینه میکنن بازیکن میسازن،استقلال پرسپولیس این سالها جقدر بازیکن ساختن؟!!!
۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۰۱:۱۸
پاسخ
1
2
رامین
تا اونجایی که من اطلاع دارم بیشترین خرجو در بینه باشگاههای ایرانی در این فصل تراکتور سازی کرد چیزی حدوده 40میلیارد! البته قسمتی ازین 40 میلیارد بصورته زیر میزی به بازیکنایی مثله ادینهو تیموریان و... داده شد که تراکتوری شن!
۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۴۹:۳۱
پاسخ
2
7
فهیمه
فقط اینو بدونین من از دسته بله ها بودم ههههههههه
۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۰۰:۱۹
پاسخ
3
1
ماهان
اقامگر مسئولین فدراسیون گوش شنوادارند
۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۵۶:۲۳
پاسخ
1
2
mohammad
سپاهان تیمی است که بیش ترین خرج رو داره ذخیره ها این تیم از بازیکن های پرسپولیس بهترن
۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۵۶:۱۲
پاسخ
1
2
بی طرف
اونوقت که ذوب آهن براثرنداری درآستانه سقوط بودکسی چیزی نمیگفت ولی امسال که 14میلیاردیعنی کمترازاستقلال وتراکتوروپرسپولیس خرج کرده همه حسودی میکنند.
۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۲۲:۲۹
پاسخ
2
7
آرش
تراکتور صنعتی نیست؟علی 6666666 آره تو بچرخ ما هم میچرخیم لیاقت سال بعد کشخص میشه
۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۴۱:۴۹
پاسخ
3
2
آرش
*************آره ما سپاهان ،ذوب آهن،فولادآره************* *************آره شما هم استقلال،پرسپولیس،تراکتور************* بچرخید تا بچرخیم
۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۴۰:۵۷
پاسخ
4
4
ALI666666
آهای سپاهانی یا فولادی یا ذوب آهنی که دم از لیاقت میزنی! پرسپولیس و استقلال درسته دولتی هستن ولی متاسفانه مثل بچه یتیم باید چشاشون به دست وزیر و دولت باشه تا ببینن کی میخاد بهشون پول بده ولی تیمهای شما کل صنعت و پولش رو قرق کردن و یه ریز از بیت المال خرج میکنن و کسی نیست بگه چرا!!! این لیاقت نیست این نتیجه بانده که دیگه همه ازش خبر دارن.تیم های شما همین الانش با پول بیت المال دارن خرج میکنن و حال میکنن اونوقت تیمهای ما نشستن تا روز آخر نقل و انتقالات ببینن ته جعبه تو میوه گند شده ها چی برا سوا کردن میمونه
۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۲۸:۲۳
پاسخ
34
48
analist
خخخخخ هاهاهاها وای وای وای وای
۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۱۹:۰۳
پاسخ
2
2
SAMAN
خارج از موضوع البته شاید : خدا به داد فوتبالمون برسه و بس مییدونید چرا ؟ هیچی غلط کردم مشغول باشید مسولین محترم
۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۱۸:۴۵
پاسخ
3
20
یاسین
باید برای تیم های استقلال و پرسپولیس این شعرو خوند پشت تو بدو بدترش شنیدم و باور نکردمو باورش عجیبه که همش درست بودو درست میگفتنو من ساده به همه میگفتم عجیبه.................
۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۱۷:۳۸
پاسخ
13
17