نکاتی از قرعه کشی یک چهارم نهایی لیگ اروپا؛ بازگشت کارلتو به لندن

نکاتی از قرعه کشی یک چهارم نهایی لیگ اروپا؛ بازگشت کارلتو به لندن

4093
19:06
24 اسفند 1397
قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا عصر امروز برگزار شد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از یوفا، ساعتی بعد از انجام قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، قرعه کشی همین مرحله از رقابت های لیگ اروپا نیز انجام شد و تیم های حاضر در این مرحله رقبای خود را شناختند. 

بر این اساس در روز های 11 و 18 آپریل شاهد تقابل های ناپولی-آرسنال، ویارئال-والنسیا، بنفیکا-فرانکفورت و اسلاویا پراگ-چلسی خواهیم بود. تقابل این تیم ها نکاتی را در پی داشته که در ادامه خواهیم خواند:

ناپولی (ایتالیا)- آرسنال (انگلیس)

کارلو آنچلوتی در فاصله سال های 2009 تا 2011 هدایت چلسی،دیگر تیم لندنی را به عهده داشت و در این سال ها 4 بار برابر آرسنال قرار گرفت. چلسی با هدایت کارلتو در این بازی ها 3 بار برد و تنها یک شکست را تجربه کرد. دو تیم ناپولی و آرسنال در مرحله گروهی فصل 14-2013 لیگ قهرمانان در کنار هم قرار داشتند و هر کدام، یک پیروزی 2-0 در میزبانی های خود کسب کردند. در پایان مرحله گروهی، آرسنال و دورتموند با 12 امتیاز به مرحله بعد رسیدند و ناپولی با همین تعداد امتیاز، به دلیل تفاضل گل کمتر حذف شد.

ویارئال (اسپانیا)- والنسیا (اسپانیا)

فاصله این دو شهر در ساحل شرقی اسپانیا تنها 60 کیلومتر است و از تقابل این دو تیم به عنوان دربی کمونیتات یاد می‌شود. این تقابل، یادآور تقابل دو تیم در نیمه نهایی جام یوفا فصل 04-2003 است. بازی رفت در ال‌مادریگال بدون گل به پایان رسید و در بازی برگشت والنسیا با پنالتی میستا برنده و فینالیست شد. 

همان پیروزی، آخرین پیروزی والنسیا در مسابقات رفت و برگشتی اروپایی مقابل تیم های اسپانیایی بوده، از آن تاریخ تاکنون والنسیا 4 بار با تیم های اسپانیایی در مراحل حذفی رقابت های اروپایی مواجه شده و هر 4 بار شکست خورده است. از جمله مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا فصل 16-2015 که والنسیا با قانون گل زده در خانه حریف در مقابل بیلبائو حذف شد.

بنفیکا (پرتغال)- آینتراخت فرانکفورت (آلمان)

این دو تیم اولین بار در رقابتی اروپایی مقابل یکدیگر خواهند ایستاد. لوکا یوویچ پدیده این روزهای فوتبال اروپا که در تمامی رقابت ها 21 گل برای آینتراخت زده (از جمله گل پیروزی بخش مرحله قبل مقابل اینتر) اکنون رسما بازیکن بنفیکاست و دومین فصل از قرارداد قرضی دوساله خود با آینتراخت را پشت سر می‌گذارد. 

در سمت مقابل نیز هریس سفروویچ پیش از پیوستن به بنفیکا در سال 2017، سه فصل برای فرانکفورت بازی کرد. او 86 بار برای تیم آلمانی به میدان رفت و 16 بار نیز موفق به گلزنی شد.

اسلاویا پراگ (جمهوری چک)- چلسی (انگلیس)

این دو تیم تاکنون تقابلی با یکدیگر نداشته اند اما از تقابل با تیم های کشور حریف، خاطرات متضادی دارند. سنگین ترین شکست اروپایی اسلاویا پراگ در لندن و مقابل همشهری چلسی، آرسنال رقم خورده است؛ شکست 7-0 در مرحله گروهی لیگ قهرمانان فصل 08-2007. در سمت مقابل، چلسی هرگز در تقابل با تیم های جمهوری چک در اروپا شکست نخورده و 3 پیروزی و 3 تساوی در کارنامه خود می‌بیند.

میروسلاو استوچ، بازیکن کنونی اسلاویا در سال های 2006 تا 2009 در عضویت چلسی بود، هرچند در تمامی این سال ها تنها 5 بار (و در تمامی دیدارها به عنوان بازیکن تعویضی) به میدان رفت.

7712

نظرات کاربران
حسنعلی اکبری
اسلاویا پراگ واقعا تیم قدرتمندیه تو لیگش هم فوق العاده داره کار میکنه انشاء الله که چلسی میبرتش
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۹:۱۰
پاسخ
11
8