نکته/ درباره لیگ برتر زود قضاوت نکنیم

نکته/ درباره لیگ برتر زود قضاوت نکنیم

4993
15:26
19 مرداد 1394
برسیم به دلیل؛ آن چیزی که این روزها بیشتر از روزنامه‌های ورزشی و حتی برنامه‌های ورزشی و سایت‌های ورزشی بر افکار عمومی تاثیر گذاشته است، شبکه‌های اجتماعی است.

وب سایت رسمی برنامه نود-یکی از پیشکسوتان فوتبال می‌گفت: «در این دو هفته‌ای که از لیگ گذشته همه طوری برخورد می‌کنند که انگار هفته‌های آخر لیگ است. از همین اول لیگ بحث اخراج برانکو مطرح می‌شود و ناکارآمدی یحیی گل‌محمدی و منصوریان و اسکوچیچ. چرا اینقدر همه زود قضاوت می‌کنند؟»

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود و به نقل از روزنامه فرهیختگان، این پیشکسوت راست می‌گوید، هنوز برای قضاوت کردن کمی زود است اما با توجه به فصل نقل و انتقالات و بازیکن‌هایی که تیم‌ها گرفته‌اند و این یکی دو بازی اول، قضاوت‌ها انجام می‌شود. اما این زود قضاوت کردن‌ها دلیل دیگری هم دارد. اینکه پیشکسوتان باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس هنوز دو هفته نشده شروع به انتقاد می‌کنند هم در نوع خودش جالب است. یکی خواستار اخراج کرار است، آن یکی می‌خواهد برانکو اخراج شود. جدول دوهفته‌ای را که نمی‌شود ملاک قرار داد.

برسیم به دلیل؛ آن چیزی که این روزها بیشتر از روزنامه‌های ورزشی و حتی برنامه‌های ورزشی و سایت‌های ورزشی بر افکار عمومی تاثیر گذاشته است، شبکه‌های اجتماعی است. کری‌خواندن‌های هواداران در شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک و اینستاگرام روی ذهن کارشناسان هم اثر گذاشته است. مثلا شنبه عکسی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که رده‌های سه استقلال حاضر در لیگ برتر را نشان می‌داد و مضمونش این بود که تیم‌های استقلال تهران، استقلال اهواز و استقلال صنعتی خوزستان اول، پنجم و ششم هستند و پرسپولیس در رده دوازدهم جدول است و سه استقلال با هم روی سر پرسپولیس قرار دارند. بر همین اساس چند پیشکسوت پرسپولیس مصاحبه کرده بودند که ‌ای فغان، چرا باید چنین اتفاقی بیفتد و سه استقلال بالای سر پرسپولیس باشند؟ کسی نیست به این پیشکسوتان بگوید که پرسپولیس در بازی اول چند غایب داشت و در بازی دوم شرایط آب و هوایی مساعد نبود.

در اینکه پرسپولیس ضعف‌هایی دارد شکی نیست، اما هنوز دو هفته از لیگ برتر گذشته و قضاوت درباره عملکرد پرسپولیس، نمی‌تواند قابل قبول باشد. هرچند کار این تیم سخت است. بعضی‌ها از همین الان پیش‌بینی کرده‌اند برانکو ممکن است با فولاد خوزستان را در اهواز نبیند. در این وضعیت نگران‌تر از برانکو و هواداران، مدیران پرسپولیس هستند که جایگاه‌شان ممکن است با این ناکامی‌ها، لرزان‌تر هم بشود.

 

نظرات کاربران