نگاهی به مصاف باشگاه های ایرانی با تیم های شرق آسیا؛ در حسرت پیروزی برابر چشم بادامی ها

نگاهی به مصاف باشگاه های ایرانی با تیم های شرق آسیا؛ در حسرت پیروزی برابر چشم بادامی ها

28934
18:50
11 آبان 1397
کمتر از 24 ساعت دیگر پرسپولیس در دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا در ژاپن به مصاف کاشیما می رود تا پنجمین مصاف تیم های باشگاهی ایران با نمایندگان ژاپن را در این رقابتها برگزار کند.

وبسایت رسمی برنامه نود - کمتر از 24 ساعت دیگر پرسپولیس در دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا در ژاپن به مصاف کاشیما می رود تا پنجمین مصاف تیم های باشگاهی ایران با نمایندگان ژاپن را در این رقابتها برگزار کند.

به گزارش وب سایت نود، سرخپوشان تهرانی برای اولین بار در ادوار حضورشان در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف تیمی از شرق آسیا می روند؛ نبرد دو تیم علاوه بر حساسیت های ذاتی آن جهت کسب عنوان قهرمانی، به ویژه برای نماینده کشورمان، از جهاتی دیگر نیز حائز اهمیت است. تا چند فصل پیش، سیستم برگزاری لیگ قهرمانان به گونه ای بود که امکان تقابل تیم های شرق و غرب آسیا از همان ابتدای مرحله حذفی وجود داشت که تیم های ایرانی در چندین دوره به مصاف تیم های شرق آسیا رفتند؛ در تاریخ 18 ساله لیگ قهرمانان آسیا، باشگاه های ایرانی تنها با نمایندگان سه کشور تایلند، کره جنوبی و ژاپن بازی کرده اند. در ادامه نگاهی به 13 تقابل تیم های ایرانی با تیم های شرق آسیا خواهیم داشت.

تایلند (2 بازی، 2 برد)

در سال 2013، استقلال در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف نماینده تایلند رفت. بوریرام که سرمایه گذاری قابل توجهی انجام داده و چندین بازیکن برجسته خارجی را در ترکیب خود داشت، در ورزشگاه آزادی با تک گل دقیقه 2 خسرو حیدری مغلوب شد. در دیدار برگشت هم شاگردان قلعه نویی با وجودی که در نیمه اول بسیار تحت فشار بودند، اما در نیمه دوم توانستند بر بازی مسلط شوند و در دقایق پایانی با شوت سرکش آندو تیموریان از فاصله ای بسیار دور، برابر میزبان به برتری دست یافتند. این تنها مصاف تیم های ایرانی با نمایندگان تایلند در لیگ قهرمانان آسیا بود و تا به امروز، مسابقه دیگری بین تیم های ایرانی و تایلندی برگزار نشده است.

کره جنوبی (7 بازی، یک برد)

بیشترین مصاف تیم های ایرانی و باشگاه های شرق آسیا، تقابل با نمایندگان کره جنوبی بوده که تا کنون 7 بار باشگاه های ایرانی به مصاف کره ایها رفته اند. 7 بازی که در سه فصل مختلف انجام شد و در مجموع دو نماینده کشورمان نتوانستند نتایج قابل قبولی برابر تیم های کره جنوبی به دست آورند.

ذوب آهن اصفهان در سال 2010 روزهای پرفروغی داشت و در آسیا نتایج فوق العاده ای کسب کرد. شاگردان منصور ابراهیم زاده در حالی در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف پوهانگ استلرز کره جنوبی رفتند که در اصفهان به برتری دو بر یک رسیدند و کار دشواری در بازی برگشت در کره داشتند. ذوبی ها که با تک گل دقایق ابتدایی میزبان کره ای در آستانه حذف قرار داشتند، در دقایق پایانی توسط خلعتبری به گل رسیدند تا با صعود از این مرحله، حریف الهلال در نیمه نهایی شوند.

 

ذوب آهن اصفهان که در هر دو دیدار رفت و برگشت برابر الهلال عربستان پیروز شده بود، به عنوان دومین تیم ایرانی راهی فینال لیگ قهرمانان شد تا به مصاف تیم قدرتمند سئونگنام ایلهوا کره جنوبی برود. در این دوره فینال به صورت تک بازی و در توکیو ژاپن برگزار شد؛ شکست تیم ابراهیم زاده در فینال پایانی بود بر موفقیت های آسیایی ذوب و رؤیای قهرمانی تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا.

ذوب آهن در سال 2011 نیز در مرحله یک چهارم، بار دیگر یک تیم کره ای را پیش رو داشت. اصفهانی ها با اینکه در دیدار رفت در کره جنوبی برابر تیم قدرتمند سوون سامسونگ به تساوی یک بر یک رسیدند، در دیدار برگشت نتوانستند از شرایط میزبانی خود بهره ای ببرند و در اصفهان با نتیجه دو بر یک مغلوب حریف خود شدند تا در این مرحله با لیگ قهرمانان در سال 2011 خداحافظی کنند.

در فصل 2013 نیز استقلال با عبور از بوریرام تایلند، در مرحله نیمه نهایی حریف دیگری از شرق آسیا را پیش رو داشت. آبی پوشان در دیدار رفت در کره جنوبی نتوانستند نمایش خوبی برابر اف سی سئول داشته باشند و با دو گل مغلوب میزبان شدند. در دیدار برگشت، استقلال در حضور انبوه تماشاگرانش، ابتدا با یک گل از حریف عقب افتاد اما دو گل از جیلوید ساموئل و محمد قاضی، امید را به اردوی آبی پوشان بازگرداند. اما پنالتی دقایق پایانی اف سی سئول کار استقلال را تمام کرد و این تیم از راهیابی به فینال لیگ قهرمانان باز ماند و شکست دیگری برابر تیم های کره ای، برای ایرانیها ثبت شد.

ژاپن (4 بازی، بدون برد)

سپاهان اصفهان تنها تیم ایرانی است که در لیگ قهرمانان آسیا برابر تیم های ژاپنی به میدان رفته. تا کنون تیم های ایرانی و ژاپنی 4 بار در لیگ قهرمانان برابر هم به میدان رفته اند که تمام این بازیها در سال 2007 برگزار شد و زردپوشان اصفهانی در دو مرحله، به مصاف چشم بادامی ها رفتند. شاگردان لوکا بوناچیچ در مرحله یک چهارم نهایی، به مصاف کاوازاکی فرانتال رفت و در دو دیدار رفت و برگشت در اصفهان و ژاپن، به تساوی بدون گل رسید. پس از پایان وقت های اضافی در دیدار برگشت در ژاپن، ضربات پنالتی تعیین کننده سرنوشت تیم صعود کننده به نیمه نهایی بود. درخشش عباس محمدی سنگربان سپاهان، چه در جریان بازی و چه در ضربات پنالتی، بزرگترین مانع برای پیروزی ژاپنی ها بود تا پرافتخارترین تیم لیگ برتر ایران با برتری برابر کاوازاکی، راهی نیمه نهایی شود.

زردپوشان اصفهانی که در نیمه نهایی الوحده امارات را مغلوب کردند، برای کسب عنوان قهرمانی باید از سد اوراواردز، دیگر نماینده ژاپن، عبور می کردند. فینال به صورت رفت و برگشت برگزار شد و اصفهانی ها در بازی رفت برابر تیم ژاپنی به تساوی یک بر یک رسیدند اما در دیدار برگشت در خانه حریف، مغلوب میزبان شدند و با دو گل شکست خوردند. به این ترتیب، تیم های ایرانی در تاریخ لیگ قهرمانان هرگز موفق به شکست ژاپنی ها نشده اند.

سایر کشورها

چین و استرالیا مهم ترین کشورهایی هستند که تیم های ایرانی هرگز در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف نمایندگان آنها نرفته اند. مصاف باشگاه های ایرانی با تیم های چینی که در این سالها سرمایه گذاری هنگفتی در فوتبال باشگاهی خود انجام داده اند، می تواند مصاف های جذاب و البته بسیار دشواری بوده و محک خوبی برای تیم های باشگاهی کشورمان باشند. مصاف هایی که برای تماشای آنها باید همچنان به انتظار نشست.

از دیگر تیم های شرقی که در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف نمایندگان ایران رفته اند، می توان به آیزاول هند اشاره کرد که در بین تیم های غرب آسیا قرار گرفته بود. تیمی که در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا در همین فصل برابر ذوب آهن اصفهان حاضر شد اما برابر شاگردان امیر قلعه نویی نتوانست کاری از پیش ببرد و با قبول شکست 3 بر یک برابر ذوب آهن از رسیدن به مرحله گروهی رقابت های این فصل بازماند.

 

2081

نظرات کاربران
پرسپولیس عشقه
ان شاءالله پرسپولیس قهرمان میشیه به لطف خدا
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۰:۰۹
پاسخ
7
26
بهرام
طرف برا قهرمانی استانی سال ۵۰ ستاره میزنه اما قهرمانی اسیا اون زمان قبول نیست حتی فینال ۷۸ هم حساب نیست
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۲:۵۴
پاسخ
20
13
تماشاگر
قهرمانی در چهار جانبه و ستاره چسبوندن تخصص اوناست اسطوره جعلی و دوپینگی تخصص اوناست مدیرعامل دکتر تقلبی دیپلمه تخصص اوناست از رو نیوفتادن تخصص اوناست ادمین جان خواهشا
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵:۳۱
پاسخ
4
26
حسرت جام اسیا
کاشیما4 پرسپولیس 0 صد در صد
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۸:۴۲
پاسخ
33
10
اروند
من خودم سپاهانیم ولی بالاخره الان تقابل با تیم خارجی هست و طبعا برا پیروزی تیم کشورم دعا میکنم..
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۰:۵۶
پاسخ
16
52
کیوان
سپاهان 2011 راحت میتونست قهرمان بشه ولی برنامه ریزی کذایی لیگ قهرمانان آسیا که فقط به سود تیم های شرق آسیایت باعث شد در فاصله بین دو فصل در آستانه مرحله یک هشتم نهایی به طرز عجیبی ستاره های تیم به همراه امیر قلعه نوعی از این تیم کوچ کنند بازهم در این شرایط با پیروزی مقابل السد قطر در بازی رفت و برگشت به خاطر دو اخطاره بودن رحمان احمدی سپاهان حذف شد و السد همان سال قهرمان آسیا شد
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۸:۱۷
پاسخ
1
52
javi
محمدان بنگلادش تیم شرق آسیا نبود؟
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۰:۱۱
پاسخ
17
11
کاشیما2 پرسپولیس0
کاشیما2 پرسپولیس0 . فردا ادامه‌ی این حسرت
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۹:۳۶
پاسخ
164
58
سعید
کاش نتیجه اینجوری بشه...تا اونجایی که معلومه پرسپولیس حداقل 5 تا رو میخوره...نتیجه رفت و برگشت پرسپولیس تا اندازه ای تحقیر میشه که همه میگن کاش اصلا به لیگ آسیا راه پیدا نمیکردیم.
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۹:۳۴
49
8
Alex
به همین خیال باش ولی اگه بر عکس شد دیگه تو فضای مجازی نظر بده
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۳:۲۲
4
37
زاهد
با همین نتیجه ببازیم کافیه بازیه برگشت با ورزشگاه پر حالشونو میگیریم و سه بر شفر میبریم
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۱:۲۹
7
46
کیوان
خواهیم دید
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۶:۴۲
5
39
عشقممم نیمار
همچنان هم‌در حسرت برد برابر چشم‌ بادامی ها میمویم :-) از فصل بعد ک‌تیمای شرق اسیا با غرب اسیا در مراحل حذفی قبل فینال(طبق قوانین جدید) روبرو‌شن... شیش_پولیس دیگ خواب رسیدن ب یک چهارمم نمیبینه.. چ برسه بره فینال :-)
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۵:۵۹
پاسخ
206
57
مجبد سرخ
نه داداش گلم این قانون تصویب نشد ضمنا شما در سوگ حذف از جام حذفی فعلا بشینید تا بعد
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۵:۵۳
5
44
شیشتقلال حسرتی
شما که از گروهیم پس بالا نمیایین دیگ نه الهلال نصف و نیمه هست نه العین بحران زده
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۹:۱۲
5
39
مجتبی
خوشم میاد خودتونم میدونید که استقلال به مراحل حذفی هم نمیرسه که شامل قوانین جدید بشه
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۳:۰۹
6
40
پرسپولیس تمدن2500 ساله
خخخ آخی آخی.....
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۰:۱۱
4
41
پرسپولیس قهرمان
۴جانبه
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۶:۴۸
32
129
mehrdad
حالا نسوز کی بسوز :)))) آی بسووووز آی بسوووووز :)) ینی ده روزه 125 هم نتونسته خاموشت کنه، خود سوزشی، سوزشای قبل از تو سوتفاهم بوده :)))
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۱:۲۲
24
140
نریمان
شما چرا انقد حرف میزنی بخدا حرف نزنی نمیگن ......درضمن پر شدن آسیا وحذفیو ولیگم که دیگه بماند فکر کنم شما خیلی پماد لازمی سریع برو داروخانه تا نبستن
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۹:۲۳
30
143
محمد مهدی
پرسپولیس و برانکو استاد شکستن طلسم
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۳:۴۴
پاسخ
41
176
Ehsan
من یادم میاد جوبیلو ایواتا ژاپن هم استقلال رو شکست داد
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۱:۴۶
پاسخ
17
161
سرخ
لیگ قهرمانان رو میگه نه جام باشگاه‌ها چون دهه هفتادی هستی ازت انتظاری ندارم
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۳:۳۰
11
39
استقلال
یادش بخیر استقلال سال هفتادو هشت با جوبیلیو ایواتا ژاپن تو فینال آسیا دو بر یک باخت . الان تیم سوم پایتخت بازی داره . گل استقلال سیروس دین محمدی زد . گزارشگر جواد خیابانی مربی ناصرخان حجازی وقتی استقلال گل زد همه خوشحال شدن به جز ناصر . الهی بمیرم انگار می دونست تیمش می بازه . تو کی بودی ناصر خان . چقدر بزرگ اینارو ببینی بعد دلت میاد استقلالی نباشی؟؟؟؟؟
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۸:۴۱
پاسخ
249
108
منطق اسدقلالی
بههله یادمه،،ولی تو یادتهب فاصله ی چندسال بعد مجددا میزبانی رو براتون گرفتند اما بازم نتونستین جام رو تو تهران نگه دارین وباباخت جلو نماینده ی کره حتی نتونستین ب فینال برسین،،ب فاصله ی چندسال علیرغم تمام حمایتهای پیداوپنهان از تیم تون ک مدیرعاملش فتولازاده بود،،بازهم موفق نشدین جام برا کشور بیارین،،اونوقت مدیرعامل هوچیگرتون تیم قهرمان دوفصل گذشته،،ک علی رغم محرومیت وحضور در یکچهارم اسیا،،بیش از پنج بازیکن تاثیرگذار فصل قبلش رو ازدست داده،وعملا بدون تعویض تا فینال رفته رو،،حاصل حمایتهای وزیر وابروبادومه وخورشید پرسپولیسی دونسته اخه کسی ک دوبار برات میزبانی براش گرفتن وهمه ی بازیهای نیمه نهایی تو ازادی بود اما نتونسته جام بگیره!!!!!عجبا شگفتا
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۷:۵۹
15
54
قهرمان پوشالی
اره دلم میاد نباشم چون 6 تا از العین میخورد ابرو برای ایران نمیگذارد و 5 تا از السد تیم بی افتخاریه افتخارشونم دو قهرمان پوشالیه که با 4 تا بازی قهرمان میشی اینم شد تورنمت تورنمت واقعی فرمت جدیده
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۱:۲۱
16
57
مائده
روحش شاد چقد اذیتش کردین این مرد بزرگ رو... این چیزارو میبینم میگم خداروشکر پرسپولیسی ام
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۰:۴۳
25
61
جای بسی خوشحالیست، که فلک ز رنگ قرمز خالیست
حسرت هواداران پیروزی تا الان ۴۲ ساله شده و شک نکنید این حسرت تا ابد باقی خواهد ماند تیمهای شرق آسیا الکی بباز نیستند خیالتان راحت بی افتخارهای آسیا ندیده
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۷:۳۴
78
27
پرسپولیس تمدن 2500 ساله
گلپسر اون بازی ماله جام باشگاهاست که الان فیفا و AFC. اصلا به رسمیت نمیشناسه دیگه هروقت رسیدی فینال لیگ قهرمانان آسیا ACL بعد بیا اینجا کری بخون برا تیم اول ایران و آسیا پرسپولیس پرافتخارترین تیم ایران در لیگ قهرمانان آسیا شما تیم چهارم پایتخت باید بری به فکر بحران تیمت باشی شمارو چه به نظر دادن در باره ACL آخه عزیز دل برادر........آره اون بازی هم یادمه جوبیلیو با دوتا ضد حمله نسخه تیمتون رو پیچید ......
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۸:۴۹
32
75
Ali
یادش بخیر عباس محمدی یکی از بهترین دروازبان های ایران تو اون مقطع بود ک فک کنم ب ب چیزی ک میخواس و حقش بود نرسید..
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۶:۵۲
پاسخ
8
145
نریمان
همه حسرتها فقط باپرسپولیس وشخص پروفسور برانکو به امید تبدیل میشه وانشاالله قهرمانیم همین همه پرسپولیسیا بگید آمین
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۶:۲۴
پاسخ
121
322
محمد استقلالی
آره ولی نمیدونم چرا تو هیچ کدومش پرسپولیس نیست ... فهمیدم چون به جز دوفصل اخیر تا نیمه نهایی بالا نیومدن خخخ ولی اس اس 4 فینال آسیا و دو قهرمانی در اسیا و دو نایب قهرمانی در آن ولی آندو گل زدا گل
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۴:۳۱
90
31
ما اینیم
چرا موفقیت پرسپولیسا پنج الغرافه.... نمیبینند استقلالیا من نه طرفدار استقلالم نه پرسپولیس من سپاهانیم ولی تو اسیا طرفدار پرسپولیس هم چرا چون تیم های ایرانی تا بحال قهرمان نشدند بعضی ها میگند طبیعیه ما طرف مخالف باشیم رقیب سنتی مثل اینکه منجستر دوست ندارد چلسی قهرمان اروپا بشد انوا فرق دارند چون قهرمان اروپا را انگلیس تجربه کرده
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۵:۱۶
24
66
iman.Hdr
نه پنج الغرافه نه 4 الهلال ده نفره بلکه 6 عمر عبدالرحمن 6 پرسپولیس 2 سایپا 10 نفره 3 السد تو ازادی 4 پرسپولیس
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۵:۳۰
34
106
۶تاالعین یا۵تای السد
به دعای شمابودالان درفینال نبودیم به امیدخدانماینده ایران پرسپولیس سربلندمیشه وشماحسرت به دل میمونید
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۱:۱۹
47
111
جای بسی خوشحالیست، که فلک ز رنگ قرمز خالیست
فردا متوجه میشی تیمهای شرق آسیا چه شکلی هستن بهت حق میدم تیمت تاحالا به شرق آسیایی ها نخورده چون اولین باره رسیدین فینال
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۴:۴۵
117
71
پنج الغرافه یا چهار الهلال ده نفره
به امید خدا سنگین میبازه. دو مرحله رو با کمک داور اومدین بالا بازی با الجزیره و السد
۱۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۶:۱۰
347
157