نکونام:از حضورم در جمع 10 بازیکن تاریخ آسیا خوشحالم

نکونام:از حضورم در جمع 10 بازیکن تاریخ آسیا خوشحالم

23177
02:07
27 آذر 1395
وبسایت رسمی برنامه نود - مربی تیم ملی فوتبال ایران از اینکه در جمع 10 بازیکن تاریخ‌ساز فوتبال آسیا انتخاب شده‌ام، خوشحالم.

وبسایت رسمی برنامه نود - مربی تیم ملی فوتبال ایران از اینکه در جمع 10 بازیکن تاریخ‌ساز فوتبال آسیا انتخاب شده‌ام، خوشحالم.

به گزارش وبسایت نود ، به تازگی سایت معتبر اسپورت 360 گزارشی از برترین‌ فوتبالیست‌های آسیا منتشر کرده که در این فهرست 10 نفره نامه دو بازیکن مطرح ایرانی مشاهده می‌شود.

علی دایی و جواد نکونام، بازیکنانی که سال ها در تیم ملی ایران به میدان رفتند و در جزو ستاره‌های فوتبال کشورمان بودند که به لحاظ بازی کردن در فوتبال اروپا ثبات خوبی از خود نشان دادند.

اخیرا سایت معتبر اسپورت ٣٦٠ نام شما و علی دایی را به عنوان ١٠ بازیکن برتر تاریخ فوتبال آسیا انتخاب کرده است،نظرت در مورد این انتخاب چیست؟

واقعا از این انتخاب خوشحالم و همین انتخاب نشان می‌دهد که ایران جایگاه بالایی در فوتبال آسیا دارد.

من در زندگی ورزشی‌ام همیشه سعی کرده‌ام که در میدان فقط فوتبالم را بازی کنم و توجهی به اتفاقات و حواشی نداشته باشم. همیشه به دنبال کسب موفقیت بوده‌ام و خوشبختانه افتخارات خوبی هم به دست آورده‌ام و به همین دلیل این انتخاب هم برایم افتخار بزرگی است. شاید افتخاراتم در فضاهای مجازی کم بوده، اما خدا را شکر می‌کنم که در میادین افتخاراتم واقعی بوده‌اند.

علاوه بر این نباید فراموش کنیم که انتخاب یک ورزشکار آن هم در سطح قاره‌ای جنبه   ملی هم دارد و از اینکه در این فهرست ١٠ نفره نام دو بازیکن ایرانی دیده می شود و دو بار نام کشورم تکرار می شود افتخار ارزشمندی است.

علی دایی به عنوان رکورددار گلزنی فوتبال جهان و شما به عنوان رکورددار بازی و کاپیتانی در تیم ملی ایران در این فهرست نهایی قرار گرفته اید.

واقعا حس بسیار خوبی دارم چون سال ها به عنوان همبازی در کنار علی دایی بازی کرده ام و خوشحالم که در این فهرست ١٠ نفره، من و علی دایی دوباره کنار همدیگر هستیم.
دوباره تاکید می کنم برخی انتخاب ها آن هم در سطح بین المللی جنبه ای کاملا ملی دارند، وقتی می گوییم دایی رکورددار گلزنی در فوتبال دنیاست یعنی علاوه بر افتخار فردی ،جنبه ملی هم در برمی گیرد بنابراین باید ارزش چنین افتخاراتی را دانست.

به نظرت در این فهرست جای کدام بازیکنان ایرانی خالی است؟
همه کارشناسان بین المللی فوتبال به خوبی از قدرت و استعداد ایرانی ها در فوتبال آگاهی دارند و می دانند که ایران چقدر فوتبالیست های توانمندی دارد،بازیکنانی که سال‌ها در فوتبال اروپا بازی کرده و می کنند، بنابراین اعتراف می‌کنم بازیکنان ایرانی دیگری هستند که جای خالی آنها نیز در این فهرست احساس می‌شود.


از قدرت فوتبال ایران صحبت کردید در حالی که امسال در انتخاب برترین های AFC نامی از ایران دیده نشد و اعتراض ها هم بالا گرفت؟
شاید برخی انتخاب ها به دلیل برخی ملاحظات باشد اما قدرت فوتبال ایران بر همگان ثابت شده است.
این مشکلات وقتى خودم هم بازى می‌کردم برام اتفاق افتاد ولى همگان در آسیا بر قدرت ایران و بازیکنان ایرانى واقفند.

بازی اجباری در زمین باتلاقی مقابل سوریه و عدم حضور نام ایران در انتخاب برترین های آسیا و چند اتفاق دیگر چنین تلقی می کند که تیم ملی با وجود صدرنشینی در دور رفت برای مرحله برگشت مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 کار سخت تری پیش روی دارد. نظرتان در این زمینه چیست؟

بله، ما به اجبار و از روی ناچاری در زمین باتلاقی با سوریه بازی کردیم و ٢ امتیاز مهم را از دست دادیم. متاسفانه همیشه این اتفاقات بیرون از زمین برای فوتبال ایران افتاده است. ما همیشه در مبارزه با اتفاقات بیرون از زمین فوتبال بازنده بوده‌ایم، در حالی که باید بپذیریم همین تصمیمات بیرونی از نکات کلیدی این روزهای فوتبال حرفه‌ای است.
تیم ملی صدرنشین مرحله رفت شده و همان طور که اشاره کردید در مرحله برگشت کارمان به مراتب دشوارتر خواهد بود اما عزم و اراده کی روش و اعضای کادر و تمامی ملی پوشان برای راهیابی به جام جهانی و تاریخ سازی برای فوتبال کشورمان بسیار جدی است. امیدوارم با وجود همه مشکلات تیم ملی در دور برگشت هم با قدرت مقابل حریفان صف آرایی کرده و برای اولین مرتبه تیم ملی را برای دومین بار متوالی به جام جهانی صعود کند.

 

2020

نظرات کاربران
مرداویج
جواد نکونام مرد پاسی ایران
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۴:۳۵
پاسخ
1
5
ابی جوان
چرا بعضی از پسپسي ها این همه از افتخارات جواد نکونام دچار عذاب و عصبی می شوند خیلی خنده داراست به هرحال کاپتان نکو آبی مظهر غیرت تعصب و بزرگ فوتبال آسیاست که چه بخواهند و چه نخواهند فوتبال ایران را به نام کاپتان نکو ميشناسند.ادمين بچاپ خدایی
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۹:۲۸
پاسخ
3
5
محمد
واقعا خندم گرفت. بهترین بازیکن های ایرانی تاریخ آسیا علی دایی - مهدی مهدوی کیا -علی کریمی
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۹:۵۴
پاسخ
4
2
....
علی دایی همیشه بهترین بوده و هست و خواهد بود
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۴:۴۸
پاسخ
2
3
قرمزته
از علی کریمی وخداداد ارزشمندتر نیست
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۲:۳۵
پاسخ
5
4
...
نکونام:از حضورم در جمع ده بازیکن تاریخ اسیا خوشحالم پس چی میخوای ناراحت باشی؟باید خوشحال باشی دیگ
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۰:۱۰
پاسخ
1
4
StvG
خداييش قزمز آبي نداره ولي از بازيكنايي كه تا اخرين روزاي عمر فوتبالي اصلا اطراف سرآبي هم نيومدن ولي وقتي دارن تموم ميشن ميان سمت يكي از اين دو تيم تا هميشه اسمشون باشه متنفرم هرچند بيشتر بايد به حال هواداري گريست كه با كمتر از يك فصل بازيكن رو از خودشون ميدونن!!!
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۱:۴۵
پاسخ
3
6
AmirAli Karimi
واقعا جاي علي كريمي جادوگر تو ليست خاليه
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۶:۱۷
پاسخ
4
5
مجیدش
بجا نکونام باید خداداد میبود
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۲:۱۵
پاسخ
6
5
ا.ا
مهدوی کیا و علی کریمی از نکونام و دایی بهتر بودند
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۳:۰۱
پاسخ
15
6
س
جک قشنگی بود خخخخخخخ
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۶:۴۶
0
5
اس اس
بیا اینم ی استقلالی
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۰:۳۴
پاسخ
7
13
ایدا سادات16قرمز
دایی پرسپولیسی
۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۲۷:۳۰
2
0
شاهین
بچه جون تو بزرگترین باشگاهی که توش بازی کردی استقلال بوده خودت رو لا کریمی مقایسه نکن که دو فصل تو بایرن مونیخ بود یک فصلش فیکس
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰:۳۱
پاسخ
17
7
Bahram
اوه اوه حتما علی کریمی هفت هشت سال جلوی رئال بارسا کاپیتان تیمش بوده یا کریمی روی کله کاناوارو میپره و دروازه کاسیاس و باز میکنه
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۳:۵۸
9
17
سعید
چرا علی کریمی نیست ؟؟
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۹:۱۴
پاسخ
13
9
عااااااااااااااااااااااااشق❤❤❤ایران❤❤❤
امیدوارم کاپیتان نکونام....همیشه موفق باشه،،،و به تیم ملی هم کمک کنه...
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۴:۴۳
پاسخ
5
20
حسین پرسپولیسی
با سلام خدمت همه ی مردم ایران این افتخار بزرگ را تبریک میگویم به نظر من جای اسم خداداد عزیزی.حمید استیلی.عابدزاده.مهدی مهدوی کیا و علی کریمی خالیست
۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۰:۰۶
پاسخ
7
15