نگاهی به سرنوشت پنالتی های حریفان مقابل پرسپولیس/ شلیک مهربانی

نگاهی به سرنوشت پنالتی های حریفان مقابل پرسپولیس/ شلیک مهربانی

20954
22:54
09 خرداد 1398
پرسپولیس در ۳ فصل اخیر حداقل ضرر ممکن را در برابر ضربات پنالتی متحمل شده است.

به گزارش وب سایت نود، ۳ فصل اخیر برای پرسپولیس، فصولی فراموش نشدنی و سرشار از موفقیت بود. با از دست رفتن پنالتی مهدی کیانی برابر پرسپولیس در نیمه‌نهایی جام حذفی، سرخپوشان در آستانه فتح یک جام دیگر قرار گرفتند. در موفقیتهای اخیر پرسپولیس از دست رفتن پنالتی حریفان بدون تاثیر نبوده است.
پرسپولیس در ۳ فصل اخیر در رقابت‌های داخلی مرتکب ۱۱ پنالتی شده است که از این تعداد پنالتی تنها ۵ پنالتی در چارچوب بوده که ۴ پنالتی تبدیل گل شده ولی از ۴ پنالتی گل شده حریفان تنها یک پنالتی منجر به از دست رفتن امتیاز برای پرسپولیس شد.تبدیل تنها ۳۶ درصد پنالتی‌های رقبای پرسپولیس آمار بی‌نظیری برای این تیم محسوب می‌شود.
پرسپولیس در لیگ شانزدهم مرتکب ۲ خطای پنالتی شد. اولین پنالتی در دیدار پرسپولیس با ماشین‌سازی بود که پنالتی امین قاسمی‌نژاد جایی در چارچوب نداشت. دومین پنالتی فصل پرسپولیس در بازی پرسپولیس سپاهان رخ داد. جاییکه پرسپولیس با پنالتی مسی-سوارزی از حریف پیش بود سپاهان توسط طالب ریکانی از روی نقطه پنالتی به گل رسید ولی پرسپولیس بار دیگر توسط رامین رضاییان از روی نقطه پنالتی به گل رسید تا برنده میدان لقب گیرد.


پرسپولیس در فصل ۹۷-۱۳۹۶ در لیگ و حذفی مرتکب ۳ خطای پنالتی شد که در هر ۳ بار دیرک دروازه به فریاد این تیم رسید. اولین پنالتی فصل در دیدار پرسپولیس و نفت در جام حذفی رخ داد. نفت که با ۲ گل از حریف پیش بود در دقایق پایانی این فرصت را داشت که اختلاف را به حداقل برساند ولی ضربه عیسی آل کثیر به دیرک دروازه برخورد کرد. دومین ضربه پنالتی در جم در بازی پرسپولیس با پارس جنوبی اتفاق افتاد. این دو تیم در آن مقطع از فصل رقابت نزدیکی در صدر جدول داشتند. پارس جنوبی که در لیگ هفدهم پنالتی‌های زیادی از دست داده بود صاحب یک ضربه پنالتی شد و گل کردن پنالتی می‌توانست موقعیت نماینده بوشهر را در رقابت با پرسپولیس بهبود بخشد. محسن فروزان دروازه‌بان این تیم پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و شلیک این بازیکن پس از برخورد به هر دو دیرک عمودی دروازه ثمری برای پارس جنوبی نداشت.پارس جنوبی در آخرین دقایق این بازی مغلوب پرسپولیس شد.


در هفته بعد از این دیدار پرسپولیس در تهران میزبان ذوب آهن بود. در پایان نیمه اول در شرایطی که پرسپولیس با ۲ گل از حریف پیش بود متحمل خطای پنالتی شد که ضربه مرتضی تبریزی هم به دیرک دروازه برخورد کرد.
آمار پنالتی‌های پرسپولیس در این فصل رشد فزاینده‌ای داشت و لیگ و حذفی مرتکب ۶ پنالتی شد. پرسپولیس در دیدار با نساجی و پارس جنوبی در دقایق وقت تلف شده در شرایطی که بیش از یک گل از حریف پیش بود مرتکب خطای پنالتی شد و گل شدن پنالتی تاثیری در برد پرسپولیس نداشت.
اما پنالتی بعدی پرسپولیس، منجر به تنها شکست سرخپوشان در این فصل شد. پرسپولیس در اهواز در شرایطی که با یک گل از فولاد خوزستان عقب بود در دقایق پایانی نیمه اول مرتکب خطای پنالتی شد و لوسیانو پریرا این پنالتی را تبدیل به گل کرد. کارشناسی داوری پس از بازی نشان داد که اعلام پنالتی از سوی داور صحیح نبوده ولی به هر حال این تنها مسابقه‌ای بود که در ۳ فصل اخیر مرتکب پنالتی شده و پیروز از زمین مسابقه خارج نشده است.
پرسپولیس در ادامه فصل، ۳ بار مرتکب خطای پنالتی شد که هیچ کدام از ۳ پنالتی گل نشد تا نقش به سزایی در موفقیتهای پرسپولیس داشت. پرسپولیس در آخرین دیدار خود در سال ۹۷ در رشت به دیدار سپیدرود رفت و نیمه اول را با برتری ۳ بر صفر به پایان رساند. در نیمه دوم سپیدرود در دقیقه ۶۷ یکی از ۳ گل خورده را جبران کرد و به فاصله یک دقیقه صاحب یک ضربه پنالتی شد تا امیدوار به یک بازگشت تاریخی باشد ولی رادوشویچ ضربه محمد غلامی را مهار کرد تا برتری پرسپولیس حفظ شود. این تنها ضربه پنالتی است که دروازه‌بانان پرسپولیس در لیگ از سیزدهمین دوره تاکنون موفق به مهار آن شده‌اند.


پنالتی بعدی، حساس‌ترین پنالتی فصل بود. در دربی برگشت که سرنوشت آن تاثیر به سزایی در تعیین قهرمان لیگ داشت استقلال که با یک گل از حریف عقب بود در پایان نیمه اول صاحب یک پنالتی شد که ضربه چیپ فرشید اسماعیلی جایی در چارچوب نداشت تا پرسپولیس به یک برد سرنوشت یاز دست یابد. در بازی نیمه نهایی جام حذفی نوبت مهدی کیانی بود که با یک ضربه محکم، فضای بالای دروازه پرسپولیس را نشانه گرفت و نهایتاً پرسپولیس در این بازی هم به پیروزی رسید.

60610
 

نظرات کاربران
استقلال دسته سومی
مثلث ژاپنی دارن سکته میزنن خخخخ
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۱:۴۴
پاسخ
1
124
هوادار
پنالتی های مهندسی شده !!!!
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۶:۱۵
پاسخ
2
116
سپاهان یعنی هویتم
فقط و فقط خوشم اومد بیرانوند خودتون اعتراف کرد که اون پنالتی درست بوده...خوشم اومد ناداوری درمورد ایرانپوریان رو همه دیدن
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۸:۵۵
پاسخ
149
3
Sam
همه چیز با چیپ فرشید شروع شد.
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۴:۴۶
پاسخ
1
93
محمد گلشهری
احتمالآ دستهایه پشت پرده نمیزاره پنالتیا گل بشه . خخخخخه
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۸:۴۸
پاسخ
1
104
صمد
البته اگه اون پنالتی (که به گفته اکثر کارشناسان پنالتی نبود) گل میشد از بازی خوب تیم سپاهان وقدرت این تیم بود ولی حالا که گل نشده نتایج مهندسی شده است بابا هوچیگری حدی داره
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴:۱۶
پاسخ
1
112
علیرضا 6
خدا جای حق نشسته همه این پنالتی ها ناحق گرفته شده بودن
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹:۱۰
پاسخ
1
88
ستارگان سرخ ایران
موندم آخه آدم چه قدر بی منطق باشه که پنالتی هاش رو گل نکنه بعد بگه وزیر پرسپولیسیه--- نتایج مهندسی شده است
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷:۰۷
پاسخ
1
95
یه پرسپولیسی
واقعا پرسپولیس خیلی ضرر داوری رو به جون خریده چون خیلی ها نمیخان تیم اصیل ایرانی برنده قهرمان باشه.خدا قوت پرسپولیس
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۳:۱۸
پاسخ
1
75
امید
احتمالا وزیر گفته گل نکنید!!!
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۳:۵۰
پاسخ
1
71
سپهر۰۰۷
الان بخاطر گل نشدن پنالتی ها قلعه نویی بیانیه مهندسی نتایج رو میده بیرون و بقیه ژاپنی ها وزیرپرسپولیسی میگن
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۳۹:۲۹
پاسخ
1
61
جهانگیر
پنالتی هام پرسپولیسی ان . . . خخخخخ
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۵۷:۵۸
پاسخ
1
65
طوفان سرخ
می دونید چرا این پنالتی ها گل نشد چون همشون هدیه داور به تیمهای مقابل بودن و مطمئنا هم خدا جای حق نشسته و اجازه نمی ده که ناحقی صورت بگیره، مطمئن باشید اگر این پنالتی ها در شرایط بازی و به حق گرفته می شد حتماً گل می شدن، پنالتی دربی و الکلاسیکو که اصلاً پنالتی نبود ولی گفتم دست خدا بالاترین دستهاست
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۳۸:۳۰
پاسخ
1
57
جادوگر88888888
پنالتی های حریفم مهندسی میکنیم. بلدیم، بسوزیید
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۳۵:۲۲
پاسخ
1
61
مهدی
بازیکنی که این همه پول میگیره ولی به موقش نتونه کارایی بده و این پنالتی گل نکنه باید فوتبال ترک کنه...
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۳۱:۴۹
پاسخ
0
49