نظرسنجی بزرگ سایت نود؛ بهترین دروازه‌بان تاریخ لیگ برتر را انتخاب کنید

نظرسنجی بزرگ سایت نود؛ بهترین دروازه‌بان تاریخ لیگ برتر را انتخاب کنید

91492
15:00
27 تیر 1397
در انتخاب تیم منتخب تاریخ لیگ برتر شرکت کنید.

وبسایت رسمی برنامه نود - در انتخاب تیم منتخب تاریخ لیگ برتر شرکت کنید.

به گزارش سایت نود، در آستانه آغاز هجدهمین دوره لیگ برتر، سایت نود ، اقدام به انتخاب تیم منتخب ادوار این مسابقات نموده است. البته این کار با توجه به رای مردم خواهد بود. از همین رو بهترین های هر پست با توجه به عملکردشان در دوره های گذشته لیگ، با توجه به نظر کارشناسان سایت نود معرفی شده اند. انتخاب نهایی بازیکنان حاضر در تیم منتخب با توجه به رای کاربران سایت نود انجام خواهد شد. این نظرسنجی در صفحه اصلی سایت موجود است

 بخش اول نظرسنجی از کاربران سایت مربوط به انتخاب بهترین دروازه بان  تاریخ لیگ برتر است.بازیکنانی به عنوان گزینه انتخاب شده‌اند که حداقل 50 بازی در تاریخ لیگ برتر انجام داده‌اند و از نظر افتخارات و پارامترهای آماری نظیر تعداد کلین‌شیت، درصدکلین شیت، میانگین گل‌خورده در هر بازی در زمره بازیکنان شاخص این مسابقات هستند.

با صعود شموشک به لیگ برتر، فرصت درخشیدن برای بسیاری از بازیکنان جوان این تیم ایجاد شد که برخی از این بازیکنان تبدیل به چهره‌های شاخص در تاریخ لیگ برتر شدند. یکی از این بازیکنان رحمان احمدی بود که با ارائه بازیهای خوب در شموشک مورد توجه تیمهای بزرگ از جمله سایپا قرار گرفت و این تیم را در تنها قهرمانی‌اش در تاریخ لیگ برتر همراهی کرد. احمدی در 3 مقطع مختلف در سپاهان حضور داشت و در هر مقطع یک قهرمانی به دست آورد.درخشش احمدی باعث حضور او در پرسپولیس شد ولی او در این تیم عملکرد قابل توجهی نداشت. رحمان احمدی به همراه مهدی رحمتی با 4 قهرمانی پرافتخارترین دروازه بان تاریخ لیگ برتر و با 99 کلین شیت ، از این نظر در رتبه دوم قرار دارد.

 

علیرضا بیرانوند فوتبالش را در لیگ در نفت تهران آغاز کرد و با توجه به فیزیک بدنی متمایز،  نظرها را جلب کرد و دو تیم مطرح پایتخت خواهان جذب این بازیکن شدند تا اینکه در ابتدای لیگ شانزدهم بیرانوند به پرسپولیس پیوست و با این تیم نه تنها به 2 قهرمانی پیاپی رسید بلکه با درخشش در این تیم آمار منحصر به فردی در خود در تاریخ لیگ برتر به جای گذاشت.

این دروازه‌بان با 53% کلین شیت بیشترین نسبت کلین‌شیت را در بازیها دارد و تنها درواه‌بانی است که در بیش از نیمی از بازیها موفق به بسته نگه داشتن دروزاه‌ اش شده است. این دروازه‌بان با دریافت تنها 0.63 گل در هر بازی از این نظر هم رکورددار است

اقتدار سپاهان در فوتبال ایران با نسلی آغاز شد که آرمناک پطروسیان اصلی‌ترین مهره آن بود. این دروازه‌بان با سپاهان تبدیل به اولین قهرمان غیرتهرانی تاریخ ایران شد.آرمناک مدتی را نیز در ذوب‌آهن اصفهان گذراند. این دروازه‌بان رکورد تاریخی 704 دقیقه گل نخوردن را از خود به جای گذاشت که این رکورد تا فصل گذشته پابرجا بود.

تقریبا در صدر اکثر ترینهای آمار مربوط به دروازه‌بانی، نام سید مهدی رحمتی به چشم می‌خورد. این دروازه‌بان علاوه بر اینکه پرافتخارترین دروازه‌بان تاریخ لیگ برتر است. بیشترین تعداد بازی، تعداد کلین‌شیت و مهار پنالتی را به نام خود ثبت کرده است.این دروازه بان در فجرسپاسی به فوتبال ایران معرفی شد و پس از آن دو بار به همراه سپاهان و دو بار به همراه استقلال قهرمانی ایران را تجربه کرد.

وحید طالب لو در سنین جوانی توانست مرد شماره یک استقلال شود و با عکس‌العمل‌های به‌یادماندنی خود محبوب هواداران استقلال شد. این بازیکن برای کسب پیراهن شماره یک استقلال رقیب قدرتمندی به نام سید مهدی رحمتی داشت و توانست این دروازه بان مطرح را کنار زند و در این تیم بدون رقیب باشد ولی اوضاع برای طالب‌لو دائما به این نحو نبود و از لیگ یازدهم مجبور به جدایی از این تیم شد. طالب لو در زمان حضور در استقلال دو بار به قهرمانی رسید ولی پس از آن در سایر تیمها توفیقی نداشت.مصدومیت سنگینی که طالب‌لو در شاهین بوشهر به آن دچار شد تا مدتها وی را از سطح یک فوتبال ایران دور و عمر فوتبالش را کوتاهتر کرد.

 

در سالهایی که دروازه پرسپولیس تبدیل به پاشنه آشیل این تیم شده بود و سرخپوشان گلرهای متعددی را درون دروازه مورد آزمایش قرار دادند یک دروازه‌بان برزیلی فریادرس این تیم شد و دروزاه پرسپولیس را تبدیل به یک قلعه تسخیرناپذیر کرد.نیلسون از نظر متوسط گل خورده و درصد کلین شیت در رده دوم بهترین دروازه‌بانان تاریخ لیگ برتر است.

این دروازه‌بان هم در پرسپولیس و هم در استقلال دروازه‌بان موفقی بود و آمار قابل قبولی از خود به جای گذاشت.

به جز دروازه‌بانهایی نظیر ابراهیم میرزاپور، حسن رودباریان، فرناندو دخسوس نیز شایستگی حضور در بین بهترین دروازه‌بان را داشتند که به علت محدودیت در تعداد گزینه‌ها در لیست قرار نگرفتند.حسین حسینی نیز علیرغم درخشش در فصل گذشته با توجه به اینکه تعداد بازی‌اش در لیگ برتر به حدنصاب نرسید واجد شرایط حضور در این لیست نبود.

نظرات کاربران
اس اس
رحمتی
۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۷:۳۹
پاسخ
0
2
Ehsan
سید مهدی رحمتی بهترین سنگربان بوده و هست بحثی هم توش نیست.تازه باغیرت و با تعصب ام هست. مثل بیرانوند بعد از یه سال به هواداراش هیس نشون نمیده
۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۲:۱۰
پاسخ
0
2
مهدی
حاشیه را همه بازیکنای فوتبال و ...دارند مهم عملکرده ک بیرانوند از همهبهتر بود چه در چند دوره لیگ برتر. چه در اسیا . چه در مقدماتی جام جهانی . چه در جام جهانی
۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۰:۳۲
پاسخ
1
1
احسان
نیلسون با تعصب...
۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۷:۱۷
پاسخ
0
1
yaser
فقط رحمتی
۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۲:۰۱
پاسخ
1
3
محمد عباسي
واقعا سيد مهدي رحمتي بهترينه ديگه هر كي هم چيز ديگه اس ميگه از روي تعصب روي تيمش ميگه همين بيرانوند تا دو ماه قبل مثل چي بهش فحش ميدادن
۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۷:۰۷
پاسخ
0
3
بابک
علیرضا بیرانوند
۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۹:۲۷
پاسخ
3
0
مسعوددهقان
علیرضابیرانوند
۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۱:۳۰
پاسخ
3
0
مهدی
فقط علی بیرو :)
۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۷:۱۹
پاسخ
2
0
آ
آرمناک
۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۲:۱۴
پاسخ
0
0
mosy
با منطق رحمتی بهترینه ، با تعصب بیرانوند
۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱:۳۰
پاسخ
0
3
علی شکوه سلجوقی
سید مهدی رحمتی
۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۰:۲۲
پاسخ
0
3
امیر مهدی
نیلسون از همش بهتره
۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۸:۴۴
پاسخ
0
0
علیرضا مسیحا
ب ترتیب مرحوم ناصر حجازی با اخلاف اول...سید مهدی رحمتی
۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۵:۵۳
پاسخ
0
3
arash
عقاب آسیا کیه سید مهدی رحمتیه
۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۴:۵۷
پاسخ
0
3