نگاهی به آمار شرم آور چلسی در شکست اتحاد؛ سنگین ترین شکست تاریخ!

نگاهی به آمار شرم آور چلسی در شکست اتحاد؛ سنگین ترین شکست تاریخ!

2970
12:56
22 بهمن 1397
آمار و ارقام خود همه حقایق شکست 6-0 چلسی را بازگو می‌کنند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فاکس اسپورت آسیا، به دنبال شکست 6-0 چلسی مقابل منچسترسیتی در حساس ترین بازی هفته بیست و ششم لیگ برتر، انبوهی از رکوردهای منفی برای مائوریتسیو ساری و شاگردانش ثبت شد.

کمتر از دو هفته بعد از شکست 4-0 آبی ها در برابر بورنموث، چلسی از منچسترسیتی هم 6 گل دیگر دریافت کرد تا اعتبار سرمربی ایتالیایی با خدشه ای جدی مواجه شود. چلسی که مسابقه را به عنوان تیم پنجم جدول شروع کرده بود، در این بازی آنقدر گل خورد تا تفاضلش برابر با ارسنال شود و به دلیل گل زده کمتر به رده ششم سقوط کند!

چلسی برای اولین بار بعد از دسامبر 1999 و شکست 4-1 مقابل ساندرلند، در یک نیمه 4 گل دریافت کرد سرخیو آگوئرو و سایر ستارگان سیتی هیچ فرصتی برای جبران به چلسی ندادند و آبی های لندن را به سختی مجازات کردند.

به این بهانه، با استفاده از آمار و ارقام اوپتا، قصد داریم نگاه ویژه تری داشته باشیم به اعدادی که در روز سیاه اتحاد برای چلسی ثبت شد.

1: این نخستین باری بود که تیمی تحت هدایت مائوریتسیو ساری در یک مسابقه بیش از 4 گل دریافت می‌کرد. این شکست همچنین سنگین ترین باخت دوران مربیگری ساری در رقابت های لیگ محسوب می‌شود.

4: برای نخستین بار از دسامبر 1990، چلسی در دو بازی متوالی دور از خانه رقابت های لیگ 4 گل دریافت کرده است. البته در آن مقطع چلسی ابتدا دربی کانتی را با نتیجه عجیب 6-4 شکست داد و در ادامه 4-1 مغلوب لیدز یونایتد شد.

6: برای نخستین بار در تاریخ 27 ساله لیگ برتر، چلسی در یک بازی 6 گل خورد. همچنین بعد از شکست 7-0 مقابل ناتینگهام فارست در آپریل 1991، این سنگین ترین شکست آبی ها در تمامی  رقابت ها محسوب می‌شود.

7: چلسی در 7 بازی خارج از خانه اخیر مقابل دیگر تیم های "بیگ سیکس" پیروز نشده و هر 5 بازی آخر را با شکست به پایان رسانده است.

13: با دریافت 13 گل، چلسی دومین خط دفاع ضعیف لیگ برتر از آغاز سال 2019 را در اختیار دارد. تنها فولام فانوس به دست (15) در سال 2019 گل های بیشتری نسبت به چلسی دریافت کرده است.

7712

نظرات کاربران
hadi tk
همون موقع که کونته رو با اونهمه افتخار و دوتا جامی ک دوساله واس چلسی آورد انداختن بیرون و ساری رو آوردن جاش واضح بود چلسی ب این روز میفته...
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۶:۵۷
پاسخ
5
32
محمود
عزیزم چلسی با کونته پارسال به زور پنجم شد که فک میکنم ساری بتونه حداقل پنجم بشه اون قهرمانی هم بنظر من چون تیمهای سیتی و لیورپول هنوز تحت افکار پپ و کلوپ خوب قرار نگرفته بود و اینکه چلسی بخاطره اینکه سال قبلش با مورینیو دوازدهم شده بود و فقط در جامهای داخلی بودن تونست راحت و تعداد بازی کمتر قهرمان بشه
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۵:۳۵
3
5
رضا
طرفدار چلسیم اما از ساری اصلا خوشم نمیاد ادمی که چند سال بیشتر نیست اومده تو فوتبال هیچ پیشینه و هویت درخشان و قابل احترامی تو فوتبال نداشته و نخواهد داشت به نظر من امثال انجلوتی و حتی مورینیو گزینه های بهترین تا ساری
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۹:۱۹
پاسخ
18
15