نصیرزاده: پول پریرا را بدهیم محرومیت لغو می‌شود/ فیفا نمی‌داند از ایران امکان ارسال پول نیست؟

نصیرزاده: پول پریرا را بدهیم محرومیت لغو می‌شود/ فیفا نمی‌داند از ایران امکان ارسال پول نیست؟

2717
14:15
01 آذر 1398
مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی گفت: طبق قانون جدید اگر بدهی پریرا را پرداخت کنیم محرومیت از پنجره نقل و انتقالات باشگاه ما برداشته می‌شود.

به گزارش وب‌سایت نود، هوشنگ نصیرزاده در خصوص آخرین وضعیت پرونده شکایت لوسیانو پریرا گفت: او زمانی که در تیم گسترش فولاد سابق بازی می‌کرد از این باشگاه طلبکار بود و قرار شد در 4 قسط پولش را بگیرد و حتی 5 هزار دلار هم به صورت نقد دریافت کرد. او سپس یک شماره حساب در کشور هنگ‌کنگ به ما داد اما به دلیل تحریم‌های بانکی ما نتوانستیم این پول را به حسابی که این بازیکن داده بود واریز کنیم.

وی که با برنامه ورزش و مردم صحبت می‌کرد افزود: بعد از این مسأله وکیل این بازیکن یک نامه از برزیل برای ما فرستاد و از طلب موکلش صحبت کرد و ما هم توضیح دادیم که به دلیل تحریم‌های بانکی نمی‌توانیم این پول را واریز کنیم. بعد از این مسأله پریرا ارتباطش را با ما قطع کرد و به فیفا شکایت خود را داد. ما هم در جوابی که به فیفا دادیم منکر این بدهی به فیفا نشدیم اما او منکر گرفتن 5 هزار دلار نقد شد هر چند که فیفا صحبت‌های ما را پذیرفت اما 5 درصد به دلیل دیرکرد و به عنوان جریمه باید می‌پرداختیم. بعد از حدود دو ماه پریرا باز هم به ما شماره حساب نداد و ما به فیفا این مسأله را اعلام کردیم اما او باز هم یک شماره حساب در هنگ‌کنگ به ما داد.

نصیرزاده افزود: بانک‌ها در سراسر دنیا یک قانون پولشویی دارند و اگر پول زیادی به حساب کسی بیاید باید دلیل آن، مبدأ ارسال پول و موارد دیگر را بدانند. بعد از این موضوع ما 10 هزار دلار به حساب او فرستادیم اما برای مبارزه با پولشویی باز هم به ما اعلام شد که باید نام واریز کننده پول با نام باشگاه یکی باشد و از آنجایی که یک شرکت برای ما این پول را واریز کرده بود به همین دلیل آن 10 هزار دلار هم بسته شد. در ادامه وکیل پریرا گفت که او در ایران یک شماره حساب دارد.

مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی خاطرنشان کرد: در روزگاری که حتی روز ساعت‌های مچی اخبار و اطلاعات می‌آید عجیب است که فیفا متوجه تحریم‌های بانکی ما نیست. خود فیفا نمی‌تواند پول ایرانی‌ها را بدهد بعد به ما فشار می‌آورد که ما باید پول بدهیم. کاش فدراسیون فوتبال ایران در جلسات رو در رو یا مذاکرات به فیفا اعلام می‌کرد که امکان ارسال پول از ایران نیست. در باشگاه ما پول است اما امکان ارسال این پول وجود ندارد.

وی افزود: در قانون آمده که در این شرایط حداکثر سه پنجره نقل و انتقالاتی محرومیت در نظر گرفته می‌شود. ما در فرجه زمانی نتوانستیم این پول را واریز کنیم اما خود من با پریرا در هتل جلسه‌ای داشتم و به او گفتم که پولت را با ریال از ما دریافت کن که با این مسأله موافقت نکرد. در بخشنامه 2022 و 2024 آمده که اگر پنجره باشگاهی به دلیل بدهی مالی بسته شود به محض پرداخت پول این محرومیت برداشته می‌‌شود و در رأی پریرا هم این مسأله آمده است و در نامه‌ای که به ما داده شده عنوان شده اگر پول او را بپردازیم این محرومیت برطرف خواهد شد. البته من این مسأله را اعلام کردم اما برخی‌ها که اطلاعات درستی در این موارد نداشتند گفتند که این مسأله شدنی نیست اما این قانون جدید فیفا است که در رأی پریرا هم آمده است.

نصیرزاده ادامه داد: هنریکه 30 هزار دلار از ما طلب داشت و باید قبل از ترک ایران این پرونده بسته می‌شد اما او با عجله از ایران رفت و به فیفا شکایت کرد به طوری که ما الان در فیفا دو پرونده داریم و باید 5 هزار فرانک سوئیس هم جریمه بپردازیم اما فیفا نمی‌پذیرد که ما نمی‌توانیم از داخل ایران پول واریز کنیم. فیفا باید مشکلات باشگاه ایرانی را بفهمد.

4416

نظرات کاربران
تیراختور بزرگتراز سرخابی ها
همون موقع اون چی میشد که پرداخت میکردین آقای حقوقدان ورزشی
۰۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۶:۲۵
پاسخ
15
25
TT فراتر از باشگاه ✔
کورکورانه ازت حمایت نمی کنم با توجه به بیزینس آقای زنوزی انتقال چنین پول کمی خیلی راحته پس پول رو بریز محرومیت لغو شه ببینم مرد عملی یا یوخ
۰۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۱:۳۲
پاسخ
8
20
حمیدرضا
استاد نصیرزاده چرا تحریم و بهانه میکنید؟ آقا چرا اصرار دارید پول ندارید میندازین گردن تحریم که نمیتونیم به حساب هنگ کنگ پول بریزیم. مگه ۵۰۰۰ دلار نقد بهش ندادین. خب این همه سفرهای بیهوده با افراد اضافی میکنید پولشو بدین یه بلیط بخرین برای هنگ کنگ اونجا نقد به خودش یا وکیلش بدین. دیگه چرا بازی در میارین. نقد بهشون بدین و به فیفا هم نمیخواد دستور بدین
۰۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۶:۴۲
پاسخ
11
16
سعید
یعنی ایرانی ها نمی دونن که امکان ارسال پول ندارن ؟ پس چرا بازیکن و مربی خارجی میگیرن ؟ لطفا حرفای خنده دار نزنید
۰۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲:۳۸
پاسخ
1
34
رضا
ایشون همون کسی هستند که می‌گفتن فیفا نمی‌تونه فدراسیون ما رو تعلیق کنه. با این میزان دانش حقوقی، مشاوره داد به روسای وقت فدراسیون و وزارت ورزش و آبروی فوتبال کشور رو برد.
۰۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۱:۲۰
پاسخ
4
22
میم
چیییییییی میگیییییییی!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۰۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۴:۱۳
پاسخ
3
20
محمدرضا
جناب نصیرزاده، فیفا با این دبدبه و کبکه ای که داره، واقعن نمیدونه این امکان برای ایران وجود نداره؟
۰۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۲:۰۰
پاسخ
4
24