نگاهی به نبرد بزرگ امشب لیگ ملت‌های اروپا؛ همیشه دوستانه، این بار پرتنش

نگاهی به نبرد بزرگ امشب لیگ ملت‌های اروپا؛ همیشه دوستانه، این بار پرتنش

10327
12:50
17 شهریور 1397
از آخرین نبرد اسپانیا و انگلیس در تورنمنت‌های رسمی خاطرات دوری باقی مانده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - اسپانیا و انگلیس در حالی از ساعت 23:15 امشب در ورزشگاه ومبلی لندن اولین بازی خودشان در گروه چهارم لیگ A رقابت‌های لیگ ملت‌های اروپا را انجام می‌دهند که با وجود سابقه فراوان در بازی رودررو، سابقه اندکی در جدال‌های رسمی در تورنمنت‌های مختلف دارند.

 به گزارش سایت نود، انگلیس و اسپانیا امشب برای بیست و ششمین بار به مصاف هم می‌روند اما از این تعداد تنها 6 بازی در تورنمنت‌های مهم انجام شده و 2 تیم از سال 96 تا به حال هرگز در تورنمنت‌ها مقابل هم صف‌آرایی نکرده‌اند. 

 تابستان داغ ومبلی 

 وقتی صحبت از بازی انگلیس مقابل اسپانیا در ومبلی می‌شود، بازی تاریخی 2 تیم در یک‌چهارم‌نهایی یورو 96 به یاد آورده می‌شود؛ جایی که انگلیس یکی از تنها 2 پیروزی تاریخش در ضربات پنالتی یک تورنمنت را مقابل اسپانیا جشن گرفت؛ در شبی که هیرو و نادال مقابل سیمن در اوج و بسیار بامهارت در دفع پنالتی‌ها ناکام ماندند و انگلیس راهی نیمه‌‎نهایی البته توام با شکست در ضربات پنالتی مقابل آلمان شد.از آن زمان تا به حال 2 تیم نبرد دیگر در یک تورنمنت مهم نداشته‌اند.

 این بار یک بازی متفاوت؟

انگلیس و اسپانیا نسبت به رویارویی قبلی در بازی دوستانه سال 2016 تغییر کرده‌اند. انگلیس با تیمی جوان در حالی که هیچ‌کس انتظاری نداشت پس از 28 سال بار دیگر به نیمه‌نهایی جام‌جهانی رسید و مانند جام سال 1990 به مقام چهارم رسید. اسپانیا اما در طول دوران یک ماهه جام‌جهانی روزهای پرتلاطمی را پشت سر گذاشت. 2 روز قبل از بازی اول، لوپتگی به خاطر علنی کردن ماجرای تبدیل شدن به سرمربی رئال مادرید در پایان رقابت‌ها از سوی رئیس فدراسیون سخت‌گیر اسپانیا اخراج شد و هیرو بدون هیچ سابقه قبلی جای او را گرفت. کسب تنها یک پیروزی آن هم با حداقل اختلاف مقابل ایران و حذف در ضربات یک‌هشتم‌نهایی مقابل روسیه، ثابت کرد ستاره سابق مادریدی‌ها برای تیم ملی کشورش کوچک است و به همین دلیل اندکی پس از پایان جام بیست و یکم، لوئیس انریکه، سرمربی سابق بارسلونا جای او را گرفت. انریکه حالا در اولین فرصت مربیگری در تیم ملی کشورش بی‌صبرانه منتظر این بازی بزرگ است: «عاشق بازی با انگلیس در ومبلی هستم. شروع لیگ ملت‌های اروپا با چنین دیداری، جذاب است. از انجام آخرین تمرین در این ورزشگاه افسانه‌ای و فرداشب هم از بازی در ویمبلی لذت خواهیم برد. امیدوارم روز خوبی داشته باشیم و با یک نمایش خوب رقابت را به پایان ببریم. هفته‌ای استثنایی را پشت سر گذاشتیم. نمی‌توانستم انتظار عملکرد، نگرش و رفتار بهتری از بازیکنانم داشته باشم. به طور حیرت انگیزی از چیزی که در تمرینات دیدم، غافلگیر شدم. هیچ تردیدی درباره ترکیب اصلی ندارم اما هیچ وقت انتظار نداشته باشید قبل از اینکه به بازیکنانم ترکیب را بگویم، به شما اعلام کنم.»

 این نبرد به خاطر اتفاقات رخ داده در فینال فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا، کمی پرتنش خواهد بود. انگلیسی‌ها و به طور خاص لیورپولی‌ها هنوز راموس، کاپیتان تیم ملی اسپانیا را عامل مصدومی صلاح  و ناکامی تیمشان در آن بازی می‌دانند و ممکن است او امشب در ورزشگاه ومبلی حداقل از سوی لیورپولی‌های طرفدار تیم ملی انگلیس هو شود؛ بخصوص اینکه هر چند وقت یک بار در مصاحبه‌هایش خود را بی‌گناه می‌داند.

1977

 

 

 

 

نظرات کاربران
TOTI
اسپانیا ضعیف شده بخاطر نداشتن مربی خوب در جامجهانی ک بی کیفیت بازی میکرد نسبت به بازیکنانی ک داره
۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۲:۳۷
پاسخ
3
33