نوجوانان در آستانه صعود به جام جهانی شیلی /ایران باخت، عربستان شاکی شد

نوجوانان در آستانه صعود به جام جهانی شیلی /ایران باخت، عربستان شاکی شد

1144
13:12
22 شهریور 1393
هرچند تیم ملی نوجوانان ایران که در مسابقات جام ملت‌های آسیا در این رده خوش درخشیده و توانسته به مرحله یک‌چهارم نهایی این رقابت‌ها برسد اما پنجشنبه‌شب به تیم ملی نوجوانان سوریه باخت.

به گزارش وب سایت برنامه نود، البته ملی‌پوشان ایران به‌رغم شکست دو بر یک مقابل سوریه به‌عنوان تیم نخست گروه چهارم به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کردند و از این بابت مشکلی در سر راه تیم مصطفی قنبرپور پیش نیامد. اما این شکست باعث شد تا حسابی سر و صدای مسئولان فوتبال عربستان در بیاید. آنها که در بازی همزمان این گروه با تیم قطر به تساوی یک بر یک رسیده بودند، اعتقاد داشتند ایران از روی عمد به سوریه باخته تا راه صعود سعودی‌ها را سد کند. شنیده‌ها حاکی از آن است که مسئولان فدراسیون فوتبال عربستان حتی شکایت خود را هم تنظیم کرده‌اند و قرار است به‌زودی آن را برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کنند. به هر تقدیر سفیدپوشان کشورمان فردا عصر و از ساعت 17:30 باید به مصاف تیم قدر کره‌شمالی بروند تا در صورت برد احتمالی و صعود به جمع چهار تیم نهایی برسند و سهمیه جام‌جهانی نوجوانان شیلی را کسب کنند. البته تیم کره شمالی از تیم های قدرتمند رقابتهاست و دو دوره پیش در ازبکستان قهرمان شد.

مصطفی قنبرپور، سرمربی تیم ملی نوجوانان پس از باخت ایران برابر سوریه گفت: تیم ایران با توجه به کسب دو برد دربازیهای گذشته صعود خود را به مرحله بعدی مسابقات مسجل کرده بود و به همین دلیل در دیدار برابر سوریه از تمام بازیکنان ذخیره به غیر از دروازه بان سوم استفاده کردیم تا هم انگیزه ای برای آنها شود و هم فرصت استراحت به بازیکنان اصلی جهت دیدارحساس  مرحله بعدی برابر کره شمالی داده باشیم.

قنبرپور در پاسخ به سوالی مبنی بر بهتر بازی کردن و برتری تیم ایران در نیمه دوم مسابقه گفت: تنها نکته ای که از بازیکنان در بین دو نیمه خواستم تمرکز بود و همچنین با انجام چند تعویض و ترمیم نقاط ضعف توانستیم تیم برتر میدان باشیم و روند بازی به نفع تیم ما شود. همانطور که شاهد بودید توانستیم در دقایق پایانی به یک گل هم برسیم که به دلیل آفساید توسط داور مسابقه مردود اعلام شد.

وی در پایان گفت: به دلیل اینکه بازیهای ما در هر مرحله سخت تر می شود، به بازیکنان اصلی استراحت دادم تا در مقابل کره شمالی از لحاظ جسمانی خسته نباشند و بازی قابل قبولی را از خود به جای بگذارند.

 

نظرات کاربران