نگاهی به نیمکت 32 تیم جام‌جهانی 2018 پس از فستیوال روسیه؛ 13 منحوس

نگاهی به نیمکت 32 تیم جام‌جهانی 2018 پس از فستیوال روسیه؛ 13 منحوس

4146
12:47
14 شهریور 1397
13 مربی از 32 مربی حاضر در جام‌جهانی 2018 شغل خودشان را از دست دادند.

وبسایت رسمی برنامه نود - جام‌جهانی با تمام غوغاهایش به پایان رسید، معدودی از تیم‌ها تحسین شدند و گروه زیادی مورد انتقاد واقع شدند.

به گزارش سایت نود، در این بین برخی تیم‌ها و فدراسیون‌ها با رضایت از عملکرد کادر فنی، سرمربی خودشان را حفظ کردند و گروهی به فاصله زمانی اندک، کادر فنی را تغییر دادند. در همین راستا از زمان به صدا درآمدن سوت پایان فینال جام‌جهانی 2018 تا امروز 13 تیم حاضر در جام‌جهانی مربیان خودش را تغییر داده‌اند. 

از اروگوئه تا مصر

اسکار تابارس به عنوان پیرترین و رکوددار مربیگری مقطعی در یک تیم جام‌جهانی 2018 در پایان رقابت‌ها برای بار چهارم پست سرمربیگری تیم ملی کشورش را تحویل شخص دیگری داد؛  آن شخص دیگر هم فعلا فابیو کوئیتو نام دارد و به عنوان دستیار تابارس در حال حاضر به عنوان سرمربی موقت اروگوئه مشغول به کار است. همگروه اروگوئه در جام‌جهانی 2018 یعنی مصر پس از 3 بازی 3 و 3 باخت، هکتور کوپر مشهور را برکنار کرد و خاویر آگیره مکزیکی، سرمربی سابق اوساسونا را به عنوان سرمربی برگزید.

اسپانیا،مادر تغییرات 

 بدون تردید در زمینه مربیان، اسپانیا پرحاشیه‌ترین تیم قبل  و بعد جام‌جهانی نام دارد.این تیم 2 روز قبل از اولین بازی‌اش لوپتگی را به خاطر اعلام  امضای قرارداد با رئال مادرید اخراج کرد و هیرو را بدون هیچ سابقه روشنی به عنوان جانشین او برگزید. پس از شکست و حذف در ضربات پنالتی مقابل روسیه، موضع هیرو به یک مربی موقت تنزل یافت و در نهایت با اعلام فدراسیون فوتبال اسپانیا، لوئیس انریکه به جای او سکاندار لاروخا نام گرفت. استرالیا به عنوان تنها تیم نماینده ناکام آسیا در کسب یک پیروزی در جام‌جهانی، فن‌مارویک با سابقه نایب‌قهرمانی در جام‌جهانی را از دست داد و به جای او گراهام آرنولد را به خدمت گرفت.

 مهم‌ترین تغییر

 با توجه به اتفاقات رخ داده در اردوی آرژانتین در جام‌جهانی 2018، پیش‌بینی می‌شد خورخه سامپائولی، سمت سرمربیگری را از دست بدهد و در نهایت اندکی پس از جام هم این اتفاق رخ داد اما کم‌تر کسی می‌توانست تصور کند یک گروه 3 نفره بی‌تجربه به رهبری لیونل اسکالونی و با حضور آیمار و ساموئل، جای سامپائولی را بگیرد! در نهایت این اتفاق رخ داد و حالا همه منتظر هستند با استخدام یک سرمربی دائمی به این اوضاع آشفته پایان داده شود. در بین تمام تیم‌ها، کاستاریکا در حال حاضر یک نمونه خاص است چون پس از اخراج اسکار رامیرس، هنوز صندلی مربیگری تیم خالی مانده است! تیم ملی مکزیک اوسوریو را از دست داد و اکنون ریکاردو فرتی به عنوان مربی مشغول به کار است. کره‌جنوبی با «شین تائه یونگ» سرمربی بومی‌اش، آلمان، مدافع عنوان قهرمانی را حذف کرد اما حتی این موضوع هم مانع نادیده گرفته شدن داغ حذف در مرحله گروهی نشد و در نهایت سرمربی وطنی جای خودش را به پائولو بنتو، سرمربی مشهور پرتغالی داد. تونس هم نبیل معلول را به الدحیل داد و به جای او یک گزینه وطنی به نام فوزی بنزارتی را روی نیمکت نشاند.

 گروه پرتغییر 

 نکته جالب این است که 3 تیم از 4  تیم گروه هشتم جام‌جهانی سرمربیان خودشان را تغییر دادند؛ کلمبیا، آخرین تیمی بود که سرمربی خودش را تغییر داد و پکرمن را اخراج کرد. لهستان، یرژی برژک را به جای ناوالکا به خدمت گرفت و ژاپن، موریاسو را جایگزین یک مربی بومی دیگر به نام «نیشینو» کرد.

1977

 

 

نظرات کاربران
یه کسی
ولی همچنان ماییم و آقای موزامبیکی... بهتون قول میدم تو آسیا هیچ اقبالی بدست نمیاریم.
۱۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۱:۳۴
پاسخ
17
11
عادل
لازم نيست قول بدهيد! فقط کافی است به اطلاعات آماری تيم فوتبال ايران طی هشت سال گذشته رجوع کنيد و يک مقايسه با زمان قبل از کی روش داشته باشيد ! البته اگر سواد اينکار رو داشته باشيد و نخواهيد طوطی وار صحبت های بدخواهان تيم ملی رو تکرار کنيد !
۱۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۷:۲۹
1
7
پیمان رضایی
به نظرم کی روش باید بمونه چون زحمت زیاد کشیده و هشت ساله عمرش را در ایران کار کرده نباید زیر اتش تند انتقادات بره ولی بهتره در اسیا دیگر دفاعی بازی نکند و بازی های هجومی از تیم او ببینیم.
۱۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۴:۵۵
پاسخ
8
21
عادل
هيچ بازی رو ازکی روش را درآسيا سراغ ندارم که کی روش کل دفاعی بازی کرده باشه !! کی روش سبک بازی رو براساس ابتدا گل نخوردن وبعد در زمان مناسب گل زدن طراحی می کنه ! اگر قرار بود کلادفاعی بازی کنه که با اختلاف زياد و سه هفته زودتر به جام جهانی صعود نمی کرد !!
۱۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۱:۳۸
1
7
مخالف کیروشم ولی حامی تیم ملی هستم
کیروش دیگه مونده. ولی امسال اگه قهرمان نشدیم علاوه بر مسئولان فوتبال و خود کیروش کسایی مثل شما مقصر هستن که بخاطر چند بازی دفاعی از کیروش ابرقهرمان ساختین.
۱۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۲:۴۳
5
2