نصرت‌خان ولی‌اف سرمربی تیم ملی جودوی ایران شد

نصرت‌خان ولی‌اف سرمربی تیم ملی جودوی ایران شد

862
15:50
29 اردیبهشت 1395
پس از تائید فدراسیون جودو و موافقت وزارت ورزش و جوانان ، نصرت‌خان ولی‌اف به عنوان سرمربی تیم ملی جودوی ایران تا المپیک رویودوژانیرو انتخاب شد.

وبسایت رسمی برنامه نود - پس از تائید فدراسیون جودو و موافقت وزارت ورزش و جوانان ، نصرت‌خان ولی‌اف به عنوان سرمربی تیم ملی جودوی ایران تا المپیک رویودوژانیرو انتخاب شد.

به گزارش سایت نود، نصرت‌خان ولی‌اف ازبکستانی که به همراه تیم ملی ازبکستان اولین بار پس از استقلال این کشور به عنوان سرمربی تیم ملی جودوی کشورش راهی المپیک 96 آتلانتا شد، با یک مدال نقره که شاگردانش در المپیک گرفتند خود را به عنوان یک مربی با قابلیت‌های بالا مطرح کرد.

او 6 سال مربی ازبکستان بود و سپس هم به عنوان مدرس سولیداریتی کمیته بین المللی المپیک در نقاط مختلف جهان مربیان را آموزش می‌داد و در تیم‌های ملی عراق و سوریه و لبنان به عنوان سرمربی کارش را دنبال کرد.

نصرت‌خان در مسابقات آسیایی امسال (2016) که در تاشکند برگزار شد مورد توجه مسئولان فدراسیون جودو قرار گرفت و برای اطمینان از مدیریت و قدرت مربیگری وی، به صورت آزمایشی به ایران دعوت شد و همراه جودوکاران المپیکی کشورمان در دو تورنتمنت باکو و آلماتی حضور یافت.

پس از بازگشت از آلماتی و با توجه به گزارش مدیر تیم‌های ملی و تأیید کمیته فنی، وی برای عقد قرارداد به دفتر معاونت قهرمانی وزارت ورزش معرفی و رسماً به عنوان سرمربی تیم ملی جودوی ایران تا بازی‌های المپیک ریو معرفی شد.

قرار است به زودی و پس تایید برنامه‌های نصرت خان، تمرینات و اردوهای تیم ملی جودو زیر نظر این مربی 64 ساله ازبکستانی آغاز شود. بنا به پیشنهاد نصرت‌خان ولی‌اف و تأیید فدراسیون جودو، حامد ملک محمدی نیز به عنوان مربی و دستیار در کنار او حضور خواهد داشت.

39046

نظرات کاربران