نوع همکاری ایران و قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص شد

نوع همکاری ایران و قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص شد

12930
09:54
27 دی 1396
یک روزنامه انگلیسی از نوع همکاری دقیق ایران و قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ پرده برداشت.

وبسایت رسمی برنامه نود - یک روزنامه انگلیسی از نوع همکاری دقیق ایران و قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ پرده برداشت.

به گزارش وب سایت نود، بر اساس گزارش سایت «زیت آنلاین» آلمان، قطر از آنجایی که تعداد ورزشگاه‌هایش برای میزبانی از مسابقات جام جهانی 2022 کم است، به اندازه کافی جا برای اسکان هواداران فوتبالی که از سراسر دنیا به این کشور سفر خواهند کرد، ندارد و در کنار اینها پروژه‌های آماده‌سازی جام جهانی به کندی پیش می‌رود، مسئولان قطری در حال مذاکره با ایران درباره همکاری با یکدیگر در این رابطه هستند.

در ادامه این گزارش آمده است؛ برای میزبانی از مسابقات جام جهانی 2022، قطر ممکن است از حمایت ایران در این زمینه بهره ببرد. بر اساس گزارش روزنامه انگلیسی «اِکونومیست» مذاکرات مسئولان قطری و ایرانی در زمینه پذیرای و اسکان دادن بخشی از هواداران فوتبالی جام جهانی 2022 در دو جزیره ایرانی کیش و قشم در جریان است. با این وجود بعید به نظر می‌رسد که ایران بخواهد از برخی بازی‌ها میزبانی کند.

«زیت آنلاین» در ادامه نوشت؛ این کشور حوزه خلیج فارس در تقلاست تا به تعهدات خود برای میزبانی از مسابقات جام جهانی 2022 عمل کند و بر اساس گزارش «اِکونومیست» قطر قادر نخواهد بود 100 هزار اتاق هتل برای هواداران خارجی فوتبال در جریان برگزاری جام جهانی تأمین کند. انتظار می‌رود قطر در جریان میزبانی از جام بیست‌ودوم تنها 45 هزار هوادار را در هتل‌های خود اسکان بدهد. قطری‌ها برای اسکان دادن و پذیرایی از این افراد شاید مجبور شوند از کشتی‌ها تفریحی بزرگ استفاده کند و حتی کمپ کارگران مهاجر را برای این منظور بازسازی کنند.

طبق گزارش این روزنامه انگلیسی، بعید به نظر می‌رسد قطر بتواند 12 ورزشگاهی را که قول ساختش را برای میزبانی از مسابقات جام جهانی 2022 را داده بود، بتواند به موقع تکمیل کند. پیش‌بینی می‌شود تنها 8 ورزشگاه از 12 ورزشگاه تا آن موقع تکمیل شود. پیش از این امارات اعلام آمادگی کرده بود تا در زمینه میزبانی از برخی بازی‌های جام جهانی به قطر کمک کند، اما از ماه ژوئن سال 2017 روابط دیپلماتیک دو کشور تیره و تار شده است و در کنار امارات نیز عربستان و بحرین هم روابط دیپلماتیک خود را با قطر به دلایلی از جمله روابط خوب با ایران قطع کردند.

 

2051

نظرات کاربران
CR 6+4 FCP
أخه نمیاند که تو اهواز بسازند اگر هم قرار باشه بسازند تو کیش یا شاید قشم این کار رو می کنند.
۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۶:۵۱
پاسخ
0
3
هوادار
ایران باید استادیوم های امام رضا و نقش جهان و استادیوم اختصاصی فولاد اهواز رو پیشنهاد بده، امکانات هتلینگ خوبی هم دارن این شهرها، شاید قطر با یکی دوتاشون موافقت کنه، واقعا موقعیت خوبی میشه.
۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۴۴:۱۶
پاسخ
0
3
مهرداد م
با این همه محدودیتی که برای توریست که داریم امکانش صفر درصده
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۸:۰۳
پاسخ
7
29
z.z
بعضی از جزایر منطقه ازاد گردشگری هستند و نیاز به ویزا ندارند و هیچ محدودیتی هم ندارند پس لطفا شما درصد تعیین نکن
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۳:۴۶
2
7
بهشت جهان سومی
ایران ورزشگاه عضدی رشت و ثامن مشهد رو پیشنهاد میکنه خودمون موجبات خنده ایم
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۴:۳۸
پاسخ
4
31
مهدی
مارات نیز عربستان و بحرین هم روابط دیپلماتیک خود را با قطر به دلایلی از جمله روابط خوب با ایران قطع کردند.؟؟؟؟؟ رابط خوب با ایران باعث قطع روابط قطر با این کشورها شده؟؟؟ یعنی همه ی اتفاق ها به خاطر ایران افتاده؟؟؟؟ ایران و قطر اینقدر رابطه ندارند که به خاطرش این اتفاق ها به افته . دلیل این اتفاقات . روابط قطر با ترکیه هستش نه ایران . ترکیه با قطر قردادهای نظامی مختلفی امضا کرده . در ضمن ترکیه در قطر پایگاه نظامی داره .و خیلی چیز های های دیگه . روابط ترکیه با قطر . باعث این اتفاق ها شده نه ایرانی که قرداد مهمی با قطر نداره . در ضمن جزیره ها ایران اگه در اختیار قطر در جام جهانی قرار بگره مطمین باشید قطر بعد جام جهانی ادعای مالکیت اون ها خواهد داشت . بهتر هستش مسولین کشور سعی کنند زیر ساخت ها رو برای اینده اماده کنند تا شاید در اینده ایران مزبان جام جهانی فوتبال بشه وگرنه با این حرف ها دل مردم رو خوش نکنند .موفق باشید
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۴:۴۸
پاسخ
17
9
ح.ک
امیدوارم دولت این فرصت طلایی رو از دست نده و از اختلاف کشورهای عربی با قطر بهترین استفاده رو بکنیم
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۰:۴۵
پاسخ
0
91
محمدمهدی پرسپولیسی
اگه تو ایران بازی کنن چی میشه فکرشم هیجان انگیزه
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۵:۳۱
پاسخ
1
86
پرسپولیسی
اگه اون 4 تا استادیوم رو تو اهواز بسازن عالیه چون همین الان 3 تا تیم اهوازی تو لیگ داریم
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۷:۴۲
پاسخ
34
48
چوک میناب
این بهترین فرست برای ایران هستش که با هزینه قطر دو سه تا ورزشگاه و هتل در جنوب کشور بسازن.
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۴:۳۱
پاسخ
0
110
محمد**
احسنت به دوست فرصت طلبمون
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۷:۱۰
1
42
اسماعیل
خیلی شگفت انگیز میشه ایران هم بتونه در این پروسه بزرگ به قطر همکاری کنه و چند ورشگاه بتونه در این میان بسازه تا وضعیت ورزشگاه های ایران بخاطر این موضوع بهتر بشه و حتی ایران هم شناخته تر بشه برای جای توریستی افرادی که در ایران ساکن می شوند مطمئناً می توانند سفیری خیلی خوب برای شناختن کشورمان به کشورشان باشند خدا کنه مسئولین ذی ربط کاری کنند شانسیه که در خونمونو زده پس بهترین عملکردو به نمایش بگذارید
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۸:۳۳
پاسخ
2
109
Mani
مشکل فرهنگی داداش
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۰:۵۹
1
6
مستاجر خدا
ما هیییچ کمکی به این جور میزبانیها اونم تابستون نمیتونیم کنیم
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۰:۴۴
پاسخ
87
33
اهورا
الان چرا همه مخالفت کردن؟ یعنی متوجه نشدید چرا؟ تو دنیای خیالی که زندگی نمیکنید احیانا؟
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۳:۰۷
2
7
توريني
ايران؟؟ ميزباني جام جهاني؟ رويا هم نيست بلکه افسانه هست
۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۵:۱۳
پاسخ
12
116