نگاهی به خلق یک شب خاطره انگیز دیگر از لیونل مسی

نگاهی به خلق یک شب خاطره انگیز دیگر از لیونل مسی

4717
23:20
12 مهر 1397
لیونل مسی در دو بازی این فصل لیگ قهرمانان پنج گل زده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - لیونل مسی در دو بازی این فصل لیگ قهرمانان پنج گل زده است.

به گزارش وبسایت نود، دو بازی از این فصل از لیگ قهرمانان گذشته، در حالی که رونالدو درگیر حواشی مربوط به اتهام رسوایی اخلاقی اش شده و در مسابقه اول این فصل در اروپا هم اخراج شد، اما مسی در دو بازی این فصل لیگ قهرمانان، پنج گل زده تا نوید یک فصل خوب را در اروپا دهد. او در 31 سالگی، همچنان نشان می دهد که می تواند روزهای درخشان گذشته را هرچند یک بار تکرار کند.

پیش از بازی تاتنهام مقابل بارسلونا در لیگ قهرمانان، پوچتینو به خوبی به توصیف تقابل با مسی پرداخت. او عنوان کرد نمی تواند راهی برای متوقف کردن ستاره آرژانتینی بیابد و در عوض به بازیکنانش گفته است که از تجربه تقابل با بزرگترین بازیکن تاریخ فوتبال استفاده کنند. پوچتینو چنین گفته بود: «قصدم این نیست که راهی برای متوقف کردن مسی پیدا کنم. به بازیکنانم گفته ام که از تقابل با مسی لذت ببرند. او از آن دست بازیکنانی است که تقابل با وی، در ذهن به یاد می ماند. چیزی است که بعدها می توانید به فرزندان یا نوه هایتان بگویید.»

قطعاً هم همینطور بود. هیچ یک از بازیکنان تاتنهام و 82137 هواداری که در ومبلی برای تماشا مسابقه آمده بودند، نمایش مسی را در ومبلی فراموش نخواهند کرد. مسی رهبر ارکستر بارسلونا بود. او در 31 سالگی نشان داد که می تواند هنوز به یاد روزهای فراموش نشدنی و بی نظیر گذشته، بدرخشد و یک تنه برد تیمش را رقم بزند.

مسی روزهای خوبی را در اروپا سپری می کند: در شب اول او مقابل آیندهوون هتریک کرد و اگرچه در لندن مقابل اسپرز، دو گل زد و موقعیت های زیادی هم ساخت، اما شانس این را داشت تا حتی با چهار گل زمین مسابقه را ترک کند.

یک دهه قبل وقتی برای اولین بار مسی جوان، استعدادش را به رخ جهان کشید، هیچ کس در نبوغ این ستاره آرژانتینی شکی نداشت. او برای حدود ده سال و در بیش از 800 مسابقه، به شکلی مداوم این استعداد را در مستطیل سبز نشان داد. اما حالا در 31 سالگی، باید بپذیریم که شب هایی مثل ومبلی، کمتر رخ می دهند. اما مسی حتی اگر پیک دوران حرفه ای خود را هم سپری کرده باشد - دورانی پرفروغ که همین حالا هم در کتاب تاریخ نگارش شده - باز هم این توانایی را دارد که شب های خارق العاده ای را رقم بزند.

دو گل مقابل تاتنهام، تعداد گل های مسی را در لیگ قهرمانان به عدد 108 رساند. او حالا فقط 13 گل کمتر از رونالدو در این رقابت به ثمر رسانده است. ضمن این که این دو گل، رکورد دیگری را برای مسی هم رقم زد. حالا او در 29 تقابل مقابل تیم های انگلیسی، موفق به زدن 22 گل شده است. فراموش نکنید که در حال صحبت درباره لیگ قهرمانان هستیم، رقابتی که از نظر کیفیت به اعتقاد بسیاری، حتی بالاتر از جام جهانی قرار دارد. اما مسی در ومبلی کاری کرد که بازیکنان تاتنهام همچون فوتبالیست های مدرسه ای به نظر آیند.

او فروغش را در ومبلی از همان ابتدای مسابقه آغاز کرد. یک پاس در عمق با تیزبینی خاص مسی، آلبا را در سمت چپ صاحب توپ کرد تا اشتباه لوریس، کوتینیو را در بهترین فرصت برای گلزنی قرار دهد. 26 دقیقه بعد، مسی باز هم به شکلی دیگر پایه گذار گل تیمش بود. این بار او سوارز را در موقعیتی خوب صاحب توپ کرد و در نهایت فرصت به راکیتیچ رسید و این بازیکن کروات با یک ضربه تماشایی موفق شد بازی را 2-0 کند.

مسی که توانایی اش را در بازیسازی در نیمه نخست به رخ کشیده بود، در نیمه دوم هنر دربیلینگ و گلزنی اش را نمایان ساخت. او دو گل زد و شانس این را داشت تا گل های بعدی را هم بزند. نمایشش به قدری خوب بود که تریپیه در پایان مسابقه گفت: «مسی باورنکردنی است. وقتی روی فرمش باشد، تماشای بازی او مثل جادو است.»

مسی در نیمه دوم موفق شد دو بار برتری تیمش را با دو گل اختلاف حفظ کند و شانسی برای بازگشت اسپرز به مسابقه نگذارد. در هر دو مورد گل های او به موقع به مدد بارسلونا رسید و ضربه ای بود بر پیکره تاتنهامی که به دنبال جبران بود. چهارشنبه شب از آن شب هایی بود که مسی بوی گل می داد و یا اگر به گل نمی رسید، تیمش را در موقعیت گل قرار می داد.

نمایش مسی در مقابل تاتنهام یادآور عملکرد او در همین ورزشگاه در سال 2011 بود: فینال لیگ قهرمانان مقابل منچستریونایتد. مسی ای که با نبوغش توانست دست یاران فرگوسن را از جام قهرمانی اروپا کوتاه کند. مسی در آن دیدار هم مقابل یونایتد همچون فینال رم موفق به گلزنی شد.

خواه بازیکنان اسپرز از نمایش مسی لذت برده باشند یا خیر، اما در هر صورت این شانس را داشتند تا مقابل مسی به میدان بروند و در آینده برای نوه های خود تعریف کنند که در آن شب به یادماندنی ومبلی، در مقابل مسی بازی کردند. عملکرد مسی آن قدر خوب بود که پوچتینو هم در پایان مسابقه چیز خاصی برای اضافه کردن نداشته باشد: « او بازیکنی فوق العاده است. مهمترین نکته این است که مسی در هر بازی نشان می دهد چرا مسی است. عملکرد کلی او در مسابقات، فراتر از هر چیز دیگری قرار دارد.»

 

1878

 

نظرات کاربران
کامیار
هر بازیکن خوبی تو دنیا چند تا حرکت میکنه ولی مسی تمام بازی دستشه چه پاس گل چه بازیسازی و هم گل زدن اینکه همیشه رو همه گلها همه کاره است نه اینکه فقط ضربه آخرو بزنه واقعا زبان از توصیفش عاجزه
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۴:۵۵
پاسخ
2
7
Kamy
پارسال هر بازی میگفتن دیدین مسی چکار کرد ولی همه از ذهنا پاک میشن مردم عادی فقط آمار رو حفظ میکنند پاس اول به آلبا رو تو هیچ آماری نمیشه اورد . پارسال کارهایی کرد که از فوتبال خارج بود ولی آخرش همه فراموش کردن.
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۲:۴۹
پاسخ
0
6
مرتضی
سال 2019 قطعا توپ طلا رو خواهد برد
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۹:۳۲
پاسخ
4
23
امیر
بهترین بازیکن تاریخ بدون شک
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۶:۰۰
پاسخ
4
23
امیر
من تردیدی در مهارتهای تکنیکی/تاکتیکی رونالدو ندارم اما مسی به تنهائی یک تیم و یک سروگردن از او بالاتر است ، افسوس که در مافیای پشت پرده فوتبال چند سالی حقش را بالا کشیدند و کفش طلائی که سزاوارش بود را به رونالدو دادند .
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۷:۱۹
پاسخ
2
28
بارسلونا❤
اگه همینجوری پیش بره که ایشاالله بره ، لئو رکورد بیشترین گل زده در یک فصل سی‌ال رو از آن خودش میکنه ...
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۶:۲۷
پاسخ
8
96
F U Mafiadrid
بهترین بازیکن تاریخ لا لیگا به انتخاب رسمی آمار اسپانیا پارسال به انتخاب همه یکی از سه بازیکن تاریخ در کنار مارادونا پله بهترین بازیکن تاریخ جهان در عرصه باشگاهی بدون تردید رکورددار نامزدی جایزه بهترین گل سال همیشه از رونالدو پرتغالی گرون قیمت تر بوده در تمام سالهای اخیر دو برابر بیشتر از رونالدو پرتغالی لیگ برده و هشت جام بیشتر با وجود دو سال کوچکتر بودن
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۵۹:۵۶
پاسخ
7
118
بارسلونا❤
اقای cr7 از زمانی که پنالدو به زغال پیوسته تا به حال ، از همون موقع مسی بیشتر از پنالدو گل زده .... دیگه حرفی نمیمونه
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۵:۱۵
2
8
MSN
راستی میگن پنالدو ناراحته که پرتغال توی سیدبندی یک لیگ ملت ها افتاده :) اگه سیدبندی دو یا سه افتاده بود خوشحال خوشحال ملی بازی میکرد بازیهای درخشان با جزایر فارو لیختن اشتاین آندورا و دروازه خالی و پنالتی لذت‌بخش :))
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۴:۴۳
2
26
Cr7-18
منم اگه شونصدسال تولالیگابودم الان اکثررکوردهادستم بودخخخخخ حالاکریستیانواگه تعدادبازیهاش تولالیگااندازه مشی بودکه دیگه...(اینواز مقایسه میانگین گلهاشون میشه فهمید) همونطورکه تواروپاکریس اجازه نفس کشیدن بهش نداده و همه رکوردهای مهم دست کریس(بیشترین گل بیشترین پاس گل بیشترین گل تویک فصل بیشترین گل تویکسال بیشترین گل تومراحل حذفی اقای گلیهای پیاپی بیشترین گل توفینال و...) کریستیانو ۵قهرمانی اروپا مشی وداورسلوناوکل تاریخش ۵قهرمانی خخخخخ خیلی ضایع ست !Hala Cr7 !Hala madrid¡
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۸:۲۷
33
3
عشق های ابدیم: منچستر یونایتد بارسلونا
تازه تفاوت نبوغ و توانایی ها و مهارت های فنی مسی کینگ با سایرین رو که دیگه نگو. . . تیم های انگلیسی باید خوشحال باشند مسی به بارسا وفاداره و انگلستان نرفت فرض کنید منچستری میشد سالی چندبار باید میومد ومبلی و آنفیلد و استنفورد بریج و امارات و اتحاد رو آتیش میزد برمیگشت خخخ
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۶:۰۹
1
22