نکات جالب از اولین حریف آسیایی پرسپولیس؛ نسف جوان شده

نکات جالب از اولین حریف آسیایی پرسپولیس؛ نسف جوان شده

12718
16:06
24 بهمن 1396
وبسایت رسمی برنامه نود - پرسپولیس امروز در نخستین دیدار خود در فصل 2018 لیگ قهرمانان آسیا میزبان نسف ازبکستان خواهد بود.

وبسایت رسمی برنامه نود - پرسپولیس امروز در نخستین دیدار خود در فصل 2018 لیگ قهرمانان آسیا میزبان نسف ازبکستان خواهد بود.

به گزارش وبسایت نود، در گروهی که پرسپولیس، السد، الوصل و نسف حضور دارند شاید نماینده ازبکستان که از طریق پلی‌آف به این بازی‌ها رسیده ساده‌ترین تیم گروه تلقی شود با این حال تجربه نشان داده که نباید در چنین سطحی تیمی را دست کم گرفت.

نسف فصل گذشته نایب قهرمان لیگ ازبکستان شد و به پلی‌آف لیگ قهرمانان راه یافت. فصل گذشته فوتبال ازبکستان حدود 75 روز پیش به پایان رسید و فصل جدید این رقابت‌ها هنوز آغاز نشده، لذا نمی‌توان در مورد این تیم که هنوز در دوران آماده‌سازی است نظر قطعی داشت.

فصل 2017 و نایب قهرمانی
برای تیمی که سابقه قهرمانی در لیگ ازبکستان نداشته کسب عنوان نایب قهرمانی نیز افتخار محسوب می‌شود. پرندگان هما (لقب نسفی‌ها) پیش از این یک بار نیز در فصل 2011 این عنوان را کسب کرده بودند با هدایت روزیقل بردیف فصل گذشته نیز نایب قهرمان شدند و عنوان بهترین خط دفاعی لیگ ازبکستان (با 18 گل خورده در 30 بازی) را نیز به خود اختصاص دادند. کسب 62 امتیاز از 30 بازی نشان از عملکرد مثبت شاگردان بردیف در فصل 2017 داشته و شاگردان این مربی با 58 گل زده در 30 بازی پس از لوکوموتیو که قهرمان لیگ ازبکستان شده بود دومین خط حمله برتر لیگ را در اختیار داشتند. بردیف سرمربی این تیم در ماه اکتبر سال گذشته میلادی به طور موقت هدایت تیم ملی ازبکستان را بر عهده داشت که طی آن ازبک‌ها در یک بازی دوستانه مقابل تیم ملی امارات با یک گل مغلوب شدند.

تغییرات متعدد در ترکیب
پس از کسب نایب قهرمانی در لیگ، چند بازیکن اصلی نسف از این تیم جدا شدند. شهباز ارکینف که سابقه حضور در فوتبال ایران با پیراهن پاس را داشته به تیم بخارا پیوست و دلشاد رخمتولائف، شرزاد آزاموف، اکمل شوراخمدوف، فرخ سیفیف، بخروم عبدالرخیموف و الدوربک سویونوف همگی به پاختاکور پیوستند. به رغم اینکه ارکینوف فصل گذشته در 17 بازی برای نسف به میدان رفته بود اما سایر بازیکنانی که همگی به پاختاکور نقل مکان کردند جزو بازیکنان اصلی نسف بودند. در مقابل نسف بازیکنانی چون موراد توشماتوف، عمر اشمورادف، سانجار رشیدوف، میریگیاس سلیمانوف، جاسور خاسانوف و دلشاد خوشباکوف را از لیگ ازبکستان، اسلاوکو لوکیچ از لیگ اسلواکی به ترکیب خود اضافه کرده است.

امید به جوانان
ترکیب 27 نفره نسف برای لیگ قهرمانان میانگین سنی 23.4 سال دارد و ترکیب جوانی محسوب می‌شود. نسف با میانگین سنی 25 سال مقابل نماینده اردن در پلی‌آف به میدان رفت و یک بازیکن 18.5 ساله در ترکیب خود داشت. نکته جالب در لیست بازیکنان نسف حضور 15 بازیکن با شرایط سنی زیر 23 سال و زیر 21 سال  فوتبال ایران است که نشان از جوانگرایی شدید این باشگاه و تمرکز به میدان دادن به جوانان دارد. نسف در دفاع چپ، هافبک دفاعی، هافبک هجومی و خط حمله امید به بازیکنان جوانی بسته که می‌توانند آینده‌سازان فوتبال ازبکستان و این باشگاه باشند.

نسف را دست کم نگیرید
روی کاغذ نسف شانسی مقابل پرسپولیس نخواهد داشت. حضور هواداران پرسپولیس و همچنین حضور پرتعداد بازیکنان جوان و بی‌تجربه در ترکیب این تیم می‌تواند شرایط را به شدت به سود پرسپولیس کند. سرمربی و هافبک این تیم روز گذشته در کنفرانس خبری اعلام کردند که به دنبال کسب یک امتیاز از این بازی هستند و احتمالا نسف با چینشی دفاعی بازی را آغاز خواهد کرد. با این  حال نباید فریب نسف را خورد. سرخ ها اگر تیم یکدست بردیف را اگر دست کم بگیرند ممکن است پرسپولیس ضربه بدی بخورد و سه امتیاز خانگی به خطر بیافتد. هرچند برانکو نشان داده تیمی را دست کم نمی‌گیرد و روز گذشته نیز به این موضوع تاکید داشت.

 

چیا فوادی

 

نظرات کاربران
آلن راجرز
نفس نسف بند آمد
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۱:۲۵
پاسخ
0
5
EBI
پرسپولیس1 نسف0
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۹:۱۱
پاسخ
2
19
۶۶۶۶۶
۲بر ۰ می بریم
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۲:۴۲
پاسخ
12
67