نگاهی به شروع سرمربیان استقلال در لیگ برتر/ نزدیک شدن استراماچونی به منصوریان

نگاهی به شروع سرمربیان استقلال در لیگ برتر/ نزدیک شدن استراماچونی به منصوریان

13385
15:38
02 مهر 1398
در تاریخ لیگ برتر فقط استقلالِ منصوریان بوده که دیرتر از استقلالِ استراماچونی اولین برد خود را کسب کرده است.

به گزارش وبسایت نود، آندره‌آ استراماچونی ایتالیایی برای لیگ نوزدهم با سر صدای زیاد به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شد. چهار هفته از رقابت‌های لیگ برتر گذشته و استقلال هنوز نتوانسته بردی را همراه با سرمربی ایتالیایی خود کسب کند. پیش از این در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر فقط علیرضا منصوریان بوده که همراه با استقلال بعد از چهار بازی حضورش در این تیم نتوانسته بود در لیگ بردی بدست آورد. در این گزارش عملکرد سرمربیان استقلال در اولین حضورشان روی نیمکت این تیم در لیگ برتر را مورد بررسی قرار داده‌ایم. 

 

اولین برد در سومین هفته

برای دوره اول لیگ برتر زنده‌یاد منصور پورحیدری هدایت استقلال را بر عهده داشت. اولین برد استقلال پورحیدری در هفته سوم آن فصل بدست آمد. استقلال لیگ را با تساوی در شیراز مقابل برق آغاز کرد. آبی‌پوشان پایتخت در اولین بازی فصل خود در ورزشگاه آزادی هم با نتیجه 3 بر یک مقابل پاس که همایون شاهرخی را روی نیمکت خود می‌دید، متحمل شکست شدند. بالاخره در هفته‌ی سوم بود که استقلال همراه با پورحیدری اولین برد خود را با نتیجه پر گل 4 بر صفر مقابل تراکتورسازی تبریز بدست آورد. استقلال در پایان آن فصل همراه با پورحیدری در نهایت در هفته‌ی آخر و در انزلی قهرمانی لیگ برتر را از دست داد تا رقیب سنتی آن‌ها همراه با علی پروین قهرمان اولین دوره لیگ برتر شود.  

 

اولین خارجی اولین بازی

رولند کوخ آلمانی اولین سرمربی خارجی استقلال در تاریخ لیگ برتر ایران بود. او در لیگ دوم به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شد اما هیچ وقت نتوانست نتایج قابل قبولی همراه با این تیم بگیرد و حضورش در استقلال به پایان فصل هم نرسید و از این تیم اخراج شد. استقلال همراه با کوخ اما اولین برد خود را در همان هفته‌ی اول کسب کرد. آبی‌پوشان موفق شدند در بازی اول فصل رقیب سنتی خود پاس را با نتیجه 3 بر یک از پیش روی بردارند. در نهایت آن فصل را که استقلال با کوخ آلمانی آغاز کرده بود در پایان فصل با رده‌ی نهمی به پایان رساند. 

 

لیگ سوم بازی سوم

در لیگ سوم استقلالی‌ها برای اولین بار امیر قلعه‌نویی را روی نیمکت خود می‌دیدند. شروع بازی‌های استقلال در آن فصل شبیه به لیگ اول بود. آن‌ها در دو هفته اول باید مانند لیگ اول به مصاف برق شیراز و پاس تهران می‌رفتند با این تفاوت که هفته‌ی اول باید با پاس بازی می‌کردند و هفته‌ی دوم هم مقابل برق شیراز قرار می‌گرفتند. آبی‌های تهرانی با قلعه‌نویی در  2 بازی اول خود با دو تساوی مشابه 2 بر 2 یک امتیاز بیشتر از پورحیدری کسب کردند. اولین برد قلعه‌نویی هم مانند پورحیدری در هفته‌ی سوم بدست آمد. استقلال قلعه‌نویی اولین برد خود را در نوشهر مقابل شموشک کسب کرد و موفق شد با نتیجه 2 بر یک از سد میزبان خود بگذرد. استقلال در نهایت در پایان آن فصل همراه با امیر قلعه‌نویی نایب قهرمان لیگ برتر شد. قلعه‌نویی که کارش را با استقلال برای اولین بار در لیگ سوم آغاز کرده، تنها مربی‌ای است که توانسته این تیم را در لیگ برتر به مقام قهرمانی برساند. استقلال همراه با قلعه‌نویی 3 بار در لیگ برتر به مقام قهرمانی رسیده و 2 بار هم قهرمان جام حذفی شده است. 

 

شروع صمد با برد

بعد از قهرمانی استقلال همراه با امیر قلعه‌نویی در پنجمین دوره لیگ برتر، قلعه‌نویی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران انتخاب شد. با رفتن قلعه‌نویی به تیم ملی، صمد مرفاوی دستیار او به عنوان سرمربی استقلال برای لیگ ششم روی نیمکت این تیم نشست. استقلال مرفاوی لیگ را با برد آغاز کرد. آن‌ها در هفته‌ی اول میهمان خود ذوب‌آهن را با نتیجه 2 بر یک شکست دادند. در نهایت آن فصل استقلال همراه با مرفاوی به مقام چهارم لیگ برتر رسید. 

 

گل برتری منیعی در اولین بازی

زنده‌یاد ناصر حجازی که سابقه‌ی رسیدن به فینال جام باشگاه‌های آسیا همراه با استقلال را در کارنامه داشت، برای اولین بار در لیگ هفتم روی نیمکت این تیم در لیگ برتر نشست. حضوری که برای او به پایان نیم فصل اول هم نکشید و در همان نیم فصل اول از سوی مدیران وقت باشگاه استقلال کنار گذاشته شد. استقلال حجازی در اولین بازی فصل خود با نتیجه 3 بر 2 در ورزشگاه آزادی از سد همنام اهوازی خود گذشت. میثم منیعی در آن بازی عملکرد قابل قبولی داشت و گل برتری شاگردان حجازی را وارد دروازه‌ی استقلال اهواز کرد. 

 

اولین برد در دومین بازی در فصل تلخ آبی‌ها

مدیران وقت باشگاه استقلال بعد از کنار گذاشتن زنده‌یاد ناصر حجازی در لیگ هفتم، فیروز کریمی را برای هدایت این تیم انتخاب کردند. کریمی که با سر صدای زیاد به استقلال آمده بود نتوانست انتظارات را در این تیم برآورده کند. استقلال همراه با او در دومین بازی‌ای که کریمی در لیگ برتر روی نیمکت این تیم نشست اولین برد را کسب کرد. آبی‌پوشان در هفته‌ی شانزدهم موفق شدند یک برد خارج از خانه مقابل ذوب‌آهن کسب کنند. آن‌ها با یک گل میزبان خود را بردند. در نهایت آن فصل را که استقلالی‌ها با حجازی آغاز کردند و با کریمی به پایان رساندند، سیزدهم شدند. 

 

برد خارج از خانه در اولین بازی 

پرویز مظلومی که در گذشته گل برتری استقلال در دربی را به ثمر رسانده بود، برای اولین بار در لیگ دهم روی نیمکت این تیم به عنوان سرمربی نشست. استقلال همراه با مظلومی در اولین هفته‌ی لیگ برتر در تبریز موفق شد میزبان خود شهرداری تبریز را با نتیجه 3 بر 2 شکست دهد. استقلال آن فصل همراه با مظلومی در نهایت نایب قهرمان لیگ برتر شد. مظلومی هیچ وقت نتوانست قهرمانی در لیگ برتر را همراه با استقلال کسب کند و تنها افتخار او همراه با استقلال یک بار قهرمانی در جام حذفی است. 

 

دیرترین برد با منصوریان

علیرضا منصوریان در لیگ شانردهم به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شد. شروع استقلال همراه با منصوریان به دور از انتظار بود. آبی‌های تهرانی آن فصل برای اولین برد خود 7 هفته صبر کردند. استقلال اولین برد فصل را در هفته‌ی هفتم و بعد از تساوی در دربی مقابل ذوب‌آهن بدست آورد. استقلالی‌ها در آن بازی میهمان خود را با نتیجه 2 بر یک شکست دادند. در نهایت آن فصل را استقلال همراه با منصوریان با نایب قهرمانی لیگ به پایان رساند. 

 

اولین برد لیگ بعد از باخت در دربی

وینفرد شفر آلمانی از هفته‌ی نهم لیگ هفدهم روی نیمکت استقلال نشست. او در اولین بازی در ورزشگاه آزادی مقابل فولاد متوقف شد و در دومین بازی‌ای که روی نیمکت این تیم نشست دربی بزرگ ایران را با تک گل علی علیپور که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید، به پرسپولیسی‌ها واگذار کرد. اولین برد شفر در لیگ در سومین حضورش و مقابل نفت تهران بدست آمد. البته شفر در جام حذفی نساجی را برده بود و برد مقابل نفت اولین برد او در لیگ برتر بود. استقلال در پایان آن فصل همراه با شفر قهرمان جام حذفی فوتبال ایران شد. آبی‌های تهرانی آن فصل در لیگ هم بعد از پرسپولیس و ذوب‌آهن، سوم شدند. 

 

استراماچونی در نزدیکی منصوریان

استقلال بعد از ناکامی در کسب پیروزی تا پایان هفته‌ی چهارم در هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر باید به مصاف ذوب‌آهن در اصفهان برود. بازی با ذوبی‌ها اصلا راحت نیست و اگر استقلالی‌ها نتوانند مقابل شاگردان علیرضا منصوریان به پیروزی برسند، در هفته‌ی ششم میزبان تیم تازه لیگ برتری شده‌ی گل گهر سیرجان هستند. شاگردان استراماچونی حتی اگر تا بازی با گل گهر اولین برد خود در لیگ برتر را کسب کنند، باز هم زودتر از استقلال منصوریان در لیگ شانزدهم اولین برد خود را بدست آورده‌اند. اگر استقلال نتواند در این دو بازی همراه با استراماچونی به پیروزی برسد، استراماچونی به رکورد منصوریان می‌رسد و حتی این احتمال وجود دارد از رکورد منفی منصوریان هم بگذرد. 

1870

نظرات کاربران
تاج .. بارسا
این اقا کارش درسته ، شک ندارم نتیجه میگیره ذوب رو ببریم بازی بعدش رو هم قطعا میبریم و تیم راه میوفته
۰۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۲:۵۶
پاسخ
7
73
اردبیل پرسپولیس
تا سال 1402با استراشاه ...خخخ
۰۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۴:۳۵
پاسخ
20
62
استقلالی دوآتیشه
دوستان استقلالی بیاید هم قسم بشیم وبه جز حمایت از مدیریت ،کادر فنی وبازیکنامون هیچ حاشیه ای چه تو ورزشگاه وچه تو فضای مجازی برای استقلال بزرگ درست نکنیم باور کنید با این مربی میتونیم قهرمان آسیا بشیم من مطمئنم با یک برد تیم اعتماد به نفسش بدست میاره ودرکنار خوب بازی کردن نتیجه هم میگیره سالی که تیممون۷۰تا گل زد(سال۸۷_۸۸)تیم تارده آخر جدول رفت توهفته های ابتدایی توگل زنی مشکل داشت ولی هفته ششم ۶ گل به استقلال اهواز زدیم وتیم توی اون سال قهرمان شد وبیشترین گل تاریخ لیگ رو زد وآرش آقای گل شد پس فقط حمایت حمایت حمایت......من به استرا ایمان دارم
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۳:۰۵
پاسخ
11
57
سعید
کلا مهر اخراج تو پروندش هست ما ک دوست داریم بمونه تا 1400
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۶:۲۸
پاسخ
11
44
Mehdi
این حجم از حمله طرفدارای پیروزی به استرا نشون دهنده ی ترس از این مربیه خوشفکر و خوش تاکتیکه. مربی ای که میتونه سیستم ۳_۵_۲ رو با این کیفیت تو لیگ ایران پیاده کنه قطعا مربی کمی نیست. سالها بود تو ایران این سیستم رو ندیده بودم. واقعا تمام رقیبای استقلال تو این چهار بازی توی قوطی بودن، علی الخصوص تیم پیروزی. استراماچونی بزرگترین مربی ایه که تو ایران مربی گری کرده و ایشالا چندین سال مربیمون خواهد بود. ما استقلالیا تا تهش پشت استراماچونی هستیم و خواستار حضور حاج فتل به عنوان مدیر هستیم.
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۹:۵۲
پاسخ
19
101
kamran
3-5-2؟؟ عزیزم 5-3-1-1- بود
۰۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۹:۵۱
35
11
شیش تایی ها هفت ساله جام ندیدن!
از لازمه های تموم شدن ناکامی استقلال درست شدن طرز فکر هواداران استقلاله! این که منطقی باشن و دنبال دلیل عدم موفقیت توی مجموعه خودشون باشن نه بیرون و وزیر صغیر و کبیر! یه هوادار بچه سال استقلال بود که اسم کاربریشو گذاشته بود (استراجونی اومد برانکو الفرار!) آخه بچه جون هنوز فصل شروع نشده چرا مربی رو شاه میکنید؟! چرا برانکو که آقای فوتبال ایران بود باید از ترس مربی فرار کنه که 4 هفته ست یه برد نیورده و تیمش 15 جدوله؟!
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۷:۵۱
پاسخ
12
69
امیرعلی خان6
ب عنوان ی پرسپولیسی امیدوارم حال استقلال خوب باشه چون قهرمانی پرسپولیس وقتی خیلی میچسبه ک با استقلال تو کورس باشه و قهرمان بشه وگرنه سپاهان و پدیده و ذوب آهن دستگرمیه
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۳:۱۸
پاسخ
13
57
اشکان
بعیده تا هفته دهم برنده بشه
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۱:۳۱
پاسخ
34
24
لیورپولی دو آتیشه‌ی دهه هفتادی
من از اولش هم از این مربی راضی نبودم. ما سه فصل که بد شروع میکنیم ولی آخرش جز سه تای اولی هستیم. واقعا تیم بزرگ نداره. آقای فتحی مربی ایرانی میاوردی بهتر بود. مربی خارجی باید کسی رو میاوردی که آشنا بود با شرایط. کسی که حداقل تو یکی از لیگ های عربی تجربه داشت. مثل شفر. ولی استراماچونی اصن کارنامه ی درخشانی نداشت و نداره.
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۷:۳۸
پاسخ
15
26
hossin yavar
جانم داچعلی ،اینا موجبات شادی مردم ایران رو فراهم میکنند ،،داچعلی ،چونی،متچکریم
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۴:۳۰
پاسخ
3
35
اشتهارد
حیف از این همه پول بیت المال میریزن تو جیب این آقا. به خدا تیمهای اکبر میثاقیانم همینطوری بازی میکردن.آخه مدیرهای استقلال با چه رزومه ای این آقا رو انتخاب کردن. هرجایی هم که رفته بدترین نتایج رو گرفته
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۱:۴۶
پاسخ
10
32
قلب اردبیل به عشق پرسپولیس میتپد
استقلال جاش متعلق به دسته ۳ هست آخر فصل جاش اونجاست
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۸:۱۹
پاسخ
176
12
پولفسول و بودیمیر به فیفا شکایت کردند
جعل پولیسیا نظر ندهند و سکوت کنند ...
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۳:۳۳
14
48
تو اردبیل پیروزی چی نداریم
پیروزی پنج سال دسته سه بود و با خرید امتیاز شاهین تونست بیاد بالا ...
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۰:۴۵
14
54
حسین
ایشالا که رکورد منصوریان رو بشکنه
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۲:۲۸
پاسخ
152
8
قشقایی کبیر
ان شاالله اخراج زودهنگام کالدرون از تیم پرسپولیس ...
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۳:۰۳
11
47
کاشیما قهرمان
ان شاالله با شکست پرسپولیس مقابل سپاهان و شکست ذوب آهن مقابل استقلال تهران این هفته تنور لیگ داغ بشه ...
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۲:۰۲
8
44
سرمربی
همه میدونن که مشکل از استراماچونی و شفر و....نیست.تا فتحی مدیرعامل باشه با گواردیولا و مورینیو و فرگوسن و.....هم داستان استقلال همینه.این فصل هم نتیجه ای بهتر از فصل قبل در کار نیست پس الکی خودمون رو عذاب ندیم!به امید قهرمانی تیم دومم سپاهان زرد طلایی.
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۷:۰۹
پاسخ
27
92
mehdi
خخخخخخ تیم دوم سپاهان؟! تیم سومتم حتما تراختوره! همون مربی که خواستید رو با چهل و پنج میلیارد تومان برای دو فصل براتون خریده . مهاجمی که خواستید رو با چهل و دو میلیارد تومان براتون خریده. هر بازیکنی که مربیتون خواسته مثل میلیچ رو براش خریده و... مشکل فتحی نیست. مشکل شمایید که روش انتخاب بازیکنتون بازیکنیه که به تیم حریف توهین کرده باشه، بازیکنیه که تیم حریف بخوادش و... تمام دنیا بازیکن رو بر اساس پوشوندن نقطه ضعفاشون میخرن. الفبای خرید رو بلد نیستید. مشکل شمایید که مشکل رو نمیتونید تشخیص بدید و زمین و زمان رو مقصر میدونید بجز خودتون! علیمنصور رو خواستید براتون خریدن و چند صد میلیارد با بمب هاتون خرج کردید. شفر رو خواستید و همون ماجرا تکرار شد و چونی رو خواستید و خریدند و همون ماجرا! مشکل شمایید...
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۴:۴۴
43
8
علی
با عرض پوزش از کسانی که ممکنه نظرشون با من یکی نباشه. هیچ تیمی در لیگ ایران در حد و اندازه پولی که میگیره و سر و صدایی که ایجاد میکنه بازی نمیکنه. من که سالیانه ساله فوتبال داخلی رو دنبال نمیکنم. انصافا بچه های تیمهای والیبال یا بسکتبالمون خیلی بیشتر زحمت میکشند. شما باید خیلی خیلی بیشتر از این تلاش کنید که لایق تماشاگر کارمند و کارگر با حقوق 2 یا 3 میلیونی باشید که با غیرت بازی شما رو دنبال میکنند. مدیرهاتون اگر مدیر بودن خیلی بیشتر از این مربی و بازیکن رو تهییج میکردند و تحت فشار میگذاشتند که نهایت تلاششون رو ارائه بدند.
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۱:۳۷
پاسخ
23
131
علیرضا
دوست عزیز والیبال هم میلیاردی میگیرن...تازه اونا به موقع هم میگیرن...همه باید خوب دست مزد بگیرن از کارگرش بگیر تا ورزشکارش
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۹:۲۳
6
56
ارتش آریایی
فوتسال و فوتبال ساحلی وکشتی و وزنه برداری هم خوب کارمیکنن اما اکثر کشور ها فوتبال پرطرفدار ترین ورزشه و البته جذاب ترین
۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۰:۱۷
5
43