نقشه شفر مقابل الهلال؛ توپ را بده، بازی را ببر

نقشه شفر مقابل الهلال؛ توپ را بده، بازی را ببر

25461
14:51
02 اسفند 1396
شفر بعد از بازی مالکانه استقلال برابر الریان، امشب به بازی واکنش‌گرایانه روی آورد و البته در این تغییر موفق ظاهر شد. برنامه هوشمندانه شفر برای سپردن توپ به الهلال و استفاده از سرعت بازیکنان هجومی‌اش در نهایت 3 امتیاز بازی را به حساب استقلال واریز کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - شفر بعد از بازی مالکانه استقلال برابر الریان، دیشب به بازی واکنش‌گرایانه روی آورد و البته در این تغییر موفق ظاهر شد. برنامه هوشمندانه شفر برای سپردن توپ به الهلال و استفاده از سرعت بازیکنان هجومی‌اش در نهایت 3 امتیاز بازی را به حساب استقلال واریز کرد.

به گزارش وبسایت نود، هر دو تیم استقلال و الهلال در بازی هفته اول لیگ قهرمانان آسیا مالکیت بالای 60 درصد را به ثبت رسانده بودند و پیش از بازی تصور میشد جنگی برای تحمیل بازی مالکانه بین شفر و دیاز در بگیرد. اما وینفرد شفر از همان ابتدای کار نشان داد تیم‌اش چندان نیازی به نگه داشتن توپ ندارد و برای رسیدن به هدف، بهترین و ساده‌ترین راه را انتخاب کرد. استقلال توپ را به حریف سپرد در حالی که خطوط دفاعی منسجمی را با حضور همه بازیکنان‌اش در جای جای زمین به وجود آورد تا گردش توپ تیم عربستانی برای دروازه رحمتی کمترین خطر را داشته باشد. شفر هم برنامه‌اش برای ایجاد خطر روی دروازه الهلال را روی دوش هافبک‌های سریع خود گذاشت تا اسماعیلی و شجاعیان با کمک حیدری و غفوری با کمترین و البته دقیق‌ترین پاس ممکن توپ را به باکس دفاعی حریف برسانند. تاکتیکی که بارها جواب داد و استقلال چند بار تا آستانه فروپاشی دروازه الهلال پیش رفت و در نهایت هم روی حرکتی که با 4 پاس اجرا شد به گل 3 امتیازی خود رسید.

استقلال که در بازی قبلی 62 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت این بار برابر الهلالی که در بازی مالکانه جزو تیم‌های صاحب سبک آسیا است به مالکیت 40 درصدی قناعت کرد و توپ را به حریف سپرد. البته با برنامه‌ای از پیش طراحی شده. تیم شفر در نیمه اول و ابتدای نیمه دوم تا زمان گل برتری محتاطانه به سمت دروازه حریف حرکت کرد. برنامه‌ای که هم اجازه موقعیت‌سازی را از الهلال گرفت و هم موقعیت‌های گلزنی مناسبی برای آبی‌ها به وجود آورد. اما بعد از به ثمر رسیدن گل برتری شفر نه تنها دستور دفاع صادر نکرد، که شجاعیان، اسماعیلی و مامه تیام را بیشتر از گذشته به باکس دفاعی حریف نزدیک کرد تا اجازه بازیسازی را از تیمی که پایه‌ریزی حملات‌اش از سبک بازی مالکانه و پاسکاری‌های پرتعداد است بگیرد. برنامه‌ای که با وظیفه‌شناسی هافبک‌ها و مهاجمین استقلال به خوبی اجرایی شد و در ادامه نیمه دوم با ورود علی قربانی هم دنبال شد تا استقلال با کمترین فشار ممکن روی خط دفاعی و دروازه‌اش به پیروزی شیرین برسد. با وجود این که الهلال بازیکنان تند و تیزی مثل میلسی، چروتی و اشرف بن شرقی را در اختیار داشت. حالا توانایی شفر در تغییر روش بازی طی یک هفته و موفقیت در این تغییر نشان می‌دهد استقلال با پوست‌اندازی بنیادین روبه‌رو شده و می‌شود آینده جدیدی برای استقلال و سرمربی آلمانی‌اش متصور بود.

 

14002

نظرات کاربران
استقلال
بیرانوند ، آماده باش که اومدیم
۰۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۳:۰۱
پاسخ
4
11
Abedi
مربی با دانش همینطوره باید بتونه سریع تاکتیک تیمشو عوض کنه برای هر بازی نه مثل بعضیا بیاد بازیکنو عوض کنه با همون تاکتیک یا مثل عهد بوق یارگیری نفر به نفر بذاره
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۷:۵۷
پاسخ
1
12
علیرضا
بار ها گفتم شفر مربی بادانش و از همه مهم تر با تجربه ای هست
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۲:۴۲
پاسخ
3
30
پیمان
مربی خوب اونیه که برای هر بازی تاکتیک متفاوتی رو در نظر بگیره نه اونی که بگه فقط ما خوبیم و به ترکیب برنده دست نمی زنم
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۲:۱۲
پاسخ
2
36
24ابدی
تبریک عرب ها رو باید برد
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۹:۰۹
پاسخ
0
35
محمد تاخیری
واقعا خیلی خوب بازیکنامون بازی کردن و یه برد قاطع رو بدست آوردن. همه خوب بودن. از دروازه بان تا نوک حمله. قشنگ معلوم بود که ضعف های الهلال تو دفاع رو آنالیز کرده بودن؛ چون تو بازی با العین هم الهلال دفاعش مشکلایی داشت ولی تو اون بازی خیلی حمله کردن و اذیت کردن دفاع العینو. ولی امروز دفاع استقلال هم مثل حمله اش عالی بود. شفر وکادر فنیشم دانششونو نشون دادن. حقمون برد بود و تونستیم بهش برسیم. تو گروه سختی هستیم و همه تیما خوب و تو یه سطح هستن تقریبا. اینو میشه از تساویای زیاد تو این گروه فهمید. هنوز صعود نکردیم. با یه باخت رتبه‌مون حتی ممکنه تا رده سوم سقوط کنه. باید همینجور با تمرکز و با زرنگی بازی کنیم همه بازیا رو. ایشالا این فصل که شروعش خیلی تلخ بود با قهرمانی جام حذفی و صعود به مرحله یک چهارم نهایی آسیا، پایانش شیرین باشه.
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۹:۲۹
پاسخ
2
34
عشق آبی
وااااای خدای من دمتون گرم با این آنالیز ممنونیم شفر
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۳:۵۱
پاسخ
2
37
تاج
غول کش ماییم..خربین حواسش نبود پنجتا زد
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۷:۴۷
پاسخ
3
46
نبی استقلالی،تراکتوری
وای چه شود دربی 10 اسفند،باتمام احترام به هواداران پرسپولیس، منکه بی صبرانه منتظرم
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۴:۵۵
پاسخ
4
47
آبی سنتر
عالی بود واقعا من وقتی ترکیب رو دیدم گفتم حتما این همه تغییر به خاطر کمبود بازیکن بوده. ولی همه از روی حساب و نقشه بود. دو تا فرشید عالی بودن. باقری اصلا انگار یه بازیکن اروپاییه یا اسماعیلی چقدر دوید انگار دفاع وسطه. چیکار کردی با این بازیکنا شفر جان همه زیر و رو شدن. ممنون
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۰:۵۳
پاسخ
2
45
خسرو
به این میگن یه مربی خوب و با تدبیر نه کسی که اصلا نمیتونه به ترکیب تیمش دست بزنه
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۴:۱۹
پاسخ
3
39
محمد اس اسی
این پیر مرد آلمانی عالیه واقعا باهوشه معلوم میشه موهاشو تو آسیاب سفید نکرده تبریک ب هه ی ایران
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۲:۰۷
پاسخ
1
41
اخوان
دیشب عالی بودید دمتون گرم منتظر مستاجر خدا هستم تا یکم بخندیم شیرینی این برد بیشتر بشه
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۷:۴۷
پاسخ
2
45
وینفردشفرکووویچ
دمت استقلال گرم. برانکوی لجباز
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۰:۰۰
پاسخ
4
41
رهی
مقابل همه تیم ها نمیشه مالک بود،مالک توپ بودن هم ضامن برد نیس
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۸:۳۷
پاسخ
2
41