نگاهی به آقای پاس گل غیرمنتظره لالیگا؛ لوئیس سوارز

نگاهی به آقای پاس گل غیرمنتظره لالیگا؛ لوئیس سوارز

6432
17:51
20 مهر 1397
صحبت های زیادی درباره ناکامی های اخیر سوارز در گلزنی مطرح شده، اما تاثیر سوارز در بارسا تنها منحصر به گلزنی نیست.

وبسایت رسمی برنامه نود - صحبت های زیادی درباره ناکامی های اخیر سوارز در گلزنی مطرح شده اما تاثیر سوارز در بارسا تنها منحصر به گلزنی نیست.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، صحبت های زیادی درباره ناکامی های اخیر لوئیس سوارز در گلزنی مطرح شده است، و او نیز واقعا در حال سپری کردن یکی از بدترین فصل هایش با تنها 3 گل در 11 بازی ابتدایی است. اما باید در نظر داشت در سه فصل گذشته، هیچ بازیکنی هم به اندازه سوارز در لالیگا پاس گل نداده و تاثیر سوارز در بارسا تنها منحصر به گل هایش نیست.

در حقیقت از آغاز فصل 16-2015، سوارز به جز 97 گلی که برای بارسا در لالیگا به ثمر رسانده، 44 پاس گل هم به هم تیمی هایش داده که بالاترین آمار بین تمامی بازیکنان لالیگا در مقطع مشابه محسوب می‌شود. او این تعداد پاس گل را در 111 بازی ارسال کرده تا میانگین 0.39 پاس گل به ازای هر بازی برای وی ثبت شود. 

از لیونل مسی به عنوان یکی از بزرگترین سازندگان گل در دنیا یاد می‌شود اما نکته جالب آن است که او علیرغم انجام تعداد بازی های برابر با سوارز در زمان مشابه 41 پاس گل داده (0.37 به ازای هر بازی) و از این منظر پشت سر هم تیمی اروگوئه ای خود قرار دارد. 

فاصله مسی تا سوارز تنها 3 پاس گل است، در حالی که نفرات بعدی این لیست فاصله ای چشمگیر تا این دو نفر دارند. برای مثال نفر سوم این فهرست تونی کروس هافبک آلمانی رئال مادرید است که در 95 بازی لالیگایی از آغاز فصل 16-2015، 29 پاس گل ارسال کرده است (0.3) و بعد از او نیز کوکه، هافبک ملی پوش اتلتیکو مادرید با 26 پاس گل در 114 بازی قرار دارد. (0.23)

در ادامه نگاهی به دیگر نفرات برتر این فهرست خواهیم داشت:

آنتوان گریزمن (اتلتیکو مادرید): 25 پاس گل در 114 بازی (0.22)

نیمار (بارسلونا): 23 پاس گل در 64 بازی (0.35)

ایسکو (رئال مادرید): 23 پاس گل در 96 بازی (0.24)

کریستیانو رونالدو (رئال مادرید): 22 پاس گل در 92 بازی (0.24)

کریم بنزما (رئال مادرید): 22 پاس گل در 96 بازی (0.23)

اما کدام بازیکن بیشترین بهره را از پاس های سوارز برده است؟ سوارز در این از لالیگا 3 پاس گل داده، دو پاس به لیونل مسی در بازی مقابل آلاوز و والنسیا و پاس گل دیگر به عثمان دمبله در دیدار مقابل هوئسکا. در لیگ قهرمانان، رقابتی که پای سوارز هنوز به گلزنی در آن باز نشده، هم او یک پاس گل در مصاف با آیندهوون داد که گیرنده این پاس نیز فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا بود. 

27 پاس گل از مجموع پاس های گل سوارز در لالیگا به لیونل مسی رسیده تا مهاجم اروگوئه ای با غلبه بر آمار دنی آلوز، به پررنگ ترین سازنده گل های لئو در بارسلونا تبدیل شود. با این حال در تعداد پاس گل های این فصل، مسی از سوارز پیشی گرفته است.

در این فصل از رقابت های لالیگا مسی در کنار جانی، خسوس ناواس، مکسی گومز و پابلو سارابیا با 4 پاس گل بهترین سازندگان لالیگا بوده اند و سوارز با 3 پاس گل در تعقیب آن ها است.

7712

نظرات کاربران
حمید مسی
البته پاس گل داریم تا پاس گل!پاسای گل مسی ماوراییست البته نمیگم همشون اما حدود 90% پاس گلای مسی را هیچ کس نمیتونه حتی تو خواب ببینه مثلاً یه نفر که هممون میدونیم اسمش چیه توپ را با سر میزنه هم باشگاهیش میره توپ را قطع میکنه و میره تو گل و پاس گل براش حساب میشه یا توپ را نمیتونه بزنه هم باشگاهیش میزنه تو گل و پاس گل براش حساب میشه البته اون اقا الان دیگه تو لالیگا نیست.در ضمن مسی علاوه بر پاس گل بهترین گلزنه و بازیسازی هم که دیگه همه میدونن.اینست بهترین بازیکن تاریخ اسنایدر در برنامه چند هفته قبل فوتبال 120:خیلیا ازم سؤال میکنن که بهترین بازیکن جهان کیه و من به همشون میگم مسی. "عشق و سلطان قلبم، لیونللللللللللل مسییییییییییی"=بهترین بازیکن جهان و تاریخ رونالدو=دایویانو=پنالفسایدانو=پنالتیانو=دروازه خالی=یه نفر را نمیتونه دریبل کنه و 5 متر با توپ راه بره زمین میافته=آماده خور به تمام معنا=پاس رونالدینیویی و بساط خنده=سایه زن==تازگیا ریباند گل
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۳:۱۲
پاسخ
36
55