نگاهی به پاداش قهرمانی در آسیا/ پیش به سوی 66 میلیارد تومان

نگاهی به پاداش قهرمانی در آسیا/ پیش به سوی 66 میلیارد تومان

58438
10:42
02 آبان 1397
حضور در فینال آسیا حسابی پرسپولیسی‌ها را پولدار کرد. آنها حداقل 39 میلیارد تومان در جیب خود دارند.

وبسایت رسمی برنامه نود - پرسپولیس با صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا از نظر مالی هم به سود قابل توجهی دست پیدا کرد.

به گزارش وب سایت رسمی نود، پرسپولیسها دیروز اول آبان یک روز تاریخی را تجربه کردند؛ اولین صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا.

در کنار این شاهکار ورزشی باید به یک دستاورد مالی هم اشاره کرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا برای فینالیستهای لیگ قهرمانان آسیا پاداش نقدی قابل توجهی در نظر گرفته است. پاداشی که در تاریخ این رقابتها بی سابقه است.

"ای.اف.سی" در ابتدای این فصل پاداش فینالیستهای لیگ قهرمانان آسیا را افزایش داد و حالا تیم قهرمان 4 میلیون دلار دریافت می کند و تیم که در فینال مغلوب می شود به پاداشی دو میلیون دلاری می‌رسد.

پرسپولیس در واقع همین الان هم پاداشی دو میلیون دلاری در جیب خود دارد و اگر دلار را 13 هزار و 700 تومان در نظر بگیریم به رقم حیرت‌انگیز حداقل 27 میلیارد تومان می‌رسیم.

پرسپولیس اما می‌تواند به یک پاداش نجومی هم فکر کند؛ قهرمانی و دریافت پاداش 4 میلیون دلاری.

قهرمانی یعنی دریافت حداقل 54 میلیارد تومان.(با احتساب دلار به نرخ آزاد)

پاداش دو یا چهار میلیون دلاری تنها پاداشی نیست که در این فصل در جیب پرسپولیسی‌ها قرار می‌گیرد. این تیم از همان ابتدای حضورش در لیگ قهرمانان آسیا به خوبی درآمد داشته است.

جدول پاداش تیم‌ها در آسیا به این شرح است؛

هر برد: 50 هزار دلار

هر تساوی: 10 هزار دلار

حضور در یک هشتم نهایی: 100 هزار دلار

حضور در یک چهارم: 150 هزار دلار

حضور در نیمه نهایی: 250 هزار دلار

پرسپولیس تا  اینجای کار به واسطه هفت برد و دو تساوی به 370 هزار دلار رسیده است.

حضور در نیمه نهایی هم 500 هزار دلار برای این تیم داشته است.

سیو 27 میلیارد تومانی

پرسپولیسی‌ها در واقع قبل از حضور در فینال به 870 هزار دلار پاداش رسیدند. کنفدراسیون فوتبال آسیا البته کمک هزینه‌هایی هم برای رفت و آمد تیم‌ها و برگزاری بازیها پرداخت می‌کند.( حدودا 240 هزار دلار) درآمد از بلیت فروشی هم فراموش نشود.( 323 هزار تماشاگر حدود 6 میلیارد) 

حا فقط اگر به پاداش نتایج توجه شود درآمد 870 هزار دلار به معنای دریافت حدود 12 میلیارد تومان است. حضور در فینال پاداش پرسپولیس را دست کم 27 میلیارد تومان اضافه کرد و باید سیو بیرانوند را یک سیو 27 میلیارد تومانی دانست.

پرسپولیس با صعود به فینال پاداشش را چند برابر کرد و حالا پاداش کلی این تیمِ موفق یکی از دو حالت خواهد بود؛

قهرمان نشدن: حداقل 2 میلیون و 870 هزار دلار که تقریبا برابر 39 میلیارد تومان می شود.

پیروزی در فینال: حداقل 4 میلیون و 870 هزار دلار که تقریبا 66 میلیارد تومان می شود.

این نکته را هم باید درنظر گرفت که برد در هر یک از بازیهای فینال هم یک پاداش 50 هزار دلاری برای قرمزها خواهد داشت و هر تساوی 10 هزار دلار.

برای همین است که پاداش های  2میلیون و 870 هزار دلاری و 4 میلیون و 870 هزار دلاری حداقل پاداش است.

فرض کنیم پرسپولیس هر دو بازی را ببرد و قهرمان شود آن موقع پاداشش به 4 میلیون و 970 هزار دلار می رسد.

بدترین حالت برای قهرمانی، هم قهرمانی با دو تساوی است که پاداش پرسپولیس در آن حالت به 4 میلیون و 890 هزار دلار خواهد رسید.

به هر حال قهرمانی در آسیا یعنی کسب حداقل 66 میلیارد تومان که درآمد قابل توجهی است و بخش عمده‌ای از هزینه‌های سالیانه باشگاه را پوشش می‌دهد.

درآمد بلیت فروشی هم به آن اضافه کنید تا متوجه شوید برانکو چه دستاوردی برای پرسپولیس داشته است.

نظرات کاربران
Yaser Yousefnejadian
حتما یه خیریتی توش هست
۰۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۰:۰۹
پاسخ
0
10
همیشه سرخ
حتی با سود بانکی هفتاد میلیون که نزدیک به بیست میلیون در سال میشه حتی بدون کمک ومنت خیلی ها بسیاری از هزینه هارو پوشوند
۰۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۸:۵۴
پاسخ
1
17
محمدعلی
پرچم پرسپولیس و هر چی پرسپولیسیه همیشه بالاست.دم همتون گرم .
۰۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۹:۲۳
پاسخ
2
19
تیرداد آریایی
سلام و خسته نباشید به همه ایرانی های سراسر دنیا یک مطلب مهم در این بخش باید اضافه بشه نظم نظمی که برانکو به کل پرسپولیس داده بهترین کار این می شود الگو برای جامعه تا بیشتر به نظم بپردازن دم همه گرم
۰۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۶:۴۵
پاسخ
2
15
علی مشهدی
من جای گرشاسبی بودم بعد از تسویه بدهی ها و قرارداد امسال کل تیم به فکر بستن یک تیم فوق العاده قدرتمند واسه فصل بعد بودم حتما قهرمانیو مجدد بگیره مثلا از خرید همین بغداد بونجاح میشه شروع کرد قهرمانی آسیا نباید برای یکبار باشه میتونه هر سال حداقل تا نیمه نهایی و فینال جلو رفت و برای تیم های دولتی که بودجه ای ندارن این بهترین درامد هست در کنارش اتفاقات خوب دیگه هم پیش میاد مثلا همه بازیکن های با استعداد دنبال هر راهی هستن که به تیم آسیایی برن تا بهتر دیده بشن یا اینکه شرکت های بزرگ هزینه بیشتری میکنن تا اسپانسر بشن و تو آسیا دیده بشن اگر یکم فکر اقتصادی و مدیریتی خوب داشته باشن پرسپولی سمیتونه با اقتدار قدرت فوتبالی و مالی آسیا بشه
۰۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۷:۴۷
پاسخ
1
40
ebi
واقعا درود به غیرت بازیکنا و برانکو و کادر فنی و مخصوصا هوادارا و مدیریت باشگاه و تشکر از همه پیشکسوت ها که اتحاد رو معنی کردن هدف باید قهرمانی در اسیا باشه ای کاش تیم ها خصوصی میشدن در این صورت پول درامدها به خود باشگاه تعلق میگرفت فکر کنم این پولها به حساب وزارت ورزش واریز میشه این خیلی ناعادلانه هست که برای تیم هایی که مایه ابروریزی شدن خرج کنن دیگه تا چه حد براشون خرج کنن وقتی عرضه و لیاقت افتخار افرینی ندارن.به مدیریت اعتماد دارم امیدوارم باشگاه خصوصی بشه ورزشگاه اختصاصی بسازیم بخدا بااین هواداران میلیونی میتونیم میلیاردها درامد فقط با بلیط فروشی داشته باشیم هیچ جای دنیا اینجور نیست به امید قهرمانی پرسپولیس.مرسی از سایت نود بابت پوشش اخبار و پست های روحیه دهنده که امیدواریمون رو بیشتر از پیش کرد
۰۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۹:۵۶
پاسخ
1
37
سید مهدی
بچه ها مچکریم از غیرتی که بخرج دادید واقعا این پرسپولیس با دست خالی شاهکار کرد و بچه ها که در تیم موندن و نامشون تا ابد در پرسپولیس ماندگار کردن و بازیکنانی که به نامردی پشت به تیم کردن و برای پول بیشتر به تیمهای دیگه ایی رفتن الان دارن حسرت دوری از پرسپولیس همیشه قهرمان را میخورن که نامی ازشون در قهرمانی تیم نیست مرسی برانکو که گل کاشتی با دست خالی ومرسی بچه های که غیرت را برای خیلی از بازیکنان پر ادعا معنی کردید
۰۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵:۳۲
پاسخ
1
33
badboy
اگه قهرمان بشه پول زیادی از جام باشگاه های جهان هم میگیره حتی اگه هیچ نتیجه ای هم اونجا نگیره
۰۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۱:۴۵
پاسخ
0
46
حمله حمله حمله حمله حملهههههههههههه
درآمد اسپانسر بازی فینال رو هم بهش اضافه کنید که برای بازی فینال اسپانسر ویژه قراره قرارداد ببنده. + درآمد حاصل از ترانسفر شدن بیرانوند که قطعا کمتر از 1.5 میلیون دلار نخواهد بود. 1-پرداخت حق و حقوق بازیکنان و کادر فنی در راس قرار داره. 2-بعدش پرداخت بدهی ها که فک نمیکنم خیلی زیاد باشه الان. 3-خرید بازیکن خوب برای فصل آتی لیگ قهرمانان. بعد اینا امیدوارم باشگاه بلند مدت فکر کنه و به جای اینکه کل پول رو خرج کنه یه جوری ازش درآمدزایی بکنه . نه اینکه تو یه چشم بهم زدن هاپولی بشه. استارت ساخت یک ورزشگاه اختصاصی از همین الان بسیار میتونه تو حرفه ای تر شدن باشگاه و درآمدزایی کمک کننده باشه. اما به جای اینکه از این پول استفاده کنند میتونند وام بگیرند. در کل اگه عاقلانه و اقتصادی برخورد بشه کسی نباید از پول بدست آمده هزینه کنه بلکه باید از کسب درآمد ناشی از پول خرج کنه نزدیک 70 میلیارد پوله کم نیست. توکل بر خدا
۰۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۸:۲۷
پاسخ
1
46
صابر666666
تا متوجه شوید برانکو چه دستاوردی برای پرسپولیس داشته است. این جمله آخرتون آخرت بود .
۰۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۹:۴۰
پاسخ
2
47
حمید
یعنی از بدهی ها خلاص میشیم‌.امیدوارم پول مدیریت بشه
۰۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۸:۵۴
پاسخ
0
51
متخصص!!!
با تبریک صعودتاریخی تیم محبوبم پرسپولیس به همه هوادرانش و بخوص کادر فنی و مدیریت و.... دوستداران کشور (چون الان پرسپولیس نماینده جمهوری اسلامی ایران است نه نماینده با شگاه پرسپولیس)چرا همه ما از گرانی کشور که دلیلش هم گران شدن دلار است ناراحتیم ولی وقتی پای محاسبه درآمد خارجی می رسه برای گرانی دلار و بالطبع درآمد بالا بشکن می زنیم؟
۰۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۷:۰۷
پاسخ
3
49
رامین
پاداش حضور در جام باشگاههای جهان رو هم اضافه کنید. هر کدوم از تیم های حاضر در این جام 2.5 میلیون دلار میگیرن. در صورت صعود به مراحل بالاتر این پاداش بیشتر هم میشه
۰۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵:۲۰
پاسخ
1
59
AR
درود به غیرت و شرف تک تک عوامل صعود به فینال ...درود به برانکوی تاریخ ساز... میریم برای قهرمانی به امید خدا...بدون هیچ حاشیه ای بدون هیچ اعتراضی...یاد بگیرید...چقدر گفتید عیارتون تو بازی السد شخص میشه اینم از السدتووون...اقای اکبرپور چقدر زیبا به وزیر گفت که تو اسیا دیگه کسی هواتو نداره جای بچه بازی نیست :) :)
۰۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷:۴۱
پاسخ
2
66
Perspolis
٢ ميليارد از بليط فروشي درآمد داشتيم فقط ، حالا نيم فصل بازيكن خريديم استقلالياي متوهم نگيد وزارت و فدراسيون و ... ما پارسال هم نيمه نهايي رفتيم و بدهي هاي تيم رو با همون چند ميليارد درامد داديم ولي شما ميگفتيد وزارت و ... البته اشكال نداره شما ترجيح ميدين دروغ هاي ادمين كانالتون رو باور كنيد نه حرف حساب
۰۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۶:۰۲
پاسخ
2
79