نماینده مجلس: تعلل در خصوصی‌سازی دولت را به کمک ۸ میلیارد تومانی مجبور کرد

نماینده مجلس: تعلل در خصوصی‌سازی دولت را به کمک ۸ میلیارد تومانی مجبور کرد

659
10:16
28 شهریور 1394
عضو فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به کمک وزارت ورزش به باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس گفت: اگر این باشگاه‌ها طبق قانون خصوصی‌سازی شده بودند چنین هزینه‌هایی را برگردن دولت تحمیل نمی‌کردند.

وبسایت رسمی برنامه نود - عضو فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به کمک وزارت ورزش به باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس گفت: اگر این باشگاه‌ها طبق قانون خصوصی‌سازی شده بودند چنین هزینه‌هایی را برگردن دولت تحمیل نمی‌کردند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از مهر،  اسماعیل کوثری درباره کمک ۸ میلیارد تومانی دولت به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، با بیان این‌که اگر سرخآبی‌ها خصوصی شده بودند دولت مجبور به هزینه این پول نبود، گفت: مجلس تکلیف را درباره باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و دیگر باشگاه‌های دولتی مشخص و قانون خصوصی سازی را وضع کرده است؛ بنابراین مسئولان مربوطه باید دنبال واگذاری آن‌ها باشند تا چنین هزینه‌های هنگفتی از طرف دولت پرداخت نشود.

نماینده مردم تهران، ری، ‌شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: اقدامات واگذاری باشگاه‌ها به دلیل قیمتی که گذاشته شده، چندین مرحله پیش رفت ولی نتیجه‌ای حاصل نشده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: در چنین شرایطی است که دولت کمک هایی از این قبیل را برای این باشگاه‌ها درنظر می‌گیرد؛ درحالیکه باید بحث خصوصی سازی به طور قطعی پیاده و باشگاه‌ها واگذار شوند و حتی اگر لازم است با قیمت پایین تر از مطرح شده واگذاری صورت پذیرد چراکه این کار بهتر از صرف هزینه‌های این چنینی است که بر گردن دولت تحمیل می‌شود.

کوثری تصریح کرد: دست اندرکاران اجرای قانون خصوصی‌سازی باید پیگیر موضوع واگذاری باشند و این امر با رعایت همه ضوابط امنیتی، فرهنگی و اخلاقی باید اجرایی شود زیرا اگر مردم این باشگاه‌ها را در دست بگیرند به این دلیل که خودشان اداره می کنند بهتر خواهد بود و دیگر این طور نیست که چشم این باشگاه‌ها به دست دولت یا وزارت باشد که پولی به آن‌ها پرداخت کنند.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت خاطرنشان کرد: به هرحال اگر این کمک‌ها تمایل دولت به حفظ باشگاه‌ را برساند کار غلطی است ولی به این دلیل که تا به حال به این شکل بودجه استقلال و پرسپولیس از وزارت ورزش یا دولت تأمین شده است، این روال قطع نمی‌شود و اکنون باید از سازمان خصوصی سازی پرسید که چرا بعد از چند مرحله اقدام هنوز به مرحله نهایی نرسیده است.

 

 

2051

نظرات کاربران