نکته/ پرسپولیس – طارمی؛ معامله اي دو سر برد يا دو سرباخت؟

نکته/ پرسپولیس – طارمی؛ معامله اي دو سر برد يا دو سرباخت؟

75231
18:01
18 دی 1396
انتقال مهدي طارمي به الغرافه قطر مهمترين نقل و انتقال زمستاني فوتبال ایران تا اينجاي فصل است . انتقالي كه هر دو طرف یعنی باشگاه و طارمي مي توانند از آن هم سود ببرند و هم زيان .

وب سایت رسمی برنامه نود- انتقال مهدي طارمي به الغرافه قطر مهمترين نقل و انتقال زمستاني  فوتبال ایران تا اينجاي فصل است . انتقالي كه هر دو طرف یعنی باشگاه و طارمي مي توانند از آن هم سود ببرند و هم زيان .

 

بررسی سودهای این انتقال:

قرارداد طارمي در پايان فصل با پرسپوليس به پايان مي رسد ، از آنجايي كه طارمي در پايان فصل بازيكن آزاد مي شد مي توانست خيلي راحت و بدون پرداخت پولي به عنوان بازيكن آزاد به هر تيمي كه مي خواست برود. طبق مصاحبه امروز افشين پيرواني ، باشگاه بارها به او پيشنهاد تمديد قرارداد داده كه طارمي نپذيرفته است ، در اين شرايط بهترين كار براي پرسپوليس براي بازيكني كه دلش با اين تيم نيست فروش او به الغرافه بود كه مشتري دست به نقدي هم بود.

نکته دیگر این است که طارمي مدتهاست قصد بازي در خارج از كشور را دارد. بازي در ليگ ستارگان قطر مي تواند شروع خوبي براي مهدي طارمی در سال جام جهاني باشد ، باتوجه به اتفاقات چندماهه اخير و محروميتي كه نصيب پرسپوليس شد طارمي مي خواهد از اين فضا فاصله بگيرد و در پايان فصل با درخشش در جام جهاني به اروپا برود. فراموش نكنيد دايي، نكونام و كريمي هم با درخشش در تيمهاي عربي به اروپا رفتند. این نکته نباید فراموش شود که در اين ماجرا مثالهای نقضی هم داریم.

 

بررسی ضررهای این انتقال:

پرسپوليس فقط دو مهاجم تخصصي به نامهای منشا و عليپور دارد و از دو پنجره نقل و انتقالاتی هم محروم است. اگر يكي از آنها مصدوم يا محروم شود،  با توجه به بازيهاي فشرده پرسپوليس در ليگ و آسيا مطمئنا دست برانكو در پوست گردو مي ماند. برخی معتقدند شايد معرفت حكم مي كرد با توجه به محروميت پرسپوليس كه به واسطه مدیریت وقت باشگاه و خود طارمی به وجود آمد مهدي طارمي براي بدست آوردن دل هواداران هم شده در پرسپوليس مي ماند و جبران مافات مي كرد اما او چمدانها را بست و به قطر سفر کرد. حركتي كه خشم بخش قابل توجهي از هواداران پرسپوليس را برانگيخته است. انتقالي كه اگر با عدم نتيجه گيري پرسپوليس در ادامه فصل همراه باشد هواداران هرگز او را نخواهند بخشيد. هر چند با توجه به وضعیت لیگ، امکان قهرمان نشدن پرسپولیس در لیگ کم است اما به قول آن جمله معروف، در فوتبال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست!

 

نظرات کاربران
سید مجتبی
قطع کردی بد کردی اشتباه پشت اشتباه کسی که باعث بانی این همه گرفتاری پرسپولیس شد داره میره هر مشکلی واسه تیم پیدا ایجاد شد خود شخص شخیصش مقصره ولی همه طرفدارا بدونن این نام است که میماند فقط پرسپولیس رو عشقه
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۴۲:۰۹
پاسخ
1
10
پوریای پرسپولیسی
بری دیگه برنگردی
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۳:۲۱
پاسخ
6
2
y.m
بیرانوند هم لنگه همینه اونم باید از تیم بره اینا نبودنشون بهتر از بودنشونه چون به جز حاشیه و اعصاب خوردی آخرش چیزی واسه ما ندارن با این حال بهتره دیگه در موردشون صحبت نکنیم فقط پرسپولیس رو عشقه که با همه این ناملایمات به راه خودش ادامه میده تا قهرمانی بود ونبود اینا تاثیری توی هستی پرسپولیس بزرگ نداره خیلی زود هم فراموش میشن فقط اسم کسایی توی تاریخ باشگاه وهوادارا میمونه که خون پرسپولیسی توی رگ هاشونه مرام پرسپولیسی دارن عشق است پرسپولیس بزرگ عشق است پرسپولیسی با اصالت
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۰:۴۸
پاسخ
2
7
علیرضا
طارمی با زیاده خواهی خودشو نابود کرد قطعا اگر در ایران میموند پیشرفت بیشتری میکرد. سرونوشت او هم مانند رفعیی میشود.
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۴۳:۰۰
پاسخ
2
6
علی رضا
به نظر من بهتر که رفت.
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۷:۱۰
پاسخ
6
2
farhad
ولی به نظرم انقد که پرسپولیس در حق طارمی ظلم کرد اون کاری نکرد.طارمی 2 ساله میخواد بره.تو این 2 سال باشگاه های یونانی و ترکی میخواستنش و پرسپولیس نذاشت بره.تو قضیه ریزه اسپور هم محرومیت پرسپولیس ربطی به طارمی نداره این پرسپولیس بود که تو قرارداد دست برد نه طارمی.اون اشتباه کرد و تاوانشو با محرومیت داد.پرسپولیس که میدونست با ریزه قرارداد داره نباید باهاش قرارداد میبست حالا که بسته باید تاوان بده و این تقصیر طارمی نیست.کاملا هم مشخصه زمانی که تو ریزه بود از ایران انقد رو مخش راه رفتن برگرده که اخرش هوایی شد.اگه همون ترکیه میموند هیچ کدوم از این اتفاقات نمیوفتاد.
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۱:۴۶
پاسخ
13
9
امییییییییررررررررر
بیایم یاد بگیریم همدیگرو قضاوت نکنیم .تا حالا شده یه کاری رو از روی اجبار و یا به خیلی از دلایل انجام بدین که شاید از دید بقیه ادما اون کار یه کاره زشت و زننده و بد باشه و قضاوت دیگران اذیتتون کنه؟؟؟تا وقتی که با کفش کسی راه نرفته باشی نباید راجع به راه رفتن اون شخص قضاوت کنی.اینکه کار مهدی خوب بوده یا بد قضاوتش با خودش و خداش.ماها از بیرون ماجرا رو میبینیم نباید انقدر راحت تهمت بزنیم و قضاوت کنیم که به خاطر پول بود یا هر چی دیگه.بیاید همدیگرو قضاوت نکنیم شاید تهه تهه تهه تاریک ترین کارای ادما یه دلیل روشن وجود داشته باشه که ما ازش بی خبریم
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۹:۴۷
پاسخ
1
12
احسان پرسپولیسی
همه ی روزی میان ی روزی میرن خوبی و بدی میمونه ما هم فحاشی نمیکنم برای همه بازیکن های لیگ ارزوی موفقیت میکنم از هر تیمی میخواد باشه مهم پیشرفت فوتبال ایران هست
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۷:۱۳
پاسخ
0
12
عشق سرخ
ما زیاران چشم یاری داشتیم ..خود غلط بودآنچه میپنداشتیم مصاحبه طارمی ۵ سال بعد:بزرگترین اشتباهم رفتن از پرسپولیس بود.........چقدر این جمله آشناست !!!!!
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۵:۳۷
پاسخ
1
9
امیرم
شک نکن یک سر بردش حتمیه اونم برد پرسپولیسه , طارمی خودش میدونه و آیندش . اسم پرسپولیس خیلی بزرگه واس این آقا , ایشون از نظر فنی در حد متوسطه (مقایسه کنید با امثال فرشاد پیوس و علی دایی و ... نه با مهاجمان فعلی وطنی) مطمئن باشید اونجا با چند تا موقعیت که از دست بده تبعید میشه به نیمکت بعدشم سکو بعدشم آرزوی برگشت میکنه. درسته محرومیم از جذب بازیکن جدید اما علیپور و منشا و حتی مهاجمین تیم امید و جوانان پرسپولیس ارجحیت دارن به ایشون که یه روز ادعای بزرگتر تیم بودن داره , یه روز هیس نشون میده , اول هر فصل هم داره خودشو ترانسفر میکنه به اروپا . فقط بدیش اینه که اروپاییا با ادعا بازیکن نمیگیرن با عملکرد بازیکن میگیرن. رضا حقیقی و پیام صادقیان رو یادتونه؟ ایشون از نظر فنی در حد دوستای اینها هم نیست . فقط امیدوارم مدیریت باشگاه یه کم سفت بایسته جلوی برگشت امثال ایشون و به هوای دو تا آقای گلی و 34 گل زده (از حداقل 200 تا موقعیت) راه برگشت براش نسازه.
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۳:۵۱
پاسخ
0
13
پرسپولیس
من تو زندگیم یاد گرفتم چشم یک نفر دنبال کارم باشه یا دل یکی رو شکسته باشم تو اون کار خیر نمیبینم چه برسه یه ملت ازت ناراضی باشن یا دلشون رو شکسته باشی اما تقصیر مدیریت جدید هم هست که تدبیر نداره که حساب کتاب نکرده با دوتا مهاجم دو فصل ممنوع از نقل وانتقال چطور بزارم مهاجم 6 دانگم بره اومد یکی مسدوم شد محروم شد چند ماه تا پایان فصل نموده هنوز با هیچ کی تمدید نکرده اومدو همه خواستن جدا بشن خدشون میخوان برن تو زمین
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۹:۴۱
پاسخ
1
9
arya pad
هیچ پولی گیر پرسپولیس نمیاد همشو باید بدن به ریزه اسپور ..طبق توافقی که کردن پول ترانسفر طارمی واسه ریزه اسپوره
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۶:۰۲
پاسخ
8
4
آمیلی
قطعا باشگاه ضرر کرده به خاطر دو سه میلیارد طارمی رو فروختن آخه دو میلیارد برای باشگاه هم شد پول آگه قهرمان نشدیم چی ...
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۵:۳۴
پاسخ
13
1
عشق فقط پرسپولیس
درسته مهدی طارمی بد موقعی رفت اما او بازی بسیاری خوبی برای پرسپولیس کرده وزحمت کشیده امیدوارم موفق باشه
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۲:۳۴
پاسخ
4
6
امیر استقلالی
با توجه به محرومیت پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقال نباید نماینده ‌کشورمون رو تو بازی های آسیایی ترک میکرد.(پاینده باد ایران و مردمانش)
۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۲:۲۷
پاسخ
1
13