نگاهی به نتایج ایران برابر مربیان کشورهای مختلف در جام جهانی

نگاهی به نتایج ایران برابر مربیان کشورهای مختلف در جام جهانی

1850
10:33
24 خرداد 1397
سرمربی تیم ملی مراکش اولین مربی فرانسوی در ادوار جام جهانی است که هدایت تیمی را مقابل ایران بر عهده دارد.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم ملی مراکش اولین مربی فرانسوی در ادوار جام جهانی است که هدایت تیمی را مقابل ایران بر عهده دارد.

به گزارش وب سایت نود، هروه رنار سرمربی فرانسوی تیم ملی مراکش در اولین دیدار تیمش در جام جهانی روسیه مقابل ملی پوشان کشورمان قرار می گیرد. مراکش چهارمین تیمی خواهد بود که در ادوار مختلف جام جهانی با یک مربی خارجی برابر ایران بازی می کند. تیم ملی کشورمان در ادوار گذشته 12 بازی انجام داده که هدایت این تیمها را مربیانی از 11 کشور مختلف در 4 قاره دنیا بر عهده داشتند. در ادامه نگاهی به مربیان تیم های حریف ایران در جام جهانی خواهیم داشت.

مربیان آرژانتینی

در بین مربیانی که روی نیمکت حریف ایران در جام جهانی نشسته اند، فقط دو مربی اهل یک کشور بودند. این دو مربی آرژانتینی، آلخاندرو سابه یا سرمربی آلبی سلسلته در جام جهانی 2014 و ریکاردو لاولپه سرمربی تیم ملی مکزیک در جام جهانی 2006 بودند.

مربیان خارجی

تیم های هلند، مکزیک و پرتغال تنها تیم های دارای سرمربیان خارجی هستند که در دوره های گذشته مقابل ایران بازی کردند. هدایت این سه تیم به ترتیب بر عهده ارنست هاپل اتریشی، ریکاردو لاولپه آرژانتینی و لوئیز فیلیپه اسکولاری بود که هر سه تیم هم برابر ایران پیروز شدند. مراکش چهارمین تیم ملی است که با یک مربی خارجی برابر ایران حاضر خواهد شد.

در حسرت پیروزی بر مربیان اروپایی و آمریکای جنوبی

تیم ملی کشورمان در ادوار مختلف جام جهانی، 9 بازی را برابر تیم هایی انجام داده که از مربیان اروپایی و آمریکای جنوبی سود می بردند. 4 تیم آمریکای جنوبی که همگی با مربیان بومی برابر ایران بازی کردند، تیم های پیروز میدان بودند و ایران در حسرت کسب امتیاز از تیمها و مربیان این قاره مانده است. تیم های پرو، مکزیک، آرژانتین و پرتغال تیم های صاحب مربیان اهل آمریکای جنوبی بودند که همه آنها برابر ایران به برد رسیدند.

ایران در مصاف با سرمربیان اروپایی در جام جهانی تنها به یک تساوی رسیده که در جام جهانی 1978 برابر تیم ملی اسکاتلند با هدایت آلی مکلود به یک امتیاز با ارزش دست یافت. اما در سایر بازی هایی که ایران برابر مربیان اروپایی انجام داده، نتیجه ای جز شکست به دست نیاورده و امیدوار است در دیدار برابر فرانسه این طلسم را بشکند. ارنست هاپل اتریشی (سرمربی هلند جام جهانی 1978)، برتی فوگتس، اسلوبودان سانتراک و سافت سوسیچ مربیان اروپایی هستند که با تیم های هلند، آلمان، یوگسلاوی و بوسنی و هرزگوین برابر ایران به پیروزی رسیدند.

بدون شکست برابر مربیان سه قاره

تیم ملی ایران تا کنون در جام جهانی به مصاف تیمی با مربی آسیایی نرفته، اما 3 بازی را برابر تیم هایی با مربیان آفریقایی و آمریکای شمالی انجام داده که برابر آنها بدون شکست بوده است. ایران در دو بازی با تیم های آفریقایی آنگولا و نیجریه که از مربیان بومی بهره می بردند، به دو تساوی دست یافت؛ همچنین تنها پیروزی تیم کشورمان در تاریخ جام جهانی برابر ایالات متحده با مربیگری استیو سمپسون آمریکایی به دست آمد.

 

 

2081

نظرات کاربران
حسن سرخدل
امیدوارم با برد مقابل مراکش.هم طلسم مربی اروپایی بشکنه و هم اولی بازی هم با برد شروع بشه.. موفق باشین...
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۲:۴۴
پاسخ
1
16